Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2757 odpovědí na toto téma

#2441 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2021 - 23:02

Třeba později budeme dostávat obrázky, abychom nějakou keš našli. BM černobílé, PM barevné. ;-)


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2442 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2021 - 6:25

Aby teda byl nějaký rozdíl mezi PM a BM, nelze nyní u BM suvenýry skrýt. Takže opět nějaké omezení, resp. zrušení stávající možnosti, neboli restrikce (to zní lépe).

 

V tomto případě je mi to ale jedno, protože jediné suvenýry, co mě zaujaly, byly navštívené země. A to buď v inflaci všemožných nesmyslů není dodělané, nebo hapruje automatické přidělování (namátkou mi chybí Ukrajina, Srbsko a Makedonie). Místo toho tam mám desítky suvenýrů, u kterých ani nehodlám zjišťovat, co vlastně znamenají.


  • 1

#2443 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2021 - 9:45

Aby teda byl nějaký rozdíl mezi PM a BM, nelze nyní u BM suvenýry skrýt. Takže opět nějaké omezení, resp. zrušení stávající možnosti, neboli restrikce (to zní lépe).

 

V tomto případě je mi to ale jedno, protože jediné suvenýry, co mě zaujaly, byly navštívené země. A to buď v inflaci všemožných nesmyslů není dodělané, nebo hapruje automatické přidělování (namátkou mi chybí Ukrajina, Srbsko a Makedonie). Místo toho tam mám desítky suvenýrů, u kterých ani nehodlám zjišťovat, co vlastně znamenají.

 

Podle mě to funguje i u BM, jen tedy přestalo fungovat zašednutí na dashboardu. Rozeznat skryté a veřejné suvenýry lze jen podle klikátka pod tím - Show this / Hide this. Zkusil jsem jedno zobrazit a následně zase skrýt a na veřejném profilu to zafungovalo, jak má.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#2444 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2021 - 19:22

No, vypadá to, že se programátoři GS naučili používat SQL konstrukci ORDER BY.

Žádné řazení do bloků (Country/Region/Unique-event/Specific day etc) jako na project-gc.com se nekoná...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2445 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2021 - 5:26

Teď! Teď! Teď jsem si všiml, že jde seřadit suvenýry podle datumu.

Konečně něco pozitivního.

Teď! Teď! Teď jsem si všiml, že mám v profilu nějaké suvenýry, a koukám, že některé už 10 let.  :D


  • 0

#2446 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2021 - 21:38

Mám pocit, že tu k GME bylo i vlákno, ale nemůžu ho najít. Před nějakou dobou mi přestaly fungovat "moje" mapové podklady na mapičce v listingu, nemůžu nijak překlikávat na jiný typ mapy a ten jejich paskvil má k mapě docela dost daleko, což mi samozřejmě pije krev. Možná to tu i někde proběhlo, ale co s tím, jestli s tím něco jde dělat?


  • 0

#2447 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 6:10

Mám pocit, že tu k GME bylo i vlákno, ale nemůžu ho najít. Před nějakou dobou mi přestaly fungovat "moje" mapové podklady na mapičce v listingu, nemůžu nijak překlikávat na jiný typ mapy a ten jejich paskvil má k mapě docela dost daleko, což mi samozřejmě pije krev. Možná to tu i někde proběhlo, ale co s tím, jestli s tím něco jde dělat?

Jj, to není pocit, ale fakt. Taky bych chtěl mít mapičku z5 i s pěknou grafikou případnýho přemístění finálky. Tak kdyby byl tak někdo hodnej a věděl, kde se to řešilo, díky  ;)...


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#2448 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 6:45

http://www.geocachin...-15#entry550186

Ono to prostě jednou za čas přestane fungovat a je třeba to tam dát zpátky. Tady je asi všechno, chce to probrat a případně povypínat, protože všechno se to ani na obrazovku nevejde.

EDIT: Vidím, že nešlo o mapy Browse map, ale o malé mapičky v listingu. Ty mi ale normálně fungují. Nepoužíváš GCLh a pokud jo, máš tam zaškrtnuto, aby GCLh NEPOUŽÍVAL své úpravy map?


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 duben 2021 - 6:49

  • 0

#2449 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 7:01

http://www.geocachin...-15#entry550186

Ono to prostě jednou za čas přestane fungovat a je třeba to tam dát zpátky. Tady je asi všechno, chce to probrat a případně povypínat, protože všechno se to ani na obrazovku nevejde.

EDIT: Vidím, že nešlo o mapy Browse map, ale o malé mapičky v listingu. Ty mi ale normálně fungují. Nepoužíváš GCLh a pokud jo, máš tam zaškrtnuto, aby GCLh NEPOUŽÍVAL své úpravy map?

Jj, jde o ty malé mapičky v listingu. Někde se to tady řešilo a pomohlo. Odkaz nahoře už jsem si kdysi chytře uložil, občas se to musí zaktualizovat. GCLh nepoužívám.


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#2450 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 7:05

Nenašel by se tady někdo, kdo by dokázal napsat nějaký script, který by v případě, že adresa odkazu vede na https://www.geocachi...play/map/xxxxxx tento odkaz přepsal na adresu 

https://www.geocaching.com/map/xxxxxx

Jde mi o to, aby se mi odkaz z mapičky, vedoucí na "novou" mapu otevřel v mapě staré a ne v té napodobenině mapy od gůglu

 

Taky se za to přimlouvám... Díky.


  • 0

#2451 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 7:26

Taky bych moc ocenil, kdyby sem někdo dal radu, jak opravit tu malou mapu v listingu... :)


  • 0

#2452 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 8:36

Taky bych moc ocenil, kdyby sem někdo dal radu, jak opravit tu malou mapu v listingu... :)

Taky jsem to nedávno řešil. Pomohlo vymazat všechny cookies. Při novém otevření se pak stránka geocaching.com ptá, jaké cookies povolit. Musí se dát všechny. Vymazáním cookies se ale vymažou také mapy z GME a musí se přidat znovu


  • 0

#2453 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 8:54

K těm mapám. Na firemním stroji máme zakázané doplňky prohlížeče, takže si s mapovými podklady na GC moc pohrávat nemůžu. Ale i tak tam na (myslím, že staré) mapě lze přepnout na jiné podklady. Já využívám OSM German Style a je to celkem v pohodě. Ne dokonalé, ale v pohodě :) Rozhodně mnohem lepší, než ta Google slepá mapa :D

 

Tak třeba to pomůže někomu, když nebude mít čas nebo možnost na opětovné přenastavení.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#2454 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 9:48

Taky jsem to nedávno řešil. Pomohlo vymazat všechny cookies. Při novém otevření se pak stránka geocaching.com ptá, jaké cookies povolit. Musí se dát všechny. Vymazáním cookies se ale vymažou také mapy z GME a musí se přidat znovu

Tak jsem to teď zkusil a nepovedlo se, stále ta mapka nefunguje.


  • 0

#2455 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 10:00

A měl jsi dotaz od geocaching.com, které cookies povolit?


  • 0

#2456 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 10:04

Aha, malou HORNÍ mapu. Pokud mám GCLh i GME, mám v listingu mapy dvě a ta spodní je zoomovací a bere mapy z GME.


  • 0

#2457 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 10:40

To ano, to jde. Ale to mluvíš o velké mapě. Tady se řeší malá mapka v listingu keše

 

Aha, tak pardon :) Tu řeším proklikem na Mapy.cz, stejně se mi často ani nenačte :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#2458 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 11:03

Proklik z listingu na starou GC mapu ukazoval i waypointy k dané keši (přes GCLh). Po změnách kdy se vyvolává rovnou nová mapa to ještě šlo oblbnout odmazáním toho play z adresy, ale už to taky nefunguje. Ale tu malou spodní mapku v listingu si přepínám na turistickou hodně často. Ta horní přehledová tam bývala kdysi, přidává ji tam teď taky GCLh. Teď zrovna nesedím u PC, kde mám obojí, abych mohl vyzkoušet, jak se to bude chovat, když vypnu GCLh nebo GME.


  • 0

#2459 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 11:26

Vaše problémy s doinstalovanými GME skripty nejsou nefunkčnost geocaching serveru, fakt je pro vás tak težké si na to založit nové vlákno?


  • 4

#2460 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 20:29

Prosím o radu, jestli došlo k nějaké změně. Mám vytvořeno několik Pocket Queries a když si chci kterékoliv z nich prohlédnout na mapě, otevře se mapa okolí HC a ta se po chvilce přeměnila na mapu vybraného PQ. To se teď neděje a otevře se jen mapa okolí HC. Stejně tak, když si vytvořím nové PQ a chci se na něj podívat přes nabídku zobrazit mapu.

K žádné neobvyklé manipulaci s počítačem nedošlo.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

1 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Vlsilhavy

Reklama