Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#201 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 14:30

niximor napsal/a:
Na techto pravidlech me mrzi jedine - postihuji pouze terenni umisteni kese. Takze zatimco udelat dnes kvalitni T5, ktera nebude nikomu trnem v oku bude o neco vetsi orisek (ac rozhodne ne nemozny, vetsinu existujicich T5 nova pravidla nijak nezasahuji, az na ty problematicke, ktere stejne vetsinou byly publikovany jen nejakym trikem), udelat D5 mysterku o tom "co me rano v opici napadlo" je stale stejne snadne.
Skoda, ze se nemysli i na tohle. Chapu ze to je naprosty vykrik do tmy kterym nic nedosahnu, ale ja si proste nemohl pomoct :D


Proč výkříik? Naprosto souhlasím.
  • 0

#202 novakovic

novakovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:02

Já také. Mělo by se omezit jak extrémní T, tak extrémní D. Dobrý nápad už tady byl - ať si přesunou tyhle extrémy na opencaching.
  • 0

#203 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:07

novakovic napsal/a:
Já také. Mělo by se omezit jak extrémní T, tak extrémní D. Dobrý nápad už tady byl - ať si přesunou tyhle extrémy na opencaching.


Jasne, nechame jen okapovky a mikrosky na znackach. Vsechno bude 1,5/1,5. Proc porad potrebujete neco omezovat a zakazovat? Zivot je i o extremech, ne jen o prumeru.
  • 0

#204 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:19

Slanecek napsal/a:

novakovic napsal/a:
Já také. Mělo by se omezit jak extrémní T, tak extrémní D. Dobrý nápad už tady byl - ať si přesunou tyhle extrémy na opencaching.


Jasne, nechame jen okapovky a mikrosky na znackach. Vsechno bude 1,5/1,5. Proc porad potrebujete neco omezovat a zakazovat? Zivot je i o extremech, ne jen o prumeru.

Přesně tak, ideální stav je nechat tomu volný průběh, pravidla jen v rámci platných zákonů + 161 m vzdálenost. Druhá možnost, která se mi líbí mnohem méně, je omezení jak vysokých T, dak i D, nikoli to, co se děje nyní, tj. hon na keše s vysokým terénem, vysoká obtížnost zjevně nevadí...Pokud bude docházet k dalším nesmyslným restrikcím a ztěžování zakládaní keší s vysokou terénní obtížností, bude výsledek ten, že polovina keší budou šílené mysterky a druhá polovina okapovky 1,5/1,5, schovat keš do pařezu bude vyhodnoceno jako nepřípustné časem...A z geocachingu se časem stane gauching spojený s odlovem samotných keší hezky autem.
  • 0

#205 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:19

Slanecek napsal/a:

novakovic napsal/a:
Já také. Mělo by se omezit jak extrémní T, tak extrémní D. Dobrý nápad už tady byl - ať si přesunou tyhle extrémy na opencaching.


Jasne, nechame jen okapovky a mikrosky na znackach. Vsechno bude 1,5/1,5. Proc porad potrebujete neco omezovat a zakazovat? Zivot je i o extremech, ne jen o prumeru.


Když na to nemám, tak na to nechci na té mapce koukat. Tak nějak debata ujíždí od původního tématu, kterým bylo zveřejnění pravidel, kterými se revírníci už několik let řídí.
  • 0

#206 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:43

Tak proto mi někdo rozlámal ten metrový pahýl stromu s krásnou dutinou, kam se vešla litrovka. Měl jsem to asi necelých 50m od krmelce. Ale vážně, já jsem se už tehdy bál, že myslivec uvidí stopy vedoucí ke krmelci a počká si s brokovnicí na pytláka. Proto jsem publikoval až když slezl sníh a věděl jsem, že do další zimy návštěvnost silně klesne. No, už to mám jinde. Jediné, co by mi tak nějak na nových pravidlech vadilo, jsou ty železniční propustky. Znám jeden, kterým vede značená turistická cesta. Jinak to mohou vidět adrenalinisti T5, ale když jsem si četl log od jednoho, co lezl nejištěný na (nepoužitý) sloup vysokého napětí, ocelový, za bouřky (pokud to nebyla záměrná provokace), tak se tomu ani nedivím.
  • 0

#207 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:53

novakovic napsal/a:
Já také. Mělo by se omezit jak extrémní T, tak extrémní D. Dobrý nápad už tady byl - ať si přesunou tyhle extrémy na opencaching.

Omezit? Ne.
Dodržovat institut soukromého vlastnictví a zákony? Ano.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#208 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:59

novakovic napsal/a:
Já také. Mělo by se omezit jak extrémní T, tak extrémní D. Dobrý nápad už tady byl - ať si přesunou tyhle extrémy na opencaching.


Pokud na krabky s extremni D nemas, tak doporucuji ignore list.
  • 0

#209 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:02

to citecka: hele úplně jsi i připomněl jednoho mého kamaráda, se kterým jsem se už strašně dlouho neviděl. Jako bych ho slyšel :) A vlastně s tebou docela souhlasím. Taky nesnáším mraky zákazových značek všude kolem. Svobodomyslný rebel B) To je ono.
  • 0

*


#210 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:05

hanska napsal/a:
... hon na keše s vysokým terénem, vysoká obtížnost zjevně nevadí ...

Tak nějak si vy „mladí rozhořčení chlapci“ neuvědomujete, že tady nejde o hon na keše s vysokým terénem. Ono mezi D5 a T5 JE podstatný rozdíl a o ten právě jde. Už to tu sice někdo zmiňoval, ale zdá se, že opakování matka moudrosti:
Některé (nikoliv všechny!) z T5 keší jsou umístěny na místech, která jsou problematická, a to z různých důvodů (obecné zákazy vstupu, poškozování přírody, konflikty s majiteli nebo správci pozemků apod.). To je právě předmětem jisté regulace. Navíc je nikdo obecně nezakazuje, jen u nich bude vyžadován betatest. Zatímco D5 je pouze o luštění u počítače.
Z toho vyplývá, že to, co může činit keš problematickou vůči okolí, je její umístění, tedy terén.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#211 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:12

kolombo napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:

kolombo napsal/a:

Smogeo napsal/a:
Nejenže je víc lovců, ale taky jste v honbě za favoušema přidělávali víc keší který jsou za hranou!

Bejt outlaw kešek jen jedno procento, tak se nic neřeší.


Ale na 100% FP nemusí být keš za hranou, stačí, když je prostě parádní :-)


Bohužel víc FP získá stejně většinou konec či začátek PT který je hozenej v lese pod obyčejným pařezem (ani ne lock&lock krabička), než krásná krabička na krásné vyhlídce... Což mě mrzí nejvíce, že lidi ocení spíše to, kolik získali bodů, než to, kolik autorovi dala keška práce a hlavně zda místo za to stálo...


Nemůžeš koukat na počet, ale na PROCENTA (%).

Pokud někam přijde 1000 lidí, tak keš jistě nasbírá více FP, než keš, kam přišlo lidí 15. Proto jsou důležitá ty procenta kolik PM dalo FP.


Off-topic - beru procenta, ne celkový počet FP, to mi je jasné...

Slanecek napsal/a:
Jasne, nechame jen okapovky a mikrosky na znackach. Vsechno bude 1,5/1,5. Proc porad potrebujete neco omezovat a zakazovat? Zivot je i o extremech, ne jen o prumeru.


Trochu nechápu, kde tu všichni berou, že se nesmí zakládat T4 a více... Mně vyplývá, že je možné je i nadále je zakládat, jen holt kvůli sporům s RW jsou dána rovnou pravidla, při kterých nebudou schválena, aby si někdo nedal práci se zakládáním a pak zjistil, že takhle ji prostě nemůže založit...
  • 0

#212 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:15

Citecka napsal/a:
DrakMrak: to generalizování kofotin bylo na to pesimistický hudrání o sběrobodu, nikoli k diskuzi o pravidlech.

hihi sběrobod aneb honibodství :D jo na to já rád hudrám protože holt u nějakého celkem reálného procenta to tak je.... ale paušalizovat sem to nechtěl to zase ne to procento je naštěstí malé takže možná omluva za ten blábol...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#213 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:17

R-A-von-B napsal/a:
bezpečnost
Osobně jsem toho názoru, že dospělý člověk si za svoji bezpečnost zodpovídá sám, v případě nezletilého dítěte nesou část zodpovědnosti rodiče. Nikdy nepřijmu tezi, že sdělením informace „na místě X je krabička“ přebírám byť jen nepatrnou část odpovědnosti za nebezpečí v místě X.
Mám to tedy chápat tak, že nebezpečnost místa je dostatečným důvodem pro neschválení kešky?

masová návštěvnost
Weri hájil nová pravidla tím, že geocaching se stal masovou záležitostí a na kešku, kam přijde 100 lidí za měsíc je nutno nahlížet přísněji nežli na kešku, kam přijde za měsíc jen jeden. Je to jen Weriho domněnka anebo i jeden ze skutečnách důvodů ke zpřísnění pravidel?
S Werim v zásadě souhlasím, proto jsem mj. Měsíční šachtu schoval za pár šifer a poté i nastavil jako PMO, aby tam nechodili davy. Z nových pravidel však mám dojem, že už skončila doba, kdy revírníci schvalovali „problematické“ kešky individuálně (mj. i s ohledem na očekávanou návštěvnost), a od nynějška jsou takové kešky plošně zakázané. Můžete mi prosím potvrdit či vyvrátit můj dojem?


Pekne trafený klinec po hlavičke.
Puberťák uvidí nejaký film s Patrickom Edlingerom, ktorý už v 80tych rokoch sóloval cesty docela výživné, a povie si, že to je super a že tiež chce byť frajer. Kúpi si gear (na toto mu v princípe stačia lezečky a magnézium), horolezeckého sprievodcu a hrr do steny. Pomiňme možnosť, že to vzdá včas alebo že to náhodou dá (obe majú docela slušnú P, videl som úplného beginnera, ktorý dal 8 UIAA ako prvú cestu a nevie pochopiť, prečo ja dám nad 6+ len ak bohovia nie sú doma) a predpokladajme, že sa zrakví.

Kto za to môže?
Majú sa prestať vydávať horolezeckí sprievodcovia?
Majú sa zakázať vydávať horolezeckí sprievodcovia a majú sa stiahnuť z knižníc?
Majú sa prestať vydávať, prípadne zakázať a zošrotovať knihy o horolezectve? Koniec koncov, aj prečítaný metodický materiál, ak je nepochopený, môže potencovať pravdepodobnosť, že plašák vlezie do průseru.
BTW pokusy o zákaz horolezectva tu už tiež boli. V .de je napr. tak interesantná legislatíva, že tam by som nechcel liezť. Ale to je "nemectvom", ja som zažil za najťažšieho mečiarizmu, keď sa Nemka chcela vysťahovať sem (kamošova frajerka) a na naše nechápavé pohľady nám oznámila, že radšej žiť v biede, ako v krajine, kde je už všetko Verbotten.
Keď sa zjavili prvé stromovky a podobné záležitosti, mierne som stŕpol, pretože som celkom odôvodnene nečakal, že by sa masa uvedomila a prenechala by ich len ľuďom, čo na to majú background. Hlavne podaktorí FTFníci nemajú nielen background, ale ani základný chochmes - ani nie veľmi vtipné video ukazuje, ako "ovládajú" ovládanie kanoe (ak som v deblovke sám, pádluje sa vždy vzadu - pre menej vedomostne vybavených): a od takýchto junkies naozaj nesmiete očakávať, že by pri lezení používali mozog. Keď som ako certifikovaný speleoalpinista zbadal v ponuke geoshopov "stromoleznú výbavu", zamrel som a čakám, kedy sa niekto zrakví. ALE v žiadnom prípade nie som za zákazy, je to proste každého osobná zodpovednosť. A blbosť má bolieť.
Samozrejme, viem o ťažkých zverstvách, keď je naozaj diskutabilná GC32BBF nastavená ako tradička a nePM, konflikt je na spadnutie (jediná rozumná možnosť je snáď daždivá noc), ale ak by takáto milá výtržnosť nebola uprostred polmiliónovej aglomerácie na mieste, kde stretnete chodca aj o tretej nad ránom, nevidel by som problém...
Otázka je, čo sa vyrieši, ak urobíme zo všetkých T5iek PMká (diskriminovať "neplatičov" by som zas nechcel), alebo mysterky (ako keby sa nedali získať súradnice fináliek "alternatívne"...).
  • 0

#214 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:19

Roman_Jaromer napsal/a:
Trochu nechápu, kde tu všichni berou, že se nesmí zakládat T4 a více... Mně vyplývá, že je možné je i nadále je zakládat, jen holt kvůli sporům s RW jsou dána rovnou pravidla, při kterých nebudou schválena, aby si někdo nedal práci se zakládáním a pak zjistil, že takhle ji prostě nemůže založit...


Vsak jo, moje reakce byla na prispevek, ne na pravidla. Mne nadzvedl ten napad omezovat a zahanet do ilegality. Cokoliv. Takze omluva za OT.
Jinak proti snaze zamezit ztratam na zivotech z lidske blbosti vubec nic nemam.
  • 0

#215 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:22

hanska napsal/a:
Oni si stačí vzpomenout, jak při změně pravidel (zrušení podmínkových keší) dopadly mysterky s rozumnou podmínkou (na Slovensku např. Hrebeňovka Malej Fatry - původně bylo podmínkou vložení fotek z několika vrcholů na hřebeni Kriváňské Malé Fatry, nyní je to tradička (na příkaz reviewera), podmínka je jen dobrovolná a výsledek je ten, že většina kačerů to loví jako snadnou tradičku...

Alebo stupavská Moving cache GC10511. Tiež už dnes nerealizovateľné.
  • 0

#216 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 červen 2013 - 16:26

R-A-von-B napsal/a:

Je snad ostatním občanům dovolen vstup do kanalizace? Je přítomnost krabičky důvodem opravňujícím vstup do takového místa?
  • 0

#217 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:31

T5 jako PM nebo mysterky moc nepomohou. Zjistí to jeden a rozšíří se to tichou poštou. Nebo to ani nevyluští, já jsem jednu T4,5 poznal podle popisu místa a šel jsem na ni rovnou. A nevylezl jsem tam, nechtěl jsem riskovat, že sletím ze 6 metrů. Jediné, že to odradí začátečníky, ty ale odradí už terén. Abych řekl pravdu, zdá se mi nebezpečnější krabice za kamenem na skalní vyhlídce. Tam mohou i děti. Krabice někomu upadne, nebo ji najde mudla, další hledač nenajde, rozšíří okruh a dostane se na šikmou plotnu posypanou listím, která končí dvacetimetrovým pádem. Myslím, že krabice ve 20 metrech na dubu je bezpečná, protože tam nepoleze nikdo sám, kdo to neumí. Další věcí je poškození stromu, nebo porostu. Ono není problémem, když si někdo vyleze na strom, nebo vleze do rezervace. Problémem je, když to udělá 10 lidí, nebo 100. A zveřejněný listing je pozvánka. Pokud si někdo bude chtít jen tak bez krabic a bodů lézt na stromy, stožáry, komíny, v tom mu pravidla GC nebrání. Mohou tomu ale bránit jiné vyhlášky, které nevydal GS ani naši retrívři.
  • 0

#218 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:35

Roman_Jaromer napsal/a:
Trochu nechápu, kde tu všichni berou, že se nesmí zakládat T4 a více... Mně vyplývá, že je možné je i nadále je zakládat, jen holt kvůli sporům s RW jsou dána rovnou pravidla, při kterých nebudou schválena, aby si někdo nedal práci se zakládáním a pak zjistil, že takhle ji prostě nemůže založit...

.
Mi osobně hodně vadí, že T4 a více musí být i před umístěním keše do terénu schválena reviewerem, D4 a více nikoli. Takže kačer s více jak 3 založenými keškami (pak už není automaticky vyžadován betatest) může vesele založit D5 mysterku, která ani nemusí mít řešení, ovšem na to, aby mohl založit T4 (to nemusí být vůbec stromovka, dle pravidel by to měla být i jakákoli keška delší jak 10 mil (cca 15 km), musí mít předem souhlas reviewera. Asi nejen já si raději udělám tradičku s T4 či delší multinu než abych trávil desítky hodin uvažovaní nad tím, nač owner vlastně myslel...Opačný extréém je zase Vršo, který ti neschválí jakoukoli i jen trochu složitější mysterku (dle jeho uvážení) bez toho, aniž by mu owner zaslal přesný postup řešení.
  • 0

#219 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:36

Pochopitelně musí mít řešení.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#220 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 16:57

Opravdu nechapu tu hysterii kolem T5 kesi. Vzdyt T5 kese jdou bez problemu zakladat. Ze je nepovolime na komine nebo v kanale? Na komine jsme je stejne u nas nepovolovali a v kanale opravdu nema nikdo co pohledavat. Stromy, skaly, jeskyne preci nikdo nezakazuje, samozrejme pokud splni zakladni pozadavky, ktere jsme stejne vyzadovali i drive. Co se tyka toho, ze pripravu takove extremni kese by mel kacer konzultovat predem s rw je snad logicke. Urcite je lepsi se u takove extrenmi kesky napred domluvit, nez do toho investovat spoustu energie, kes pracne umistit a pak se dozvedet, ze to z nejakeho duvodu schvalit nejde.
  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka