Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2751 odpovědí na toto téma

#1981 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2019 - 20:40

Ano, přesně z tohoto důvodu to v logu nezmiňuju. Beztak  se mi to většinou rozleží v hlavě třeba až za pár dní, že keši chci dát FP a to navíc mnohdy i keši jinak nezajímavé, u jejíhož odlovu jsem ale něco zajímavého zažil.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1982 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2019 - 21:53

Mám premium jen pár měsíců a taky dám občas FP se zpožděním, po rozležení v hlavě, takže v logu to není. Ale co jsem kdy napsala do logu, že dávám FP, tak jsem ho vždycky dala hned poté, protože jsem neměla pochyb, že ho dát chci. Po některých keších je člověk nadšenej ještě za rok, když si na ně vzpomene, tak proč to do logu nenapsat. Je to i reference pro ostatní, že i aktuální stav (nejen počet FP celkem) je něčím mimořádný a stojí za odlov.


  • 2

#1983 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2019 - 6:53

To není útok, fakt mě to zajímá. Kam jinam bys to upozornění chtěl? Já třeba čtu logy výhradně mailem.

Mne by vyhovovalo, kdyby pod logem pribylo srdicko, abych vedel pri procitani logu kdo ho tam dal. Takhle by meli tu informaci vsichni a ne jen autor. Ted jsem odkazan na rozkliknuti toho srdicka nahore v listingu a zjisteni niku kaceru, kteri ho pridali a pak musim vyhledat jejich logy abych se dozvedel nejake podrobnosti. Treba se k tomu groudspeak jednou prokouse.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1984 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2019 - 7:31

Mne by vyhovovalo, kdyby pod logem pribylo srdicko, abych vedel pri procitani logu kdo ho tam dal..... Treba se k tomu groudspeak jednou prokouse.

 

Ano, to by bylo pěkné. Ale předpokladem k tomu asi je, aby se FP vkládaly pouze k logu, a ne přímo v listingu přes Favorites. A taky by se mi líbilo, aby owner dostával zprávu i v případě editace logu, aby mi nechodily takové ty "Logováno ze zařízení XYZ. Více později." Akorát by se dodatečně přidělované FP musely vkládat, popř. odebírat přes dodatečnou editaci logu, což nyní nelze. 


  • 0

#1985 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2019 - 7:48

... "Logováno ze zařízení XYZ. Více později." ... 

To teď ošetřuje "Projekt-GC". Když si to Projektu-GC nastavim, tak mi chodí upozornění na změny logu včetně jeho textu, upozornění na změny v přidání nebo ubrání FP a upozornění na nový obrázek včetne toho obrázku. Tak nemusím nic hlídat.

 

Kupodivu těch změněných logů kde se píše "...více později..." zas tak moc není a tak čekám a čekám a to později stále nepřichází, tak to později je možná ještě později :unsure: , ale spíš se to "později" ztratí v přívalu nových žážitků :( .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1986 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2019 - 18:50

Takto FP asi přiděluje hodně lidí. Ale:v logu napíšou jak super kešku našli a že dává FP. Jenže FP pak už nedá. Kolikrát si říkám, kolik FP už bych měl, kdyby je tito dali. Kdyby to v logu nepsali...

Ale to vůbec nemusí být s nějakým špatným úmyslem. Mně to prostě občas vypadne, napíšu to a jen nezaškrtnu. A já se nebojím být drzý, když mi někdo napíše, že dává a nedal, tak si o něj prostě napíšu. A zatím mě nikdo nikam neposlal ;-)

Ano, přesně z tohoto důvodu to v logu nezmiňuju. Beztak  se mi to většinou rozleží v hlavě třeba až za pár dní, že keši chci dát FP a to navíc mnohdy i keši jinak nezajímavé, u jejíhož odlovu jsem ale něco zajímavého zažil.

A já to zase přesně z toho důvodu zmiňuji. Jestli chci keši dát FP nebo ne, zpravidla v době logování vím. A když ho prostě omylem nedám, tak ať si i něj "poškozený" owner napíše. Mám tu výzvu i v profilu. Já ho dám rád, když jsem ho dát chtěl...
  • 2

#1987 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2019 - 7:13

To teď ošetřuje "Projekt-GC". Když si to Projektu-GC nastavim, tak mi chodí upozornění na změny logu včetně jeho textu, upozornění na změny v přidání nebo ubrání FP a upozornění na nový obrázek včetne toho obrázku. Tak nemusím nic hlídat.

 

Kupodivu těch změněných logů kde se píše "...více později..." zas tak moc není a tak čekám a čekám a to později stále nepřichází, tak to později je možná ještě později :unsure: , ale spíš se to "později" ztratí v přívalu nových žážitků :( .

 

Jenže to je další placená funkce. A zrovna tohle by už mohlo ošetřovat rovnou PM členství na GC.com.


  • 3

#1988 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2019 - 9:55

Jenže to je další placená funkce. A zrovna tohle by už mohlo ošetřovat rovnou PM členství na GC.com.

 

Je otázka, zda si GS eviduje změny logů. Spíše si myslím, že ne. Proč by to dělali. Je to zbytečné. Využívám to taky na Project-gc a zatím se mi to hodilo pouze na to, že jsem zjistil nějaké změny typu logu u některých podvodníků. Zalogovali WN nebo DNF, protože na log neměli nárok a později se pokusili na změnu na FI. Nebo někteří přidávají ASCII art, aby logy měli delší. Ale že by u někoho, kdo napíše "nalezeno ... více později", došlo ke změně, která bude stát za přečtení, dochází velmi zřídka.


  • 0

#1989 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2019 - 13:43

tak zrovna ja jsem ted behem te suvenyrove hry logoval prave rovnou s tim "..vice pozdeji..." a az jsem prijel domu, tak jsem to vse prepisoval. A to vse jen proto, abych vedel zda uz mam vse splneno co potrebuji.

Jinak taky spis offline log v adrake pak upload konceptu a psani logu az na netu zpetne.


  • 0

#1990 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2019 - 19:52

Tak ono neměl bych nic proti tomu zaplatit nějaké službě za věci navíc v geocachingu, hlavně co se notifikací týče. Ale cenu bych si představoval kolem 200 Kč ročně, a ne si nechat platit skoro tolik, co stojí PM na geocachingu, to je podle mne úplně mimo.
  • 0

#1991 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 8:26

Přesto jsou lidi, kteří to rádi dají, protože ty služby jim za to stojí. Třeba já. Věc nabídky a poptávky, ne?


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1992 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 8:46

Jasné o tom žádná, ale místo toho, aby groundspeak komerčně podporoval project-gc, mohl by ty funkce sám nabídnout ve svém portfoliu.
  • 1

#1993 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 9:13

To raději snad ani ne... Pro mne je zřejmé, kdo má lepší analytiky, designéry i vývojáře. A GHQ to není...


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1994 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 10:02

Zrovna tohle je služba, která mi přijde logičtější zahrnutá od GS. Takhle musí GS posílat hromadu dat někam jinam, aby to tam vyhodnocovali. Místo toho, aby se to při vstupu do databáze (při změně logu) jen zkontrolovalo, jestli dotyčný owner chce nebo nechce posílat upozornění... Přijde mi to dost nelogické, ale nerozumím databázím a této logice.

 

A osobně mi přijde, že GS už strkám dost, aby místo blbostí typu suvenýrů udělali pár užitečných věcí...


  • 0

#1995 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 11:28

To raději snad ani ne... Pro mne je zřejmé, kdo má lepší analytiky, designéry i vývojáře. A GHQ to není...

To je jednoznačné. GS vypadá, že má maximálně jednoho vývojáře a to ještě studenta na půl úvazku.

 

Třeba časem Project GC koupí Groundspeak.  B) 


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1996 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 11:30

Ale ona se změna logu na geocaching.com přece propisovala. Při každé editaci se do logu dopsala věta, že ten log byl změněn tehdy a tehdy. Zrušili to spolu s časem logu - a tenkrát docela míchali pořadím WA logů. Trvalo jim přes půl roku, než to zase dali do kupy.

 

Takže funkci měli a místo toho, aby ji rozvinuli o zaslání infa o změně, zařízli jí úplně. Podotýkám, že to bylo předtím, než vznikl project-gc.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1997 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2019 - 17:05

Funguje na mapě GC určení polohy? Tohle jsem dostal dnes ráno, na parkovišti mezi Grazem a Lincem. Mapy.cz ukázaly správnou polohu, takže GPS fungovala správně.

https://photos.app.g...mErCD62f5hxowv5


  • 0

#1998 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2019 - 17:58

Ale ona se změna logu na geocaching.com přece propisovala. Při každé editaci se do logu dopsala věta, že ten log byl změněn tehdy a tehdy. Zrušili to spolu s časem logu - a tenkrát docela míchali pořadím WA logů. Trvalo jim přes půl roku, než to zase dali do kupy.

 

Takže funkci měli a místo toho, aby ji rozvinuli o zaslání infa o změně, zařízli jí úplně. Podotýkám, že to bylo předtím, než vznikl project-gc.

To asi nemáš úplně pravdu, začínal jsem v květnu 2013, project-gc už tenkrát existoval a poznámky o změně logu pamatuju taky, jejich zrušení mne dost štvalo.


  • 0

#1999 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2019 - 17:59

To vypada, ze tam jeste bezi "Locating..." tak to zatim ukazovalo posledni pouzitou pozici. Ta oficialni aplikace je nekdy pekne lina a chvili ji to trva nez se najde, nekdy i vic jak minutu, spis myslim, ze to je datovym pripojenim a pokud neco "velmi duleziteho" nestahne, tak nehleda kde vlastne je.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#2000 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2019 - 19:55

V Praze jsem se nikdy nepřihlašoval telefonem ani nehledal pozici.

Zkusil jsem to pak v Budějovicích a zase Praha.

Zkusím opravdu počkat, jestli se to nechytne.

Byl to jen pokus, jestli u té pumpy, kde jsme půl hodiny čekali, není nějaká keš. Stažené jsem to pochopitelně neměl, protože jsem nevěděl, kde zastavíme.

Ale když jsem to kdysi zkoušel ze stolního PC, tuším, že jsem dostal Budějovice, což ale jsou mé HC, tak mě to nepřekvapilo. Tam ale není GPS a určení polohy může fungovat jen podle poskytovatele.

Jo a není to oficiální aplikace, ale webová stránka geocaching.com, zobrazená ve webovém prohlížeči na mobilu.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 25 srpen 2019 - 19:57

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama