Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2751 odpovědí na toto téma

#2461 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 22:10

 Google slepá mapa :D

To je boží, to budu používat! :D

 

Aha, malou HORNÍ mapu. Pokud mám GCLh i GME, mám v listingu mapy dvě a ta spodní je zoomovací a bere mapy z GME.

Ty máš i horní mapu, kterou pamatuji ze svých začátků?! To chci taky, to mě tehdy hrozně nakrkli, když zmizela. Člověk se zvykl, ale kdybych ji tam zase měl, to by byla panečku bomba!

 

A měl jsi dotaz od geocaching.com, které cookies povolit?

Taky jsem vymazal, taky nepomohlo, dotaz žádný. Dá se nějak vyprovokovat? A co případně tedy povolit?


  • 0

#2462 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 22:19

To je boží, to budu používat! :D

 

Ty máš i horní mapu, kterou pamatuji ze svých začátků?! To chci taky, to mě tehdy hrozně nakrkli, když zmizela. Člověk se zvykl, ale kdybych ji tam zase měl, to by byla panečku bomba!

 

Taky jsem vymazal, taky nepomohlo, dotaz žádný. Dá se nějak vyprovokovat? A co případně tedy povolit?

Nevím, jak v chrome apod., ale ve firefoxu je možné cookies dané stránky vyprázdnit po kliknutí na zámek v adresním řádku.


  • 0

#2463 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 22:34

Ty máš i horní mapu, kterou pamatuji ze svých začátků?!

Tu tam mám taky, ale není to originál od GS, ale nacpal to tam některý z doplňků.


  • 0

#2464 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 7:00

Prosím o radu, jestli došlo k nějaké změně. Mám vytvořeno několik Pocket Queries a když si chci kterékoliv z nich prohlédnout na mapě, otevře se mapa okolí HC a ta se po chvilce přeměnila na mapu vybraného PQ. To se teď neděje a otevře se jen mapa okolí HC. Stejně tak, když si vytvořím nové PQ a chci se na něj podívat přes nabídku zobrazit mapu.

K žádné neobvyklé manipulaci s počítačem nedošlo.

 

Stejne chovani i u me. Pekne na prd.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#2465 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 7:22

Prosím o radu, jestli došlo k nějaké změně. Mám vytvořeno několik Pocket Queries a když si chci kterékoliv z nich prohlédnout na mapě, otevře se mapa okolí HC a ta se po chvilce přeměnila na mapu vybraného PQ. To se teď neděje a otevře se jen mapa okolí HC. Stejně tak, když si vytvořím nové PQ a chci se na něj podívat přes nabídku zobrazit mapu.

K žádné neobvyklé manipulaci s počítačem nedošlo.

Nevím, jestli je to to samé co popisuješ, ale mě něco takového způsoboval jeden z doplňků, nevím jestli GCLH nebo jiný. Když jsem je vypnul, fungovalo to. Ale teď vzhledem ke změnám na serveru, kdoví...


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#2466 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 7:32

Nevím, jestli je to to samé co popisuješ, ale mě něco takového způsoboval jeden z doplňků, nevím jestli GCLH nebo jiný. Když jsem je vypnul, fungovalo to. Ale teď vzhledem ke změnám na serveru, kdoví...

 

Nevim, ale dela mi to i na sluzebnim ntbku s Edge, kde zadne doplnky nemam!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#2467 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 7:58

hlavsic: Díky moc za potvrzení problému. Řeším to nouzově přes vyhledávání s filtrem, ale tam se načte jen omezené množství nebo podle krajů. Nebo to s filtry pořádně neumím... 


  • 0

#2468 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 8:44

Ukázka z mailu, poslaného přes profil jinému hráči - takto se to zpotvoří.

Kopie, doručená na můj mail, je v pořádku, tak doufám, že i v mailu adresáta.

 

Přiložené miniatury

  • mail.jpg

  • 0

#2469 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 8:47

Ukázka z mailu, poslaného přes profil jinému hráči - takto se to zpotvoří.

Kopie, doručená na můj mail, je v pořádku, tak doufám, že i v mailu adresáta.

To vypada "jen" jako nefunkcni zobrazeji jinych kodovani. Jestli chces potvrzeni, klidne mi pres profil posli zpravu a overim, jestli mi dorazi mail v poradku.


  • 0

#2470 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 9:08

Nevím, jak v chrome apod., ale ve firefoxu je možné cookies dané stránky vyprázdnit po kliknutí na zámek v adresním řádku.

Díky, to jsem nevěděl! Já jsem cookies vymazal (zbytečně) pro celý FF.

Situaci jsem tedy vymazáním cookies nasimuloval, po obnovení stránky chce gc.com povolení cookies. Dám povolit vše. Vymažou se ovšem i mapy z GME, takže je třeba je předem zálohovat a vložit znovu. Defaultní mapa se pak objeví i v mapičce v listingu

 

http://moravan.tym.s.../FF_cookies.jpg

(nevím, jak přidat obrázek, aby byl v těle příspěvku, hláška: Nemáte povoleno používat tento obrázek na tomto fóru
)

 


  • 0

#2471 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 9:34

Díky, to jsem nevěděl! Já jsem cookies vymazal (zbytečně) pro celý FF.

Situaci jsem tedy vymazáním cookies nasimuloval, po obnovení stránky chce gc.com povolení cookies. Dám povolit vše. Vymažou se ovšem i mapy z GME, takže je třeba je předem zálohovat a vložit znovu. Defaultní mapa se pak objeví i v mapičce v listingu

 

http://moravan.tym.s.../FF_cookies.jpg

(nevím, jak přidat obrázek, aby byl v těle příspěvku, hláška: Nemáte povoleno používat tento obrázek na tomto fóru
)

Nepouzivam chrome, ale nedavno jsem cetl, ze ma 2 mody:

* anonymni rezim - v podstate jen nove okno bez aktivnich prihlaseni, historie apod., ale ma pristup k ulozenym heslum (https://support.goog...m=Desktop&hl=cs)

* rezim hosta - v podstate jako ciste nainstalovany prohlizec (https://support.goog.../answer/6130773)

 

Pokud pouzivas chrome, tak misto vymazani cookies by na pokusy melo stacit spustit nove okno v rezimu hosta a otestovat co potrebujes.

 

Vidim, ze s prilozenim obrazku nejsem sam, taky jsem Ti napred zkousel vkladat obrazek se snimkem mazani cookie. Slo mi jen drag&drop vlozeni obrazku do editoru, ale to vypadalo divne, proto jsem poslal bez obrazku.


  • 0

#2472 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 9:57

Ukázka z mailu, poslaného přes profil jinému hráči - takto se to zpotvoří.

Kopie, doručená na můj mail, je v pořádku, tak doufám, že i v mailu adresáta.

 

Vypadá to, že i příjemci dorazí mail v pořádku. Včera jsem posílal se stejným zobrazením po odeslání a odpověď byla v pohodě.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#2473 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 10:13

Firefox má pochopitelně taky anonymní režim CtrlAltP, kdy neukládá cookies. A nebo má profily pro různé uživatele. A dá se volat i s parametry v příkazové řádce, kde se dá zavolat přímo s profilem uživatele. Řešil jsem takto syna, aby měl svá přihlášení a své záložky a nemusel pořád přepínat celého uživatele ve Windows (parametry u zástupce na ploše).Takže i ty experimenty s cookies se dají řešit bez jejich úplného vymazání.


  • 0

#2474 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 10:20

Firefox má pochopitelně taky anonymní režim CtrlAltP, kdy neukládá cookies. A nebo má profily pro různé uživatele. A dá se volat i s parametry v příkazové řádce, kde se dá zavolat přímo s profilem uživatele. Řešil jsem takto syna, aby měl svá přihlášení a své záložky a nemusel pořád přepínat celého uživatele ve Windows (parametry u zástupce na ploše).Takže i ty experimenty s cookies se dají řešit bez jejich úplného vymazání.

Ano, mas samozrejme pravdu, tohle jde resit pres profily. Slo mi jen o to, ze v chrome muzes resit nativne pres jiny rezim noveho okna. Popravde jsem nikdy nezkousel nechat bezet 2x ruzny firefox s ruznym profilem, vzhledem k beznemu mnozstvi oken a zalozek bych se z toho asi po...


  • 0

#2475 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 10:27

To vypada "jen" jako nefunkcni zobrazeji jinych kodovani.

Jo, jasně. Jenom, že to dřív bylo normální. Na funkci rostlináře to ale nemá vliv.


  • 0

#2476 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 10:29

Jo, jasně. Jenom, že to dřív bylo normální. Na funkci rostlináře to ale nemá vliv.

Kde přesně se to špatně zobrazuje, v message centru? Zkoušel jsem a staré zprávy se zobrazují správně...


  • 0

#2477 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 14:31

 Popravde jsem nikdy nezkousel nechat bezet 2x ruzny firefox s ruznym profilem, vzhledem k beznemu mnozstvi oken a zalozek bych se z toho asi po...

To nejde. Když běží s jedním profilem, druhé spuštění jde taky do něj bez ohledu na příkazový řádek. Musí se nejdřív úplně shodit. Ale už to delší dobu nepoužívám, syn má už vlastní noťas. Pochopitelně jde dělat různé věci, já jen že není nutno nevratně mazat cookies aby se poznalo, jestli je to tím.


  • 0

#2478 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 14:55

To nejde. Když běží s jedním profilem, druhé spuštění jde taky do něj bez ohledu na příkazový řádek. Musí se nejdřív úplně shodit. Ale už to delší dobu nepoužívám, syn má už vlastní noťas. Pochopitelně jde dělat různé věci, já jen že není nutno nevratně mazat cookies aby se poznalo, jestli je to tím.

Tak si to pamatuju správně z nějakých předchozích experimentů.

 

U Firefoxu je nový profil nejlepší řešení, případně smazání cookie pro konkrétní site. U Chrome okno v režimu hosta. A jako vždy testnout v jiném prohlížeči, který běžně nepoužívám :-).


  • 0

#2479 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 20:13

a co sandbox?


  • 0

#2480 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 22:47

Wow, PQ už se zase zobrazuje na mapě!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama