Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2751 odpovědí na toto téma

#2241 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2020 - 21:22

Starý vzhled budu používat do posledního okamžiku. I na mobilu.


  • 2

#2242 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2020 - 7:37

Já myslel veřejný profil. Ten se přepnul automaticky. Soukromý profil jsem si teď na zkoušku přepnul ručně. Zdá se mi, že je tam všechno, co chci vidět. Dokonce náhledy posledních logů, které ve starém nejsou. Já to mám ale dost pozměněné pomocí GCLh, takže asi i nový vzhled půjde nějak jinak nastavit. Na rozdíl od map GME, které na nový vzhled ještě nezareagovaly (nebo to nejde).


  • 0

#2243 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2020 - 7:58

Log pro změnu souřadnic je už možný pouze v novém vzhledu logovací stránky (netuším jak dlouho to už je, ale je to příznak přicházející změny).


  • 0

#2244 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2020 - 11:45

Je otázka, CO mění. Jestli tam ten log nejde, nebo tam na něj jen není odkaz. Když se na logovací stránku nejde ze stránky keše, ale odjinud, jde všechno možné. Třeba i napsat samostatný NM log s vysvětlením, nejen ten automatický. Konkrétně tohle jde (nebo šlo, nezkoušel jsem teď) při logování z A:drake. A dost často nechávají staré funkčnosti, jen na ně odstraní odkazy. Dosud třeba používám staré vyhledávání.


  • 0

#2245 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2020 - 12:44

Dost možná je starý odkaz použitelný, to nevím. Ale takovými způsoby přistupuje k funkcím v této hře zlomeček lidí, drtivá většina jde přes naservírované možnosti. A ty se tedy mění..

I ikonka změny souřadnic je nějaká jinačí, rádoby moderní...


  • 0

#2246 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2020 - 23:47

Pokud má člověk někde v profilu vyplněný a zveřejněný mail, při pokusu poslat takovémuto člověku mail se již neotevře klasické okno, jak ho znáte, ale nějaká aplikace, z níž se mail dá poslat.
Asi i proto mě dnes všichni bombardovali přes MC a ne přes profil.
EDIT: pouze z nového profilu, ze starého se to okno otevře.

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 11 říjen 2020 - 23:52

  • 0

#2247 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 7:02

Minulý týden jsem si toho všiml. Pro mě nevyhovující řešení.
  • 1

#2248 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 8:15

Minulý týden jsem si toho všiml. Pro mě nevyhovující řešení.


Nápodobně, zase změna k horšímu.
  • 0

#2249 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 8:38

Pokud má člověk někde v profilu vyplněný a zveřejněný mail, při pokusu poslat takovémuto člověku mail se již neotevře klasické okno, jak ho znáte, ale nějaká aplikace, z níž se mail dá poslat.
Asi i proto mě dnes všichni bombardovali přes MC a ne přes profil.
EDIT: pouze z nového profilu, ze starého se to okno otevře.

 

Minulý týden jsem si toho všiml. Pro mě nevyhovující řešení.

 

Nápodobně, zase změna k horšímu.

 

Já tedy nechápu, pánové, co vám není vhod. Když má člověk veřejný e-mail, tak má link adresu „mailto:jeho@email.cz“, pokud nemá veřejný e-mail, tak se zobrazí interní formulář pro zaslání (protože si nepřeje, abyste jeho e-mailovou adresu znali). Konstrukce "mailto:" je standardní záležitost, prohlížeč vám pak zobrazí vaši e-mailovou aplikaci, do které předvyplní e-mail adresáta.

 

Co je na tom „nevyhovujícího“ nebo „k horšímu“? Naopak — e-mailový klient bude mít určitě lepší možnosti pro odesílání mailů než formulář GS a navíc se vám odeslaný e-mail zařadí do odeslané pošty, takže mně osobně přijde toto chování lepší.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2250 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 9:15

Já tedy nechápu, pánové, co vám není vhod. Když má člověk veřejný e-mail, tak má link adresu „mailto:jeho@email.cz“, pokud nemá veřejný e-mail, tak se zobrazí interní formulář pro zaslání (protože si nepřeje, abyste jeho e-mailovou adresu znali). Konstrukce "mailto:" je standardní záležitost, prohlížeč vám pak zobrazí vaši e-mailovou aplikaci, do které předvyplní e-mail adresáta.

 

Co je na tom „nevyhovujícího“ nebo „k horšímu“? Naopak — e-mailový klient bude mít určitě lepší možnosti pro odesílání mailů než formulář GS a navíc se vám odeslaný e-mail zařadí do odeslané pošty, takže mně osobně přijde toto chování lepší.

Hm. A co když mailovou aplikaci nemám a maily spravuji jen přes webové rozhraní? Nějak v tom případě tu "výhodu" nevidím...


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2251 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 9:21

Já tedy nechápu, pánové, co vám není vhod. Když má člověk veřejný e-mail, tak má link adresu „mailto:jeho@email.cz“, pokud nemá veřejný e-mail, tak se zobrazí interní formulář pro zaslání (protože si nepřeje, abyste jeho e-mailovou adresu znali). Konstrukce "mailto:" je standardní záležitost, prohlížeč vám pak zobrazí vaši e-mailovou aplikaci, do které předvyplní e-mail adresáta.

 

Co je na tom „nevyhovujícího“ nebo „k horšímu“? Naopak — e-mailový klient bude mít určitě lepší možnosti pro odesílání mailů než formulář GS a navíc se vám odeslaný e-mail zařadí do odeslané pošty, takže mně osobně přijde toto chování lepší.

Hned tři věci. Na počítači musím používat nějaký outlook nebo nějakou podobnou otravnou aplikaci, na kterou nejsem vůbec zvyklý. Už jen než se mi to na tom počítači vzpamatuje, tak to nějakou dobu trvá, není tak rychlej. Takže opruz. 

Druhá a o hodně zásadnější věc: lidi to evidentně nebaví stejně jako mě, taky jim nevyhovuje psát přes appku. Někomu to třeba nemusí na mobilu fungovat nebo co já vím, nevím, ale včera mě lidi kvůli EC kontaktovali téměř výhradně přes MC (90 % konverzací), což prostě není samo sebou, tomu nevěřím. Pak je ještě možnost, že se sešli samí ignoranti, kterým je fuk, o co žádám v listingu, ale tomu nevěřím. Proč mi vadí v MC, je ve vedlejším vlákně napsané několikrát.

 

Třetí a taky dost zásadní: v mailu mám nastavené nějaké filtry. Jakože třeba když přijde mail v podobě "XY contacting MiroslavRouta from Geocaching.com", tak se mi zařadí do příslušné složky v mailu. Teď, když to nebude chodit z GC, ale z různých mailů, tak mi to bude chodit jinam, než chci a nemám šanci s tím nic moc dělat.

První a třetí věc celkem souvisí. Ty filtry může mít kdokoliv jakkoliv - jasan, uvedu do předmětu geocaching, ale myslím, že u někoho to může snižovat šanci, že si mail přečte. To je ovšem pouze domněnka.


  • 1

#2252 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 9:25

Hm. A co když mailovou aplikaci nemám a maily spravuji jen přes webové rozhraní? Nějak v tom případě tu "výhodu" nevidím...

 

 

Tak me se po kliknuti na emailovou adresu ve Firefoxu (nejen tam) otevre stranka Gmailu a muzu normalne email odeslat.... Takze to asi jde. 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#2253 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 9:35

Tak me se po kliknuti na emailovou adresu ve Firefoxu (nejen tam) otevre stranka Gmailu a muzu normalne email odeslat.... Takze to asi jde. 

Mně to otevírá nějakou Poštu 10.

 

Jo, fajn, mail jsem si skryl, už mě lze kontaktovat postaru.


  • 0

#2254 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 9:49

Mně to otevírá nějakou Poštu 10.

.

 

Asi si nabiham, ale Posta 10? Ve Windows?


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#2255 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 10:30

Jo, teď jsem to zkusil na pracovním stroji, kde je jako implicitní mailový klient Outlook a ve FF mám zároveň otevřenou stránku s GMailem. Otevírá se čtvercové okono "Mail" a hned chce, abych do něj nacpal kontakty. Nikdy předtím jsem to nepoužil a ani to nehodlám používat.

Žádná jiná stránka to po mně nechce, takže fakt další zhoršení, sorryjako...


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2256 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 10:38

Jo, teď jsem to zkusil na pracovním stroji, kde je jako implicitní mailový klient Outlook a ve FF mám zároveň otevřenou stránku s GMailem. Otevírá se čtvercové okono "Mail" a hned chce, abych do něj nacpal kontakty. Nikdy předtím jsem to nepoužil a ani to nehodlám používat.

Žádná jiná stránka to po mně nechce, takže fakt další zhoršení, sorryjako...

 

Ciste abych jen pochopil.

Otevre se ti ctvercove okno v Outlooku nebo v GMailu pres FF?


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#2257 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 11:27

Asi si nabiham, ale Posta 10? Ve Windows?

Sorry, jenom Pošta.

Což je ale úplně fuk. Zase mě (nás) nutí používat něco, co nechci/nechceme. Proč proboha?!


  • 0

#2258 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 11:27

Obecně: na pracovním PC jsem si nastavil, aby odkazy na mailové adresy mi otvíraly mail Zimbra na webové stránce ve FF. Už nevím jak, ale primitivní to nebylo, tuším že nějak přes about: a skryté nastavení.

A dnes asi většina lidí už nepoužívá outlook, Thundebird, apod., i já, který TB používá už zprávy ze serveru nemažu, po havárii disku a ztrátě roční korespondence. Jo, když byl limit na Volném 10MB, jinak to nešlo. Takže myslím, že otvírání v nějaké neznámé aplikaci znamená, že je v PC špatně nastavena implicitní pošta.


  • 0

#2259 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 11:51

Obecně: na pracovním PC jsem si nastavil, aby odkazy na mailové adresy mi otvíraly mail Zimbra na webové stránce ve FF. Už nevím jak, ale primitivní to nebylo, tuším že nějak přes about: a skryté nastavení.

A dnes asi většina lidí už nepoužívá outlook, Thundebird, apod., i já, který TB používá už zprávy ze serveru nemažu, po havárii disku a ztrátě roční korespondence. Jo, když byl limit na Volném 10MB, jinak to nešlo. Takže myslím, že otvírání v nějaké neznámé aplikaci znamená, že je v PC špatně nastavena implicitní pošta.

 

Ja nastavil pro mailto ve FF takto: Možnosti/Obecné/Aplikace. Pak jsem pro  Typ obsahu mailto vybral Akci Použít Gmail.

 

 

Snad to nekomu pomuze :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#2260 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 12:16

Ciste abych jen pochopil.

Otevre se ti ctvercove okno v Outlooku nebo v GMailu pres FF?

Ani jedno. Zvláštní (v obou významech slova) aplikace.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama