Přejít na obsah


Fotka

Turist/Cyklo/SPD boty vel 43 koupím


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
23 odpovědí na toto téma

#1 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 9:22

Zdarec, neleží někomu doma cyklotretry, ale ne silniční, spíše turistické se zámečkem SPD? Možná jste si je koupili a jízda s kuframa vám nevyhovovala a teď jen leží doma. Já bych to také rád zkusil, ale nechce se mi za velký peníz kupovat nové. Mám představu kolem 500 za málo použité, zcela v pořádku kousky.. :)
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#2 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 9:35

Zrovna sháním pro dceru také nějaké málo jeté, ale ve velikosti 40 a narazil jsem na tvoje požadované 43 http://sport.avizo.c...lo-9057439.html nebo http://inzerat.i-baz...d-velikosti-43/ - ty bych vzal raději. Na netu je toho dost.
  • 0

#3 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 9:41

Bisaci napsal/a:
Já bych to také rád zkusil, ale nechce

Boty nenabízím, ale můžu tě ujistit, že je to návykový. Pokud SPDčka nazuješ, už je nesundáš :)
  • 0

#4 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 9:44

Za tu cenu bych okamžitě skočil do těch SIDI, ale bacha zrovna SIDI bývají o číslo menší.
  • 0

#5 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 10:56

Díkes za info. Vím že SIDI je super značka, ale opravdu jsou o číslo menší, takže mi nebudou. Zkouším ty druhý, to je přesně co bych chtěl a i velikost vypadá OK. Ale pokud někomu leží něco doma, tak neváhejte a pište
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#6 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 11:30

Pozor. Shimano tretry take doporučují vzít o číslo větší.
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 11:53

Bisaci napsal/a:
Díkes za info. Vím že SIDI je super značka, ale opravdu jsou o číslo menší, takže mi nebudou. Zkouším ty druhý, to je přesně co bych chtěl a i velikost vypadá OK. Ale pokud někomu leží něco doma, tak neváhejte a pište


Jo, mám aktuálně troje, 2x letní Lake a jedny zimní. Jenže je občas potřebuju prostřídat, třeba když dávám na nějaké něco zašít. Když v nich opravdu jezdíš, tak je to tak na 2-3 roky a jdeš pro nové.

Pokud jsem je ještě nezahodil, tak možná mám řádně obnošení Shimano, ale podívám se nejdříve v neděli.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 13:24

Díkes
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#9 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 13:30

Naslapny pedaly nema cenu zkouset, ale normalne do nich jdi. Ze zacatku sebou i treba parkrat flaknes (dost pravdepodobny) v tu nenjnevhodnejsi chvili, kdy treba zastavujes, aby ses blejsknul, ze mas novy boty. Jak si na ne zvyknes - cekaji te uz "jen samy pozitiva" ;-). Neznam nikoho, kdo by se z naslapu vratil. Takze ti doporucuji rovnou vybrat novy boty, co odpovidaji tvym pozadavkum. H.
  • 0

#10 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 13:40

Je možný že i tak to skončí, že je nakonec koupím prostě nový :-)
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#11 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 13:54

Mohu jen a jen potvrdit výše napsané.. měl jsem z toho hodně obavu, prtože mi nohy nechodí jak by měly, a měl jsem strach že se budu pořád "vycvakávat".. ale u pedálů se dá pohodlně nestavit tuhost vypínání a zapínání treter a tím pádem je mít třeba ze začátku "měkčí" at se rychle vycvakneš a až si zvykneš pedály víc dotáhnout. Já si pády užil už na košíkách (klipsech) takže sem pak SPD a pády neměl žádný problém, ale neznám snad žádného cyklistu s SPD který by neměl aspon jednu historku s nevypnutým pedálem :-D ostatně mám pak i pár příhod kdy se pedál vypnul v tu nejméně vhodnou chvíli.. ale i tak na ně nedám dopustit je to podobné jako historky motorkářů, kteří na křižovatce zapomenou dát nohu na zem a motorka je neudrží a gravitace udělá své :-) nejhorší je to cestou do kopce když přeceníš síly a pak nevíš co dřív, jestli šplapat nebo vycvakávat B) při dnešní ceně bych rovnou koupil nějaké lacnější nové, a až si na ně zvykneš přídeš na to co a jak, třeba pořídíš dražší, nebo příjdeš na to že ti Ty levnější boty bohatě stačí... (často jde třeba o to že ty dražší mají tužší podrážku, což se ti pak při honění kešek v lese nemusí moc hodit :-) btw. mám doma hodně starý 43 shimana, ale nemám k nim "kufry", takže pokud by sis chtěl jen vyzkoušet jak Ti budou sedět nebo něco takového dej vědět, případně Ti je snad nechám i skoro zadarmo :-D já už je nejezdím (koupil sem jiný model) takže mi ted jen leží ve skříni
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 13:56

gepees napsal/a:
Naslapny pedaly nema cenu zkouset, ale normalne do nich jdi.
.....


To záleží na tom, jaký je kdo typ cyklisty.

Rekreačňák s nájezdem 30 km měsíčně, ten je opravdu nepotřebuje. Ale pokud někdo pravidelně jezdí, i delší úseky a je s kolem kamarád, tak je určitě ocení.

Má to jedinou nevýhodu, prostě musíš mít na nohách ty boty, jinak se nesvezeš.

Kup Shimano 520 pedály a boty nějaké levné. Jaké boty koupíš příště, to uvidíš sám, já šel u druhých o dost nahoru v kvalitě.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 16:13

je možnost mít třeba zmiňované Shimana 520 (oboustranné spd) , nebo kombíky ( jedna strana spd, druhá strana platforma) anebo himana 520 a na to si koupit jen nacvakávací platformy a ty používat, když nejedeš v tretrách.
  • 0

#14 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 17:06

jakouback napsal/a:
(často jde třeba o to že ty dražší mají tužší podrážku, což se ti pak při honění kešek v lese nemusí moc hodit


Ale bude se mu to hodit na kole. Jestli to kolo ma pro to, aby dojel 10 km k nejblizsi kesce, tak nepotrebuje SPD. Nemusi mit zrovna ultratvrdou karbonovou podrazku, to taky neni nic uplne pohodlnyho, kazdopadne tuha podrazka je naprostej zaklad. A chodit se v tom da taky. Turisticky tretry nejsou kompromis, ale blbost. Na chozeni je to blby tak jako tak a po 80 km citis kufr jak vrostlej do "tapky". A dost to boli.
  • 0

#15 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 17:56

Ja koupil SPD tretry v Lidlu za asi 450 Kc, mam je uz tretim rokem, sice se mi odlepuje spicka, ale to je tim, ze s nimi lezu i po stromech, kdyz tam jsou kesky. Obcas je tam mivaji v akci.
  • 0

#16 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 18:31

shaman3 napsal/a:
Ja koupil SPD tretry v Lidlu za asi 450 Kc, mam je uz tretim rokem, sice se mi odlepuje spicka, ale to je tim, ze s nimi lezu i po stromech, kdyz tam jsou kesky. Obcas je tam mivaji v akci.


vono se dá za tři roky najet 500km a taky 8,000km a víc. záleží i na terénu, silnice a cross-to sou tretry na skorodoživotí a na mysliveckejch pěšinkách a kořenech ty lidlovky odrovnáš za chvilku.
Na náročnějších cestách moc "dupeš" do šlapek a tretra dostává hodně zabrat, povoluje se materiál a praskají stehy. Další věs je voda a bláto, tím taky dostávají dost zabrat. Chce to opravdu zvážit na jaky kolo, cesty a styl.
  • 0

#17 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 22:39

Vono je lepsi si ty tretry vyzkouset a koupit prvni radsi v lidlu, nez je shanet na inzerat. I kdyz zrovna boty lidlu, jak tam maji obcas fajn veci, nic moc. Vyprdni se na inzerat a lespon ty prvni tretry si nekde poradne vyzkousej. Ja si je teda obcas na neru koupim, ale mel jsem uz o dost vic jak desatery ruznych znacek, takze docela vim, co od toho cekat. A stejne se obcas utnu. A utnout se muzes i pri dukladnem vyzkouseni, protoze vsechna "uskali" te boty poznas, az v ni ujedes pocitam tak minimalne 80 km v kuse. Me tedka pekne vyskolily vyse vychvalovane Sidi. Sedly perfektne, ale po 100 km jsem myslel, ze chcipnu. Tak do toho ted kupuju pekne drahy vlozky a doufam, ze to pomuze. Protoze Sidi, to je tak dobra znacka, ze i za pouzitelny vlozky si musis priplatit. Zhruba to, co chces dat za cely tretry. Minimalne. Neni ovsem problem trojnasobek. Jsou to pekny kreteni.
  • 0

#18 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 7:22

Turisticky tretry nejsou kompromis, ale blbost. Na chozeni je to blby tak jako tak a po 80 km citis kufr jak vrostlej do "tapky". A dost to boli.


Zas tak bych to nehrotil. Mám "turistiku"Spešly asi 7 let. Podrážka oproti klasice určitě měkčí bude, ale nikdy mě nenapadlo, že bych se kvůli tomu měl nějak zalamovat. Nájezdy mám běžně kolem 50 km, vyjímečně někde 70-80. Na pohodu je dobrá turistická tretra s pevnější podrážkou v klidu, velkým cyklistům se vyplatí pořídit klasickou skořápku.
  • 0

#19 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 7:44

Jo, pri techhle kilometrech jo. Ale kdyz jedes dal, tak to tlaci. Hodne dobry budou asi specialized rime. Ty maji tuhou podrazku a navic vibramku, chodi se v nich pry velmi slusne.
  • 0

#20 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 10:30

Nášlapy doporučuji, jezdí se s nimi opravdu líp. Pro geocaching jsou podle mě nejlepší turistické tretry, ke spoustě keší musíš kus dojít, lézt po skále, šplhat na strom atd.. Turistické tretry používám asi 10 let a nikdy se mi nestalo, že by mě kufr tlačil do chodidla - a to ani na trasách 130 - 150 km. Chodí se v nich docela dobře, ne tedy jako v normálních turistických botách protože ta podrážka je dost tuhá, ale 5-10 km bez problémů ujdeš. Pedály používám kombi, tedy nášlap jen z jedné strany - proto, abych mohl v případě potřeby jezdit v normálních botách. Mám doma staré nepoužívané tretry s podrážkou Vibram. Odspodu do nich teče ale na vyzkoušení jsou OK. Velikost nohy mám 43. Klidně ti je věnuji - předání např. příští týden v Terezíně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama