Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
443 odpovědí na toto téma

#381 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 12:13

Neřešil tu někdo úpravu TYPky pro tuhle mapu? Myslím tím teď spíše např. od dandra, anebo z jiného zdroje? Já jsem většinou použil od dandra a lehce si ji poladil (zvýraznil např. tur. trasy). U dandra vidím pouze pro Topo czech 2012, nebo jestli jde použít i pro 2013? To bych se asi bál...


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#382 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 12:22

Bat se neni ceho, mela jsem rozdelanej vlastni typek, ale pak jsem presla na OSM, tak jsem to nechala plavat. Ono ti tma maximalne budou chybet nejaky ploch - v novejch mapach pribyly.


  • 0

#383 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 12:38

Takže co v TYP nebude, tak tu vrstvu nebudu mít ale vůbec v mapě, ne?


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#384 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 12:46

Co tohle? Mam tam jeste nejake drobne chybky, az se k tomu dokopu, zkusim to opravit.Ale mnohem vetsi chyby ma samotny Garmin v te mape... Verze 2012 je rozhodne povedenejsi nez 2013!

 

http://geoget.ararat...u.php/garmintyp


  • 0

#385 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 13:05

OK, díky za tip, zkusím to.

Btw lze nějak tu stránku sledovat při změnách (RSS/mail/...)? Např. po registraci na ten ararat?


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#386 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 13:29

RSS tam ma kazdy, a po registraci si muzes nechat posilat i mail pri zmene stranky.


  • 0

#387 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 13:46

OK, díky za info.


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#388 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 06 únor 2014 - 15:47

Jsem rád, že jsem objevil tohle vlákno ještě před nákupem nové GPSky.

Bral jsem totiž Topo Czech 2013 PRO jako jasnou volbu, ale teď už tomu tak není.

Routování po tz cestách nepotřebuju, preferuju routování po silnicích - tak jak jsem byl zvyklý dosud.

A opravená verze TOPO 2013 asi ještě ofic. nevyšla, že?

 

Pak tedy, co byste mi v tomto případě poradili?

 

- koupit GPS bez map a sehnat si někde starší mapy (nějakou tu TOPO 2012, popř. používat svoji starou ofiko TOPO 3 PRO)?

- koupit GPS, kde bude předinstalovaná ještě nějaká starší mapa?Objevil jsem GPSku se starou TOPO 3, ale nevím, jestli pak můžu oficiálně z této verze přejít třeba na 2012  (jestli to lze jak licenčně tak i technicky = nabízí-li ji Garmin ještě jako možou aktualizaci)

- nebo jaká je další možnost?


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 06 únor 2014 - 15:50

  • 0

#389 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 17:42

Ja teda posledni dobou vystacim s Open Street Maps. Obcas prepnu na TOPO Czech 2013 PRO, ale spis nekde v lese, kde chci vyuzit turistickeho znaceni.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#390 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 06 únor 2014 - 20:45

Nechci nic přepínat, chci aby mi to fungovalo jako doteď = měl jsem ve Vistě jen jednu mapu - TOPO Czech 3, a když jsem potřeboval, navigovalo mě to v pohodě po silnicích a v přírodě jsem si chodil, jak jsem chtěl, jen sledoval trasu kudy půjdu, případně šipku za keší.

Nechci mít nahráno více podkladů a přepínat mezi nimi, nepotřebuji routing po lese, ale určitě chci aby mi routing fungoval na silnicích.

 

Jsou ty Open Street Maps routovatelné po silnicích?


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 06 únor 2014 - 20:47

  • 0

#391 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 0:42

Routování po tz cestách nepotřebuju, preferuju routování po silnicích - tak jak jsem byl zvyklý dosud.
Pak tedy, co byste mi v tomto případě poradili?

Normalne jdi do Topo 2013 cz pro, z garminu ti mohou poslat odkaz na editovanou verzi pro autorouting:-)


  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#392 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 7:02

Jsou ty Open Street Maps routovatelné po silnicích?

 

Na zakladni priblizeni ke kesi a taky abych nemusel nastavovat TomToma v iPhone, to staci. Kdyz uz jsem na dohled (2-3 km od kese), tak stejne vetsinou Garmina prepnu na "za sipkou". Vubec nehanim TOPO mapy, ale na kesovani a zakladni orientaci ve meste, mimo mesto a treba v lese mi staci. Samozrejme mapy nesou problemy "open" projektu - jsou tak dobre, jak dobri jsou editori techto map.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#393 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 7:12

Normalne jdi do Topo 2013 cz pro, z garminu ti mohou poslat odkaz na editovanou verzi pro autorouting:-)

Můžu se zeptat, co to znamená? Tj. že si musím předem v mapě naklikat, které cesty na celé mapě se mi mají routovat? To je pěkná pakárna...

To snad už mohli vyřešit nějak hromadně...


  • 0

#394 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 07 únor 2014 - 7:52

Kdyby měl někdo odkaz na tu upravenou verzi......? Diky.
  • 0

#395 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 07 únor 2014 - 8:18

Jo, tkay by mě zajímalo, co je to "editovaná verze pro autorouting". Jo, někdo tu psal, že po zaregistrování klasické TOPO 2013 je možné od garminu vyžádat autoroutingovou verzi.  Takže musím vysloveně žádat? A ta funguje už dobře? Dojmy z ní už tu nikdo nepopisuje.

 

Díky


  • 0

#396 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 8:35

Jo, tkay by mě zajímalo, co je to "editovaná verze pro autorouting". Jo, někdo tu psal, že po zaregistrování klasické TOPO 2013 je možné od garminu vyžádat autoroutingovou verzi.  Takže musím vysloveně žádat? A ta funguje už dobře? Dojmy z ní už tu nikdo nepopisuje.

 

Díky

Dojmy z ni jsou velmi dobre:-) Pri nakupu jsem se o tom s chlapama z Garmina bavil, nova instalacka prepise puvodni data a vse slape jak ma. Pak jen export do zarizeni a jede.


  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#397 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 8:38

Můžu se zeptat, co to znamená? Tj. že si musím předem v mapě naklikat, které cesty na celé mapě se mi mají routovat? To je pěkná pakárna...

To snad už mohli vyřešit nějak hromadně...

Romane, staci jen naimportovat nove mapy do zarizeni a je to.

Proste zadny routing po tur. cestach ale jen po silnicich. Proste jak to bylo u 2012ky...

Uprimne ja v lese jdu stejne vzdy podle sebe, vim jen kam chci jit a potrebuju vedet kde jsem:-)


  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#398 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 8:50

Omlouvám se, rychleji jsem psal, než myslel :-)

Přehlédl jsem se a četl "editovatelnou" místo editovanou.

Trochu totiž nechápu, proč pokud toto routování opravili, proč to rovnou neopravili u dodávaných map a musí si o to člověk psát... Čekal bych, že pokud to opravili takto, tak to rovnou k novým zařízením budou dávat opravené.

Uvažuji o nákupu nové GPSky, tak taky uvažuji, s kterými mapami koupit...

 

PS.: V lese také chodím podle sebe a ne podle autoroutingu :-) Jediné na co by mi byl je, že by mi pomohl odhadnout vzdálenost do cíle...


  • 0

#399 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 8:54

I ta verze 2013 s autoroutingem je horsi nez predchozi verze 2012!

 

Proc? Protoze jak v peskoroutingove, tak i v autoroutingove verzi je chyba! Cela jedna kategorie zpevnenych lesnich cest je chybne oznacena jako ulice ve meste/obci. A po takove ulici se autem normalne jezdi, zatimco po lesni ceste nikoliv! Co to udela s autoroutingem, asi netreba popisovat...

 

Pokud jste si teto chyby doposud nevsimli, tak se podivejte treba na takovou tu okruzni lesni cestu kolem Bezdezu... jinde jsou i mista, kde je temito 'ulicemi' protkan cely les.


  • 0

#400 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 8:54

Trochu totiž nechápu, proč pokud toto routování opravili, proč to rovnou neopravili u dodávaných map a musí si o to člověk psát... Čekal bych, že pokud to opravili takto, tak to rovnou k novým zařízením budou dávat opravené.

 

Nikdo nic neopravoval. Pokud vím tak na požadavky lidí byla udělaná verze s turistickým routingem. Pak se ale zas objevili lidi kterí jí nechtěli a ti si pak mohli vyžádat jinou verzi s routingem jako měly předchozí ;)

 

Nikdy neuspokojíš všechy. Řekl bych, že i kdyby mapa měla "Active Routing" jako má třeba německá, lidem by se to nelíbilo.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 07 únor 2014 - 8:56

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama