Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2751 odpovědí na toto téma

#2421 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 9:11

Tedy to řazení vlastních nálezů jen podle vzdálenosti, to je tedy něco! Krásný výlet do historie, převážná většina archivek, protože tady jsem hledat začínal. Ale jinak na nic, potřebuju se většinou podívat na poslední své nálezy. Ještě že si držím vlastní databázi nálezů v GG. Ale podle jejich vyjádření snad to opraví.

Dá se to řadit podle kteréhokoli sloupce, předposlední je Nalezeno dne.
Ale stejně je to na prd.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#2422 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 10:19

Jen pro Premium hráče, BM mohou řadit jen nejbližší/nejvzdálenější, ostatní sloupce možnost řazení nemají.

 

Pe-Bo, díky za odkaz. Člověk si je musí dávat do záložek, když v GS vymýšlejí pakárnu. Měli bychom vyhostit diplomaty USA.


  • 2

#2423 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 10:54

Na "proc to udelali" je celkem jednoducha odpoved. Preci jen je Groundspeak firma, ktera potrebuje nejake prijmy. Zajem o TB je v Cesku posledni dobou mizivy (dukazem je, ze ve skladu pro distributiry maji skladem posledni druh Origins TB ve starem designu - ceske), GeoTour u nas neni zadna a nejakou Promotion (at uz TB ci serii labek nepamatuji. Zbyva tedy PM. Jak pro nej hrace premluvit, aniz by jim zpoplatnenim nekterych puvodnich funkci hraci utekli jinam? Udelat neco nove. Stejne jako pred lety, kdy starou mobilni aplikaci nahradili novou, ovsem BM v ni vidi jen par tradicek. Pokud je tahle "demoverze" chytne, mohou si poridit PM a hrat naplno. Stejny smysl dava nove vyhledávání. Vyzkousej si gc v okoli domova a pokud te to chytne, porid si PM. Cekam, ze priste prijde na radu mapa.
  • 1

#2424 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 11:12

Trochu jsi pozapomněl, že touhle změnou vyhledávání velmi znepříjemnili a v některých případech znemožnili i PM. Což je pro některé naopak motivace k tomu PM neprodlužovat...


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2425 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 14:30

Na "proc to udelali" je celkem jednoducha odpoved. Preci jen je Groundspeak firma, ktera potrebuje nejake prijmy. Zajem o TB je v Cesku posledni dobou mizivy (dukazem je, ze ve skladu pro distributiry maji skladem posledni druh Origins TB ve starem designu - ceske), GeoTour u nas neni zadna a nejakou Promotion (at uz TB ci serii labek nepamatuji. Zbyva tedy PM. Jak pro nej hrace premluvit, aniz by jim zpoplatnenim nekterych puvodnich funkci hraci utekli jinam? Udelat neco nove. Stejne jako pred lety, kdy starou mobilni aplikaci nahradili novou, ovsem BM v ni vidi jen par tradicek. Pokud je tahle "demoverze" chytne, mohou si poridit PM a hrat naplno. Stejny smysl dava nove vyhledávání. Vyzkousej si gc v okoli domova a pokud te to chytne, porid si PM. Cekam, ze priste prijde na radu mapa.

 

Za me absolutne nepochopitelne slucujes globani upravy s TB v Cesku. Ale na obecne rovine s Tebou souhlasim - bude to motivace pro nakup PM. Vidim zde velkou slabina jejich uvahy - a to, ze kese zakladaji i BM. A ti se na to za takovychto, resp. zhorsijicich se podminek vybodnou. Lehce se pak muzeme dostat do kruhu ->min kesi ->min PM. Ale treba to maji vypocitane spravne. 

 

Ostatnim omluva za OT, je to spis do geodeprese.


  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#2426 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 15:23

Ano, hra a tím i byznys té firmy jsou založeny na tom, že někdo na svoje náklady zakládá a udržuje krabičky. V součtu je to obrovské množství energie při těch milionech keší (a k tomu je další nemalá práce zdarma od dobrovolníků, kteří keše schvalují a dál s nimi mají starosti - reviewer má asi určitě měsíčně víc práce s geocachingem než průměrný owner). Myslím, že je to velmi slušný dar této firmě od většiny z nás.

 

Nevím, do jaké míry je výstižné napsat, že "keše zakládají i BM". Asi to tak nebylo myšleno, ale vypadá to, jako kdyby to byl menšinový jev. Kdoví, jestli keší od BM není třeba i většina, když BM hráčů je většina. Ale to netuším a je to v podstatě úplně jedno (pro účely této debaty).

 

Omezení možností je v pravém smyslu toho slova restrikce. Ano, je to věc firmy, jak přistoupí ke svým obch. partnerům, ale taky to může přepísknout. BM hráč sice neplatí penězi, ale pokud založil keš, je obch. partnerem, který dává do hry něco jiného (a něco za to má - může hrát hru). Nepřijde mi duchaplné uplatňovat na něho restrikce - lepší je k nákupu členství motivovat pozitivně.

 

Pokud jsou ovšem restrikce uplatněny i na platící penězi, tak poznamenává taxoft, je asi něco špatně, ne?

 

Je to jen taková úvaha, ať si GS dělá co chce. Já se taky nějak podle toho zařídím...


  • 2

#2427 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 17:14

Kolik tak může stát groundspeak.inc? Nesložíme se na to a nekoupíme to, posléze upravíme k obrazu svému... dám do placu 1M v českých...

 

Ps. Co dělá PaBa? Ten si to mlže dovolit z fleku... :)


Tento příspěvek byl upraven od seedcorp: 23 duben 2021 - 17:15

  • 1

#2428 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 17:39

Promiň, ale třeba já bych s tebou do podnikání nešel ani za zlaté tele.


  • 6

#2429 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 20:48

Jak jsem napsal o pár příspěvků výše, tohle může jen PM, což mpik není.

BM může řadit jen nejbližší/nejvzdálenější.

Přiložené miniatury

  • hiden.jpg

  • 0

#2430 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 20:54

PS: a na cizí nálezy se jako BM z profilu hráče nedostaneš vůbec, natož abys je mohl nějak řadit - chybí odkaz:

Přiložené miniatury

  • found.jpg

  • 0

#2431 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2021 - 21:13

Zrovna tohle skrývání nálezů je za mě chybný krok, který byl úplně zbytečný. Nevadí mi dát pár stovek ročně za PM (je to vážně pakatel v porovnání s tím, kolik mě věci přímo i nepřímo spojené s GC stojí), ale podobné kroky omezování BM se mi vůbec nelíbí.
  • 3

#2432 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2021 - 7:21

A věci už se hýbají. :)

We have updated the default sorting for viewing

Your finds
Your hides
Someone else’s finds
Someone else’s hides
to be “Found On” and “Placed On”, respectively.

As mentioned in my previous post, this change allows Basic members to see the results sorted by a different parameter than distance (the default for all other search results): found date and placed date.


Zdroj: příspěvek od nykkole na oficiálním fóru

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 24 duben 2021 - 7:22

  • 1

#2433 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2021 - 8:16

Tak už se mi vlastní setřídily podle pořadí nálezu. Vrátili to. Dalo se prokliknout i na třídění podle vzdálenosti, ale dál už se mi nevedlo. Buď pomalá odezva, nebo to nejde. Zdá se mi, že to dodělávají za chodu.


  • 0

#2434 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2021 - 8:23

Přesně tak, pracují na tom za chodu, proto očekávám ještě další úpravy/změny v následujících dnech.
  • 0

#2435 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2021 - 8:39

Jsem BM, používal jsem starší verzi zobrazení stránek na "geocaching.com", kde když jsem si otevřel svůj profil, tak vpravo byla možnost "Hledat nejbližší kešky od mých domovských souřadnic -  skrýt nalezené" (nebo tak nějak to tam bylo) - nyní se mi už nenabízí možnost "skrýt nalezené". Zkusil jsem se přepnout na nový formát stránek, ale tam už nenajdu ani tu možnost "hledat nejbližší". Dívám se dobře, nebo něco přehlížím? Předem děkuji za případnou radu.  Že to jde přes "hrát-hledání-použít moje domovské souřadnice" vím, ale je to zdlouhavé a jako BM mi to nedovolí odfiltrovat nalezené.  Jasně, měl bych si zaplatit PM, ale při mé frekvenci hledání....

Jsou to fakt šačci. Jde to nějak obejít?


  • 0

#2436 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2021 - 8:44

https://www.geocachi...t=50&lng=15&f=1

 

(za N50 E15 si doplňte požadované souřadnice)

Díky. Jde to obejít.  B)


  • 0

#2437 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2021 - 21:37

Na starém dashboardu se znovu objevila původní ikonka poštovní obálky, že by všechno zpět, zpátky na stromy ?

Ale uvnitř v message centru je ta nová. A zdá se že funguje vypnutí odeslání zprávy Entrem.


  • 0

#2438 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2021 - 9:16

Pořád se řeší omezování pro BM. Já po dlouhé době, kdy jsem novou mapu ani neotvíral, zjistil, že i pro BM dovede filtrovat. Podle typů, podle ownerů, i podle nálezů. Jen neumí Jen nenalezené, což je asi to, co by bylo nejužitečnější. Ale třeba Jen nalezené umí. Asi jsem objevil Ameriku, ale protože jsem používal furt jen starou mapu, všiml jsem si toho až teď. A taky si pamatuju, že stáhnout Do navigace pro BM znamenalo jen základní informace a text, že si mají koupit PM. Dnes stažení GPX obsahuje (snad) všechno, takže po jedné to lze realizovat. Do navigace už to nějakou dobu nejde kvůli Garmin pluginu.


  • 0

#2439 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2021 - 22:18

Teď! Teď! Teď jsem si všiml, že jde seřadit suvenýry podle datumu.

Konečně něco pozitivního.


  • 0

#2440 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2021 - 22:35

Hm, za poslední 4 dny, kdy jsem něco našel mi suvenýrů přibylo 5. To je řádná devalvace, už ani nevím kam je mám dávat :ph34r: :rolleyes: :unsure: .


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama