Přejít na obsah


Fotka

Kde se dá koupit Vitacit?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2018 - 23:24

Poslední jídlo, které nám zbylo při přechodu přes Kavkaz do Gruzie, byly právě špagety sypané Vitacitem. Tím červeným!

 

Jednou jsem zažil poslední jídlo v horách luncheon meat mazaný medem, poslední dvě věci, co zbyly...


  • 0

#22 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2018 - 8:46

Osobně znám vynálezce Vitacitu, heč!

Svého času na to vzpomínal, také na to, jaký byl problém dosáhnout toho, aby to všechno v pytlíku za nějakou dobu nevytvořilo tvrdou hroudu.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#23 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2018 - 9:32

A stejně se to občas stalo. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#24 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2018 - 12:37

Vitacit používáme jako náplň do takového toho domácího výrobníku cukrové vaty. A když se do směsi rozbijí bompary, je ta vata lepší jak z pouti. Někdo dává i rozdrcené hašlerky, větrová vata také není k zahození.


  • 1

#25 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2018 - 15:06

Výroba cukrové vaty doma? Přístroj by mě zajímal - jak je velký a případně výrobce. Cukrovou vatu v různých variantách bych mohla, hašlerková by mohla být zajímavá.
  • 0

#26 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 8:53

Výroba cukrové vaty doma? Přístroj by mě zajímal - jak je velký a případně výrobce. Cukrovou vatu v různých variantách bych mohla, hašlerková by mohla být zajímavá.

Stačí mrknout sem https://vyrobnik-cuk...aty.heureka.cz/

Máme ten VidaXL50510. Velikost necelých 30 cm. Dá se rozebrat a jednotlivé díly umýt v myčce. Chvilku trvá, než se naučíš vatu správně namotávat, ale pak to docela jde. "Obláček" vaty není tak velký jako u té profi z pouti, dá se udělat v průměru cca 10-15 cm. Do začátku doporučuji pořídit hranaté špejle, lépe se vata namotává a neprokluzuje. Tady jsou nějaké zajímavé tipy: https://www.vzdy.cz/...ako-z-lunaparku


  • 0

#27 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 16:52

Díky za odkazy. Docela pestrý výběr.

Přidám info, že Lidl má právě v nabídce Vitacit ve třech příchutích, cena 9,90 Kč.
  • 0

#28 Author59

Author59

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 17:26

Jojo, vitacit jsem už dlouho neměl. Když se asi před padesáti lety začal vyrábět, nebyl v pytlíku ale v kelímku s volným víčkem (jako kdysi pribináček) a stál asi korunu pade  :)


  • 0

#29 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 20:27

Pokud někdo stále hledá, tak jsem na Vitacit náhodou narazila v letáku Lidlu - retro týden.

 

 

Díky za odkazy. Docela pestrý výběr.

Přidám info, že Lidl má právě v nabídce Vitacit ve třech příchutích, cena 9,90 Kč.

Ale Mlho... :P


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#30 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 20:37

Njn, já tam dneska byla reklamovat PWB koupenou v únoru ( menší USB se uvolnil a zapadl dovnitř ) a jak jsem obíhala prodejnu, Vitacity mi padly do oka. Z nostalgie jsem koupila klasiku - citronový, který na obrázku nějak nevidím.

Budiž mi polehčující okolnost, že odkaz na leták je na předchozí straně.;-)
  • 0

#31 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2018 - 11:18

Jojo, vitacit jsem už dlouho neměl. Když se asi před padesáti lety začal vyrábět, nebyl v pytlíku ale v kelímku s volným víčkem (jako kdysi pribináček) a stál asi korunu pade  :)

To i 70th stál v tom pytlíku (1,50 Kčs)


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#32 majdus93

majdus93

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 4:35

Ahoj, já obvykle najdu vždycky za super cenu v Billa letáku, zkuste mrknout jestli tam třeba není tenhle týden. A hurá do přírody po karanténě  :D


  • 0

#33 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 14:40

Když já už sebou spíš nosím v malé krabičce směs ořechů a sušeného ovoce. Zabere také málo místa a zasytí na dost dlouho.

Piknikový košík vozím už jen výjimečně. Na jeden event jsem loni smažila dvě misky kosmatic a chystala nějaké dresinky. Kde ty časy jsou stejně jako táborská serie Prostřeno. Momentálně bych asi kolegům pro jistotu nenabídla ani kafe nebo zázvorový čaj z termosky. Dřív chodili automaticky, že určitě něco sebou mám.

Co nezvyklé chutě a kombinace, má někdo něco nového na vyzkoušení? Ať se alespoň pobavíme.

Osobně mohu téměř cokoli, nedávno jsem si dlouho neuvědomila, že ke zmrzlině přikusuji Poličan. :-)
  • 1

#34 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 15:11

Ahoj, já obvykle najdu vždycky za super cenu v Billa letáku, zkuste mrknout jestli tam třeba není tenhle týden. A hurá do přírody po karanténě  :D

 

Co tě vede k tomu reinkarnovat dva roky staré vlákno?
Ale když už jste to vytáhli tak podle tohoto článku bude Vitacitu letos 50 let!!!

https://www.ahaonlin...se-prodava.html

https://www.idnes.cz..._ekonomika_jumi


  • 0
www.povetrnik.cz

#35 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 15:20

Tohle je obzvlášť pikantní informace:

 

původní výrobce vitacitu kontaktoval britskou firmu vyrábějící jed na krysy pod názvem Vitacid a ta mu podobný název pro jedlý prášek schválila.

Zdroj: https://www.idnes.cz..._ekonomika_jumi


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 05 květen 2020 - 15:21

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama