Přejít na obsah


Fotka

Co ještě vylepšit v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#1 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 20:48

1. Když už je tu vedle ta debata o filtrech, tak bych přivítal, kdyby ve výchozím nastavení datumy filtrů ukazovaly aktuální datum a né např. 31.7.2008 či 31.3.2010 - předpokládám, že v těch ggf souborech by nebyl žádný údaj a v tom případě by se doplnilo dnešní datum, a pokud by se filtr aktivoval, tak by se samozřejmě uložilo nastavené datum 2. pokud by to jenom trochu bylo možný, tak bych se přimlouval za anglické řazení sloupečku ID (tedy GC kódy) - CH v tom teď dělá trochu zmatek, neboť seřazení podle ID seřadí keše chronologicky, jak vznikaly, a teď jsme u kódů 4Dxx a kódy 4CHx už byly přiděleny před nějakou dobou, nicméně se zobrazují až po tom 4Dxx a jak budou keše přibývat, tak se ten odstup od správného umístění bude zvětšovat
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 13:40

1. Tady je trosku problem v tom, ze ta data jsou v tom filtru skutecne ulozena. Nicmene kdyz potrebujes vybrat datum, tak soupnuti na aktualni den je otazka jednoho kliknuti. Krom toho, casove filtrovani lze delat i relativne jako X dnu odedneska. 2. zajimavy postreh, opraveno.
  • 0

#3 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 15:07

Ahoj,

ja bych jeste pridal da se jeste pridat zapamatovani si seznamu sloupcu a filtru pro kazdou databazi zvlast?

Jiny bude pro waymarky, jiny pro databazi nalezu...

Jinak na to je vytvorena stranka http://geoget.ararat....php/user:prani. Ale tady mi to prijde takove interaktvnejsi.

PaD
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 15:20

Ale to uz preci jde - Databaze - Pridruzene nastaveni. Pro kazdou databazi implicitni nastavenio sloupcu a vychoziho filtru.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 15:25

HaLuMa napsal/a:
1. Tady je trosku problem v tom, ze ta data jsou v tom filtru skutecne ulozena.

No proto jsem navrhoval, že by v tom filtru ty datumy nebyly uložený (tedy pokud ten filtr na dané datum není nastavený) a v tom případě by se nahradily aktuálním datumem.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 16:28

Kreten8 napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
1. Tady je trosku problem v tom, ze ta data jsou v tom filtru skutecne ulozena.

No proto jsem navrhoval, že by v tom filtru ty datumy nebyly uložený (tedy pokud ten filtr na dané datum není nastavený) a v tom případě by se nahradily aktuálním datumem.


To by ale znamenalo, že ten, kdo si tam schválně nastaví jiné datum, než dnešní, tak ho bude muset nastavit pokaždé.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 16:45

Ahoj, moc to s tím asi nesouvisí, protože to myslím spadá k GeoJarry.. Nevím kdo dělá a programuje GeoJarry, ale docela mi chybí, že když si stahuji posledních 500 keší v ČR (tím si já vlastně cca 1x za 14 dní aktualizuji databázi) tak když si člověk zvolí Zemi, tak už si nemůže vybrat typy keší. Těch cca 100 - 150 nejnovějších jsou vždycky (budoucí) eventy, které pak časem následně stejně mažu, protože se jich logicky všech nezúčastním. Určitě by bylo hezké, kdyby si člověk mohl vybrat typ kešky v těch nejnovějších. Pro mě bych to znamenalo, že bych si odškrtl nestahování eventů. Ale třeba existuje i jiná cesta, kterou neznám resp. na kterou jsem nepřišel. Kdybys mi třeba mohla poradit jak na to, případně předat tuto otázku dál, budu moc rád Čau MilanoXX
  • 0

#8 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 17:03

V GG chybí filtr neodlovených kombinací D/T:)
  • 0

#9 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 17:10

kolombo napsal/a:
To by ale znamenalo, že ten, kdo si tam schválně nastaví jiné datum, než dnešní, tak ho bude muset nastavit pokaždé.

proto tam píšu tedy pokud ten filtr na dané datum není nastavený - takže výchozí nastavení filrů je bez datumů a s šedivým zatrhávátkem, při načtení filtru se nastaví dnešní datum a pokud se nastaví zatrhávátko, tak s uložením filtru se pak uloží i nastavené datum, pokud zatrhávátko je šedivé, tak se při ukládání filtru žádné datum neukládá

LudaL napsal/a:
V GG chybí filtr neodlovených kombinací D/T:)

tomu nerozumím, co si pod tím představuješ? to že chci neodlovené keše s D5 a T5, to si ve filtru nastavit umím
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 17:17

LudaL napsal/a:
V GG chybí filtr neodlovených kombinací D/T:)


To filtrem udelat nejde. Ale rekl bych, ze pro SQL dotaz by to nemusel byt az takovy problem.

EDIT: Nedalo mi to, a jeden takovy SQL jsem spachal jako cviceni pro mozkove zavity.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 17:44

Pro GSAK se to dá udělat přes SQL takto:
10 * Difficulty + Terrain NOT IN (SELECT 10 * Difficulty + Terrain FROM Caches WHERE Found)

Pro GeoGet bude třeba samozřejmě přizpůsobit proměnné, to nechám někomu tohoto znalejšímu. ;)
  • 0

#12 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 20:57

milanoxx napsal/a:
Ahoj, moc to s tím asi nesouvisí, protože to myslím spadá k GeoJarry..
Nevím kdo dělá a programuje GeoJarry, ale docela mi chybí, že když si stahuji posledních 500 keší v ČR (tím si já vlastně cca 1x za 14 dní aktualizuji databázi) tak když si člověk zvolí Zemi, tak už si nemůže vybrat typy keší. Těch cca 100 - 150 nejnovějších jsou vždycky (budoucí) eventy, které pak časem následně stejně mažu, protože se jich logicky všech nezúčastním.
Určitě by bylo hezké, kdyby si člověk mohl vybrat typ kešky v těch nejnovějších. Pro mě bych to znamenalo, že bych si odškrtl nestahování eventů.
Ale třeba existuje i jiná cesta, kterou neznám resp. na kterou jsem nepřišel.
Kdybys mi třeba mohla poradit jak na to, případně předat tuto otázku dál, budu moc rád
Čau MilanoXX

odpovedel sis sam, je to vec geojarryho a ne geogetu. autor geojarryho je neznamy, takze muzes doufat ze si ten tvuj prispevek autor nekdy vubec precte :) timto bych to uzavrel, a pokud k tomu chces vest delsi diskuzi, tak bych ji smeroval do vlakna geojarry.
  • 0

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 21:12

Takze jsi se od mikroma nedozvedel nic vic, nez ode me pres PM :)
  • 0

#14 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 21:28

petulinka1 napsal/a:
Takze jsi se od mikroma nedozvedel nic vic, nez ode me pres PM :)

jojo :) třeba si to přečte :)
  • 0

#15 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 6:54

Co mi v GG chybí již delší dobu, ikdyž je to asi spíš požadavek na nějaký script či makro, je překladač listingu...
  • 0

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 8:20

milanoxx: mozna jo, mozna ne, otazkou je, zda tomu bude rozumet ;) Hojší: to by teoreticky skriptem jit mohlo, jen to teda bude neco strasnyho (strejda google holt neni dokonalej) :DAle jako informace by to postacit mohlo
  • 0

#17 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 9:01

Pokud by člověk přežil strejdogooglovštinu asi by to šlo udělat ;) kamarád má na něco podobnýho svoje udělátko a už nám to párkrát zachránilo keš jinak bychom to vzdali takže zase tak úplný nesmysl to není a strejda googl je taky rok od roku lepší ... sice občas jsou ty překlady hodně úúúúúsměvné :D :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#18 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 17:56

Nejspíš při aktualizaci nebo importu se mi změnili atributy D/T nebo velikost u několika nalezených keší. U finalových wp je zaškrtávací box Nepřepisovat při importu. Nebylo by řešením mít tento checkbox i u keší s označeným nálezem? Představa: v okně Nastavení nálezu je přidán zaškrtávací box, standartně vypnutý. Když nastavím nález(datum,čas) a uložím, dojde zároven k automatickému překlopení checkboxu do stavu Nepřepisovat. Předpokládám, že zajímavá pro kačera je víc velikost a D/T keše při odlovu, než současná. Možnost aktualizace zůstane zachována (po ručním vypnutí checkboxu). Jsem si vědom toho, že jsem si změnu způsobil sám neodfiltrováním nalezených keší před aktualizací databáze. Předkládám pouze k úvaze. (A jestli je to celý kravina a někde jsem jenom něco zmastil sám, tak omluva za OT). Díky zdeziz
  • 0

#19 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 18:17

myslím by to nebylo marný ale možná by na to stačil jeden BOX - prostě nalezené při importu nemodifikovat a bylo by to... osobně to řeším jinak ale kdyby se to vyřešilo centrálně nebylo by to špatný :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#20 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 18:46

Už se to tu jednou (asi víckrát) zmiňovalo. Není jednoznačné, co se má vlastně zamknout a co ne. Navíc každý zdroj importu poskytuje jinou množinu údajů. V konečném důsledku by zcela univerzálním řešením bylo jen přidání zamykacího checkboxu ke každému údaji. To HaLuMa (pokud si dobře pamatuju) odmítl a rozhodně se mu nedivím. Sám jsem na fixaci parametrů z času odlovu dávno rezignoval. Mám to prostě dle aktuálna a neřeším to...;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama