Přejít na obsah


Fotka

Nová loterie Českých drah: pojedeš - nepojedeš aneb příběh ze života obyčejného kačera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#21 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 21:36

Zaměstnanec ČD nejsem, pouze dlouholetý spokojený cestující a ano, hájím je, protože se stalo zvykem na ně všude nadávat, a tak mám naopak potřebu vyjádřit svoji spokojenost. Procestoval jsem vlakem mnoho států Evropy a musím říct, že ve většině jsou na tom s použitelností železnice a veřejné dopravy vůbec mnohem hůř. Jinak k celoroční síťovce je přeprava kola zcela zdarma a na spoj Ostrava-Břeclav se mi na zítřek normálně daří rezervace místa+kola za 34 Kč.
  • 0

#22 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 21:39

Když jsem jel z Pochodu Praha - Prčice do Tábora cesta byla naproso v pořádku ale jelikoůz jsem spal ve veselí nad lužnicí jel jsem tsm vlakem. Na tom není nic zvláštního. Zvláštní bxlo jen to že jsem průvodčímu dal lístky Praha - Tábor a já jel z Tábora do Veselí... Vůbec to neřešil dal razítko a šel... Chyba byla moje ale on to ani nezkontroloval.
  • 0

#23 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 22:10

My zažili "losovačku" s nejmenovanou autobusovou firmou cestou na Ukrajinu. V Praze prostě nepřijel autobus a asi po hodině čekání přišla stevardka a oznámila, že tři lidi nemůžou jet dál. Když se nikdo dobrovolně nepřihlásil, tak vylosovala pár lidí a ti už dál nepokračovali! Autobus pak odjel bez nich a bylo v něm asi devět míst volných! Když jsme se jí ptali, proč je teda nevzala, tak prý volná místa má jenom do Brna. Že teda z Brna si mohli sehnat jiný spoj, nebo se klidně někdo nemusel dostavit k odjezdu jí nezajímalo. Docela mě to u tak renomované firmy šokovalo.
  • 0

geowest.png


#24 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 22:11

Jo Prčice, o tom by se daly vyprávět úplné romány. :) Zaplať pánbůh, že tam hanska nebyl, to by asi nepřežil.:) Někdy před osmi lety spadla stanici před Heřmaničkami trolej. Já jsem měl to štěstí, že jsem odjel posledním vlakem, který ještě projel (jo jo, vyplatí se pochodovat rychle;)). Potom nejmíň dvě hodiny nic nejelo a asi si dokážete představit, jak to v tom dalším vlaku muselo vypadat. Loni jsem jel na start do Týnce a všichni pochodníci ze dvou tras se museli vsoukat do třídílné Regionovy. Nakonec se podařilo, ale za Bráníkem už měli další lidi celkem smůlu. Vtip byl v tom, že posílená patrová souprava jela až na dalším vlaku, který ale přijížděl 10 minut po konci startu. Letos jsem jel do Milevska. Z Tábora jsme se do Regionovy ještě vešli, jenže z Božejovic výluka a do té jedné Karosy už jsme se teda nevešli ani náhodou, takže část lidí si musela počkat na náhradní autobus. Tak to jen aby to nevypadalo, že všechno chválím a vidím růžovými brýlemi. :)B)
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 22:30

Smogeo napsal/a:
kdo nakládá bicikl do vagónu aby tak překonal vzdálenost jediné vlakové zastávky, je buď opilý, nebo pod vlivem drog :D


Nebo mají ty zastávky docela velký rozdíl v převýšení :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 22:48

kolombo napsal/a:
Nebo mají ty zastávky docela velký rozdíl v převýšení :-)

To nebyl zrovna tento případ. Ale 30 km tam, 30 km zpátky, to je 60 km navíc a to ne každý (kupř. já) v pohodě zvládne.
  • 0

#27 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 23:11

Já se taky přidám s tím, že nadávat na ČD jakmile se o nich někde zmíní přišlo poslední dobou velmi do módy. Tak polovina nadávajících přitom nadává jen pro to, že kolem sebe vidí nadávat ostatní a že čte správy o tom jak je to všecko zadlužené, ve skutečnosti jim je to však jedno, neví o tom téměř nic a nebo vlakem jedou dvakrát do roka. A je jasné, že když někdo kdo jede poprvé po dlouhé době bude naštvaný, protože očekává luxus který nasál z líbivých fotek a filmů kdovíkde. ČD má své nemalé chyby a jistě je na co si stěžovat, ale racionálně, konkrétně, ne furt opakovat fráze o kterých nakonec ani nevím o čem jsou. A pokud jde o tento případ, to je samozřejmě špatně, je to chyba té průvodčí, né ČD jako takové. Není to tak vždy, mě se to ještě nestalo a s kolem jezdím, dálkově i krátce na lokálkách. Možná bys mohl počkat fakt at zavolá tu policii, třeba by té průvodčí došlo že je poněkud mimo, né každý se takhle dobrovolně ztrapní. Mě se pro změnu stalo, jak už tady Jacka psala, že jsem chtěl jet s kolem z Prahy do Ostravy, na idosu si našel spoj a když jsem si šel koupit povinnou rezervaci, tak se průvodčí dlouho snažila a nešlo jí to vydat a fakt teprv až potom co dlouze telefonovala se dověděla že vlak kola prostě neveze, a že to nemají ani ve vlastním systému... dnes už to asi není aktuální, bylo to někdy v zimě, ale kolo jsem nakonec neodvezl, nebyl žádný spoj kterým bych to v ten čas mohl odvézt.
  • 0

#28 Sablunka

Sablunka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 0:31

Nedávno se mi stalo, že když jsem jela rychlíkem, tak mi průvodčí řekl, že v tom vagonu v kterém sedím, se nepřepravují psi. Ať jdu do vedllejšího. Mimochodem, ten byl úplně stejný jako ten první..... Můj pes ležel v tašce a nic nedělal. Spolucestující byli v šoku a ptali se stejně jako já, co to je za novinku. Bez odpovědi samo. Sbalila jsem tašky, batoh a psa a musela se štrachat do druhého vagonu, kde byla jiná průvodčí a ta nic neříkala. Někdo má taky podobnou zkušenost a nebo slyšel o šílenosti, že pes v tašce se nepřepravuje v jednom vagonu ale v druhém jo?
  • 0

#29 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 22 květen 2013 - 1:01

Sablunka napsal/a:
Nedávno se mi stalo, že když jsem jela rychlíkem, tak mi průvodčí řekl, že v tom vagonu v kterém sedím, se nepřepravují psi. Ať jdu do vedllejšího. Mimochodem, ten byl úplně stejný jako ten první..... Můj pes ležel v tašce a nic nedělal. Spolucestující byli v šoku a ptali se stejně jako já, co to je za novinku. Bez odpovědi samo. Sbalila jsem tašky, batoh a psa a musela se štrachat do druhého vagonu, kde byla jiná průvodčí a ta nic neříkala. Někdo má taky podobnou zkušenost a nebo slyšel o šílenosti, že pes v tašce se nepřepravuje v jednom vagonu ale v druhém jo?


Nebyl to náhodou vůz pro matky s dětmi? Tam je takový požadavek oprávněný. Jen škoda že to neřekl s odůvodněním, že...
  • 0

#30 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 4:55

Tihle lidi s čoklama, ti jsou vůbec divní, tahat čokla do vlaku, to je týrání zvířat a obtěžování spolucestujících. Ještě že vlakem nejezdim. Ale poslední dobou jsem si všiml, že se stává módou těhle čoklovodičů, že si voděj čokly i na úřady (dovnitř), nebo dovnitř do restaurace, to opravdu není normální, potřebovali by nejspíš někam nakopat.
  • 0

#31 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 5:03

http://www.cd.cz/vni...h-zvirat/-3676/

Přeprava psů, vyjma vodících psů nevidomého držitele průkazu ZTP/P a asistenčních psů, je vyloučena ve vozech 1. třídy, v restauračních vagonech, ve vagonech (oddílech) vyhrazených pro přepravu cestujících s dětmi do 10 let, v tichých oddílech a je omezena v lůžkových a lehátkových vozech.


A je to tak správně. Příště na to pozor, dveře takových to vagónů jsou zřetelně označeny značkou dítěte na matčině klíně.

To, že jsou vagony jinak vybavením stejné ... inu nevím. Dokud je nezrenovují, tak to většinou bývají ty nejhorší nejstarší vagony.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#32 Vlnovec&team

Vlnovec&team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 5:08

shaman3 napsal/a:
Tihle lidi s čoklama, ti jsou vůbec divní, tahat čokla do vlaku, to je týrání zvířat a obtěžování spolucestujících. Ještě že vlakem nejezdim. Ale poslední dobou jsem si všiml, že se stává módou těhle čoklovodičů, že si voděj čokly i na úřady (dovnitř), nebo dovnitř do restaurace, to opravdu není normální, potřebovali by nejspíš někam nakopat.

Jen co Tě potkám tak Tě nakopu!!
  • 0

#33 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 6:35

Tak nevím, s přepravou kola jsem ještě neměl problém a to kolo tahám do vlaku poměrně často. Měl jsem ho několikrát i opřené o dveře v nástupním prostoru kde žádné háky nebyly (jenom u dveří byl piktogram s kolem) a nanejvýš mne průvodčí upozornil, na kterou stranu se bude v příští stanici vystupovat, aby kolo nepřekáželo. Samozřejmě že nemůže být opřené o dveře mezi vagóny, aby mohl průvodčí přecházet.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#34 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 6:53

d-n napsal/a:
Pokud se jedná o Polsko, tak tam není radno se divit vůbec ničemu, protože tam je železnice totálně v rozkladu.

Já mám s polskými drahami zkušenosti dobré. Jezdím s kolem už několikáty rok po sobě napříč přes Polsko k Baltu a zpět a naprosto v pohodě. Loni na mě dokonce čekal ve Varšavě 15 minut rychlík intercity do Gdaňska. Průvodčí z mého vlaku, když při kontrole na jízdence viděla, že tam přestupuji na ten intercity a že ho nestíháme, tak to vytelefonovala, že na mě fakt čekal. A navíc v intercity, když jsem jel z výchozí stanice, tak bylo občerstvení zadarmo.
A dokonce vloni jsem za kolo ani nic neplatil, ty roky předtím to byl tuším jeden nebo dva zloté.
  • 0

#35 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 8:47

Vláček napsal/a:
Jistě, že není technický problém něco rozdávat zadarmo. Každý druhý eshop to tak dělá, že?

Tak jako tak platíš za kolo jako spoluzavadlo na jeden den nebo 2 vlaky 50 Kč. Takže ve výsledku, pokud jedeš vlakem Ostrava - Břeclav s Lidlenkou za 200, tak za to, že sebou vezmeš kolo, zaplatíš navíc 120 Kč! To mi opravdu zadarmo nepřijde ani omylem... Ono ve své podstatě platíš za to kolo hned 2x - jednou klasických 50 Kč, podruhé rezervaci na kolo + místenku (jeden vlak 35 Kč). A nedejbože kdybys jel někam dále a musel využít více takovýchto spojů s povinnou rezervací - platíš za každý vlak zvlášť...
  • 0

#36 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 10:03

Ano, přeprava kola expresem z Ostravy do Břeclavi a zpět stojí 120 Kč. Zdá se ti to hodně? V Německu by stála jedna cesta 9 eur, v Rakousku 10 eur, Když nebude povinná místenka, tak zase budeš řvát, když se tam nevejdeš jako Myškin...
  • 0

#37 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 11:01

d-n napsal/a:
Ano, přeprava kola expresem z Ostravy do Břeclavi a zpět stojí 120 Kč. Zdá se ti to hodně? V Německu by stála jedna cesta 9 eur, v Rakousku 10 eur, Když nebude povinná místenka, tak zase budeš řvát, když se tam nevejdeš jako Myškin...

Vzhledem k tomu, že i na IN25 stojí zpáteční jízdenka Ostrava-Břeclav 345 Kč, tak je těch 120 Kč relativně dost. Ideální stav - rezervace zdarma a dobrovolná, taktéž místenka bez níž si tu rezervaci nepořídíš. Tak jako tak má ČD za kolo navíc 50 Kč a zrovna v tom exprese Břeclav - Ostrava na ta kola nemáš šanci vidět, takže buďto musíš stát u nich nebo doufat, že ti je nikdo neukradne...
  • 0

#38 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 11:12

d-n napsal/a:
Ano, přeprava kola expresem z Ostravy do Břeclavi a zpět stojí 120 Kč. Zdá se ti to hodně? V Německu by stála jedna cesta 9 eur, v Rakousku 10 eur, Když nebude povinná místenka, tak zase budeš řvát, když se tam nevejdeš jako Myškin...


No jasně... Akorát bys to mohl přepočítat v poměru k jejich/našim výplatám ;) A možná dojdeme ke zjištění, že i tak je to u nás předražené...

Do vlaku dnes lezu také jen v případě najvyšší nouze. A v rámci svých nervů zásadně bez kola, i když na něm normálně jezdím, a to dost... Jenom si prostě volím trasy, kde vlak jako dopravní prostředek vůbec nefiguruje ;)
  • 0

#39 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 11:25

Toto tema jsem nezakladal jako kritiku cenove politiky CD, ale jako kritiku pristupu zamestnance teto firmy k zakaznikum, tedy me. Od pani pruvodci jsem si nevyslechl zadne - Dobry den, je mi velmi lito, ale z duvodu toho a toho nemuzete s nami cestovat. Budto muzete pockat na dalsi vlak nebo si muzete pozadat o vraceni penez. Ne! Pouze vystupte si z vlaku a jestli ne, zavolam policii. A jeste jednou zduraznuji, ze v misto kde se natupuje bylo zcela prazdne a ze priceste zpet bylo toto misto obsazeno kocarkem a peti koly a nikdo nic nenamital!
  • 0

#40 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 11:35

Obecná rada pro spor s personálem ČD: Pokud si jste jistí svým právem (nebo si alespoň myslíte, že jste v právu), je nejlepší nechat si to ukázat ve smluvních podmínkách a řádech ČD - každý průvodčí by je měl mít k dispozici. Věřte, vidina hledání ve velmi tlusté knize mnohé odradí od dalších sporů. Nefunguje samozřejmě 100% - můžete narazit na někoho, kdo se v nich skutečně dobře orientuje a zároveň se připravit na možnost, že přeci jen má personál pravdu (to ale hrozí vždy).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama