Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2744 odpovědí na toto téma

#2261 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 12:48

Já myslím, že než abyste procházeli konfiguraci nějakých programů a nastavovali španělské vesnice, pak vám to automaticky stahovalo e-maily a vy nevěděli proč je přes to webové rozhraní na mailu nevidíte, pak vaše maily četli všichni uživatelé vašeho počítače...

Raději v momentě kdy otevřete něčí profil a chcete jej kontaktovat, přepište /p/ na /email/ v adresním řádku.


  • 0

#2262 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 13:06

Jo, zase drbání nohou za uchem funguje. Tím nemyslím nic špatného, ale trik s přepisováním odkazu ne každý bude dělat.

Jinak já mám ve FF v aplikacích Použít Zimbra, ale netuším, jestli to tam je od začátku, nebo po instalaci Zimbra notifieru jako pluginu, nebo jsem to tam nějak doplnil. V každém případě jsem to dělal jaksi složitě, buď to tehdy jinak nešlo (je to už dost let), nebo jsem to jinak neuměl. A ani nevím, jestli lze ve Windowsech nějak nastavit výchozí aplikaci pro poštu na webové rozhraní.


  • 1

#2263 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 12:21

asi bych rekl, ze to je o zvyku a osobnich preferencich. a nikdy se vsem programator nezavdeci.

 

Ja zas naopak nedam dopustit na Seamonkey == Firefox && Thunderbird == porad stara dobra Mozilla:) a samozrejme IMAP protokol. v jedne apce mam vsechny email ucty z ruznych serveru a profilu. stejne jako v mobilu a zaroven vidim vsude vse a aktualni stav. nemusim kvuli tomu do web aplikace atd. (teda nouzove jo).

A v pripade GS treba zas preferuji MC, bo se mi nikde nic neztrati a mam pocit, ze v urcitych pripadech to tam automaticky da i nazev kesky ktere se tyka dotaz na ownera apod. Ale EC nemam, tak verim, ze muze byt pro nektere to pruda.


  • 2

#2264 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 14:46

Definitivní konec starého profilu se blíží. Dnes se mi to samo přeplo na nový, návrat ke starému je sice možný, ale jen do 30. listopadu....  :unsure:

Do háje, to jsem nezaznamenal... dík za info. Ale stejně jsem si zanadával.


  • 0
www.povetrnik.cz

#2265 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 8:27

Já tedy nechápu, pánové, co vám není vhod. Když má člověk veřejný e-mail, tak má link adresu „mailto:jeho@email.cz“, pokud nemá veřejný e-mail, tak se zobrazí interní formulář pro zaslání (protože si nepřeje, abyste jeho e-mailovou adresu znali). Konstrukce "mailto:" je standardní záležitost, prohlížeč vám pak zobrazí vaši e-mailovou aplikaci, do které předvyplní e-mail adresáta.

 

Co je na tom „nevyhovujícího“ nebo „k horšímu“? Naopak — e-mailový klient bude mít určitě lepší možnosti pro odesílání mailů než formulář GS a navíc se vám odeslaný e-mail zařadí do odeslané pošty, takže mně osobně přijde toto chování lepší.

A ještě jedna věc - geocaching.com odesílá kopii pro odesílatele, takže i svoje odeslané maily mám pěkně roztříděné podle lidí / keší - a to vše v GMailu přes rozhraní.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2266 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2020 - 10:31

Tak teď jsem omylem logoval FI u kešek, kde mám DNF a může za to web geocaching.com, neboť kešky jsem si jako koncepty nahrál na web, tam u každé je velmi malým písmem napsáno, zda je to log FI či DNF a když jsem pak kliknul na napsání logu, tak i u DNF se mi vytvořil log FI a všimnul jsem si toho až na konci logování, neboť mi bylo divný, že nemám ty DNF logy.


  • 0

#2267 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2020 - 11:02

Nevím tedy z jakého speciálního zařízení loguješ, ale když loguju pomocí FN, mám vlevo nahoře výběrové okénko s dost velkým nápisem FI (DNF...) a vpravo od toho nápisu ještě výrazný barevný smajlík. Nebo loguješ jinak než já...

 

Edit: a typ logu se mi za ty roky ještě nikdy "sám" nezměnil

 

Tak se ti musím omluvit. Zkusil jsem si teď zalogovat ranní DNF z FN a opravdu se log změní na FI. Včera jsem logoval 2x DNF a typ logu se nezměnil (radši jsem to ještě teď zkontroloval), dnes ano. Další změna "k lepšímu". Ale ten typ logu je opravdu výrazný, jen si budu muset dávat bacha aby mi to GS sám neměnil. Tvl to už je silný kafe


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 08 listopad 2020 - 11:14

  • 0

#2268 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2020 - 17:44

Už v logu je jasné jaký typ logu to je, jenže já logoval sérii a fakt jsem si nepamatoval na kterých číslech to DNF bylo, takže jsem "slepě" logoval to co mi GS naservíroval. Velmi malý nápis FI nebo DNF je v těch konceptech, takže tam jsem to přehlédnul, že klikám na log pro DNF.


  • 0

#2269 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2020 - 18:40

Viz vlákno na fóru geocaching.com

https://forums.geoca...ng-into-founds/
  • 0

#2270 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2020 - 23:48

Objevil jsem zajímavou chybu. Když oddálím starou mapu na měřítko 3 kilometry (a víc) a nechám na ní vyfiltrovaná wheriga, ukáže mapa wherigo v Přibyslavi, které je ale již archivované.
Když jsem to zkusil s tradičkou, která šla do archivu dnes, tak se tento bug nekonal, vše v pořádku. Totéž na nové mapě, tam ten bug také není. Je pravda, že GS stará mapa už asi moc nezajímá, ale přišlo mi to zvláštní.


  • 0

#2271 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 8:50

U staré mapy se při větším oddálení přestaly keše vykreslovat individuálně, ale z předvygenerovaných průhledných dlaždic. Takže nikdy neukazovaly úplně přesný stav, vždy to bylo jen jednou za čas aktualizováno. Takže tebou popisovaé chování tam je naprosto normální.


  • 1

#2272 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 10:07

Aha, tak to jsem si toho jenom nikdy nevšiml :) Díky za objasnění.


  • 0

#2273 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 20:39

V posledních dnech mám dojem, že nastala chyba ve zpracování FieldNotes. Pokud mám ve FN log typu DNF ve tvaru jak to fungovalo dlouhá léta, tak se mi to nyní bere jako Found.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2274 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 21:23

O tom se zde již před dobrými několika dny hovořilo, Mlho :-)
  • 3

#2275 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 22:19

V posledních dnech mám dojem, že nastala chyba ve zpracování FieldNotes. Pokud mám ve FN log typu DNF ve tvaru jak to fungovalo dlouhá léta, tak se mi to nyní bere jako Found.

 

Pokud by ses podíval maximálně o jednociferný počet příspěvků výše, uvidíš i odkaz na anglické fórum...


  • 1

#2276 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2020 - 9:45

No dobrá, máte pravdu. Nějak mi to uniklo protože ohle vlákno nesleduju pravidelně


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2277 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2020 - 23:06

Asi dva nebo tři dny mi nechodily ze serveru GC.com žádné notifikace (přitom maily přicházely) a před chvílí najednou píp :D . Netuším, kde mohla sedět žába na prameni.


  • 0

#2278 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2020 - 14:08

Mně poněkud vadí, že skrz Message Centrum je prostým uživatelům (bez PM) znemožněno zasílat odkazy "třetích stran". Přitom mezi tyto třetí strany patří i coord.info, geo.co, či *.amazonaws.com.


  • 0

#2279 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2020 - 21:01

Používej mail a ne to messy centrum.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2280 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 9:18

Tak jsem si stáhl nový plugin a všechno vypadá dobře - aktualizace i nové, nic se nerozbilo. Díky, gorde!


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama