Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.7


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
150 odpovědí na toto téma

#41 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 12:04

Holt musis systemem pokus-omyl najit tu chybnou kes no... A az ji najdes, tak ji do exprotu nedavat a narvat ji tam pres GPX - tam Garmin neznamy znaky ignoruje a vsechno funguje, jak ma
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 19:49

Chybnou kes zkusit stahnout a naimportovat Geogetem alespon 2.7.7 Nepomuze to?
  • 0

#43 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 1:33

Díky za rady. Mám asi vyřešeno. A takto: Našel jsem 2 "vadné" keše. Pak jsem je stáhnul z listingů z GC.com znova do GG. A fachá to jak má... Snad to vydrží:-) Dívné je, že to jsou staré keše. Jedna z roku 2006, druhá 2010. Jsou kousíček od sebe, ale každá od jiného autora... Tak kdyby se někomu hodilo... :-))
  • 0

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 8:24

Myslis, ze neco tak nekonkretniho jako "2 stare kese, jedna z roku 2006 a druha 2010" se nekomu k necemu muze hodit?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 8:40

gord napsal/a:
Myslis, ze neco tak nekonkretniho jako "2 stare kese, jedna z roku 2006 a druha 2010" se nekomu k necemu muze hodit?

To ne, myslel jsem ten postup! Předpokládám, že každému může zlobit jiné keše. Když to ostatním funguje...
  • 0

#46 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 8:43

Ale jestli ti to k něčemu je, tak v mém případě jde o keše: GC281N6 a GCYRKJ:-) Psal jsem to spíš proto, že to nejsou nové keše a dřív mi to fungovalo. Takže chyba musela někde vzniknout při některé aktualizaci keší.
  • 0

#47 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 8:53

Kdyz se u obou kesi podivas na log Paffka1272 ze dne 21.4.2013, uvidis budto nejaky obrazek nebo 2 paznaky - v zavislosti na tom, zda to tvuj prohlizec umi zobrazit. To je to, co zpusobuje ten problem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#48 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 8:54

Ono staci, aby pri importu doslo k nejaky malinkaty chybicce a uz to muze delat problemy. Stejne tak moh delat problemy nekterj z poslednich logu (lidi tam dokazou nacpat znakovy ohavnosti), kterj uz se ted treba posunul o kus dal a pokud jsi ty kese smazal z DB, tak to stahlo jen omezenej pocet logu a ty chybny tam nejsou....
  • 0

#49 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 9:08

Mě to v těch lozích zobrazuje dva otazníky v kosočtverci:-) To fakt taková "prkotina" takhle zazlobí...:-((( Ještě že asi Paffko takhle neloguje pořád. To by byla pakárna hledat víc keší. Hledat 2 je opruz:-((( Filtrování nemám moc zmáklé:-( Nevím, jak smazat keš z databáze, zatím jsem po tom nepátral:-) Vystačil jsem si se "zamodráním" v seznamu a Delete:-)) Ale při dalším načtení tam je. Takže z databáze jsem to tím nevymazal:-)
  • 0

#50 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 9:18

Ještě bych měl dotaz: Dříve mi GPS ukazovala jiné ikony jako POI a jiné jako GPX. Takže se i překrývaly (když jsem měl keš uloženu jako obojí) Což mi vyhovovalo. Teď jsou oboje stejné, takže nepoznám, co je POI a co GPX. Dokud nerozkliknu... Určitě jsem to nijak "nerušil", stalo se to asi aktualizací GG. Jde tam někde ty původní POI ikony nastavit?
  • 0

#51 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 9:42

Takova prkotina ... - pekne. Kdyz v aute spalis pojistku, fakt je to prkotina a pritom ti auto treba vubec nepojede.

Proste program, ktery zpracovava nejaka data, je pripraven na nejaky jejich tvar. Pokud ten tvar z nejakeho duvodu neodpovida, program je zpracovat nedokaze.

Druha vec je, proc data nejsou v pozadovanem tvaru. Jedna pricina je ta, ze zdroj dat z nejakeho duvodu obsahuje chybu a dava nekorektni vysledky. Druha moznost je treba to, ze znaky byly zarazeny do sady UTF-8 davno po tom, co byl vytvoren software, kery je ma zpracovavat. Oeracni system je novejsi a umoznuje jejich pouziti, ale aplikace s s nimi poradit neumi.

No a tady je to asi kombinace obou moznosti - autor logu vyuzil moznosti sveho operacniho systemu a pouzil tento paznak. GS ovsem paznak zpracovat korektne neumi a zakoduje jej do logu - resp. do exportu pro PQ - chybne. GG a jeho pluginy pak tyto chybne zakodovane znaky zpracovat neumeji bez ohledu na to, zda by zpracovaly jejich spravnou podobu nebo ne.

Z tveho pohledu to mozna vypada jako prkotina, ale Haluma uz ucinil nekolik pokusu, ale zvdycky se objevilo neco nevoho ... A pak to jeste musi zapracovat autor pluginu, pripadne POILoader, GPS, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#52 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 9:43

vitablondak napsal/a:
Nevím, jak smazat keš z databáze, zatím jsem po tom nepátral:-) Vystačil jsem si se "zamodráním" v seznamu a Delete:-)) Ale při dalším načtení tam je. Takže z databáze jsem to tím nevymazal:-)


Prave mysitko na kesi, Trvale smazat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#53 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 9:44

Ty otazniky v kosoctvreci jsou presne ten problem :)POIloader s nima ma proste problem. Ale kdyz to nahrajes jako GPX primo do navigace, tak jsou tyhle znaky v ignoraci a nezobrazej se. Co se tyce toho smazani z DB, tak pravej klik na kes -> Trvale smazat. Nasledne je treba (obcas) provizt Vakuum databaze (mezi pluginama, tusim v Nastrojich), ktery tu DB vycisti od smazanejch zaznamu (je to trochu slozitejsi). Co se tyce tech ikon, tak aktualizace GG s tim nemuze nic mit. GG jako takovej do tohole nehrabe, to je spis o tom, jak je udelanej export pro POI loader, pripadne jestli nejsou zmeneny ikony v Navigaci (ta se da taky aktualizovat) EDIT: gord byl rychlejsi... :D
  • 0

#54 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 9:48

vitablondak napsal/a:
Ještě bych měl dotaz: Dříve mi GPS ukazovala jiné ikony jako POI a jiné jako GPX. Takže se i překrývaly (když jsem měl keš uloženu jako obojí) Což mi vyhovovalo. Teď jsou oboje stejné, takže nepoznám, co je POI a co GPX. Dokud nerozkliknu... Určitě jsem to nijak "nerušil", stalo se to asi aktualizací GG. Jde tam někde ty původní POI ikony nastavit?


Neco se zmenit muselo. Samo od sebe se nic nestane. Mohl jsi zmenit GPS, jeji FW, exportni plugin, aktualizoval, zmenil nastaveni, ...

Nepises jake exportni pluginy pouzivas ani v cem se ikony lisily. Pro export do POI je mozne zvolit vlastni ikony, treba si je i nakreslit sam. Medwynuv PoiGarmin ma nekolik sad ikon pro ruzne GPS a muzes si zvolit, ktera sada bude pouzita.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#55 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 10:07

gord napsal/a:

vitablondak napsal/a:
Ještě bych měl dotaz: Dříve mi GPS ukazovala jiné ikony jako POI a jiné jako GPX. Takže se i překrývaly (když jsem měl keš uloženu jako obojí) Což mi vyhovovalo. Teď jsou oboje stejné, takže nepoznám, co je POI a co GPX. Dokud nerozkliknu... Určitě jsem to nijak "nerušil", stalo se to asi aktualizací GG. Jde tam někde ty původní POI ikony nastavit?


Neco se zmenit muselo. Samo od sebe se nic nestane. Mohl jsi zmenit GPS, jeji FW, exportni plugin, aktualizoval, zmenil nastaveni, ...

Nepises jake exportni pluginy pouzivas ani v cem se ikony lisily. Pro export do POI je mozne zvolit vlastni ikony, treba si je i nakreslit sam. Medwynuv PoiGarmin ma nekolik sad ikon pro ruzne GPS a muzes si zvolit, ktera sada bude pouzita.


To už na mě zní moc složitě:-) Určitě (nebo alespoň určitě ne záměrně) jsem nic nepřenastavoval. Jsem rád, když to funguje:-)) Aktualizoval jsem GG i FW v Oregonu, to ano. Plugin je pro mě cizí slovo:-)) Takže ani nevím, jaké používám:-) Prostě jsem to měl nastaveno a fungovalo to, jak jsem psal... Ty POI byly takové větší a u nich čtvereček s fajfkou, křížkem,prázdný atd. Podle stavu keše. GPX byla menší,taková jakoby výraznější. Takže byla jakože v té POI vidět (když se překrývaly). Oboje tvary byly takové typické - Trad-zelená, Multi-žlutá lomená atd:-)
Ale to asi zatím nechme, bylo by to se mnou na dlouho. A ještě abych něco nerozvrtal. Když to jinak funguje:-)))
Ale moc díky.
  • 0

#56 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 14:44

btw logy neexportuju, takze koukam, ze si usetrim 50% problemu B)
  • 0

#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 16:05

mikrom napsal/a:
btw logy neexportuju, takze koukam, ze si usetrim 50% problemu B)


Tady je nekde rec o exportu logu? To se tedy cely den bavim o necem a nevim o cem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 18:00

Pricina toho problemu, co se resil jako posledni, byla v logu no :D
  • 0

#59 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 18:30

Aha, ale ten problem je obecneho charakteru. Teoreticky muze nastat se znaky v listingu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 20:03

Budu se opakovat, ale zkuseli jste, jestli problem trva i u dat imporovanych verzo 2.7.7?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama