Přejít na obsah


Fotka

Co ještě vylepšit v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#41 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 11:09

Ahojky, Kdyz uz se tu vede debata o filtrech, tak bych privítal moznost upravit nekterý exportní filtr tak aby exportoval i rtf prílohy a fotky. Zrovna patrím mezi ty kdo má dve databáze, jednu hlavní (pracovní) a druhou kam si pridávám jen nalezené kesky, tak jak jsem je odlovil. K tem nalezeným keskám si vedu poznámky v rtf príloze, ale zádný export mi je nexportuje (ani exportní formát geoget gpx v2 extended) a tak je musím mezi databázemi kopírovat coz u nekolika není problém, ale u vetsího mnozství odlovených kesek uz to problém delá. Pokud takový export existuje tak se omlouvám a prosil dát odkaz na nej. Dekuji.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#42 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 11:21

Ten vyraz exportni filtr je ponekud podivny. Predpokladam, zes mel na mysli exportni script.

Prilozene soubory (tedy i rtf) jsou jako standardni soubory v adresari a staci je vzit a zkopirovat. To zadny exportni script nebude delat, protoze vystup nejde zakomponovat do vystupniho souboru. S prilozenyma fotkama je to stejne. Ovsem fotky, ktere jsou soucasti listingu jsou ulozene jinak. Ale muzes si na to udelat davku v Combine, ktera napred zavola exportni script a pak pro vsechny exportovane kese vyhleda jejich prilohy a nekam je zkopiruje. No, vlastne by to asi bylo rozumnejsi udela si na to nejaky scriptik, protoze davkou by to bylo trochu krkolomne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#43 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 11:33

Ja vím ze prílohy se uchovávaji ve slozce "attach", jenze prekopírováním této slozky aktualizuju databázi kde mám jen nalezené kesky které aktualizovat nechci. a jak vyhledat ve slozce attach jen kesky ke kterým jsem pridal prílohu to nevím. Tedka to delam ze na kazdou kesku kde jsem pridal prílohu musím otevrít, ukázat přílohy dát kopírovat, otevřít druhou databázi, ukázat přílohy a dát vlozit. na jinou cestu jsem neprisel.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 11:57

Soubory vyhledas snadno. Jsou v adresari pojmenovanem podle GC kodu kese. Presneji adresar je
DATADIR\attach\pismeno\GC_kod\*.*

Pismeno je posledni pismeno GC kodu, to aby nebyly vsechny kese ve velikanskem adresari. A aby to rozdeleni bylo pokud mozno rovnomerne, je vzat nejcasteji se menici znak. viz tady
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 12:11

Když už se zabloudilo k přílohám, tak mě by se líbilo, kdyby v adresáři attach mohl být adresář např. TEMPLATE, kam by se dal uložit libovolný soubor a menu na pravém tlačítku myši by se kromě stávajících dvou voleb "Otevřít RTF přílohu" a "Ukázat přílohy" rozšířilo o jména souborů, které by zde byly uloženy a kliknutím na toto jméno by se soubor překopíroval do toho adresáře dané kešky a zároveň by se přejmenoval do tvaru "GC_kod jmeno_kesky". Já takto mám např. dva xls sešity, které v sobě mají předpřipravené výpočty souřadnic a musím si je tam vždy kopírovat ručně. A k tomu přejmenování - GC kód, aby se dal soubor najít jednoduše podle GC kódu (to je zcela jednoznačné, jméno kešky může být nějak "zkomoleno") a jméno kešky, abych si ho mohl snadno otevřít z historie excelu - jméno kešky na rozdíl od GC kódu si většinou pamatuji těch pár dní, kdy se řešení mysterky věnuji - a tak si ten správný soubor rovnou otevřu a nemusím ani pouštět GG a v tom souboru mám i odkaz na listing (to je taky jeden z důvodů, proč jméno souboru musí začínat GC kódem následovaným mezerou, neboť podle toho "počítám" tento odkaz), takže pokud mi něco chybí, tak jedním kliknutím se podívám na listing přímo na GC.
  • 0

#46 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 20:51

petulinka1 napsal/a:
Napad peknej, ale obavam se, ze spousta lidi by mela problem...

Jasně, máš pravdu, někteří mají problém i s čistým geogetem ;)
Spíš mi jde o to, jestli to jde nějak technicky elegantně vyřešit - a pak třeba dát jako stáhnutelný script. Možné by to šlo i nastavením combine, ale to je pro mě španělská vesnice, Já to dělám přes ruční export a pak import do databáze "odloveno".
  • 0

#47 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 5:53

Pitrus: Myslis pomoci Combine udelat kopirovani nalezenych kesi z jedne databaze do druhe? To by asi problem byt nemel. Zkusim ve volne chvili neco spachat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#48 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 7:04

Gorde, nemusis, to uz mam hotovy :D
  • 0

#49 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 7:08

:D :D :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#50 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 7:24

gord napsal/a:
Pitrus: Myslis pomoci Combine udelat kopirovani nalezenych kesi z jedne databaze do druhe?

Přesně tak, ale s tím, že do druhé databáze se zkopírují jen nově nalezené keše - tedy třeba s omezením data odlovu nebo zkopírováním jen těch, co budou vybrané v seznamu. Případně se zajištěním té druhé databáze (odlovených keší), aby se už jednou uložené listingy vůbec nezměnily.
Tato "druhá" databáze pak bude obsahovat odlovené keše přesně tak, jak vypadaly v době odlovu (přesněji v době, kdy se provede to zkopírování).
  • 0

#51 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 7:37

Tak jsem nejakou davku pripravil.´Petulinka jiste promine. :D

Jo, dela to presne ono, kopiruje jen ty, ktere tam jeste nejsou. V opacnem pripade by pochopitelne mohlo dojit k te nezadouci zmene typu, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#52 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 7:55

petulinka si to jeste rozmysli :D
  • 0

#53 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 10:48

Díky Gorde, to je přesně ono. Myslím, že je tím vyřešen problém "zamykání" odlovených keší ;). Ještě by v té dokumentaci mohla být drobná zmínka o tom, aby si uživatel případně nastavil své statistiky z té "statické" databáze.
  • 0

#54 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 18:52

Nova verze davky se umi postarat i o oznaceni archivovanych kesi - zkopiruje priznak archivace z hlavni databaze do te statisticke. A udela to i pro kese, ktere byly archivovany po zkopirovani do statisticke databaze. Ovsem jen za predpokladu, ze se priznak archivace v te provozni databazi objevi. Nekopiruje tam pak nic jineho nez prave a jen ten priznak archivace. S pripadnou odarchivaci si poradit neumi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#55 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 19:22

Kreten8 napsal/a:
Když už se zabloudilo k přílohám, tak mě by se líbilo, kdyby v adresáři attach...


Udelal jsem scriptik, ktery zkopiruje do zadaneho adresare vsechny prilohy vsech kesi zobrazenych v hlavnim okne GG.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#56 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 20:08

gord napsal/a:
Udelal jsem scriptik, ktery zkopiruje do zadaneho adresare vsechny prilohy vsech kesi zobrazenych v hlavnim okne GG.


Ahojky,
Gorde moc díky za ten skriptík, to je ono, funguje, odzkouseno na 1500 kesích. Prekopíroval z jedné do druhé databaze vsechno texty i fotky paráda. Jeste jednou dík.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#57 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 20:22

Životně důležité to asi není, ale líbil by se mi zrovna takový (ideálně kompatibilní) solver vzorců k výpočtu souřadnic z proměnných (indicií), jako je v a: drake To ruční počítání je přeci jen občas zdrojem různých chyb, přehlédnutí v dosazení... Každopádně díky za všechnu práci v GG :)
  • 0

#58 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 20:29

No, on ten solver v aDrake neni zadny zazrak. 2x mi spocital nesmysly a tak jsem ho zacal kontrolovat :) Tak je mi tak trochu k nicemu :) (Tim nehanim Ludkovu praci, naopak, obdivuju, ze se do toho pustil a dekuju mu za to.) Jakmile je vzorec trochu slozitejsi, je hodne obtizne udelat nejaky univerzalni resitel. Staci se podivat, kolika zpusoby jsou napsane i jednoduche vzorce.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#59 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 20:32

Na nektery typy vzorcu by bylo potreba de-debilizator, Jsou autori, ktery dokazou vymyslet sileny nesmysly a jeste se tim bavej.
  • 0

#60 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 20:43

Jo, jo. Uz jsem zazil i kesku, kde v jedne pulce vzorce platila jina pravidla nez v druhe pulce. A autor se mi divil, ze si stezuju, ze pry to vetsinou kaceri davaji bez kecu. (Vysledek byl v obou pripadech smysluplny, oba vysledky od sebe vzdalene cca 1 km, ovsem nebylo jak poznat, ze ty "jasne" jsou vlastne spatne.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama