Přejít na obsah


Fotka

Výběr mobilu pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#21 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 9:14

miki6 napsal/a:
O to tu přece jde, když ti telefon chcípne někde v při navigování.

Když si koupíš pořádnej telefon s pořádnou baterií, tak se to nestane.

Robinson napsal/a:
Rozhodně je super možnost výměny baterky, používám Galaxy S a mám v něm natrvalo baterku s kapacitou 3000mAh a nabíjim jednou za 3 dny. Celej den mi s používáním GPSky vydrží.


  • 0

#22 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 9:39

EmKu napsal/a:
Narazila jsem na heslo "gyroskop", funguje navigace s ním nějak výrazně líp?
díky

Gyroskop je něco jako náklonový a pohybový senzor, sleduje náklony telefonu a pohyb telefonu v prostoru. Využívá se to třeba při tvorbě panoramatické fotografie. Telefony mají standardně akcelometr, ty lepší mají dva akcelometry, jen gyroskop ovšem dokáže rozpoznat i rotaci (pohyb v třetí ose), nejlepší je tedy přítomnost gyroskopu v mobilu. Při navigaci pomáhá gyroskop v určení polohy při ztrátě GPS signálu, a následné změně směru jízdy, tedy např. odbočení v tunelu.
http://www.mobilmani...72/default.aspx
  • 0

#23 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 12:12

miki6 napsal/a:

shaman3 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:

shaman3 napsal/a:
K čemu je tedy tak super ta možnost výměny baterie, když tam máš stejně baterii "natrvalo"? :D Každá baterie jde vyměnit, některé holt jen se šroubovákem. ;)


Tak to mi jistě poradíš jak vyměnit baterii v HTC one S. Šroubovák tě můžu ubezpečit, že nepomůže.

Ale pomůže, jen musí být ten šroubovák křížový. B)

Mícháš tu ale hrušky s jablkama :). Chtěl bych tuhle výměnu baterie dělat někde v lese na pařezu :D ..
O to tu přece jde, když ti telefon chcípne někde v při navigování.


On toho plete sportovec shaman dohromady více.

Tak ještě jednou shamane. Tvůj odkaz na YT je sice hezkej, asi ti ani nedalo moc práce ho najít. Nicméně stejně tak jako dost ostatních odpovědí je i tato tvá odpověď nesmyslná.

Já se tě totiž neptal na HTC one X, ale na HTC one S. B) B)

btw: ještě podotknu, že telefon je v záruce a já o ni nechci přijít porušením plomb.
  • 0

#24 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 12 květen 2013 - 15:26

MUSOVI napsal/a:

shaman3 napsal/a:

MUSOVI napsal/a:
nejvíc se mě a v okolí známejch osvědčila Nokia N8, výborná gps, foťák a největší výdrž baterky. Není ale na požadovanym adroidu, ale na symbiam je dost jiných aplikací. Měl jsem tam cacheme a handy.

Symbian je mrtvý systém, o tom nemá cenu ani přemýšlet.


umrtvenej už je, ale nezamrzá;) jako android a na N8 nebo Nokii 5800 funguje s aplikacema na geo bez problému vč. gps


Přesně tak, já s Nokií 5230 mám zatím odloveny všechny keše a rozhodně nehodlám měnit. Jasně, na android je o hodně víc aplikací než na symbian, ale jen na symbianu mi běží bezproblémů GarminXT a tedy TOPO mapy.
  • 0

#25 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 20:43

tomy.22 napsal/a:
Já se tě totiž neptal na HTC one X, ale na HTC one S. B) B)

Ono to bude podobné a křížový šroubovák jistě stejný. ;)

  • 0

#26 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 0:00

shaman3 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Já se tě totiž neptal na HTC one X, ale na HTC one S. B) B)

Ono to bude podobné a křížový šroubovák jistě stejný. ;)



Umíš číst? Nejdříve tady píšeš o jiném telefonu, než jsem se ptal.....

Já se tě totiž neptal na HTC one X, ale na HTC one S.

btw: ještě podotknu, že telefon je v záruce a já o ni nechci přijít porušením plomb.


Tu baterku sportovče, během záruční doby,aniž by jsi přišel o záruku prostě v tomhle telefonu nevyměníš.
  • 0

#27 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 4:46

Nevěř tomu, servis ví houby, jak a kdy se tam měnila baterie, stačí před reklamací vrátit původní baterii zpět. Žádné plomby na videu nevidím, žádné tam nejsou. B)
  • 0

#28 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 7:17

shaman3 napsal/a:
Nevěř tomu, servis ví houby, jak a kdy se tam měnila baterie, stačí před reklamací vrátit původní baterii zpět. Žádné plomby na videu nevidím, žádné tam nejsou. B)


Ty jsi neuvěřitelnej ......... :D Že ty hledáš olověné plomby jako jsou na hydrantech? Zklamu tě, takové tam opravdu nejsou. Doufám, že tvé rady si moc lidí k srdci nevezme. Uděláš dobře, když se i nadále budeš starat o to aby ti nezmoklo kolo a na věci, kterým ani trošku nerozumíš se vykašleš.

Oficiální vyjádření zastupitelů fa HTC

V žádném případě nelze odšroubovat zadní kryt a samovolně si opravovat baterii či vyšroubovat ji ven – takové jednání, kdy budou zákazníkem porušené plomby bude automaticky posuzováno jako nezáruční oprava.
V případě, že baterie ztrácí kapacitu, je nutné odeslat celý telefon do VSP DATA, kde technici určí, zda je závada oprávněná a podle platné záruky sami baterii v telefonu vymění. Servis zároveň určí, zda-li se jedná opravdu o defekt na baterii nebo o vadu přístroje. Po praktické stránce se tedy nic nemění, vše zůstává při starém, pouze s tím rozdílem, že baterii už nelze koupit samostatně jako příslušenství, ale výměnu v záruce provede servisní středisko VSP DATA.


  • 0

#29 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 9:04

EmKu napsal/a:pouzivam par aplikaci a ctu si na tom internet, nepotrebuju super rychlost. B) to HTC mi stacilo. Nebejt ty maly vnitrni pameti, tak na nej peju ody furt.


Jak ti mohla dojit vnitrni pamet kdyz pouzivas 'par' aplikaci?
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#30 LubosHa

LubosHa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 12:00

Mám Galaxy Nexus S a jsem s ním maximálně spokojenej, každopádně do 5 tisíc bych doporučil buď levnější LG Optimus L3 (http://www.expert.cz...-optimus-l3-ii/) a nebo raději nějakou Xperii - tuhle teď kupoval brácha a prej fajn: http://www.expert.cz...ck-black-st23i/
  • 0

#31 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 18:18

No, já nevím, wigo jsem šla jen jedno a v rámci přípravy jsem sondovala právě ono pověstné padání hry. Od zkušeného ownera jsem se dozvěděla, že co má zkušenosti i od lidí ze svého wiga, tak nikomu s Oregonem450 na rozdíl od mobilů ještě nespadlo.:P A opravdu s uvedenou navigací byla celá trasa v pohodě - šli jsme tři se stejnými navigacemi a nespadla ani jednomu - pravda je, že jsme se i jistili a ukládali, ale nebylo to třeba. Odolnost mohu potvrdit - já nedopatřením O450 i komplet "ponořila do kaluže".
  • 0

#32 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 19:31

OPDCITY napsal/a:
Telefon chytne fix několikrát rychleji než dospělá gps, můj šiťák v řádu sekund. Kámoš s dakotou 20 nedávno na společným lovu čekal na fix celou cestu k první keši. (btw je to normální? on tvrdil že ano)

A tady Ti asi taky trochu vezmu iluze - řekl bych, že tvůj "šiťák" má aktivní datové přenosy a tedy trochu švindluje a využívá A-GPS, takže polohu chytne rychleji než GPSka. Ale zkus ty datové přenosy vypnout, popojet pár km autem, vylezt do pochmourného počasí a bude cekat dvakrat dele než ta Dakota. Jestli se mylim, někdo mě opravte ;-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#33 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 20:03

Takovéhle obecné řeči jsou prostě naprostý nesmysl. Mám O450 a androidí tlf ZTE Blade. A na obou zařízeních jsem zažil situace, kdy se ne a né fixnout (obecně nesnáší zapnutí po dlouhé době a daleko od posledního zaměřeného místa a pohyb než se přístroj fixuje). A u obou zařízeních se mě stalo, že wigo spadlo. Například jsem hrál GC2382T a nejdřív odešel ZTE, když ztratil v těch úzkých uličkách fix a už se nevzpamatoval a pak se zhroutil Oregon, Naštěstí jsem to měl nahrané.
  • 0

#34 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 20:46

Tak já mám 3 mobily odzkoušené na geocaching. Před dvěma roky jsem si koupil za 8 tis HTC desire S. Super telefon ale GPS k ničemu. I jsem si ho nechal vyměnit za jinej a pořád stejné. Fix buď vůbec nebo několik minut. Když už tam nějaký satelity naskákali tak to stejně nevypočítalo souřadnice. A když už někdy jo tak jakmile jsem vlezl do lesa tak GPS zmizela a bylo vymalováno. Takže tento telefon nedoporučuji. Zkoušel jsem to řešit na netu ale chyba je u výrobce. Šlo by to nějak přes root ale do toho se rozhodně pouštět nechci.
  • 0

#35 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 20:50

Tak to jsi měl asi smůlu. Mám HTC Desire S rok a půl, GPS bez problémů, chytá se za chvilku a navádí na pár metrů.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#36 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 20:51

Další který jsem vyzkoušel je Samsung Galaxy Nexus. Ten stojí teď tak 8 tis. A nic moc. Fix trvá strašně dlouho a to mám i mobilní data. Takže to stahuje A - GPS. No ale jinak to celkem běží. Ale opět v lese zmizí signál a jen hledá a hledá. Když pak naběhne tak stejně ukazuje úplně jinam. Takže nic moc. Ale ještě mu dám šanci.
  • 0

#37 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 20:54

Úplně nejlepší co používám je Samsung Galaxy Ace. Dnes se dá sehnat za pár tisíc. Odlovil jsem s ním už tak 500 keší. Nemám v něm mobilní data. Takže žádné A-GPS. Chytá signál okamžitě a hlavně v lese nikdy nezradí. Přesnost maximální. A když ne tak si spíš říkám, že to owner špatně zaměřil. Takže jestli to není kus od kusu s tou GPS. Telefon za pár korun a běhá dokonale. A dražší stroje úplný trosky.
  • 0

#38 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 20:55

HTC EVO 3D - GPSfix do par sekund bez aGPS, v hustem lese do minuty, jakmile jednou zafixuje, uz signal nikdy neztrati, leda v tunelu. Uz se novy koupit neda, leda pouzity v bazaru.
  • 0

#39 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 21:14

Šel bych do Samsung Galaxy S III mini. Podporuje k GPS i Glonass. Takže by to mohlo být zajímavé. Ale nemám s tím zkušenosti. Nebo si počkej až bude Galileo :-) To už to snad pak chytneme i na vidle
  • 0

#40 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 21:21

shaman3 napsal/a:
HTC EVO 3D - GPSfix do par sekund bez aGPS, v hustem lese do minuty, jakmile jednou zafixuje, uz signal nikdy neztrati, leda v tunelu. Uz se novy koupit neda, leda pouzity v bazaru.


Nech už těch rad co se týče telefonů. Vždyť opět píšeš nesmysl.

http://www.nejlevnej...cts/htc-evo-3d/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama