Přejít na obsah


Fotka

Co ještě vylepšit v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#21 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 22:38

:) já vím, že je to komplikované a i to, že se to už probíralo :) jen sem ragoval, že by to nebylo marné... bohužel spíše souhlasím, že je to nereálbé... ještě když to vemu kolem a dokola těch keší se zase tolik nemění bude to více či méně chyba v rámci pár procent...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#22 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 23:42

Možná by nebylo špatný udělat nějakou databázi nebo přehled různých Combine (nastavení), co kdo používá a byl by ochoten zveřejnit - ať už jako inspiraci dalším uživatelům nebo ke stažení těm, co v tom tápou. Možná by i stačilo jen vlákno, co založil Microm k jednoúčelovým scriptům.
  • 0

#23 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2013 - 23:56

No asi je to fakt blbost. Někdo chce zase vidět, kolik odlovených keší bylo archivováno apod. Všechny možnosti asi vychytat nejdou. Tak se zeptám jinak, určitě to máte zmáklý. Projeví se změna D/T/velikost při použití 1.GCLive - Aktualizovat stav, 2.Aktualizovat keše - GCLive-lite, 3.při importu .gpx obsahujícím i odlovenou keš, 4import .loc obsahujícím i odlovenou keš? Dík za jakýkoli tip zdeziz
  • 0

#24 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 7:36

Pitrus napsal/a:
Možná by nebylo špatný udělat nějakou databázi nebo přehled různých Combine (nastavení), co kdo používá a byl by ochoten zveřejnit - ať už jako inspiraci dalším uživatelům nebo ke stažení těm, co v tom tápou.
Možná by i stačilo jen vlákno, co založil Microm k jednoúčelovým scriptům.

To nepůjde. Už z principu může Combine pracovat s jakýmkoli souborem, který mám v počítači, takže u někoho jiného by to prostě nefungovalo.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#25 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 12:28

co nam pripada obevne pouzitelne (z combine davek) davame na ararat.

co se prekladu listingu tyce, tak musim priznat ze jsem pred par lety koketoval s myslenkou GGC pluginu (zobrazuje se v okne listingu) ktery by gtranslatoru predhodil listing s ti, ze vstupni jazyk by byl "auto" a vystupni "cs", ale nejak jsem to nedopracoval.

dalsi vec k tomu prekladu, ktera by se mohla nekde v tipech trikach vytesat je to jak jsem to tu nedavno daval, a na ggeventu v liberci to vypadalo, ze to lidi zaujalo, je vyuziti prekladacich funkci v google docs.
udelam si export madarskyho powertrailu do csv (kod kese, nazev, hint (treba)), nableju to csv do google excelu a udelam si sloupecek s fci
=GoogleTranslate("bunka s madarskym hintem","hu","cs"
a pekne ho roztahnu odshora dolu. B)
  • 0

#26 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 13:03

Pitrus napsal/a:
přehled různých Combine (nastavení), co kdo používá


Nejak nevim, co si pod tim predstavit. Existuje ovsem stranka, ktera je k vymene davek primo urcena. Uz jsem to tu psal, mam svych davek fakt docela dost, ale pochybuju, ze by ostanim byla k necemu vic nez ctvrtina. A nesouvisi to jen s tim, co psal Zlicinak, ale treba s tim, ze mam TAGy, kteri ostatni urcite nemaji.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 13:11

zdeziz napsal/a:
Projeví se změna D/T/velikost při použití 1.GCLive - Aktualizovat stav, 2.Aktualizovat keše - GCLive-lite, 3.při importu .gpx obsahujícím i odlovenou keš, 4import .loc obsahujícím i odlovenou keš? Dík za jakýkoli tip zdeziz


Opet asi spatne chapu. Otazka je, zda tento postup zpusobi zmenu paramtru kese? Proc by nezpusobil? Vzdyt preci proto se aktualizace dela, aby se promitly vsechny zmeny.

V soucasnosti je v GG jedina moznost jak zachovat u nalezenych kesi D/T/typ: neaktualizovat jiz nalezene kese. To znamena nezahrnout je do pozadavku na GC.Live (coz ale take znamena nepouzivat funkci Databaze - Import - Stahnout vase nalezy), vyhazet je z PQ, vypustit je ze vsech importovanych GPX ziskanych jakoukoli jinou castou (obecneji ze vsech importu).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 14:20

Chápu a píšu si. Díky zdeziz
  • 0

#29 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 15:09

opet resitelne pres combine, nekdo to tak pokud vim dela. ze ma zvlast databazi s nalezenyma kesema, a do ni jen importuje prave nalezene jinak se na ni nesaha. a statistiky generuje z ni.
  • 0

#30 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 18:09

Aktualizovat stav přes GC.live nenačítá D/T ani velikost krabičky ani ownera, datum založení a ani stát - aktualizuje se jen typ, stav a název - teď jsem to vyzkoušel - ručně přidal právě publikovanou GC4DPA7 a dal jsem jen aktualizovat stav
  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 18:21

Obcas se stava, ze je zmenen i typ kese. Proto, pokud nekdo chce zachovat stav v okamziku odlovu, nemuze pouzit ani tu aktualizaci pres GC.Live.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 21:13

Tak ještě další "chybka" v řazení podle ID - ignoruje se prefix a řadí se až podle znaků od třetí pozice, takže pokud jsou v databázi body s různým prefixem, tak jsou vzájemně promíchány, místo aby byly nejprve body s jedním prefixek, pak s druhým atd.
GC1ZZY5
GC20001
GC201P7
T1201XH
T1202XH
T1203XH
T1205XH
T1206XH
GC207JF
T1207XH
T1208XH
GC20HQR
GC20VBF
T1210XH
T1211XH
T1212XH
GC213DD
T1213XH

  • 0

#33 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 21:22

dobrej postreh, na druhou stranu mi prijde ale celkem nelogicky mit v DB kesi samostatnej bod s jinym, nez GC prefixem, to mas mit v samostatny DB ;)
  • 0

#34 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 21:33

Ze sa do toho pletiem, ale neda mi to, nebude to zamer? Takto tie waypointy patria k sebe, teda ak tam je "rodic" a potom "deti" Priklad: Waypointy GC12345 A112345 T112345 Tieto tri wpt patria k sebe...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#35 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 21:39

Pokud to jsou WP, tak mas pravdu, tam se to proste pricucne ke kesi.
  • 0

#36 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 21:47

No mě zase vyhovuje to mít v jedný db, že když někam jedu, tak si vyexportuju danou oblast a mám tam vše a nemusím to dělat z několika databází postupně. A pak si jen naimportuji jeden geocache_visit a označí se mi všechny nálezy a zase to nemusím dělat v několika databázích a když mě zajímá jen něco, tak mám filtr podle toho prefixu - to by tam pak nemusel být. A WP jsou přece u keše na rozbalovací + a nejsou takto vidět (a navíc jsou v jiné tabulce v databázi)
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 22:03

klama napsal/a:
Ze sa do toho pletiem, ale neda mi to, nebude to zamer?


Kdyz nevis, o cem se mluvi, tak se do toho neplet! Tady se jednalo o skutecne samostatne body, nikoliv o nejake pridane waypointy k nejake kesi. Waypointy neziji v GG samostatne, vzdy jsou jako podbody k rodicovske kesi, a at se to seradi podle ID jakkoliv, waypointy jsou vzdy u sve rodicovske kese.
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 22:05

Kreten8 napsal/a:
Tak ještě další "chybka" v řazení podle ID - ignoruje se prefix a řadí se až podle znaků od třetí pozice


Ano, tak se stare razeni podle ID chovalo. To proto, ze bylo kdysi urcene prave a jen pro kese, a od te doby se na to nesahlo.

Kazdopadne je to uz uplne fuk, protoze razeni podle ID je uz davno predelano.
  • 0

#39 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2013 - 23:25

Průběžně se tu řeší zamykání odlovených kešek pro statistiku. Nevím jak to je daleko ani jestli tenhle nápad tu už nepadl: Odlovené keše by se ukládaly zároveň s běžnou databází do další speciální databáze pouze s odlovy. Keše uložené v této databázi by se pak už nedaly jakýmkoliv způsobem "upgradovat". Statistika odlovů by pak vycházela z této databáze. Nevím jestli by ukládání do této spec. databáze mohlo být řešeno automaticky (samozřejmě na základě nastavení v Nastavení ;)) nebo třeba kliknutím na plugin. Mohla by být taky zajímavá možnost porovnat tuto databázi s běžnou databází, kde ke změně může docházet - kolik odlovených keší časem změní typ. umístění, listing atd.
  • 0

#40 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 7:56

Napad peknej, ale obavam se, ze spousta lidi by mela problem to uz jenom pochopit, nektery by zaklikli zaklikavatko, aniz by vedeli, co to dela, a pak by se divili "hele, proc tady mam databazi, kterou jsem vubec nezakladal? Ja to nechci!" I takovi se tu nasli, ze jim vadi, kdyz se dela neco, o cem vedi prd (protoze nectou, ale to je jejich problem)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama