Přejít na obsah


Fotka

Co se to děje ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
100 odpovědí na toto téma

#21 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 11:31

Nerozumím tomu, proč byl Maxinoha vyzván, aby novým pravidlům přizpůsobil nebo archivoval svě keše založené před datem 1.6.2013.:o Přišlo upozornění jen jemu nebo už se týká více ownerů? Osobně ještě nic založeného nemám, ale pokud se budou měnit i starší keše, znamená to nutnost častější aktualizace PQ v navigaci. Takže kdo máte stejnou zkušenost jako Maxinoha, dejte vědět.
  • 0

#22 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 11:36

Pro zajímavost - o které keše se jedná?
  • 0
Monte

#23 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 11:41

Třeba Memorial CZFree už je archivovaný - to uvedl jako příklad, na další se zeptej jeho.
  • 0

#24 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 12:53

zvedavkanocni napsal/a:
Třeba Memorial CZFree už je archivovaný - to uvedl jako příklad, na další se zeptej jeho.


Já bych to neviděl až tak horké, jak je to zde prezentované. Viz příspěvek v sousedním vlákně:

Tobias Reviewer napsal/a:
Je to jasně účelová archivace keše provedená Maxinohou.

Nikdo, opakuji NIKDO z reviewerů Maxinohovi, ani nikomu jinému nepřikazoval, aby archivoval svou starší keš.

Platí to, co je napsáno na rw wiki:
Pravidla jsou platná od 1.6.2013 a nemají přímý dopad na dříve schválené keše.


  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#25 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 13:22

On je v tom vlaknu jiz pastnuty mail od Skupce, ktery potvrzuje maxinohovu verzi :-/ Update: ted to dokonce vypada na podvrzeny mail od Skupce, takze je mozne za maji pravdu oba :-) zacina byt svanda v ceskych luzich a hajich
  • 0

#26 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 13:26

Samaell napsal/a:
On je v tom vlaknu jiz pastnuty mail od Skupce, ktery potvrzuje maxinohovu verzi :-/


Podívej se tam znovu a máš tam příspěvek od Maxinohy, který vše vyvrací.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#27 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 13:58

Mně to jako "švanda v českých luzích a hájích" zrovna moc nepřipadá, spíš zase nějaký.....se předvádí a dost hloupě k tomu.
  • 0

#28 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 14:18

Tahle diskuze se docela zajímavě vyvinula od:

kalgan napsal/a:
Naše Národní asociace dává českému geocachingu punc totální snobárny. Tzv. samozvaný nejlepší CAGEO které ovlivňuje naše slovutné reviewery, je myslím už za hranicí. Reaguji tím na připomínku kolegy vitaje. Absolutně nechápu jak může mít v této hře někdo větší přednost. Je to přece hra a nic jiného. Já osobně se už nechci podílet aktivně ve vývoji této frašky. Naštěstí to pro mě nic neznamená. Pouze mrzí. Tak to pěkně začalo. Gratuluji ČAGEU za boj o lepší geocaching a reiewerům že jim jsou tak nápomocni.


Možná by bylo užitečné si přečíst původní post v sekci Rews.: http://www.geocachin...thread_id=26078

Ono mi totiž připadá, že původně to vzniklo ne kvůli ČAGeo, ale jen a jen kvůli sběru CWG... Vitaj chtěl na event v Pardubicích přilepit svůj event, zaměřený na výměnu koleček, což mu neprošlo... Vitaj tedy následně čekal, až Alex někde křivě šlápne, načež s tím hned vyrukoval (případ "benjo5").
Nyní mi do mailu napadaly zprávy o disablování jedné Vitajovy série s odůvodněním, že je zhnusen vývojem českého GC... Jen mi není jasné, když je tak zhnusen, proč disabloval "Koně" a ne nějaký ze svých CWG hotelů/ směnáren?
Těžko pak nevěřit vyjádření Alexe v odůvodnění zamítnutí toho eventu :-(

Vím, že je mi do celé věci prd, ale prostě mi to nedalo... Když se buší na jednu stranu, mělo by se bušit i na tu druhou ;-)
  • 0

#29 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 15:32

když vidím tu keš ve Francii, tak to je konec lovu FTF... dva kamarádi spolu založí keš, jeden je uvedený jako owner, druhý si podepíše FTF a pak to celé pošlou třetímu kamarádovi - Revírníkovi - který jim to schválí.... Hm, a taková to byla pěkná hra....
  • 1
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#30 vitaj

vitaj

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 15:51

Milý Sambare, původně jsem do tohoto zcela zbytečného a nic neříkající flame vůbec nechtěl vstupovat. Ale když už si mě do toho vtáhnul, tak bych jen ve stručnosti zrekapituloval: 1. svůj příspěvek jsem - jak sis jistě všimnul - napsal do vlákna, kam můžou přispívat pouze RV. Nezajímá mě hon na čarodějnice, zajímá mě názor komunity RV na jednoznačně rozdílný přístup k různým lidem a na aroganci jednání. 2. Aroganci při pokusu o schvalování jsem skousnul (ostatně ani já jsem v tu chvíli už nebyl příjemného tónu) a nakonec ji tak bral. Vše jsem upravil, přesunul, nechal předělat hotové CWGčko. Před definitivním zamítnutím jsem se ještě ptal, zda by ještě v tomto případě nemohlo být poshověno, obzvlášť, když už na tom místě jedna výjimka byla - s tím, že pokud něco takového prosazují, příště si na to dám pozor. Zamítnuto - možná už v rovině osobní averze. Právě proto mě dost naštvalo, že o 2 týdny později se opravdu netradiční výjimka pro někoho zase vesele udělá, obzvlášť když jedním z argumentů bylo, že ani pro kačery s padesáti krabičkama se výjimky nedělají. 3. Série Zakletý kůň je lidmi hodnocena kladně, ale také mi to přináší mraky starostí, času na údržbu a taky náklady. Obejít to celé zabere 4 hodiny. Výměny logbooku, dohledávání krabiček, kteří kačeři schovají jinam než měli a ostatní nenajdou... Neměl jsem s tím problém. Ale když vidím, co se tady děje (styl jednání; to, že tu místní přestávají chodit na eventy kvůli jiným lidem; to jak se tu změnily poměry na místních FTF akcích, úlety ve stylu falešných emailů atd), nemám již chuť se v tom takto masivni GC (myslím tím celá série) angažovat. 4. Provedl jsem disable s tím, že jsem tam napsal nabídku na adopci. Poslat tu sérii úplně do archivu by byla škoda, třeba se najde někdo, kdo ji potáhne dál. Další keše jsem do archivu neposlal, protože zatím vesměs nepotřebují časově náročnou údržbu. Jinak osobně myslím, že to co jede v tomhle vlákně nemá smyslu. Stejně to nic nezmění, stejně to nic nevyřeší. Komentovaná pravidla mi nevadí, sám jsem tam zjistil, že jedna mysterka co jsem měl v hlavě by podle nich neprošla a je fajn, že to člověk jednoznačně ví dopředu. Jen bych si přál, aby tato pravidla platila jednoznačně pro všechny bez rozdílu vyznání...
  • 0

#31 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:08

PaTTrick napsal/a:
když vidím tu keš ve Francii, tak to je konec lovu FTF... dva kamarádi spolu založí keš, jeden je uvedený jako owner, druhý si podepíše FTF a pak to celé pošlou třetímu kamarádovi - Revírníkovi - který jim to schválí....


no když jsem to četl viz http://www.geocachin...aspx?wp=GC4D1XF tak jsem si říkal jestli to je apríl, nebo doplněk nových pravidel :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#32 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:19

Orxion napsal/a:

PaTTrick napsal/a:
když vidím tu keš ve Francii, tak to je konec lovu FTF... dva kamarádi spolu založí keš, jeden je uvedený jako owner, druhý si podepíše FTF a pak to celé pošlou třetímu kamarádovi - Revírníkovi - který jim to schválí....


no když jsem to četl viz http://www.geocachin...aspx?wp=GC4D1XF tak jsem si říkal jestli to je apríl, nebo doplněk nových pravidel :D


info ke keši je též velmi zajímavé ... ale co, za 4 hoďky se to podle logu zvládnout dá ...
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#33 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:20

..a kolik vlastně taková publikace stojí? taky bych si jí k nějakému milestone koupil, ale v těch pravidlech ceník chybí..
  • 1
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#34 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:38

vitaj napsal/a:
Jen bych si přál, aby tato pravidla platila jednoznačně pro všechny bez rozdílu vyznání...


Já teda nevím, proč ta Francie tak všem leží v žaludku... Dříve tu byly taky různě načasované publikace - třeba svatebních keší, nebo různých narozeninových a jiných příležitostí a nikomu to žíly netrhalo...

Mimichodem, moji poslední keš jsem odeslal ke schválení a během 30 minut byla venku... A bez protekce :-D :-D ;-)
  • 0

#35 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:53

Jen dvě poznámky k oné keši ve Francii: 1) je opravdu podivné, že keš ve Francii schvaluje reviewer z ČR (Francie má své reviewery). 2) owner keše by měl být schopen se o keš pravidelně bez větších časových odkladů starat, o čemž mám v tomto případě vážné pochybnosti. K pousmání je na tom i ta skutečnost, že právě Alex reviewer rozjel razii proti zimnímu disablování keší, že prý to pravidla nedovolují...
  • 0

#36 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:55

Tak teď jsem se v tom úplně ztratil... Co s tím má společného zimní disablování keší??? ;-)
  • 0

#37 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 16:58

Víš sambare ono ani tak nejde o rychlost publikace, ale o to, že normálně ti náš RW neschválí krabku (tradičku) co je třeba jen pár metrů za hranicí ČR. Že se ti běžně nepublikuje keš v zahraničí aniž by jsi měl "najmutého" jejího místního opečovávatele a možná (jak to tu tak čtu mezi řádky) někomu vrtá hlavou zda je normální aby se vysokohorská keš co byla publikovaná v osm večer dala bezpečně odlovit (i s návratem na základnu) tak abysna ní měl zásek ještě ten den. Bez předchozí znalosti místa to asi půjde jen těžko ;) Jinak, aby nedošlo k chybnému výkladu tohoto příspěvku, je mi srdečně jedno jak si kdo upravuje statistiky protože to je skutečně jen hra čísel a kvůli tomu krabky ani nezakládám ani nelovím a v tomto směru rozhodně nemám ani tu nejmenší potřebu komukoli cokoli závidět nebo vyčítat. Je tu ovšem dost takových co podobné praktiky asi těžko přejdou mávnutím rukou. Ono se občas stane, že na něčem "ujede" každý z nás. jen Bůh je neomylný (říká se to), ale v kontextu těch posledních "utažených" pravidel je tohle skutečně zbytečný červený hadr na býka a když nic jiného tak je to další z podnětů k zamyšlení zda už někteří z komunity nehrají tak trochu jinou hru.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#38 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 17:01

sambar439 napsal/a:
Já teda nevím, proč ta Francie tak všem leží v žaludku...


..mě osobně protože buď RW respektují pravidla která sami nastavují a vymáhají nebo na ta samá pravidla v některých případech zvysoka prdí. Prostě taková soudružská výpomoc...
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#39 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 17:01

sambar439 napsal/a:
Tak teď jsem se v tom úplně ztratil... Co s tím má společného zimní disablování keší??? ;-)

že by Alexe reviewera, na jedné straně otrocky trvá na dodržování pravidel, na straně druhé je u někoho sám při schvalování vesele porušuje...
  • 0

#40 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 17:08

PRESEKA napsal/a:
...Jinak, aby nedošlo k chybnému výkladu tohoto příspěvku, je mi srdečně jedno jak si kdo upravuje statistiky protože to je skutečně jen hra čísel a kvůli tomu krabky ani nezakládám ani nelovím a v tomto směru rozhodně nemám ani tu nejmenší potřebu komukoli cokoli závidět nebo vyčítat. Je tu ovšem dost takových co podobné praktiky asi těžko přejdou mávnutím rukou.
Ono se občas stane, že na něčem "ujede" každý z nás. jen Bůh je neomylný (říká se to), ale v kontextu těch posledních "utažených" pravidel je tohle skutečně zbytečný červený hadr na býka a když nic jiného tak je to další z podnětů k zamyšlení zda už někteří z komunity nehrají tak trochu jinou hru.


Já teda nevím, ale mě nepřipadají ta pravidla "utažená"... Možná proto, že stromovky a podobné záležitosti jdou mimo mně ;-) Jak jsem psal ve vedlejším vláknu - jde spíš o to, co nejmíň se dostávat do konfliktů s "nekačerskou" veřejností...

Ale jinak bych s Tebou i souhlasil... Vždyť je to JENOM hra a zábava :-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama