Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2751 odpovědí na toto téma

#2521 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2021 - 16:07

Kdesi v Seattlu křeček překousne nějakej drát a my tady šílíme


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2522 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2021 - 20:17

Tak dělej mysterky pro lidi a ne pro obtížnost a budou chodit FI logy. :-) Přiznám se, že coby prakticky místní (Tisá), pokud mi přijde notifikace mysterky, kterou publikoval někno z místní elity, dnes do toho počítám už i tebe, ani neotevírám listing keše.

 

Párkrát jsem taky přemýšlel, že pojedeme někam do Labských pískovců či Českého Švýcarska na dovolenou a díval jsem se, co tam je za keše a narazil jsem na velký poměr keší, které mi přišly jako pro pár zasvěcených do autorova myšlení. Kdy ti, co tam jedou jen na chvíli moc nemají šanci, zvlášť pokud to luští sami a nechtějí se pár keším věnovat spoustu dní. Přitom krásný příroda, ale luštit kvůli nalezení pár keší dny a dny u PC se mi moc nechtělo...

Takže s tím tvrzením None docela souhlasím :-).


  • 6

#2523 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2021 - 21:59

Párkrát jsem taky přemýšlel, že pojedeme někam do Labských pískovců či Českého Švýcarska na dovolenou a díval jsem se, co tam je za keše a narazil jsem na velký poměr keší, které mi přišly jako pro pár zasvěcených do autorova myšlení. Kdy ti, co tam jedou jen na chvíli moc nemají šanci, zvlášť pokud to luští sami a nechtějí se pár keším věnovat spoustu dní. Přitom krásný příroda, ale luštit kvůli nalezení pár keší dny a dny u PC se mi moc nechtělo...

Takže s tím tvrzením None docela souhlasím :-).

 

Zcela souhlasím. Těžší mysterky jsou opravdu spíš pro lokální klientelu. Když někam jedu, tak to jsou taky především tradičky.


  • 0

#2524 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 6:58

A proto by owneři měli být soudní a neměli by těžší mysterky dávat na turisticky atraktivní místa.


  • 9

#2525 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 7:10

Párkrát jsem taky přemýšlel, že pojedeme někam do Labských pískovců či Českého Švýcarska na dovolenou a díval jsem se, co tam je za keše a narazil jsem na velký poměr keší, které mi přišly jako pro pár zasvěcených do autorova myšlení. Kdy ti, co tam jedou jen na chvíli moc nemají šanci, zvlášť pokud to luští sami a nechtějí se pár keším věnovat spoustu dní. Přitom krásný příroda, ale luštit kvůli nalezení pár keší dny a dny u PC se mi moc nechtělo...
Takže s tím tvrzením None docela souhlasím :-).


Jojo, presne tak. I kdyz se situace uz pomerne lepsi, vzniklo i par tradicek a lehcich kesi, ale i tak jsou turisticky zajimave cile plne ikon kesi pro par lidi, mezi FTF a dalsimi logy vetsinou uplyne par mesicu.
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#2526 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 8:04

A proto by owneři měli být soudní a neměli by těžší mysterky dávat na turisticky atraktivní místa.

A nenosit ponožky do sandálů... ;-)


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2527 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 9:47

Posledni dobou pozoruji, ze kdyz v mailu, ktery mi prijde z watch listu, kliknu na odkaz smazani kese z watch listu, nic se nestane, jen se watch list zobrazi a musim v nem kesku najit, oznacit a smazat rucne. Mate to tak taky? Je to dalsi vylepsteni?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2528 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 10:03

Párkrát jsem taky přemýšlel, že pojedeme někam do Labských pískovců či Českého Švýcarska na dovolenou a díval jsem se, co tam je za keše a narazil jsem na velký poměr keší, které mi přišly jako pro pár zasvěcených do autorova myšlení. Kdy ti, co tam jedou jen na chvíli moc nemají šanci, zvlášť pokud to luští sami a nechtějí se pár keším věnovat spoustu dní. Přitom krásný příroda, ale luštit kvůli nalezení pár keší dny a dny u PC se mi moc nechtělo...

Takže s tím tvrzením None docela souhlasím :-).

Já jsem sice 1/2 místní, ale mám tu 90 procent všech svých publikovaných keší. Ze začátku jsem se taky snažil po vzoru místní elity dělat keše těžké, intelektuálně náročné, prostě bejt IN. Třeba wigo "lovci krokodýlů" mi zabralo rok docela úmorné práce, kdy jsem jenom při testování jednotlivých úkolů nachodil skoro 80 kiláků a misto lovení keší ladil příběh. Nakonec to mělo pár nálezů a někdo to profláknul na nějaké německé finálky. Tak jsem postupně proarchivoval všechny těžké kešky a novinky co dělám jsou prostě jednoduché a do pohody. A dnes už většinou tradičky nebo wiga. Takovej "betonovej domeček" nebo "Apple" mají docela úspěch a i wigo "Mosty" se líbí. Za ty roky co tu bydlím jsem sice odlovil pár extrémních keší, ale snad kromě "Démonů noci", Ostrovské multiny a "Růže pro Juditu" ta námaha a složitost za to nestála. I když tu Juditu jsem dával skoro tři roky, ale tam šlo poslední stage, kde jsou indicie v těžké lezecké cestě a já nechtěl slaňovat ale vylézt to odspodu. Pokud pípne nová keš a je od "vybraných" elitních autorů, ani neotevírám listing. Teď hodně lovím nad Děčínem od ownerů? ownera "adamabella", pěkně udělané série v lesích s vymazlenejma bonusovkama. A za 14 dnů (budu mít aktivní Covid pas) opět Německo, kde mám za minulý rok vyluštěnejch cca 300 mysterek a je tam hafo tradiček a biltem.


  • 2

#2529 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 11:00

Posledni dobou pozoruji, ze kdyz v mailu, ktery mi prijde z watch listu, kliknu na odkaz smazani kese z watch listu, nic se nestane, jen se watch list zobrazi a musim v nem kesku najit, oznacit a smazat rucne. Mate to tak taky? Je to dalsi vylepsteni?

Ano, taky  :angry:


  • 1

#2530 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 11:20

Já jsem sice 1/2 místní, ale mám tu 90 procent všech svých publikovaných keší. Ze začátku jsem se taky snažil po vzoru místní elity dělat keše těžké, intelektuálně náročné, prostě bejt IN. Třeba wigo "lovci krokodýlů" mi zabralo rok docela úmorné práce, kdy jsem jenom při testování jednotlivých úkolů nachodil skoro 80 kiláků a misto lovení keší ladil příběh. Nakonec to mělo pár nálezů a někdo to profláknul na nějaké německé finálky. Tak jsem postupně proarchivoval všechny těžké kešky a novinky co dělám jsou prostě jednoduché a do pohody. A dnes už většinou tradičky nebo wiga. Takovej "betonovej domeček" nebo "Apple" mají docela úspěch a i wigo "Mosty" se líbí. Za ty roky co tu bydlím jsem sice odlovil pár extrémních keší, ale snad kromě "Démonů noci", Ostrovské multiny a "Růže pro Juditu" ta námaha a složitost za to nestála. I když tu Juditu jsem dával skoro tři roky, ale tam šlo poslední stage, kde jsou indicie v těžké lezecké cestě a já nechtěl slaňovat ale vylézt to odspodu. Pokud pípne nová keš a je od "vybraných" elitních autorů, ani neotevírám listing. Teď hodně lovím nad Děčínem od ownerů? ownera "adamabella", pěkně udělané série v lesích s vymazlenejma bonusovkama. A za 14 dnů (budu mít aktivní Covid pas) opět Německo, kde mám za minulý rok vyluštěnejch cca 300 mysterek a je tam hafo tradiček a biltem.

Každej to má jinak. Já třeba jsem v bytě, takže nemám dílnu ani příslušné dovednosti abych dělal vymazlené schránky a musím si to nahrazovat mazlením v počítači. Každopádně mi přijde, že udělat dobrou tradičku je výrazně obtížnější než průměrnou mysterku. Navíc u tradičky je mnohem větší šance, že úsilí vyjde vniveč. Moje zatím nejvymazlenější tradička se dostala do kolize s dost příšernou multinou (kterou jsem odlovil úplně náhodou bez nalezení jediné stage), musela se posunout na ne úplně dobré místo, kde se na ni položil strom. Po pár měsících v archivu. Příště si to dobře rozmyslím, jestli budu něco dalšího takového dělat. Mysterku přesunu jinam, tam o místo většinou moc nejde.

 

Já těch těžkejch mysterek taky moc nevyluštil, většinou ani nevím, kde začít. Ale když se zadaří, tak je to velká radost a pěknej pocit. Samozřejmě jsou kousky, který lámu roky a pořád nic, zatímco finálkáři je vesele logují :-) ale to je život.

 

Jsme tu teda trošku off-topic...


  • 2

#2531 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 14:21

I u tradičky se dá udělat nádherný listing, který si rád přečteš (podívej se na kešky AHA týmu ze západních Čech). Nebo jde udělat mysterku, kterou si rád vyluští i ten, kdo přijede z daleka (pro změnu z východních Čech je třeba Tailor Team (série Srandičky z bedničky nebo Toulky českou minulostí), tam je jeho kešky radost luštit, žádné zapeklité luštění, ale prostě zábava i na domácí luštění, jen škoda, že už před pár lety přestal a dnes už jsou jeho keše zralé na archivaci).


  • 0

#2532 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 8:40

Tak už je zas vidět počet sledujících.


  • 0

#2533 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 8:49

Tak už je zas vidět počet sledujících.

 

Hurá. Jinak to vypadá, že při logování už nelze vybrat typ logu NM/NA. Musí se to dělat přes "Nahlásit problém" dole na logovací stránce.


  • 0

#2534 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 10:59

Tak už je zas vidět počet sledujících.

Zazrak. Treba si behem leta vsimnou, ze jim tam chybi mezera. Ani nevim, jestli tam puvodne byla, ale ted me to okamzite prastilo do oci.


  • 0

#2535 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 17:12

Jinak to vypadá, že při logování už nelze vybrat typ logu NM/NA.

 

Já stále loguji ve starém prostředí a tam je to takové polovičaté. Když loguji přímo, tak tam NM/NA mám. Když ale edituji svůj log, tak už se na NM/NA změnit nedá.
 


  • 0

#2536 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2021 - 13:17

Zazrak. Treba si behem leta vsimnou, ze jim tam chybi mezera. Ani nevim, jestli tam puvodne byla, ale ted me to okamzite prastilo do oci.

Nápodobně. Byla.


  • 0

#2537 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2021 - 20:25

Je to sice blbost, ale někdy v době od 19. července do dnešního večera zase změnili počet přípustných atributů u listingu. Z maximálních dosažených šestnácti značek jednu ubrali, aktuálně jich naklikáte jen patnáct. Že jim to stají za změnu.

 

A nechci číst "kdo potřebuje 16 atributů?" To není předmětem zprávy.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2538 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2021 - 22:08

A abych poslal něco pozitivního - také jsem až dnes zjistil, že konečně vidím označené moje odlovené keše v bookmarklistu někoho jiného, takže nemusím zajímavé bookmarklisty kopírovat k sobě.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2539 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2021 - 22:12

Humorná reakce:

Viz Menšíkovo vyprávění o tom, jak jejich tatínek přišel večer opilý domů a druhý den ráno mu bylo špatně a maminka se ho ptala: „Ty náš tatínku, stálo ti to za to?“ A on rozzářeně odpověděl: „To víš, že jo, Andělko!“

Takže pokud by jim to za to nestálo, tak by to nedělali.

 

Seriózní reakce:

V listingu je 18 pozic pro atributy (3 řádky po 6 atributech). Z toho dvě pozice byly do této doby vyhrazené pro „automatické“ atributy: Need maintenance a ten druhý si teď nevybavím, ale něco tam bylo. Podle mě vymysleli nějaký třetí automatický atribut a potřebovali pro něj pozici v listingu. A aby to nemuseli nějak víc upravovat, tak nejjednodušším řešením bylo ubrat pozici pro ownerské atributy.

Ne že by to nebylo prasácké řešení, ale myslím si, že něco podobného v tom bude.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2540 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2021 - 7:05

Seriózní reakce:

V listingu je 18 pozic pro atributy (3 řádky po 6 atributech). Z toho dvě pozice byly do této doby vyhrazené pro „automatické“ atributy: Need maintenance a ten druhý si teď nevybavím, ale něco tam bylo. Podle mě vymysleli nějaký třetí automatický atribut a potřebovali pro něj pozici v listingu. A aby to nemuseli nějak víc upravovat, tak nejjednodušším řešením bylo ubrat pozici pro ownerské atributy.

Ne že by to nebylo prasácké řešení, ale myslím si, že něco podobného v tom bude.

 

Co by se jim asi stalo, kdyby ten boxík v listingu pobral libovolný počet atributů...?


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 27 červenec 2021 - 7:05

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama