Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2751 odpovědí na toto téma

#2221 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2020 - 7:02

On ten přístup na starou mapu tam byl pořád, proklikem z nové. Jen škoda, že proklikem z keše na GC mapu se otvírá ta nová. Z ní se sice dá prokliknout do staré, ale už se ztratí to rozšířené volání, kdy tam GCLh přidává i waypointy z aktuální keše. Řešení existuje, zkopírovat adresu do schránky, odtud do adresního řádku a vymazat z ní play/. Kdybych to potřeboval často, asi bych se pokusil napsat opičí skript, ale teď se to učit nebudu.

 

 

Ještě doplněk: Pro zobrazení WP, přidaných pomocí GCLh není třeba tak komplikovaný postup, jak jsem psal. Stačí kliknout na odkaz Geocaching.com map a než se mapa načte, zastavit to Escape. Pak odmazat to play/ a dát enter, načte se stará mapa s waypointy.

Tak už to nefunguje... A asi by nepomohl ani nějaký skript, ta stránka bez /play s tím hausnumerem na konci se prostě nenačte. Buď něco změnili, nebo se změnil Firefox. Zkusím jiné prohlížeče, obávám se, že to bude stejné.

Jen jsem teď narazil na roztahanější multinu a chtěl jsem se podívat, kde jsou zastávky. Budu muset tam jít přes Geoget, na stránkách už to neuvidím.


  • 1

#2222 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2020 - 9:47

Je nějaký postup, jak z watchlistu udělat seznam a z něj pak PQ?


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#2223 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2020 - 11:30

V Geogetu jde načíst watchlist a kešky uložit do bookmarku, nebo si rovnou vyrobit vlastní PQ/GPX.

 

Edit: Nebo je jednodušší v nastavení PQ zaškrtnout "Are on my watch list".


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 11 září 2020 - 12:05

  • 0

#2224 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2020 - 13:01

Dík. Bez geogetu to asi nejde, co?

Tento příspěvek byl upraven od quellen: 11 září 2020 - 13:01

  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#2225 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2020 - 22:07

Asi zase něco křečkují. Když mi přijde log a chci si rozkliknout profil logujícího kačera, zobrazí se mi můj profil.


  • 0

#2226 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2020 - 6:22

Potvrzuji u logů ze včerejška.


  • 0

#2227 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2020 - 7:00

I mě to překvapive ukáže můj profil. Je to sice chyba, ale nevadí mi tolik, jako celý nový design. Ještě, že se to dá vypnout.


  • 0

#2228 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2020 - 7:48

A jsi si jistý, že to někdy dřív ukazovalo profil logujícího?

Podle mne to i předtím ukazovalo tvůj vlastní. Na jeho se muselo přes log.


  • 0

#2229 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2020 - 8:19

Chyba není u toho odkazu v logu (ten odkaz se dlouhá léta nezměnil), ale ve způsobu, jakým ho server coord.info převádí na link pro profil uživatele. Dříve ho převáděl na link s guid, teď je tam parametr code, který nejspíš stránka https://www.geocaching.com/profile nerozpozná.

 

To vypadá, jako by aktualizovali coord.info, ale ne mateřský web. Mě to tedy u Groundspeaku vůbec nepřekvapuje :D


  • 0

#2230 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2020 - 8:53

A jsi si jistý, že to někdy dřív ukazovalo profil logujícího?

 

Já si tím naprosto jistý jsem. Asi už objasněno od Pebíka.


  • 0

#2231 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2020 - 22:23

A jsi si jistý, že to někdy dřív ukazovalo profil logujícího?
Podle mne to i předtím ukazovalo tvůj vlastní. Na jeho se muselo přes log.

Naprosto, používám to, jak jsem v posledních dnech zjistil, několikrát denně. Až mě překvapilo, jak hodně to používám (velmi dobře vím, že za tu kratičkou dobu mě ta chyba naštvala už opravdu hodněkrát).
  • 0

#2232 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2020 - 13:12

Tak jsem objevil další nelogičnost webu. Event sice můžete nově zalogovat pouze s datem konání, což je v pořádku, ale můžete tak učinit už před konáním eventu. Před chvílí jsem zkusmo zalogoval zítřejší event jako navštívený. Automat doplnil správné datum. :-(

 

Chyba zmíněná v předchozím příspěvku je už opravená.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2233 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 0:55

Jedna z věcí, která už je nějakou dobu rozbitá, je seznam lidí, kteří dali keši FP. Dřív to bylo řazené abecedně - teď je to (aspoň mám ten pocit) naprosto nahodile. 


  • 0

#2234 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 11:20

Delší dobu jsem tu nebyla, tak nevím, jestli se to tu neprobíralo, nebo kde to hledat, ale všimla jsem si, že se mi na gc.com špatně zobrazuje datum. Teď naposledy jsem zadala 3. října, ale po odeslání logu se mi ukazuje 3.3. Zpětně jsem si všimla, že při minulém logování je datum správně, s lomítkem, ale před tím opět jinak, s tečkou a opět jiný měsíc. Když chci log opravit, zobrazí se mi tam datum správné. A v listingu je i správně zařazený log... Mám to nechat být, nebo se to dá někde opravit?


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#2235 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 11:38

To by mohlo ukazovat na problém s nastavením formátu datových položek ve Windows. Nemáš nový počítač nebo zgruntu přeinstalovaný systém? Už od dob XPéček přetrvává problém, že český datumový formát je třeba ještě jednou potvrdit a zapsat, aby to fungovalo bezchybně a nenáhodně.


  • 0

#2236 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 12:26

V některých seznamech na GC se mi zjevuje i datum ve formátu mm/dd/yyyy
Je to nepříjemné, zvlášť když ve stejném seznamu jsou ty formáty data různé. Ale v naprosté většině to mám správně česky dd.mm.rrrr
  • 0

#2237 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2020 - 14:16

Nic nového ani přeinstalovaného právě vůbec nemám. Teď jsem koukala, logovala jsem čtyři kešky na stejné datum - 3.10., v přehledu mám u všech 3.3., přímo v listingu ale jen u jedné. A u té, když vlezu do listingu, tak tam nejdřív je toho 3.10. a v mžiku to přeskočí na 3.3. 

 

Edit - tak jsem na to asi přišla - nevím proč, ale u té jedné kešky mi to stále hází vyskakovací okénko, jestli překládat vždy do jazyka čeština a když to změním na angličtinu, tak to ukazuje správné datum. 

 

Musela jsem tam zaškrtnou - tento web nikdy nepřekládat - tak teď už mám vše jak má být...

 

Omlouvám se, že jsem tu s tím zmatkovala, bylo mi divné, že u některé kešky to je správně, u jiné ne...


Tento příspěvek byl upraven od Alf Gang: 05 říjen 2020 - 14:25

  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#2238 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2020 - 16:47

Definitivní konec starého profilu se blíží. Dnes se mi to samo přeplo na nový, návrat ke starému je sice možný, ale jen do 30. listopadu....  :unsure:


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#2239 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2020 - 17:00

Mě taky. Tak moc mi to nevadí. Co je na tom starém tak lepší? Na rozdíl od staré mapy a starého hledání, které mi opravdu vyhovuje víc.


  • 0

#2240 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2020 - 20:57

Nevím, starý mi přijde přehlednější - jak moje poslední logy, tak vpravo možnosti, co chci použít, třeba hledání dalšího člověka podle nicku apod. Jasně, nezbyde nám než si zvyknout na nový vzhled, ale jak jiné novinky vítám, tuhle ne. Nepřijde mi přehlednější, spíš horší. Mám pocit, že toho na stránce vidím mnohem méně.
  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama