Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
443 odpovědí na toto téma

#161 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 17:39

Ano, ano, ano... jak je videt, nejsem osamoceny blazen.
  • 0

#162 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 17:43

dr.vota napsal/a:

AHA & team napsal/a:
Pro Garmin: používám autonavigaci v Oregonu 550 pro to, abych se dostal ke keškám. I při jízdě autem potřebuji vidět, kde začíná polní či lesní cesta, protože to bude v mnoha případech můj cíl, nemluvě o tom, že v mnoha případech ze silnice sjíždím na polní cesty. Přepínat v daném okamžiku na jiný mapový podklad je nereálné a nesmyslné, stejně jako je nepříjemné na cestě k jednomu cíli muset použít dvě různé navigace.

Pěší routing jen po turistických cestách je mně osobně k ničemu, chodím i po těch neznačených (pokud vůbec po cestách) ale věřím, že někomu udělá radost. Nicméně zaříznout kvůli tomu léta existující a používanou funkci mi přijde poněkud nešťastné.

k tomu se přidávám, předtím jsem to zapomněl k argumentům připsat - popsal bych užívání stejně, prostě je potřeba vidět terén i za jízdy autem po silnici a přepínání map je za jízdy nebezpečné, nepohodlné (a opruz vůbec)


a to neprepinate na coloradu :D.
  • 0

#163 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 17:43

michal_a_jana napsal/a:
My se s Halumou bavime o problemu ze zakaznik nema co si koupil, a tento problem letos neni. Letos se pouze zmenila metoda pristupu k auto routingu->musi se prepnout mapa.

Ja tomu rozumim, nevim jak vam ostatnim, ale me 550tka pri prepinani profilu docela casto spadne a prepinani mapy v ramci profilu je ponekud nesikovne. Stejne jsem se pristihl, ze posledni dobou pouzivam ke hledani telefon, ktery je az na vydrz baterie takovy bezproblemovejsi. Loterii s nahranim gpx souboru nezna, multiny pocita a dokonce i spolehlive naviguje po cem mu reknu :). Takze bonus v podobe Atlasu je dobry, ale pro mne leda tak na to, aby zabiral misto v pameti. Jenom nostalgicky vztah k 60tce mne vlastne u teto znacky drzi, od te doby jsem vystridal par pristroju a zadny nebyl lepsi, porad ji mam a tusim, ze jeji doba jeste prijde ;). Nechcete nekdo 550tku za rozumnou cenu? Vcetne PRO mapy s lifetime a letosnimi bonusovymi mapami.:D:D:D.
  • 0

#164 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 18:18

Garmin nemá konkurenci? V tomto případě má a velkou. Má ji totiž sám v sobě, Stačí se na 2013 vykašlat a je vystaráno. Při ekonomice tohoto státu nemám obavy, že by se v blízké budoucnosti stavělo nějak moc nových silnic. Oni nejsou schopný opravit ty stávající. (Dnes zastalili rekonstrukci D1, páč je překvapilo geologické podloží:D) a jestli támhle někde v horní Dolní udělaj uprostřed vesnice kruhák, kterej má parametry upadlého kola od traktoru, tak to klidně oželím, že mi GPSka nenapíše vyjeďte druhým výjezdem.;) A lesní cesty? Ty vznikají a zanikají podle toho kde zrovka rostou houby, krade se dřevo, nebo si potok po povodni udělal nové koryto. Ty neřeším, vždy jsem chodil kudy se dalo z bodu A do B ané abych čekal, jestli mi něco řekne: jdi tudy, je to sice dál, ale o to je tam horší cesta.
Mlčící většina spokojeně pobíhající venku s novou TOPO?:D:D:D Ta mlčící většina sedí a mlčí proto, že nemůže popadnout dech. Ona totiž kdyby mohla, tak před Garminem je fronta a lítá jedna mapa za druhou. Jenže nelítá, tak aby se moc neřvalo a aspoň něco prodalo, tak pofoukáme pro letošek bolístku Atlasem zdarma. A když by to mělo být nafurt, tak proč není Atlas Lifetime? Že by velký závazek do budoucna?;) Určitě mi je tak trochu líto těch, kteří dali 1290,- za Lifetime. Ti se buď budou muset smířit s tím, že původní funkční mapa je vyšla o něco dráž, nebo samy sebe přesvědčit, že jim to vyhovuje. Že za sobotu než najdou 15 keší tak se 30x pohrabou v GPSce. Aspoň se s ní pořádně naučej. Každopádně v G už asi vědí, že šlápli do něčeho hooooodně smradlavýho a mazlavýho.
  • 0

#165 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 18:31

A navíc asi nemá cenu se moc rozčilovat. Myslím, že do pár týdnů to bude routovat i po silnicích. Ono jak vidno, tak ty routy silnic tam jsou, jen se asi zatím s těma v lese moc nesnesou. Což asi bude trochu chyba ve výrobě, než záměr. Nevěřím, že by někdo, něco co fungovalo a stálo leta práce a mraky peněz, jen tak spláchne do hajzlu. Prostě zase něco šito rychlou jehlou a honem, honem ať už to je venku.;)
  • 0

#166 zulu23

zulu23

    zulu23

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 18:38

Tedy alespoň za mě... 2 dny hraní si se všemožným nastavením, přepínáním, kombinace Topo2013PRO + Atlas 2013 zapnutých současně (tedy to je hnus velebnosti), ... až před chvilkou downgrade na 2012PRO a je vyřešeno. Jak se píše přede mnou, těch změn není tolik a už vůbec ne tak zásadních, abych kvůli tomu obětoval 50% mého využití Topo mapy. ...budu doufat ve 2014 ...nebo snad už 2013.10?? ;)
  • 0

GeoGet, Oregon 550 + TOPO Czech PRO 2013, HTC + c:geo


#167 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 19:40

Taky doufám, že se Picodasu něco podělalo při kompilaci mapy a teď se to snaží jen nějak rozmlžit. Třeba zahřmí a za měsíc či dva vyrukují s opravenou Topo2013PRO V2. Podle mě je užitečnější routování po silnici a pak už se od auta ke keši nějak odnaviguju sám, cestou či necestou. Když rozchodějí i routování po turistické značce a bude ta trasa shodná!!! na mapě i v reálu, třeba to taky někdy využiju, ale prioritní to rozhodně není. Od TOPO mapy chci nejvíce detailů ve shodě s realitou a když už se jim tam zdařilo před lety vložit routování pro auto, tak o to už nechci přijít! :)
  • 0
VSA

#168 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 20:22

Našel jsem jednu kladnou novou vlastnost. Při oddálení mapy na displeji navigace se stále vykreslují barevně turistické značky. Umožňuje to daleko lepší přehled o celkové situaci turistických značených cest na velkém území. Předešlé mapy mi to nedělají.
  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#169 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 20:33

1. Dřív jsem měl jednu mapu na všechno, stačilo přehodit profil a už se frčelo. Teď musím přehodit mapu i profil GPSr. 2. Routing po TZT a lesních cestách je příjemná doplňková vlastnost, alespoň v Beskydech mě to navigovalo kratší lesní pěšinou než po značce, alespoň jsem viděl cosi nového. 3. U mě problém s místem v počítači, ten ATLAS už se tam prostě nevejde. Nejlepší řešení bylo all-in-one. BTW: nic jsem neukrad, mapu jsem zaplatil. Routing po TZT cestach jsem nevyžadoval.
  • 0

#170 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 20:40

S profilem současně přehazuješ i mapu, pokud si to tak nastavíš.
  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#171 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 20:41

90 % přispěvatelů v této diskuzi zapomíná na jednu důležitou věc - gps navigaci využívají nejen kačeři, ale i spousta běžných turistů (někteří platí do obou skupin) - pro někoho, kdo jde do terénu jen kvůli keškám, tzn. v 90 % případů max. pár stovek metrů, max. pár kilometrů od silnice, je navigace po značkách opravdu zbytečná. Pro turisty či lidi kombinující klasickou turistiku s lovem kešek po cestě je naopak navigace po turistických značkách velice vhodná - ať už při domácí přípravě, tak poté i v terénu. A kdo si stěžuje na to, že turistická mapa nenaviguje správně hlavně po silnicích, ten si spletl produkt - pro navigování po silnicích slouží primárně autonavigace.
  • 0

#172 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 20:52

Produkt sis spletl ty. Proc sis vubec porizoval Topo mapu, kdyz doposud routovala jen po silnicich? Ten, kdo si ji poridil, tak pravdepodobne o to routovani po silnicich stal. Topo mapa totiz neznamena, ze je jen pro pesi, jak uz tu bylo vysvetleno. Vznikla tu nova funkce pesiho routingu, a tak mela byt uvedena v novem mapovem produktu, a ne ze se omezi zazita tradicni mapa.
  • 0

#173 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 21:02

hanska napsal/a:
Pro turisty či lidi kombinující klasickou turistiku s lovem kešek po cestě je naopak navigace po turistických značkách velice vhodná - ať už při domácí přípravě, tak poté i v terénu.


Jako turista používám klasickou papírovou mapu a rozhodně nebudu spoléhat na přístroj, na kterém nevidím dál než na kilometr ;), už vidím jak si plánuju přechod Krkonoš se ženou nad Mapsourcem, ta by mne hnala :D:D:D.
  • 0

#174 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 21:16

Atip napsal/a:

hanska napsal/a:
Pro turisty či lidi kombinující klasickou turistiku s lovem kešek po cestě je naopak navigace po turistických značkách velice vhodná - ať už při domácí přípravě, tak poté i v terénu.


Jako turista používám klasickou papírovou mapu a rozhodně nebudu spoléhat na přístroj, na kterém nevidím dál než na kilometr ;), už vidím jak si plánuju přechod Krkonoš se ženou nad Mapsourcem, ta by mne hnala :D:D:D.


No ono potkat něko v lese s GPSkou, tak je to vždy stejný. Buď se chová jako úchyl, poskakuje ve křoví a vypadá jako že neví na kterou větev si odložit kabát, nebo sedí na bobku u pařezu a vypadá jako když s..... A to jsou ti co krabici hledají. A pak jsou ti, kteří stojí a přiblble se usmívají, a to jsou zase ti kteří již našli, mají ji v ruce a nejí jak to nenápadně vrátit. Ale za celou dobu co od roku 2005 pixluju, tak těch tůristů s GPSkou, kteří neprovozují tuto naši pošetilou zábavu jsem potkal tolik, že mi na to stačí jedna ruka a dva prsty bych si mohl fiknou na cirkuli.;)
  • 0

#175 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 21:23

Musím se přidat k lidem, kteří mají radost že turistická mapa routuje po turistických stezkách. Je to si myslím logické. Já tuto funkci používám skoro pořád. A to, když lovím horské kešky, nebo když jdu někam na výlet do hor. Sice jsem k tomu používal jinou mapu, ale byl jsem spokojen. Novou mapu jsem už vyzkoušel a fungovala bez problémů. Prostě to uzavřu, Garmin s velkou slávou udělal něco co už mělo fungovat od samého začátku. A řešit tady proč někdo chce routování a někdo to nepotřebuje, je zbytečné. Každý má svůj rozum, a zařídí se jak sám uzná za vhodné.
  • 0

#176 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 23:02

Mnojo, ještě před 5 lety se tomu Picodas bránil co musíly stačily :D

Uživatelé se často ptají na routing pro pěší turistiku a cyklistiku po lesních, polních a turistických značkách. Budou v nové mapě oblasti, kde bude možné tento routing využít? Respektive, je routing na takovýchto cestách velkým oříškem?

J.Č.: Databáze lesních a polních cest je převzata ze státního mapového díla a je poměrně přesná. Má však jednu slabinu – zhruba 25 % všech cest už v terénu neexistuje, nebo vede zcela jinak. Z toho důvodu nelze routing použít, vzniklo by ohromné množství chyb a navigace na takto pochybené síti nemá smysl. Příčinou tohoto stavu je, že se státní mapové dílo aktualizuje v intervalu sedmi let, což je dlouhá doba, během které řada cest zanikne, případně změní průběh. Existují případy, že je síť nezpevněných cest naprosto pozměněna, typickým příkladem je lesní těžba dřeva. Kromě toho - hlavním zdrojem pro aktualizaci jsou dnes letecké snímky, ze kterých nelze v mnoha případech přesně detekovat průběh lesní nebo polní cesty a případně její parametry (např. povrch).
  • 0

#177 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 0:06

^^ z cehoz je videt ze: 1. se na tuto funkcionalitu ptalo hodne uzivatelu 2. to nebylo sito horkou jehlou ale bylo provedeno s hodne velkou rozvahou 3. ze Garmin si byl vedom a mel obavu z toho ze lidi budou hucet ze je to v lese tahlo koprivama a ze zelena vede o 200 metru vedle, pricemz to ale neni chyba routingu ale mapovych podkladu--to mohli hucet uz loni a predloni. Nakonec se ale Garmin po tech letech odhodlal pesko-routing aktivovat za coz jsem rad, pro turistickou mapu je to urcite krok spravnym smerem, ikdyz se najdou uzivatele kteri novou funkci neoceni (mozna zatim nez ji vyzkousi a zalibi se jim) Uvidime co bude pristi rok, treba se autorouting vrati, nebo treba udelaji dve podverze topo map balik za jednu cenu: Topo auto-routing a Topo pesko-routing. Kdyz muze byt cyklo tak proc ne toto. Tech 2x430MB myslim v dnesni dobe narvat do GPS nebude problem.
  • 0

#178 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 0:32

takže pokud to dobře chápu tak teďka GPSka routuje po značených stezkách (akorát 25% z nich je špatně) ale pro změnu (a narozdíl od minulosti) už neroutuje po cestách .. tak to je vážně super

ale mám jeden dotaz k recenzi viz
http://www.garmin.cz...czech-2013.html

Obnova databáze parkovišť, přidáno cca 2700 ploch, oprava dalších cca 2000

- k čemu je dobré vědět kde je jaké parkoviště když mně stejně není GPSka schopná na něj přivést????

EDIT no hlavně že jsem si k Montaně (a ne zrovna levně) koupil stojánek s reproduktorem aby mně mohla navádět po cestě hlasem .. fakt děkuju
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#179 cislice

cislice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 7:16

Napsala jsem v jiné diskuzi, ale koukám, že se to hodí i sem: No prostě potřebujeme nějakou KAČERSKOU mapu - šitou na míru nám. A ta nutně potřebuje routování po silnici - i po polních a lesních cestách, i routovatelné schody se hodí :). Naopak routování po turistických stezkách, které stejně nejsou v mapě tam, kde mají být, mě zase tak netrápí. Tak to prostě je.
  • 0

#180 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 7:35

přijde mě to jako vcelku nucená segmentace trhu .. jednu mapu na pěší, jednu na kolo, jednu do auta atp .. být to za pár korun tak to vem čert, ale ty ceny garminu jsou šílené .. jakoby nestačilo že si zákazník koupil zařízení garminu ... inu odměna za věrnost B) kdyby měl garmin monopol na trhu map tak se to snad dá pochopit (neznamená že se mě to líbí nebo s tím souhlasím - naopak) .. ale jsou tu openmapy, skoro každý kdo má chytrý mobil má další alternativy atp .. a garmin místo snižovaní cen jen osekavá funkce ... to co psal wetu (o těch dveřích) mně přijde asi jako nejlepší popis této novinky ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama