Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#121 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 14:47

Ještě bych doplnil k vzniklému problému s podvodným emailem důležitou věc.

Veškeré výzvy od reviewerů k jakýmkoliv problémům s keší byste měli obdržet formou Reviewer Note u dané keše. Vaše reakce by měla být u nepublikované keše opět formou Reviewer Note, u publikované keše pak Write Note. Pokud dostanete podivný email, jehož obsah se vám nezdá, než cokoli uděláte, ověřte si pravost informací.
  • 0

#122 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 14:54

Přestože se mi zatím nepovedlo najít "vzorové listingy", nepovedlo se mi najít ani "díry" ve speciálních (českých pravidlech). Souhlasím s některými jedinci, že omezení "adrenalinových" keší sníží zábavnost hry, na druhou stranu jako pozitivum vnímám stejný přístup, tedy že nezáleží na tom, zda keš by zakládal X nebo Y, protože nebude puštěna tak jako tak. Přesto ani v nových doporučeních nenacházím vysvětlení, proč název keše nesmí obsahovat diakritiku. Vím, že se někde na fóru psalo, že to není "uživatelsky přívětivé". To stále nepovažuji za nutnost diakritiku v názvech zakazovat (někteří budou brblat, když tam diakritika bude, jiní, že tam není ;) ). Je nějaké globální pravidlo, že tam diakritika být nesmí? (Najít se mi ho nepovedlo.) Nebo to má ještě nějaký jiný důvod? Jaký?
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#123 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 14:54

jj nabouraný systém už tady byl ;)
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#124 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 14:58

Nekra napsal/a:
Přesto ani v nových doporučeních nenacházím vysvětlení, proč název keše nesmí obsahovat diakritiku. Vím, že se někde na fóru psalo, že to není "uživatelsky přívětivé". To stále nepovažuji za nutnost diakritiku v názvech zakazovat (někteří budou brblat, když tam diakritika bude, jiní, že tam není ;) ). Je nějaké globální pravidlo, že tam diakritika být nesmí? (Najít se mi ho nepovedlo.) Nebo to má ještě nějaký jiný důvod? Jaký?

Už se to tu párkrát řešilo. Keš s diakritikou nelze v systému vyhledat a je možné, že to dělá další lumpárny. Prostě jedna další nedotaženost GS.
  • 0

#125 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 14:58

Nekra napsal/a:
Přestože se mi zatím nepovedlo najít "vzorové listingy", nepovedlo se mi najít ani "díry" ve speciálních (českých pravidlech). Souhlasím s některými jedinci, že omezení "adrenalinových" keší sníží zábavnost hry, na druhou stranu jako pozitivum vnímám stejný přístup, tedy že nezáleží na tom, zda keš by zakládal X nebo Y, protože nebude puštěna tak jako tak.

Přesto ani v nových doporučeních nenacházím vysvětlení, proč název keše nesmí obsahovat diakritiku. Vím, že se někde na fóru psalo, že to není "uživatelsky přívětivé". To stále nepovažuji za nutnost diakritiku v názvech zakazovat (někteří budou brblat, když tam diakritika bude, jiní, že tam není ;) ). Je nějaké globální pravidlo, že tam diakritika být nesmí? (Najít se mi ho nepovedlo.) Nebo to má ještě nějaký jiný důvod? Jaký?


Prosím, neřeš blbosti. Keše nezakládáš a podle svých slov neplánuješ, jen o tom kecáš na foru. Jen pro informaci se diakritika nedoporučuje kvůli tomu, že v některých zařízeních dělá problémy.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#126 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 15:01

Tom007 napsal/a:
jj nabouraný systém už tady byl ;)

Mě to spíš přijde, že podvržená adresa odesílatele, než že by měl Skupec nabouraný účet. A to, že lze podvrhnout adresu odesílatele, je prostě obecná "vlastnost" mailů.
Usuzuju tak z toho, že gmail označil zprávu jako nedůvěryhodnou.
  • 0

#127 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 15:02

. (reagoval jsem na příspěvek z předposlední stránky, totéž co já už řekl někdo jiný)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#128 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 15:04

Poslat mail s jakoukoliv adresou není žádný problém, jsou na to prostředky na netu a děcka v prváku střední školy se učí na to psát skripty. Vůbec není potřeba se na to "autorovi" nabourávat do mailu, to se kolega Skupec nemusí obávat.
  • 0

#129 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:06

Maxinoha napsal/a:
Tak si sypu popel na hlavu. Teď jsem zapnul PC a zjistil jsem, že se jedná o podvrh.
Na tabletu to nebylo poznat.


Docela by mne zajímalo, který blbec si užívá to, že rozeštvává kačery.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#130 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:13

weri napsal/a:
Lidi, zamyslete se. Doba, kdy geocaching hrálo jen pár lidí, je dávno pryč. Ať se vám to líbí nebo ne, je z toho masová záležitost, tedy roste frekvence odlovů keší. Roste tedy i frekvence kolizí nás kačerů s nekačerskou veřejností, ať to jsou ochránci přírody, myslivci či policajti.
Když před X lety zašel na kanálovku jeden kačer za dva týdny, je to něco jiného než dnes, kdy se tam skoro každý den vystřídá skupina kačerů. Každému je snad jasné, co se pak stane. Musí se nějak zredukovat možnost dalších potíží, tedy redukcí počtu nově založených keší, které mohou vyvolávat konflikty.

Za mě tedy mají revírníci podporu, protože dali na papír něco, co stejně již nějakou dobu fungovalo a věřím, že to pomůže ke zmenšení třenic mezi námi kačery a nekačery.

A hlavně nepanikařte s tím, že se hned budou archivovat již dříve fungující kešky. Jasně je hned z kraje napsáno, že se týká nových publikací, tak nešiřte paniku.


Souhlas
- většinu nařízení stejně více či méně dodržuju takže to jen dostalo oficiální podobu což je jen dobře nebudou aspoň dohady... to, že by to nějak poškodilo geokešing to se teprve uvidí myslím, se pořád dají připravovat dobré taškařice jen nebudeme tolik prudit veřejnost...
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#131 PePeKacka

PePeKacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:21

zdenys64 napsal/a:
Je to škoda,postupně zbudou skoro samé díkzabodovky...Smutné


Co to pořád všichni blábolíte, jako že nejsou pěkné kešky, pokud nejsou v kanále nebo na komíně?
Já žádnou takovou nelovil a přitom znám spoustu nádherných keší na "normálních" místech. Pokud máte rádi adrenalin, tak si jděte skákat z letadla, lézt na stromy, komíny nebo na skály, to můžete i bez bodu, tak proč se tady čílíte?
  • 1

#132 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:40

Otázka především na RW. Bude tedy možné s novými pravidly změnit typ keší, z mystery na tradi, když to už pravidla umožňují a od počátku byly keše jako tradiční zamýšlené? Jednalo by se o DOBROVOLNOU změnu za pomoci nových pravidel.
  • 0

#133 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:50

DrakMrak napsal/a:
- většinu nařízení stejně více či méně dodržuju takže to jen dostalo oficiální podobu což je jen dobře nebudou aspoň dohady... to, že by to nějak poškodilo geokešing to se teprve uvidí myslím, se pořád dají připravovat dobré taškařice jen nebudeme tolik prudit veřejnost...


Souhlas - taky si myslím, že o to v těch pravidlech jde hlavně - co nejmíň na sebe upozorňovat ve vztahu k veřejnosti...
  • 1

#134 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:57

Weri: Přijde mi, že mezi "nesmí se" a "nedoporučuje se" je rozdíl. A narážku na to, že by se (třeba jen ze zvědavosti) nemohl ptát někdo, kdo neplánuje zakládat keše, čtu poprvé (smutné, že zrovna od tebe).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#135 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 17:12

Nekra napsal/a:
Weri: Přijde mi, že mezi "nesmí se" a "nedoporučuje se" je rozdíl.
A narážku na to, že by se (třeba jen ze zvědavosti) nemohl ptát někdo, kdo neplánuje zakládat keše, čtu poprvé (smutné, že zrovna od tebe).


Jak tu již někdo psal, američané vnímají slovo "nedoporučuje se" stejně jako my "nesmí se".
Narážka byla na to, že poslední tvoje příspěvky na téma týkající se zakládání keší vyvolávala jen flame, nic z toho jiného nebylo. Navíc když se přiznáváš k tomu, že zakládat nic neplánuješ.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#136 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 17:42

weri napsal/a:
Jak tu již někdo psal, američané vnímají slovo "nedoporučuje se" stejně jako my "nesmí se".

Lenže Emerika je policajný štát a totálny Matrix.
  • 0

#137 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 17:54

weri napsal/a:
Jak tu již někdo psal, američané vnímají slovo "nedoporučuje se" stejně jako my "nesmí se".

... zatímco Češi vnímají slovo "nedoporučuje se" stejně jako "není to zakázané, tak se to normálně smí"
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#138 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:00

weri napsal/a:Navíc když se přiznáváš k tomu, že zakládat nic neplánuješ.

A ještě k tomu ten šíleně dlouhej podpis, kterej je pětkrát delší, než samotný příspěvěk.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#139 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:04

Aviatik napsal/a:
... zatímco Češi vnímají slovo "nedoporučuje se" stejně jako "není to zakázané, tak se to normálně smí"

Lenže z právneho hľadiska to naozaj tak je.
  • 0

#140 sturteam

sturteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:46

Nedá mi to, musím vstoupit do této nikam nevedoucí diskuze: to tuleník: A právě o tom to je! My Češi to bereme, tak jak to vysvětluješ, proto musíme mít přísnější pravidla a Američanům stačí "nedoporučuje se." Navíc polovina (ne-li víc) zpřísnění je dána i zákonem a různými vyhláškami, takže bych očekával reakci typu suchého přitakání. PS: Nechť se sesype kritika B)!
  • 0





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama