Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#181 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:22

kolombo napsal/a:

Smogeo napsal/a:
Nejenže je víc lovců, ale taky jste v honbě za favoušema přidělávali víc keší který jsou za hranou!

Bejt outlaw kešek jen jedno procento, tak se nic neřeší.


Ale na 100% FP nemusí být keš za hranou, stačí, když je prostě parádní :-)


Bohužel víc FP získá stejně většinou konec či začátek PT který je hozenej v lese pod obyčejným pařezem (ani ne lock&lock krabička), než krásná krabička na krásné vyhlídce... Což mě mrzí nejvíce, že lidi ocení spíše to, kolik získali bodů, než to, kolik autorovi dala keška práce a hlavně zda místo za to stálo...
  • 0

#182 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:30

Body to je zmar :) ale zase je to hra a bez nich to nejde... jen je průser, že někdy je to jen o nich... že se celý geokešink smrskne do mrzkého +1 ve statisitce...

  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#183 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:31

Balin50 napsal/a:
nejak mi nedá nereagovať na túto tému. Osobne súhlasím s obmedzeniami v pravidlách a privítal by som ich aj u nás. Vo všeobecnosti keď pozrieme previdlá v zahraničí, to je hlavne Neodporúča sa a v našom ponímaní je rozdielna. Porovnajme česko a slovensko a našich južných susedov. Rozdiel medzi neodporúča sa, nesmie sa a neptrí sa je veľký. U susedov mi to pripadá akoby ten rozdiel ani nebol....


Podobná úvaha už tu v posledních dnech někde byla.

Ona je správná, ale jen popisuje skutečnost, není funkční. Zaměňuje totiž, podle mého, příčinu a následek.

My jsme - oba státy - totiž "země ZAKÁZÁNO". Když se vrátím z delší tůry z alpského trojstátí (Tyrolláci prominou), je pro mne ten první optický vjem jak rána kladivem. V civilizaci jsou cedulky "prosím neplašte dobytek", většinou i s vysvětlením, proč (<odbočka> i když někdy už je to na pováženou o zdravém rozumu, jako anekdoticky malované poučení, kterak sbírat hovínka po psech na horských pastvinách, neb oni taky nevodí svá hovádka srát před mou garáž do psí misky...</konec odbočky>) - a u nás nejen že je všude strohé VSTUP ZAKÁZÁN! (s nezbytným vykříčníkem), ale je to co padesát metrů. Na Šumavě je zákaz vjezdu prakticky na jakoukoli vedlejší asfaltku. Na hřebeni stojí věž retranslačky, žebříček nahoru začíná ve třech metrech, kolem je v okruhu tří metrů dvoumetrový plot a na každé jeho straně je cedule VSTUP ZAKÁZÁN. Zákaz. Zabraňéno. Nělzjá.

Vsadil bych se, že půlka těch zákazů nemá sebemenší oporu v zákoně, natož jakékoli opodstatnění, důvod, kromě naší národní úchylky, počínaje Marií Terezií a důsledně vytetovanou do šedé kůry mozkové komunistama.

A tady to je. Zakazuje se nesvobodným jedincům. Stádu. Očividně každý je lump, nepřizpůsobivý, asociál, bordelář a možná i zloděj, je třeba zakazovat. Kohokoli kolemjdoucího posedne zcela jistě neodolatelná touha vymočit se do Nýrské přehrady. Zakázat!

Stav "zakazovací" vyvolá jedinou reakci, a to apatický vzdor. Jinými slovy, cobychom se nějakými zákazy otravovali. Serem na ně.
Jenže, když se sere na byrokratické prudění a nedbá se na zákazy, jaký bude stav tam, kde čirou náhodou zákaz není? Tak dlouho nás za dobytek označují, až jsme se jím, nevědomky, stali...

V Alpách je těch zákazů pomálu. Přesto se tam jejich "doporučení" a slušné žádosti dost striktně dodržují. A když táhnu pět dní na zádech igeliťák s odpadkama, jsem na to dokonce hrdej... a vůbec se necítím jako báťuškou hospodářem spravovaný dobytek. Čili se tak ani nechovám.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#184 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:33

DrakMrak napsal/a:
Body to je zmar :) ale zase je to hra a bez nich to nejde... jen je průser, že někdy je to jen o nich... že se celý geokešink smrskne do mrzkého +1 ve statisitce...


Ale di, Dráčku... už zas generalizuješ kraviny? B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#185 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:44

Roman_Jaromer napsal/a:
...A popravdě řečeno pravidla o pohybu třeba v NP platí pro všechny, jen to teď holt dali RW na papír...


Ne tak docela všechna pravidla, co se nám lecjací (i zde) snaží vsugerovat...

http://zpravy.idnes....lzen-zpravy_alt

http://www.npsumava....yl-pravni-moci/

http://www.vlasin.ne...rdpress/?p=1528
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#186 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:51

Roman_Jaromer napsal/a:
Bohužel víc FP získá stejně většinou konec či začátek PT ... než krásná krabička na krásné vyhlídce... Což mě mrzí nejvíce, že lidi ocení spíše to, kolik získali bodů, než to, kolik autorovi dala keška práce a hlavně zda místo za to stálo...

Romane, je to tak a nic s tím nikdo neudělá. FP je prostě anketa oblíbenosti, nikoliv ukazatel kvality. Nic víc, nic míň. Stejně jako počet „Like It“ na Facebooku nebo na jiných fórech nevypovídá nic o kvalitě konkrétního příspěvku. A každý jednotlivec má tu hranici, co se mu líbí a co už ne, nastavenou jinde.
Je chybou vytvářet konstrukce typu „keš má hodně FP, z toho vyplývá, že je kvalitní“ anebo opačně „keš má málo FP, z toho vyplývá, že není kvalitní“. Navíc je otázkou, co znamená „kvalitní keš“. Opět je to individuální, takže to stejně nemůže žádná forma hodnocení objektivně podchytit. Každý si holt pro sebe bude muset ty keše vybírat podle komplikovanějších (a individuálních) kritérií, než je nějaké číslo v záhlaví.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#187 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:56

Citecka napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
Body to je zmar :) ale zase je to hra a bez nich to nejde... jen je průser, že někdy je to jen o nich... že se celý geokešink smrskne do mrzkého +1 ve statisitce...


Ale di, Dráčku... už zas generalizuješ kraviny? B)


negeneralizuju nic nevím proč bych to dělal :) ale souhlasím s výše uvedenými pravidly... čitečko kdy by nás tu bylo pár co si tu hrajem na indiány ok proč ne netřeba pravidel a domluvíme se, ale tak nějak se to stalo hromadnou zábavou a tomu se musí přizpůsobit i běh věcí... kdybychom v tom byli mi dva a pár dalších desítek kačerů co znám tak se tady ani neozvu proč bych to dělal ale bohužel hrajou to lídé různí a bohužel i různě... a ne vždycky tak aby to uniklo oku veřejnosti... proto to má nějaká pravidla která stejně vícečiméně už platila jen se dala na papír oficiálně....

a s těmi body mám pravdu znám takových jedinců slušnou kupku kteří to hrají defakto za bod ber kde ber tím to ale negeneralizuju ani náhodou :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#188 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:05

@citecka: a co chceš místo zákazů? Jen doporučení? Spoléhat na nevynucený respekt a ohledy vůči ostatním? Nebo jak chceš řešit, pokud má nezanedbatelný počet jedinců přístup "když to není zakázáno, tak na to mám nárok a ostatní mi vlezte na hrb"?
  • 0

#189 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:14

pepa.z.pocernic napsal/a:
@citecka: a co chceš místo zákazů? Jen doporučení? Spoléhat na nevynucený respekt a ohledy vůči ostatním? Nebo jak chceš řešit, pokud má nezanedbatelný počet jedinců přístup "když to není zakázáno, tak na to mám nárok a ostatní mi vlezte na hrb"?


s tímto bohuzel souhlas:(. Rada lidi je vycuranych a proste si bude dokola mluvit svou. Vzdyt uz to tady i bylo dneska nakousnuto tema, kde bylo pouzito mysleni typu co neni zakazano, je povoleno...a nekterym se to zdalo v pohode...a najednou - citace: "ale bohužel hrajou to lídé různí a bohužel i různě... a ne vždycky tak aby to uniklo oku veřejnosti... ".

mne to prijde kam vitr, tam plast...
  • 0

brundi
 


#190 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:19

Roman_Jaromer napsal/a:

kolombo napsal/a:

Smogeo napsal/a:
Nejenže je víc lovců, ale taky jste v honbě za favoušema přidělávali víc keší který jsou za hranou!

Bejt outlaw kešek jen jedno procento, tak se nic neřeší.


Ale na 100% FP nemusí být keš za hranou, stačí, když je prostě parádní :-)


Bohužel víc FP získá stejně většinou konec či začátek PT který je hozenej v lese pod obyčejným pařezem (ani ne lock&lock krabička), než krásná krabička na krásné vyhlídce... Což mě mrzí nejvíce, že lidi ocení spíše to, kolik získali bodů, než to, kolik autorovi dala keška práce a hlavně zda místo za to stálo...


Nemůžeš koukat na počet, ale na PROCENTA (%).

Pokud někam přijde 1000 lidí, tak keš jistě nasbírá více FP, než keš, kam přišlo lidí 15. Proto jsou důležitá ty procenta kolik PM dalo FP.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#191 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:26

kolombo napsal/a:
Nemůžeš koukat na počet, ale na PROCENTA (%).

Ale stále platí, že FP jsou měřítkem oblíbenosti (popularity), nikoliv kvality. Do určité míry se to kryje, ne však ze 100 %.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#192 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:30

brundi napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
@citecka: a co chceš místo zákazů? Jen doporučení? Spoléhat na nevynucený respekt a ohledy vůči ostatním? Nebo jak chceš řešit, pokud má nezanedbatelný počet jedinců přístup "když to není zakázáno, tak na to mám nárok a ostatní mi vlezte na hrb"?


s tímto bohuzel souhlas:(. Rada lidi je vycuranych a proste si bude dokola mluvit svou. Vzdyt uz to tady i bylo dneska nakousnuto tema, kde bylo pouzito mysleni typu co neni zakazano, je povoleno...a nekterym se to zdalo v pohode...a najednou - citace: "ale bohužel hrajou to lídé různí a bohužel i různě... a ne vždycky tak aby to uniklo oku veřejnosti... ".

mne to prijde kam vitr, tam plast...

S pepou souhlas
brundi co je na té citaci špatně :) vždyť je to pravda...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#193 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:38

Na techto pravidlech me mrzi jedine - postihuji pouze terenni umisteni kese. Takze zatimco udelat dnes kvalitni T5, ktera nebude nikomu trnem v oku bude o neco vetsi orisek (ac rozhodne ne nemozny, vetsinu existujicich T5 nova pravidla nijak nezasahuji, az na ty problematicke, ktere stejne vetsinou byly publikovany jen nejakym trikem), udelat D5 mysterku o tom "co me rano v opici napadlo" je stale stejne snadne. Skoda, ze se nemysli i na tohle. Chapu ze to je naprosty vykrik do tmy kterym nic nedosahnu, ale ja si proste nemohl pomoct :D
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#194 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:38

mh.mail napsal/a:

kolombo napsal/a:
Nemůžeš koukat na počet, ale na PROCENTA (%).

Ale stále platí, že FP jsou měřítkem oblíbenosti (popularity), nikoliv kvality. Do určité míry se to kryje, ne však ze 100 %.


Ale kdykoliv jsem vyrazil na keš, kde to procento nebylo právě malé, vždy jsem byl spokojen. Není to jediný ukazatel, ale je významný.

Třeba výpravu do Karlových Varů jsem uspořádali na dvě keše, jedna má 76%, druhá 57%. Obě vydařené :-)

Taková Vlečka na Orlík 84 má sice v absolutním čísle FP více, ale procent má jen 26. A to tam většina PM nahonila pár bodíků do zásoby.

Nechce se mi hledat více vzorků, ale tohle prostě platí (TEČKA)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#195 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:42

niximor napsal/a:
Na techto pravidlech me mrzi jedine - postihuji pouze terenni umisteni kese. Takze zatimco udelat dnes kvalitni T5, ktera nebude nikomu trnem v oku bude o neco vetsi orisek (ac rozhodne ne nemozny, vetsinu existujicich T5 nova pravidla nijak nezasahuji, az na ty problematicke, ktere stejne vetsinou byly publikovany jen nejakym trikem), udelat D5 mysterku o tom "co me rano v opici napadlo" je stale stejne snadne.
Skoda, ze se nemysli i na tohle. Chapu ze to je naprosty vykrik do tmy kterym nic nedosahnu, ale ja si proste nemohl pomoct :D

Nebyl to výkřik do tmy :) bohužel ty D5 typu co mě v opici ráno napadne to snad jedině BETATEST jinak mě nenapadá jek to omezit
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#196 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:45

Drak : na te citaci neni spatneho nic,jen se mi zda,vzhledem k minulemu tematu, ze bud bys mel s hranim a i publikovanim na hrane stylem "co neni zakazano, je dovoleno" bud souhlasit, nebo psat ze "ale bohužel hrajou to lídé různí a bohužel i různě... a ne vždycky tak aby to uniklo oku veřejnosti... ". Dohromady mi to moc neladilo,to je cele
  • 0

brundi
 


#197 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:57

DrakMrak napsal/a:
Body to je zmar :) ale zase je to hra a bez nich to nejde... jen je průser, že někdy je to jen o nich... že se celý geokešink smrskne do mrzkého +1 ve statisitce...

Jestli mluvíš o FP, tak já jsem za ně velice rád. Nemám potřebu mít vyčištěno, a tak si vybírám k odlovu spíš ty s větším počtem FP.
  • 0

#198 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 14:01

DrakMrak napsal/a:

niximor napsal/a:
Na techto pravidlech me mrzi jedine - postihuji pouze terenni umisteni kese. Takze zatimco udelat dnes kvalitni T5, ktera nebude nikomu trnem v oku bude o neco vetsi orisek (ac rozhodne ne nemozny, vetsinu existujicich T5 nova pravidla nijak nezasahuji, az na ty problematicke, ktere stejne vetsinou byly publikovany jen nejakym trikem), udelat D5 mysterku o tom "co me rano v opici napadlo" je stale stejne snadne.
Skoda, ze se nemysli i na tohle. Chapu ze to je naprosty vykrik do tmy kterym nic nedosahnu, ale ja si proste nemohl pomoct :D

Nebyl to výkřik do tmy :) bohužel ty D5 typu co mě v opici ráno napadne to snad jedině BETATEST jinak mě nenapadá jek to omezit

Tak omezit by se to jistě dalo, stačilo by zavést totéž, co platí pro challenge keše (že je to i u challenge keší nesmysl, to už je věc druhá), tj., že keš musí být odlovitelná nezanedbatelným množstvím kačerů...T 4,5 i 5 je odlovitelná pro stovky až tisíce kačerů bez problémů (např. v Dolomitech na Piz Boé má keška terén 4,5, přitom se k ní dá dostat v pohodě, viděl jsem tam lidi v teniskách, 80-leté kmety apod., D 4-5 odloví spoustu lidí jen díky tomu, že od někoho získají souřadnice. Primárním cílem geocachingu je snad vytáhnout lidi ven a k tomu jistě lépe přispěje např. tradička s terénem 5 než mysterka s D5. Geocaching v ČR se však ubírá směrem opačným, bohužel.
  • 0

#199 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 14:05

hanska napsal/a:

DrakMrak napsal/a:

niximor napsal/a:
Na techto pravidlech me mrzi jedine - postihuji pouze terenni umisteni kese. Takze zatimco udelat dnes kvalitni T5, ktera nebude nikomu trnem v oku bude o neco vetsi orisek (ac rozhodne ne nemozny, vetsinu existujicich T5 nova pravidla nijak nezasahuji, az na ty problematicke, ktere stejne vetsinou byly publikovany jen nejakym trikem), udelat D5 mysterku o tom "co me rano v opici napadlo" je stale stejne snadne.
Skoda, ze se nemysli i na tohle. Chapu ze to je naprosty vykrik do tmy kterym nic nedosahnu, ale ja si proste nemohl pomoct :D

Nebyl to výkřik do tmy :) bohužel ty D5 typu co mě v opici ráno napadne to snad jedině BETATEST jinak mě nenapadá jek to omezit

Tak omezit by se to jistě dalo, stačilo by zavést totéž, co platí pro challenge keše (že je to i u challenge keší nesmysl, to už je věc druhá), tj., že keš musí být odlovitelná nezanedbatelným množstvím kačerů...T 4,5 i 5 je odlovitelná pro stovky až tisíce kačerů bez problémů (např. v Dolomitech na Piz Boé má keška terén 4,5, přitom se k ní dá dostat v pohodě, viděl jsem tam lidi v teniskách, 80-leté kmety apod., D 4-5 odloví spoustu lidí jen díky tomu, že od někoho získají souřadnice. Primárním cílem geocachingu je snad vytáhnout lidi ven a k tomu jistě lépe přispěje např. tradička s terénem 5 než mysterka s D5. Geocaching v ČR se však ubírá směrem opačným, bohužel.


Máš naprostou pravdu.

Jsou třeba owneři, kteří pořádají eventy, kam nikdo nechodí a pak se vymlouvají, že kačeři jsou líní a že jim vadí špatné počasí.

Já bych takovému člověku, co neumí uspořádat event tak, aby tam někdo přišel, pořádání eventů prostě zakázal.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#200 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 14:19

DrakMrak: to generalizování kofotin bylo na to pesimistický hudrání o sběrobodu, nikoli k diskuzi o pravidlech.

pepa.z.pocernic napsal/a:
a co chceš místo zákazů? Jen doporučení? Spoléhat na nevynucený respekt a ohledy vůči ostatním? Nebo jak chceš řešit, pokud má nezanedbatelný počet jedinců přístup "když to není zakázáno, tak na to mám nárok a ostatní mi vlezte na hrb"?


Vlastně jo, Pepo. Ani ne snad doporučení, jako slušnost. Ona se slušná žádost blbějš obchází než blbej zákaz, páč se pak necítíš jako svobodomyslný rebel, ale jako nevychovanej buran, a to je i pro toho skutečnýho burana poznatelnej rozdíl.
Věc je v tom, že to nezafunguje přes noc. Ale zkoušet by se to mělo. Takový to česko-slovenský "koukej dělat co se ti řekne" moc nefunguje - teda ne že nefunguje, je vysloveně kontraproduktivní a otravuje to vzduch.
No a že budou blbci, co si nedaj nikdy říct - no, budou. Voni jsou i teď, v těch zákazech.

Ale to se bavíme o chování lidí venku, nikoli o tématu, teda o současné úpravě pravidel.

BTW, úprava pravidel - striktně řečeno, jediné změny, skutečné změny, jsou u sérií a stromovek. A co si budem povídat, tam už ten negativní dojem na okolí byl patrný. Jinak se prakticky všechno popsané už aplikovalo. Možná ještě ty zřetězené eventy, ale mám dojem, že to ještě bude upravováno podle praxe, je to takové horkou jehlou spíchnuté.
Někde jsem tu psal o dvou možných způsobech řízení hry (jakékoli), a to autoritativní (pamatuju tak pět let zpátky) a paragrafní, prostě dle přesně sepsaných zákonů. Obojí má své, ale autokratické vedení se jak vidno nedalo udržet (jedno proč) a nastoupilo byrokratické. Při tak velkém počtu hráčů a rozdílných naturelů a priorit se toto řešení může jevit jako funkčnější, ale já si troufnu předvídat, že vytvoří spoustu dalších polemik ala "co není zakázáno" ... Je to věčná předbíhaná reality a regulí. Bohužel u regulí platí (psychologicky) to co jsem psal o syndromu "zákaz".

A další BTW: brundi, teze "co není zakázáno to je povoleno" je přece alespoň ve svobpdnějších kouscích světa naprosto základním pravidlem B) Tak to MUSÍ BÝT!
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama