Přejít na obsah


Fotka

Podpora a poděkování Reviewerům


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 7:36

Tímto tématem chci vyjádřit to, že děkuji Reviewerům za jejich činnost a že souhlasím i se zavedením pravidel, které stanovili a chápu je.

Co mě vedlo k napsání tohoto příspěvku?
Štvavé a nenávistné příspěvky, které se tady všude okolo vyskytují a které dokáží z každé nestandardní publikace keše udělat hned děsnou chybu na straně RW. To, jak všichni nadávají na dobrovolnickou práci, ale nikdo neocení to, že to dotyční dělají ve svém volném čase...
(omlouvám se, jestli tu už někde podobné téma bylo, ale nenašel jsem ho - asi neumím hledat)
Taky mě k tomu vedlo to, že jsem se chtěl původně našich RW zastat v sekci o nových pravidlech, ale tato byla opět zamknuta a já ztratil rozepsanou zprávu, takže děkuji, za 10 ztracených minut...

Já osobně si vážím práce našich RW, kromě jednoho případu, kdy jsem se trochu neshodl s RW co je CITO a co není (a ten event s brigádou jsme si užili i bez CITO ikonky, alespoň mám jednu ikonku jako event :-) ), jsem s nimi vždy měl dobré vztahy, vždy mi vyšli vstříc, měli se mnou trpělivost... Poslední kešku jsem dělal jako dárek s tím, že mi ji Alex pustil asi minutku potom, co jsem mu poslal SMS (bylo předem domluvené). Podotýkám, že ten, pro koho byl dárek si FTFko nepsal....
Keše mi publikovali už min. 4 RW a znám osobně i další, takže předpokládám, že mám dost zkušeností, abych mohl posoudit, jak se RW chovají a vím, o čem mluvím (narozdíl od některých, kteří tu diskutují od stolu, nepublikovali keš ani jednu a RW neviděli pořádně ani na obrázku).

Shrnutí současné situace:
Neodpustím si ještě závěrečné shrnutí současné situace ohledně pravidel a kauzy s FTFkem, které tu strhlo diskuzi, která mě vedla k napsání tohoto tématu. Nová pravidla se mi sice v maličkostech úplně nezamlouvají, v něčem se mi líbí (třeba ty kešky na hřbitovech, u hlavních silnic, na mostech), ale jako celek jsem celkem rád, že jsou. Je jasné, co se smí a co ne. Případné výjimky jsou možné - stejně jako u výjimky ze 161 metrů! A rozumný autor kešky se prostě celkem lehce přizpůsobí. Geokešingu kvůli těmto pravidlům nic moc nehrozí, max. krabička nebude úplně u skály v 1. zóně NP, ale odkaz na tu skálu může být v listingu a kdo se o to zajímá se o ní dozví (a na vlastní nebezpečí si tam zajít může). Honiči bodů nebudou ničit okolí a milovníci přírody se o místě také dozvědí! Takže pro mě se v GC nic moc nemění.

Situace okolo Benja5 a jeho milníků:
Já osobně bych se být RW zachoval asi stejně jako Alex. Jelikož jsem taky dobrák, stejně jako on, snažil bych se vyhovět... Jelikož kešku nepublikoval Benjo, ale někdo jiný, bral bych slovo Benja, jako zkušeného lovce s vysvětlením, kde keška je jako slova betatestera. Věřím Alexovi, že jeho v té chvíli nezajímalo, proč zakládají kešku zrovna tam. Vysvětlení, které dal Alex sem: http://www.geocachin...463#post_420463
mi přijde takové, že by se mu všichni, co ho tu veřejně pomlouvali měli spíše omluvit...
Pokud totiž by mělo vše proběhnout jen podle pravidel, tak nebudou žádné eventové kešky, žádné kešky jako dárky puštěné na přání a nic takového...
  • 0

#2 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 06 červen 2013 - 7:48

To zní rozumně, k tomu se připojuji. Hezký den všem.
  • 0

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 7:50

Romane, tvuj extra dlouhej prispevek jsem sice celej necetla (a rikejte si kdo chcete, co chcete), ale myslim, ze byl potreba :) Diky novejm pravidlum tu vznikla neskutecna hysterie a hadky, ktery za prvy nevedly k nicemu, a za druhy byly naprosto zbytecny. Lidi si vubec neuvedomujou, ze vetsina publikaci se stejne tema pravidlama ridila, jen to nikde nebylo napsany. Jejich blbost. To, ze to tak driv nebylo? No, revirnici byli akorat benevolentni, to je cely. Dneska by uz takovej Helmut von Seireit holt neprosel. Me osobne je to jedno - mam mensi klaustrofoobii :D Kazdopadne je dobre, ze revirnici dali ty pravidle "na papir," takle uz aspon nikdo nemuze remcat, ze "vcera jste to tomu v sousednim meste pustili a me dneska ne." Co se tyce situace kolem benja, tak to byl svym zpusobem peknej podfuk na Alexe. To si muzu taky takle nechat udelat jubilejni kes od pritele a mozna se mi i podari ukecat revirnika, aby mu ji publikoval. Nejlip nejakou s hodne hvezdickama, at to ma grady. Priznavam, ze jsem jedna z tech, co nadavali, ale bylo mi tak nejak jedno KDO a CO, spis mi vadilo to JAK. Paklize to bylo ale tak, jak pise Alex, tak se mu omlouvam a naopak nadavam na benja, ze ho takhle "ocural." Mozna je Alex moc vstricnej, ale kdyby revirnici vsechno razantne zakazovali, tak uz tu nemame skoro zadny novy kese ;)
  • 0

#4 HRAZDA team

HRAZDA team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 7:56

Dobře jsi to napsal.
  • 0

#5 Kdosi_zabanovanej

Kdosi_zabanovanej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 7:58

pepa.z.pocernic napsal:
pokud bylo to téma zamčeno, ... Bylo zamčeno z nějakého důvodu a ne aby v tom pokračovalo někde jinde.

Takže Roman_Jaromer bude taky zabanován, že?
  • 0

#6 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:01

Děkuji reviewwerům za jejich práci, jsem rád, že ji dělají! Nová pravidla mi přijdou naprosto logická, zcela v souladu se "selským rozumem".
  • 0

#7 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:07

+1
  • 0

#8 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:17

Romane, hezky jsi to napsal a souhlas.
  • 0

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:25

Souhlas, jak už jsem se tu v minulosti snažil psát. Takže +1!

Kdosi_zabanovanej napsal/a:
Takže Roman_Jaromer bude taky zabanován, že?

Vložený obrázek
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#10 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:30

honny, dej te obrazek pls trochu mensi :)A nereagujte na toho trola, akorat se snazi bejt dulezitej ;)
  • 0

#11 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:31

petulinka1 napsal/a:
Kazdopadne je dobre, ze revirnici dali ty pravidle "na papir," takle uz aspon nikdo nemuze remcat, ze "vcera jste to tomu v sousednim meste pustili a me dneska ne."
Co se tyce situace kolem benja, tak to byl svym zpusobem peknej podfuk na Alexe. To si muzu taky takle nechat udelat jubilejni kes od pritele a mozna se mi i podari ukecat revirnika, aby mu ji publikoval. Nejlip nejakou s hodne hvezdickama, at to ma grady.
Priznavam, ze jsem jedna z tech, co nadavali, ale bylo mi tak nejak jedno KDO a CO, spis mi vadilo to JAK. Paklize to bylo ale tak, jak pise Alex, tak se mu omlouvam a naopak nadavam na benja, ze ho takhle "ocural."

Výjimky z pravidel budou stále, takže spřáteleným kačerům se budou dále pouštět keše, které by ostatním nebyly puštěny, bohužel:(. Jediný rozdíl bude v tom, že revieweři budou moci to neschválení vysvětlovat oními lokálními pravidly.
Ad Benjo a Alex: Dle mého názoru je minimálně polovina viny na Alexovi, ono to zdůvodnění, že Benjo neměl jak kontaktovat místního reviewera, kulhá na obě dvě nohy - jednak krabičku měli sebou na 100 %, tudíž plánovali někde v okolí oné lokality tu keš založit, takže mohli kontaktovat místního reviewera s předstihem. Za druhé - kdyby byla ta keš publikována třeba 2 dny po jejím umístění, nic tak hrozného by se nestalo (Benjo by si to zalogoval jako betatest a svou 10 000 keš, jen by to neměl i jako 1000 FTF...). Navíc v 99 % případů, když reviewer schvaluje keš daleko mimo svůj rajón - stát, tak to signalizuje něco nečistého (viz revírnický event publikovaný Vršem...).
  • 0

#12 Kdosi_zabanovanej

Kdosi_zabanovanej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:31

No né, tak vždyť víš jak to bylo.
Admin poslal jednoho diskutéra do tématu, které předtím on sám osobně zamknul.
Mně to přišlo vtipný, no a za to mi zabanoval nick.
Pokud se banuje za tohle, nevidím jediný důvod proč by neměl banovat za tohle téma, o kterém (viz. citace výše) se tu jasně vyjádřil, že jej na fóru nechce.
Pokud tedy chce admin dodržovat to co sepsal, pak očekávám ban i ostatních.

petulinka1: Pokud ten, kdo chce spravedlnost, je troll, pak ty jsi asi kráva.
EDIT: Pokud tě slovo "kráva" uráží, pak ti kdokoliv z účastníků JC eventu může dosvědčit, že mě zase uráží slovo "troll".

Tiskar
  • 0

#13 brutalniopicka

brutalniopicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:36

Chandrasekharova mez je maximální hmotnost bílého trpaslíka (jedno z konečných stádií života hvězdy), při které ještě zůstává stabilní. Je rovna 2,9 × 1030 kg, tedy 1,44 hmotnosti Slunce. Chandrasekharovu mez lze přibližně spočítat. Přesná hodnota závisí na chemickém složení hvězdy. Pokud bílý trpaslík tuto hmotnost překročí, tak tíha horních vrstev překoná tlak degenerovaného plynu a dojde k jeho zhroucení v neutronovou hvězdu. Tuto konstantu odvodil Subrahmanyan Chandrasekhar v roce 1930. Avšak nové výpočty ukazují, že silné magnetické pole a zploštělý tvar zvyšují mez super-Chandrasekharových supernov na 2,58 hmotnosti Slunce
  • 0
IN kinderhracka OUT logbook

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:39

Koukám, že někteří kačeři mají zvláštní způsob děkování :-( Připojím se taky k poděkování, protože si myslím, že všichni revírníci dělají dobrou práci a to, že občas někomu vyjdou vstříc, je jejich plus, nikoliv chyba.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:50

Roman to napsal dobře :) +1

hanska - víš co se říká: "že hovno do kterýho se šťourá smrdí tím víc čím víc se do něj šťourá" tak bacha ať nepáchneš jako skunk... je to docela nakažlivý

za sebe k tomu ještě dodávám kdo nic nedělá nic nezkazí ikdyby to bylo myšleno tisíckrát dobře může se to zvrtnout danými okolnostmi a tím, že do toho budeme šťourat to akorát vylepšíme... myslím si celkem upřímně, že Alex i další RW si rozhodně delší dobu budou rozmejšlet jestli něco takového vůbec někomu pustí bez rozdílů příslušnosti i kamarádství a benjo5 ikdyž měl podle mě jen úmysl si udělat dobře když už vylezl kam vylezl tak taky... určitě to nebylo dokonalé ale kurnik někteří mi připadají jak z jahody na hlavu padlí... sorry

běžte si už konečně hrát, nebo vemte lopatu a rejžák a na povodních je potřeba máknout a vybít se tam je lepší než na pitomostech...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#16 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:58

Připojuji se a naprosto souhlasím s Romanem :-)
  • 0

#17 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:00

brutalniopicka: na tom něco bude

stejně jako na tom co psal Roman z Jaroměře.

Na mne však moc slov. Pro prudiče, kdo si hraje nezlobí, tak si s něčím hrajte. My hrajeme geocaching a jsme vcelku spokojení.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#18 gammamed

gammamed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:05

Rad bych se zde pripojil a musim napsat, ze je to napsano dobre. Absolutni souhlas s Romanem. Protoze kdo chce prudit, bude z domova od PC prudit stejne. A pisu to s vedomim, ze mam jednu hritovni kesku a mozna bych mohl byt proti "novym" pravidlum. Rejpalove vecni, zkuste se misto kecu navratit k hledani kesek. Mozna to bude prospesnejsi.
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:29

Musím také poděkovat schvalovačům za jejich práci. I když jsem taky někdy měl problém spolknout jejich rozhodnutí, vždy jsem je akceptoval. Je to jejich práce, kterou dělají ve svém volném čase pro nás všechny... To že si někdo domluvil publikaci keše na opravdu zajímavé kulatiny je přece prkotina. Pořád se tady huláká vo tom, jak ta naše komunita jde do kopru, jak jsou to tady jen honibodi a nevím co. Myslím si, že podobné záležitosti jsou docela pohodovým kořením toho našeho cirkusu. Eventové keše, speciální narozeninové keše atp. jsou přece pohoda. Lidičky, neblbněte! Nějak jsem nezaznamenal, že by po té zázračné události byl rohlík levnější... Nová pravidla pro schvalování keší vychází jednoznačně z pravidel GS a našich národních zákonů a vyhlášek. Kromě toho jistě pomohou zvýšit bezpečnost kačerů při hledání krabiček. Osobně bych čekal daleko větší omezení... schází mi tam zákaz schvalování keší v okruhu 161m od budov školek, škol atp. :D
  • 0

#20 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:35

Nedávno jsem posílal román moderátorům ohledně zamykání témat (když budou chtít, tak to sem dají, teď s tím nebudu otravovat), ale lockuje se pořád ostošest. Jak pak můžeme reagovat na solidní příspěvky. Na poměry internetu je tady superslušná komunita a úroveň diskusí, a to občasné trollování či vulgárnosti se snad dají řešit jednotlivě. A diskuse s názory nás, plebsu, by měla být pro všechny zúčastněné vítaná zpětná vazba, tak se o ni neochuzujte. Jinde se za něco takového platí.

Připojuji se k podpoře reviewerům. Neznám je tolik, jak bych chtěl (jak to říkal Bilbo :D? Neznám vás ani polovinu tak, jak bych rád; a ani polovinu vás nemám rád tak, jak si zasloužíte.), ale z toho mála, co vím, si jejich práce vážím a respektuji,

ale zase, ať to tu není moc uniformní, chápu, že jsou omylní, a to právo na omyl taky respektuji, a o to víc dovedu ocenit, když se reviewer za svou chybu dokáže omluvit, nejednou jsem to viděl a o to více si daných jedinců vážím!

A pokud jde o primární důvod zdejší vlny nevole, ano, mně se benjova akce rozhodně nelíbí, myslím si, že šlo z jeho strany také o omyl, a také bych ocenil, kdyby ho dokázal přiznat. Pokud to jako omyl nevidí, tak je menší kačer, než jsem si myslel :D; a jak se ukazuje, nejsem sám (proboha, tohle není žádná závist, proč, FTF-ek? bodů? Jo, toho pobytu v horách, to jistě, ale ten jde i bez bodu, a navíc, tohle se nezávidí, ale přeje) - celá ta akce mu nakonec vyjde jako kontraproduktivní.

A pokud jde o nová pravidla, čekal jsem upřímně trochu více než desatero zákazů, ale jak se zdá, tak nic není tak horké. GC to přežije :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama