Přejít na obsah


Fotka

Borelioza


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#21 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:01

Ne každý červenobílý flek po koushutí klíštětem znamená boreliózu. Klíšťat mám cca 30 do roka (chata v lese), několikrár ročně se kolem toho objeví flek, 1x ročně nevydržím a nechám si udělat test (protože hlava se mi motá a bolí následkem jiný diagnózy dost často) a nikdy z toho nic nebylo. Takže jedno kousnutí za rok a hned infekce... to je velká nepravděpodobnost ;)
  • 0

#22 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 15:16

Soucasne beru doxibene, k tomu zobu nejake vytaminy, probiotika a taky mlecne vyrobky po 6 hodinach od antibiotik. Tak doufam ze budu za 3 tydny vporadku.
  • 0

#23 MLSF

MLSF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 17:30

krtci_hledaci: Hlavně nečti diskusní fóra na netu. Kdo si tím prošel a je bez problémů, je rád, že má klid a nemá potřebu aktivně vyhledávat servery jako borelioza.cz. Kdo nedopadl úplně nejlíp a má zdravotní problémy trvalejšího rázu, tak hledá jakoukoli pomoc. A internetové forum je první na ráně. Třetí skupina jsou lidé jako ty - přišli s tím zrovna do styku a mají z toho strach. Vzhledem k tomu, co píšeš, buď opravdu v klidu a nepodceň ty ATB. Taky jsem si tím prošel (žádný flek, pozdní diagnoza), měl jsem několikaleté problémy s klouby, ale už jsem dlouho v pohodě. Doufám, že napořád ;-)
  • 0

#24 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:26

Diky vsem. Nejhorsi je ze se citim uplne v pohode, ale sportovat nemuzu, protoze to pri ATB neni vhodne. Bezne trenuji 5x tydne, ale tet mam volno. No musim to vydrzet.
  • 0

#25 Kuprum

Kuprum

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:32

Pokud se objeví rozšiřující se mezikruží kolem původního umístění klíštěte neváhat a k doktorovi. Zanedbání znamená za rok, za dva měsíc až 6 týdnů ve špitále na kapačkách. :(
  • 0
Teprve nalezená krabka dává vyjížďce nebo vycházce smysl

#26 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 23:53

krtci_hledaci: mléčné výrobky si na čas odpusť! Boreliózy jsem si užila s odstupem roku 2x po sobě. Antibiotika jsou nezbytná a chce to klid po dobu léčby. Patřím mezi "sběrače", miluje mě veškerá havět! Proto už 3 roky vždy od března do listopadu užívám B-komplex a zatím mám pokoj. Klíšťatům už nevoním a i ostatní havět dost výrazně omezila svůj zájem o moji tělesnou schránku. Fungovat to bude asi "kus od kusu", ale zkusit to můžeš.;)
  • 0
1.

#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 7:39

krtci_hledaci napsal/a:
Diky vsem. Nejhorsi je ze se citim uplne v pohode, ale sportovat nemuzu, protoze to pri ATB neni vhodne. Bezne trenuji 5x tydne, ale tet mam volno. No musim to vydrzet.


Tak netrénuj tak naplno. Pokud normálně naplno trénuješ 5x týdně, tak mírný tréning 3x týdně nemůže vadit. Jde o to se nepřetěžovat, ne sedět nehnutě doma u televize.

A nečti furt ty naučné weby .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 7:58

krtci_hledaci: Rada lékaře je, netrénuj vůbec. Představ si to tak, že právě teď tvoje tělo bojuje s hnusným bacilem a potřebuje k tomu všechny síly. A taky antibiotika nejsou bez vedlejších účinků, třeba jen jejich odbourávání dost zatěžuje játra. Dopřej tělu klid pro ten boj, odpočívej, lušti do šuplíku a jez vitamíny. Samozřejmě se borelioza démonizuje, ale na druhou stranu úplně banální záležitost to není.
  • 0

#29 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 12:26

Jeste jeden dotaz, Mlecne vyrobky ano nebo ne ? Myslim ze je vhodne je uzivat, protoze antibiotika dost nici stredni mikrofloru. Vim ze snizuji ucinnost ATB, ale v pribalovem letaku se pise ze se mohou uzivat 3 hodiny pred a po ATB. Co myslite ?
  • 0

#30 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 14:07

Řídila bych se tím letákem:) Myslím, že mi říkali taky nějaké 2,3 hoďky, kdy jsem mléčné výrobky nesměla. Ale opravdu bych doporučila taky probiotika. Kupuju si je vždy k antibiotikům. Co já vím, tak jsem nesměla sportovat a na sluníčko.
  • 0

#31 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 14:08

Já teď při posledních antibiotikách jedl jen jogurty a tvarohy, v lékárně se mi snažili vnutit nějaká probiotika v tabletách, ale jsem to odmítl. B)
  • 0

#32 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 14:54

Tak taky pridam neco malo do mlejna.... k borelii jsem prisel patrne nekdy v lete 2010 (nevim presne,nejsem si vedom nejen klistete,ani jineho kousnuti) a zacala se projevovat cca v listopadu nejdriv urputnymi bolestmi hlavy,finalne trvajicimi treba x dni v kuse - vzdy jen par minut spanku, dlouhe ponocovani,unava, ale neda se pro bolest hlavy spat...prakticky lekar diagnostikoval prepracovani a sel jsem domu, coz mne uplne neuspokojilo, a za par dni jsem byl odvezen s dvojitym videnim,ztratou orientace a ochabnutim koncetin do nemocnice. Nesledovala intenzivni lecba kapackami po litrech :D a dalsi fajne discipliny, jako lumbalni punkce atd. Domu jsem se dostal 24.12. a po dalsich vysledcich jsem pote cely unor prolezel na kapackach (tusim 4 tydny po 3 denne). To uz byla ztrata casu,protoze tehdy se muselo byt v nemocnici, jinak si clovek lecbu platit sam a to by uplne stacilo dochazet - rano,poledne,vecer, pul hodky nakapano a finito. Normalni stav protilatek v ttele byl tusim nejakych 8 jednotek cehosi,pri nastupu do nemocnice jsem byl na 200... po unorove lecbe hodnoty zustavaji na cca 50-60, coz je sice furt treba 7krat tolik nez normal, ale asi se da zvyknout, alespon mne to tak bylo receno,ze uz to tak zustane. Do praktickeho zivota to nijak nezasahuje, pominu-li ze nesnasim nosit bryle,cepice,helmy - i pri malem tlaku na hlave nastupuje bolest hlavy - takze problem na kolo, lyze, ferraty atd:(. ALE JINAK TO JDE ;)
  • 0

brundi
 


#33 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 15:57

Taky jsem mel minuly rok na stehne u slabin kliste. Dle osvedcenych rad jsem se ho rychle zbavil a misto vydezinfikoval lekarenskym lihem. Otok po klisteti za nejaky cas zmizel a zarudlost tez. Asi po mesici se mi na tom miste po klisteti udelalo cervene zarudnuti ve tvaru kruznice. Nejprv jsem to pricital nejakym potnickam, opruzeni, ale kdyz to nechtelo zmizet,tak jsem zabrousil na net a napadla me borelioza. A opravdu vyznacuje se kruhovymi fleky. Jeste reknu, ze me do te doby nic nebolelo. Ani hlava ani klouby. Asi jsem na to prisel vcas a hned mazal na kozni. Doktorka hned na me, ze je to ucebnicova borelioza ,predepsala mi rovnou ta antibiotika Doxibene,se kterymi jsem se mel vyvarovat pobytu na slunci. Co jsem jedl nebo nejedl na ty pataky si uz nepamatuji. Taky se bere krev na zjisteni, zda borelioza v tele je ci nikoli. U mne krev prokazala, ze boreliozu v sobe nemam, prestoze flek na stehne jasne boreliozu potvrzoval. Pry ze i toto se casto stava. Po dobrani antibiotik jsem byl opet na krvi a zas negativni nalez. Mam ale jeste na podzim prijit na odber krve potreti, rok po klisteti. Co mi jeste doktorka kladla na srdce. Ze si nemam ranu po klisteti dezinfikovat lekarskym lihem, ale jodovou tinkturou (jodisolem) . Takze asi tak.
  • 0
bobasso

#34 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 17:15

Diky vsem za odpovedi. Myslim ze to bude vpohode. Antibiotika beru poctive, mlecne vyrobky cca uprostred intervalu mezi ATB, a navim beru 2x denne probiotika. Kazdopadne borelioza je asi pekne hnusna nemoc, kdyz to tak pozoruji, protoze clovek ani nemusi vedet ze ji ma.
  • 0

#35 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 18:43

Nejlepší probiotika jsou přírodní jogurty. Někdo mléčný výrobky nesnáší, tak holt musí jít do těch patáků. Dealer farmaceutické firmy je pochopitelně jiného názoru;).
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 19:14

ssva napsal/a:
Nejlepší probiotika jsou přírodní jogurty. Někdo mléčný výrobky nesnáší, tak holt musí jít do těch patáků. Dealer farmaceutické firmy je pochopitelně jiného názoru;).


Problém je v tom, že některá anitibiotika se nesmí kombinovat s mléčnými výrobky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 dasaha

dasaha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 11:04

Díky za info. Jsem na tom stejně, beru Azitromicin sandoz a prokládám Laktobacily"6".:(
  • 0

#38 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 17:14

Ja mam Doxybene a k tomu Biopron 9. Jak to mas dlouho ?
  • 0

#39 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 17:28

Přudám vlastní několik let starou zkušenost: Při jednom kešování v květnu jsem nasbíral pár klíšťat. Po jednom z těch potvoráků se mi zanedlouho kolem mista zakousnuti objevil celkem nepravidelný zarudlý flek. Šel jsem s tím k obvodní doktorce, ukázal, vyjádřil příslušné podezření, odebrali mi vzorek krve - a výsledek negativní, prý můžu být ohledně boreliózy v klidu. Jenže dobře nebylo. V příštích měsících mě v několikatýdenních cyklech trápily otoky a bolesti loketních a kolenních kloubů. Střídavě - vždycjy jeden z nich, srěhovalo se to po mně t končetiny na končetinu. V některé takové akutní fázi byl problém i pár set metrů chůze s hůlkou, jak jsem měl koleno oteklé a "zadřené". Opět tedy návštěva na středisku a dostal jsem prášky, které věc pomáhaly řešit alespoň na symptomatické úrovni, abych mohl vůbec "fungavat". Když jsem je užival, dalo se vydržet s chůzí několik kilometrů, ale jen krokem, žádná sláva. A mezitím se začalo znovu zkoumat, co mi je. Byl jsem poslán do města na revmatologii, mnohatýdenní čekací lhůty, nakonec, po prakticky 3/4 roce, na sklonku zimy konečně přistoupili k tomu, že znovu provedou krevní test. A co myslíte? Samozřejmě, že jsem ji tam měl, jak jsem si od samého začátku myslel. Další měsíc jsem tedy chroupal antibiotika a rázem bylo po problému a mohl jsem zase běhat jako vlk. Ale úplně bez trvalých následků to pro kolena nezůstalo - od těch dob je pro mě jednak dost bolestivé setrvat v pozici dřepmo a druhak obtížné se z téhle pozice bezbolestně zvednout, pokud se neopřu rukou. Čili zůstal mi už tak nějak nafurt handicap pro kešování (logování v podřepu, T4 stromovky...), skákání žabáků či přehrabování se v přízemních regálech. Poučení z věci: Bacha na falešně negativní testy.
  • 0

#40 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 18:25

No to je huste, jsem rad ze jsem mel ten flek, a ze to zacali lecit rovnou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama