Přejít na obsah


Fotka

Povodeň


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:18

Poslyšte, co kdybychom na chvíli přestali furt dokolečka řešit Benjovo (ne)slavné francouzské FTF a to, jestli si budeme nebo nebudme smět hrát na teroristy na mostních konstrukcích, a trochu se začali starat, jestli náhodou nemáme v okolí někoho, kdo potřebuje pomoct? Tady v Praze už se začíná evakuovat, předpokládám, že jinde taky, a možná by někdo blízko nás potřeboval pomoct odvézt věci autem, uložit je k někomu do garáže, případně jít s malým dítětem přespat jinam než do tělocvičny... A jestli ne tohle, tak je možná potřeba aspoň zajít někam vyzvednout nějakou hezkou keš, který by bylo škoda, kdyby jí vzala voda, a někdo, kdo bydlí blízko, by to zvládl snáz než owner. Takže bych navrhovala spíš teď využít energii na to, abychom se o těchhle věcech navzájem informovali.
  • 0

#2 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:29

Konečně rozumné téma;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#3 kiki and keisy

kiki and keisy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:31

Konečně rozumný člověk :-) Doufám že to tam v čechách zvládnete co nejlíp,mi moraváci tu máme zatim naštěsti a snad to tak bude pořád klid. Hodně štěstí!!!
  • 0
Jdem lovit? Tak Určitě :D

#4 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:41

je tu veselo no, na notifikaci už mám vypnutou řadu škatulek a jak to tak podle logů vypadá řada z nich to odpíská i s coiny a cestovateli. Sám jsem zvědav co všechno budu opravovat.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#5 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:48

http://listonos13.ra...nes.cz/2.6.2013 Ukázka toho co u nás udělal celkem normální potůček a jak dopadlo koupaliště.
  • 0

#6 dastran

dastran

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:50

Ahoj, jacko, Tak tohle tema mně konečně zvedlo ze židle, že jsem se konečně zaregistrovala va tomhle foru. Rádi pomůžem až dáš zprávu, kde je to potřeba.
  • 0

#7 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 18:55

Pokud je nekdo, kdo potrebuje jakkoliv pomoct, dejte vedet.
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:05

Já stál s pískem po pás ve vodě už dopoledne :) a teď sedím na webu českých hydrometeorologů a sleduju Budějce, jestli nepoběžím v noci na druhou směnu...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:05

vážně si myslíte že lidi co potřebují opravdu pomoc sedí u netu a čekají na foru GC na trýd aby mohli napsat o pomoc?!? hele zlato máme evakuovat... tak skoč na GC forum tam napiš at nám někdo přijede pomoct odvést věci... :) tím nechci hanit myšlenku o pomoc jako takovou ba naopak....
  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:09

jakouback napsal/a:
vážně si myslíte že lidi co potřebují opravdu pomoc sedí u netu a čekají na foru GC na trýd aby mohli napsat o pomoc?!?

To sice asi ne, ale jednak může kačer z Horních Hejhálů napsat, že pomoc potřebuje kačer z Dolních Hejhálů s kterým právě telefonoval, ale že on sám nemá auto, a navíc si může tématu dneska všimnout někdo, koho voda zasáhne až zejtra. Ono ještě není nejhůř, že...
  • 0

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:35

No, jakouback, já když si vzpomenu na rok 2002, tak bych řekla, že v době, kdy jsem nevěděla, jestli se s dvouletým dítětem budeme mít kam vrátit, tak bych docela uvítala i jen nějaké takovéhle vlákno pro zabavení neustále nepříjemných myšlenek. Dnes jsem situaci vysvětlovala třináctileté juniorce, aby se nestresovala vyhlášeným 3.stupněm - jsme v bezpečí nad tehdejší tisíciletou vodou, ale dítě slyší zprávy z médií a je zmatené. PS: někdy fakt pomůže někomu z evekuovaných třeba jen uvařit kafe a půl hodiny si s ním povídat
  • 0

#12 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:43

koukat na zprávy je opravdu adrenalin, člověk si přijde jako v akčním thrilleru
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 19:52

Já spíš přemýšlela o keších v okolí. A docela bych doporučila používat zdravý rozum: stojí plastová krabička ( ať je v ní cokoliv, třeba ono zlaté prase), za riskování? Není lepší, když si voda vezme ji než třeba vás s autem? PS: Zprávy o některých místech jsou zkreslené - třeba co dnes vydávali za Bechyni je Zářečí, její poměrně odloučená část. Je mi jasné, že redaktoři neznají místa, o kterých musí rychle točit, ale....
  • 0

#14 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 20:02

zvedavkanocni napsal/a:

PS: Zprávy o některých místech jsou zkreslené - třeba co dnes vydávali za Bechyni je Zářečí, její poměrně odloučená část. Je mi jasné, že redaktoři neznají místa, o kterých musí rychle točit, ale....


Mi vysvětli v čem je chyba ? Sama píšeš, že je to odloučená část města nebo ne ? Faktem je, že se jedná o místní městskou část (pokud to tam tak mají dělené), případně o osadu která je prostě u vody - na druhý straně řeky než je samotná Bechyně. Ale prostě to je úředně jedno město a tak o něm takto informují. V tom množství informací tohle není asi sotva bude někdo řešit tam nebo onde. V globále to není podstatná informace nebo ano ?

Spíš mě "baví", že někdo má adrenalin z čučení do bedny. Já už ho měl včera v noci a dnes opakovaně když jsem musel být tý slotě venku :@ Ale na druhou stranu obojí to je obraz naší dnešní mediální společnosti...
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#15 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 20:31

Promiň, ale v jedné reportáži to budilo dojem, že jsou v CENTRU Bechyně. Je mi to tam blízké, bydlela jsem tam a následně dlouho jezdila k prarodičům. Když nemůžu ven, nevidím důvod, proč si nepustit zprávy - už se nám to před evakuací jednou osvědčilo a stihli jsme sbalit věci alespoň dítěti.
  • 0

#16 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2013 - 23:16

Pomáhal jsem tetě, už jsem unavený, právě je evakuují k nám. Zítra jdu do práce a volal mi šéf, jestli se tam mám jak dostat, taky pěkné. A pomoc je fajn nápad 8o)
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#17 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 5:33

Jak praví pranostika: "Medardova kápě, čtyřicet dní kape." Bude pršet i na Medarda?
  • 0

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 13:26

Tady u nás už mají lidi vodu na prahu a čekají, jestli se to zastaví nebo je to zalije. Prosím vás, jen spíš tak předběžně - kdo z Prahy a okolí máte a jste ochotni dát k dispozici takovej ten vysoušeč stěn pro potřebný, až to opadne?
  • 0

#19 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 4:28

Mě by zajímalo, jestli ty mobilní protipovodňové zábrany opravdu fungují, tedy jestli zadrží vodu na jedné straně a zároveň vydrží i ten tlak vody z jedné strany?
http://i.lidovky.cz/...08110179901.jpg
  • 0

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 4:44

shaman3 napsal/a:
Mě by zajímalo, jestli ty mobilní protipovodňové zábrany opravdu fungují, tedy jestli zadrží vodu na jedné straně a zároveň vydrží i ten tlak vody z jedné strany?

Zatim snad jo.

Jinak mám pro tebe skvělej návrh: prodej kolo a pořiď si šlapadlo, u toho vůbec nevadí, když zmokne!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama