Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#161 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 7:09

Aranyafëa napsal/a:
Tak šup, archivovat Benjovy mostovky lovitelné z lodi, legendární epsilon a styx, jednu z nejstarších keší v čr na olšanském hřbitově, řadu stromovek.. jé to nám ted Praha pkně prořídne!
Pravidla fajn, ale zpětné uplatnování, no to snad ne...


njn, podle vykladu pravidel prijdeme o skvele zazitky a misto toho budeme lovit okapovky a nebo D5........
dost mi vadi, jak se broji proti T4-5 a co proti D5? nic takoveho,..... osobne nestojim o to se marne pokouset lustit nekolik hodin D5 a bez vysledku
  • 0

#162 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 7:26

see.bee napsal/a:

Aranyafëa napsal/a:
Tak šup, archivovat Benjovy mostovky lovitelné z lodi, legendární epsilon a styx, jednu z nejstarších keší v čr na olšanském hřbitově, řadu stromovek.. jé to nám ted Praha pkně prořídne!
Pravidla fajn, ale zpětné uplatnování, no to snad ne...


njn, podle vykladu pravidel prijdeme o skvele zazitky a misto toho budeme lovit okapovky a nebo D5........
dost mi vadi, jak se broji proti T4-5 a co proti D5? nic takoveho,..... osobne nestojim o to se marne pokouset lustit nekolik hodin D5 a bez vysledku


Nic se archivovat nebude, pravidla platí jen pro nově publikované kešky.
Tak ty D5 nelušti, poriď si PM a využij ignor list. Navíc u D5 ti hrozí maximálně opruzeniny, když u nich budeš sedět moc dlouho, to u T5 je to horší :)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#163 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 7:32

Jen mi vadí, že na úvodní obrazovku se nevešla celá mapa. Skoro celá Morava chybí. Dál považuji za nešťastné, že "pravidla CZ" jsou uvedena paralelně na několika místech. Pokud by se na různých místech stránky pravidla načítala (z jedné databáze), bylo by to OK. Ale podle toho, že mají pravidla jiný počet bodů a někde jsou očíslovaná, tak tomu tak evidentně není. Bude to vopruz na údržbu. Nikdy se nepovede při změně pravidla to publikovat na všech místech a budou vznikat rozpory v rámci jednoho webu. Než zaplnit stránky jednou informací na více místech, to bych raději nechal stránky poloprázdné. Jinak k diskuzi: Náš národ se asi nenaučí respektovat pravidla a ohodnotit dobrovolnickou činnost. Jsme národ rejpalů, prasátek a hlupáků. Všichni dobře ví co by se mělo, ale velmi málo kdo to opravdu udělá. Osobně se skláním před lidmi, kteří jsou ochotni něco udělat pro druhé a nic za to nechtějí (pro rejpaly: tu drobnou odměnu, co za to má reviewer považuji v poměru zisk/čas za nic). A to ve všem dění kolem. A výše uvedené webové stránky do toho patří. A je jedno, kde na jaké doméně informace jsou. Stačil by na ně odkaz z GC.CZ (z wiki).
  • 0

#164 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 7:36

weri napsal/a:

see.bee napsal/a:

Aranyafëa napsal/a:
Tak šup, archivovat Benjovy mostovky lovitelné z lodi, legendární epsilon a styx, jednu z nejstarších keší v čr na olšanském hřbitově, řadu stromovek.. jé to nám ted Praha pkně prořídne!
Pravidla fajn, ale zpětné uplatnování, no to snad ne...


njn, podle vykladu pravidel prijdeme o skvele zazitky a misto toho budeme lovit okapovky a nebo D5........
dost mi vadi, jak se broji proti T4-5 a co proti D5? nic takoveho,..... osobne nestojim o to se marne pokouset lustit nekolik hodin D5 a bez vysledku


Nic se archivovat nebude, pravidla platí jen pro nově publikované kešky.
Tak ty D5 nelušti, poriď si PM a využij ignor list. Navíc u D5 ti hrozí maximálně opruzeniny, když u nich budeš sedět moc dlouho, to u T5 je to horší :)


U tech T5 mi rikej, vcera jsem domu prijel jak prasokacer, ale s nepopsatelne krasnym pocitem, adrenalin,... nadhera. radej dam 2-3 t5 za den, u kterych si maknu, nez osahavat hnusne okapy, vytahovat z pod sutru igelity atd.......
  • 0

#165 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 7:48

see.bee napsal/a:
njn, podle vykladu pravidel prijdeme o skvele zazitky a misto toho budeme lovit okapovky a nebo D5........
dost mi vadi, jak se broji proti T4-5 a co proti D5? nic takoveho,..... osobne nestojim o to se marne pokouset lustit nekolik hodin D5 a bez vysledku


mám z toho přesně stejnej pocit jako ty....bohuzel...a to jsem se zacal na stromovkach citit dobre a zacinam mit dojem ze neco umim...fakt me to hodne stve
  • 0

#166 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 7:51

weri napsal/a:
Nic se archivovat nebude, pravidla platí jen pro nově publikované kešky.
Tak ty D5 nelušti, poriď si PM a využij ignor list. Navíc u D5 ti hrozí maximálně opruzeniny, když u nich budeš sedět moc dlouho, to u T5 je to horší :)

Ale bude, stačí NA log od někoho, komu se např. kanálovky nelíbí a tento NA log bude posuzován dle nyní platných pravidel, viz věta z komentovaných pravidel: "Pravidla jsou platná od 1.6.2013 a nemají přímý dopad na dříve schválené keše". Důležité je to slovo přímý:( Oni si stačí vzpomenout, jak při změně pravidel (zrušení podmínkových keší) dopadly mysterky s rozumnou podmínkou (na Slovensku např. Hrebeňovka Malej Fatry - původně bylo podmínkou vložení fotek z několika vrcholů na hřebeni Kriváňské Malé Fatry, nyní je to tradička (na příkaz reviewera), podmínka je jen dobrovolná a výsledek je ten, že většina kačerů to loví jako snadnou tradičku...
  • 0

#167 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 8:31

ja05 napsal/a:

see.bee napsal/a:
njn, podle vykladu pravidel prijdeme o skvele zazitky a misto toho budeme lovit okapovky a nebo D5........
dost mi vadi, jak se broji proti T4-5 a co proti D5? nic takoveho,..... osobne nestojim o to se marne pokouset lustit nekolik hodin D5 a bez vysledku


mám z toho přesně stejnej pocit jako ty....bohuzel...a to jsem se zacal na stromovkach citit dobre a zacinam mit dojem ze neco umim...fakt me to hodne stve


nejen stromovky, kdy je kacer zavesen v korune nejakeho pekneho stromu. o vikendu jsem mel 3 nadherne slanovacky na skalach do jeskyni, taky zazitek
  • 0

#168 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 8:56

Naprosto chápu zavedení přísnějších pravidel vzhledem k tomu, jak masová se tato zábava stala. Jinak to ani nejde, aby měla šanci na přežití a nestala se trnem v oku "normálním" lidem, různým institucím a potažmo policie. Ještě chvíli to bude ve stejném pojetí, jak to doposud bylo, než se postupně staré keše nearchivují nebo nenajde nějaký tajtrlík, který bude bonzovat existující keše a vyžadovat po reviewerech nápravu ku obrazu novému. A mám pocit, že takový člověk se najde velmi brzy a bude to pro něj skvělá zábava. Bohužel, tímto pro mě geocaching pomalu končí jako aktivita, kde jsem přišel i k pestřejším zážitkům při plnění záludností, které pro mě někteří owneři připravili. Myslel jsem, že jak dcera postupně roste z miminovského věku, že se vrátím k aktivitě a bude možné i s ní začít opět něco podnikat. Místo toho se postupně gc.com stane "pouze" portálem k inspiraci na turistické výlety s dcerkou, ale už bohužel nic víc, žádné originální zážitky. Chápu, že k tomu muselo chtě nechtě dojít ...
  • 0

#169 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 9:45

MedoMys napsal/a:
Místo toho se postupně gc.com stane "pouze" portálem k inspiraci na turistické výlety s dcerkou, ale už bohužel nic víc, žádné originální zážitky.
Chápu, že k tomu muselo chtě nechtě dojít ...

Já bych to zase tak černě neviděl. Cache jako GC1JPG3, GC14Q6B, GC13GX5 nebo GCKJTC nejsou pořád nic proti ničemu.
Problémem psaných pravidel je jejich striktnost a svým způsobem necitlivost k tomu kterému případu. Vzpomínám si na pár pěkných cachí, které jsem odlovil a které nejsou podle aktualizovaných pravidel v pořádku ale u kterých platilo, že kde není žalobce, není ani soudce. Například cache pod železničním mostkem v polích, kam není vidět podle nových pravidel nelze schválit, i když by nemusela nikomu vadit (srovnejte ovšem naše a americká pravidla cachí u železničních tratí, u nás je to ještě zlaté!). Na druhou stranu si vzpomínám, že už před delší dobou reviewer odmítl schválit cache na mostním pilíři, kde by cacher slaňující k cachi byl všem na očích.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#170 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 9:48

Takova doplnkova. Je nejaky bic na kacera co do kesi vklada soustavne vizitky na svou firmu, ktera se zameruje na zazitky? Myslim ze vetsina vi koho mam na mysli. Je to vylozene komercni tah!
  • 0

#171 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 9:51

Nejenže je víc lovců, ale taky jste v honbě za favoušema přidělávali víc keší který jsou za hranou! Bejt outlaw kešek jen jedno procento, tak se nic neřeší.
  • 0

#172 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 10:02

Aviatik napsal/a:
Já bych to zase tak černě neviděl. Cache jako GC1JPG3, GC14Q6B, GC13GX5 nebo GCKJTC nejsou pořád nic proti ničemu.
Problémem psaných pravidel je jejich striktnost a svým způsobem necitlivost k tomu kterému případu. Vzpomínám si na pár pěkných cachí, které jsem odlovil a které nejsou podle aktualizovaných pravidel v pořádku ale u kterých platilo, že kde není žalobce, není ani soudce. Například cache pod železničním mostkem v polích, kam není vidět podle nových pravidel nelze schválit, i když by nemusela nikomu vadit (srovnejte ovšem naše a americká pravidla cachí u železničních tratí, u nás je to ještě zlaté!). Na druhou stranu si vzpomínám, že už před delší dobou reviewer odmítl schválit cache na mostním pilíři, kde by cacher slaňující k cachi byl všem na očích.

To jistě, ale není po republice tolik příhodných terénů, aby tam šly vytvořit keše tohoto typu. Masovost se projeví hlavně kolem velkých měst, a tam takové terény nejsou, takže owneři využívají všechny nevšední věci, které jsou po ruce. Čímž zákonitě muselo dojít k tak velkým restrikcím. Ano, keše mimo civilizaci lze často vytvořit zajímavě, když se tam vyskytne nějaká skála, jeskyně a pod. Nicméně většina kačerů se vyskytuje kolem měst, takže tam se nějaká originální akce už nebude dát podniknout. Tam žádné přírodní terény nejsou a ty industriální byly zapovězeny.
  • 0

#173 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 10:14

mikelord napsal/a:
Takova doplnkova. Je nejaky bic na kacera co do kesi vklada soustavne vizitky na svou firmu, ktera se zameruje na zazitky? Myslim ze vetsina vi koho mam na mysli.
Je to vylozene komercni tah!


No, tohle by mě také zajímalo. Jestli konečně revírníci nebo sám groundspeak něco udělá s tímhle pseudokačerem. Už jeho nick je proti pravidlům. A jeho komerční činnost je do nebe volající.
  • 0

#174 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 10:33

Aviatik napsal/a:

MedoMys napsal/a:
Místo toho se postupně gc.com stane "pouze" portálem k inspiraci na turistické výlety s dcerkou, ale už bohužel nic víc, žádné originální zážitky.
Chápu, že k tomu muselo chtě nechtě dojít ...

Já bych to zase tak černě neviděl. Cache jako GC1JPG3, GC14Q6B, GC13GX5 nebo GCKJTC nejsou pořád nic proti ničemu.
Problémem psaných pravidel je jejich striktnost a svým způsobem necitlivost k tomu kterému případu. Vzpomínám si na pár pěkných cachí, které jsem odlovil a které nejsou podle aktualizovaných pravidel v pořádku ale u kterých platilo, že kde není žalobce, není ani soudce. Například cache pod železničním mostkem v polích, kam není vidět podle nových pravidel nelze schválit, i když by nemusela nikomu vadit (srovnejte ovšem naše a americká pravidla cachí u železničních tratí, u nás je to ještě zlaté!). Na druhou stranu si vzpomínám, že už před delší dobou reviewer odmítl schválit cache na mostním pilíři, kde by cacher slaňující k cachi byl všem na očích.

Souhlas: zaprvé bych to taky neviděl tak černě a za druhé mám keš na železničním mostě takže dneska pravidlům nevyhovuje ale už když jsem ji zakládal bylo to už tenkráte o velké rozpravě s reviewrem... železniční most v polích na který není odnikud vidět a kdyby ji všichni kačeři lovili tak jak je napsáno z listingu není s ní problém... velká, průhledná jasně označená logem a schválenou jsem ji dostal až na fotodokumentaci... bohužel ani VELKÁ ČERVENÁ PÍSMENA v listingu nezabrání některejm individuim chodit po mostě ikdyž keš se dá dát vpohodě zespodu a dá se dojet autem cca 100-200m od ní ale to je holt na některý moc velká dálka... takže pravidla vítám ikdyž už takovou keš asi nezaložím. Založím jinou která pravidlům odpovídat bude holt a i ti jedinci co nemají zábrany a neumí číst se na ní vyřádí a já nebudu mít výčitky svědomí a podle mě může být zrovna tak adrenalinová jen je to o tom jak se to podá a jaké místo se najde ale míst je podle mě mnoho a pěkných takže to chce jen zapojit hlavu... lidi jsou hraví a zase vymyslí dobré věci...
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#175 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 10:34

Smogeo napsal/a:
Nejenže je víc lovců, ale taky jste v honbě za favoušema přidělávali víc keší který jsou za hranou!

Bejt outlaw kešek jen jedno procento, tak se nic neřeší.


Ale na 100% FP nemusí být keš za hranou, stačí, když je prostě parádní :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#176 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 10:36

MedoMys napsal/a:
Nicméně většina kačerů se vyskytuje kolem měst, takže tam se nějaká originální akce už nebude dát podniknout. Tam žádné přírodní terény nejsou a ty industriální byly zapovězeny.

Při troše ownerovy fantazie dá :)GC2K2QA, kouzelný byl již archivovaný boleslavský Zlatý skarabeus, kde k vyblbnutí stačilo údolíčko kousek za městem (ale dvě stage byly v propustcích pod tratí, takže zase nic, sakra).
Je samozřejmě otázka, kolik vzrušení potřebuješ k tomu, aby to pro tebe byla "originální akce". Chápu, že industriální terény můžou být zajímavé (sám jsem kdysi prolézal ruiny v bývalém vojenském prostoru Ralsko) ale tohle se bohužel nedá dělat masově. Někdo si všimne že lidi lezou kam nemají, majitel to začne hlídat a cachery vyhazovat, prípadně na ně poštve policii, vyhození místo aby drželi jazyk za zuby vykecají policajtům, že tam hledali cache ... Asi to budeš považovat za předposranost ale asi není moc dobré informace o takových místech hodit jen tak na internet. Ale to samé platí i o některých místech v přírodě.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#177 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 10:56

kolombo napsal/a:

Smogeo napsal/a:
Nejenže je víc lovců, ale taky jste v honbě za favoušema přidělávali víc keší který jsou za hranou!

Bejt outlaw kešek jen jedno procento, tak se nic neřeší.


Ale na 100% FP nemusí být keš za hranou, stačí, když je prostě parádní :-)

Souhlas kolombo :) a takovejch je dost a dost... někdy žasnu co dokážou lidi vymyslet...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#178 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 11:38

nejak mi nedá nereagovať na túto tému. Osobne súhlasím s obmedzeniami v pravidlách a privítal by som ich aj u nás. Vo všeobecnosti keď pozrieme previdlá v zahraničí, to je hlavne Neodporúča sa a v našom ponímaní je rozdielna. Porovnajme česko a slovensko a našich južných susedov. Rozdiel medzi neodporúča sa, nesmie sa a neptrí sa je veľký. U susedov mi to pripadá akoby ten rozdiel ani nebol. Vo všeocnesti to vidím v množstve odpadkov v prírode, uznajme si , že ten rozdiel tam je. T5 a T4 nebudem hodnotiť nakoľko ich nerobím ale môžem zhodnotiť prístup ownerov a lovcov na bežných keškách. GC1K5DN robili sme skupinový odlov, jeden pre ňu zašiel a zalogovali sme na lavičke. Nedávno som zhodou okolností išiel okolo a šaškovalo tam zo 10 ludí, poškodili porast a podobne, zasiahnuť proti skupine podgurážených mládežníkov je ťažko. Dˇalšie je GC3J1VQ listing a atríbúty sú dobré. V listingu je jasne dané, že sa: Pozorovateľna sa nachádza v sústave chránených území členských krajín EU - NATURA2000. Preto Vásprosím aby ste sa správali patrične k danej lokalite. Prosím nejazdite autami ku skrýši v NATURA2000platí prísny zákaz vstupu na motorových vozidlách. Ak dodržíte odporúčané parkovanie a doprajete si krátku prechádzku tak cesta tam a späť je 2,5 km zo slovenskej strany je zákaz vjazdu, z maďarskej nie pretože je to chránená oblasť na čo upozorňuje tabula a teda ju maďar rešpektuje a autom tam nejde. SK a CZ lovci to obídu z maďarskej strany autami aby nemuseli peši. Neďalo začína séria DTC. Atribúty sú dobré, listing upozorňuje na chránenú oblasť ale našinci sa tam preháňajú na autách nakolko tam nie je značka zákaz vjazdu. Domáci si kúpia povolenku na vjazd aby tam mohli. V tejto sérii je na škodu, že owner nedbá na sezónne uzávery. V sumáre je to skôr o prístupe lovcov ako o owneroch a ich prístupe, aspoň tak vidím ja. Pokiaľ bude prístup lovcov taký aký je tak počítam s ešte prísnejšími pravidlami.
  • 0

#179 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 11:41

Dobře to udělali. Do kanálů ani na koleje se lézt nemá.
  • 0

#180 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 12:15

MedoMys napsal/a:

Aviatik napsal/a:
Já bych to zase tak černě neviděl. Cache jako GC1JPG3, GC14Q6B, GC13GX5 nebo GCKJTC nejsou pořád nic proti ničemu.
Problémem psaných pravidel je jejich striktnost a svým způsobem necitlivost k tomu kterému případu. Vzpomínám si na pár pěkných cachí, které jsem odlovil a které nejsou podle aktualizovaných pravidel v pořádku ale u kterých platilo, že kde není žalobce, není ani soudce. Například cache pod železničním mostkem v polích, kam není vidět podle nových pravidel nelze schválit, i když by nemusela nikomu vadit (srovnejte ovšem naše a americká pravidla cachí u železničních tratí, u nás je to ještě zlaté!). Na druhou stranu si vzpomínám, že už před delší dobou reviewer odmítl schválit cache na mostním pilíři, kde by cacher slaňující k cachi byl všem na očích.

To jistě, ale není po republice tolik příhodných terénů, aby tam šly vytvořit keše tohoto typu. Masovost se projeví hlavně kolem velkých měst, a tam takové terény nejsou, takže owneři využívají všechny nevšední věci, které jsou po ruce. Čímž zákonitě muselo dojít k tak velkým restrikcím. Ano, keše mimo civilizaci lze často vytvořit zajímavě, když se tam vyskytne nějaká skála, jeskyně a pod. Nicméně většina kačerů se vyskytuje kolem měst, takže tam se nějaká originální akce už nebude dát podniknout. Tam žádné přírodní terény nejsou a ty industriální byly zapovězeny.


Těch míst, kde se i adrenalinové keše dají vytvořit je stále habaděj... Holt ubývá pěkných míst v blízkosti velkých měst - ale to je normální... U všech kešek jsou pěkná místa na nové kešky často rozebraná...
A popravdě řečeno pravidla o pohybu třeba v NP platí pro všechny, jen to teď holt dali RW na papír...

Ohledně těch T5-kových keší - občas si taky na nějaké vylezu, ale stejně mi přijde, že už jich je habaděj... Kdo chce, tak si určitě nějakou najde a pokud je to horolezec, nic mu nebrání lézt na skály či stromy i bez krabiček... Vždyť je to taky zážitek... A pro zpestření geokešingu v pohodě stačí i to procento, které je už nyní...

Takže nechápu tu hysterii ohledně vyjasnění si pravidel... Celkem je docela chápu, i když se všemi taky úplně nesouhlasím, ale holt když je něco hra velké skupiny lidí, nedá se hrát živelně, jako když ji hraje 10 kamarádů...

Takže bychom se tu všichni měli trochu zklidnit... Nejvíc mě tu štve všechna ta hysterie okolo...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama