Přejít na obsah


Fotka

Hledám přesnou navigaci s minimem funkcí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 keramiko

keramiko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:08

Ahoj, hledám navigaci pro geocaching, která by měla umět zadat souřadnice a navigovat mne na ně. Nepotřebuji mapové podklady, nepotřebuji sledování trasy, nepotřebuji nahrávání souborů s informacemi o keškách apod. Prostě jen co nejpřesnější navigaci (gps+ruské družice??+časem evropské??), klidně černobílou s nijak velkým displejem. Kdyby byla jakž takž odolná, bylo by to fajn, ale není podmínkou. V podstatě mi z toho vychází jen nějaký moderní chip s hodně kanálama+kompasy. Klidně si na vyhledávání satelitů chvíli počkám. Teda ne zase moc. Samozřejmě bych nechtěl statickou navigaci, či alespoň mít možnost ji vypnout. No a otázka je - víte o nějakém takovém zařízení? Nechci za to dát cca 8-9 tisíc, mapy fakt nechci a nepotřebuji. Díky.
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:15

Trochu protikladné požadavky :-) A k čemu Ti je přesnost, když keš bude zaměřená mobilem o 30 metrů vedle ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:16

Garmin eTrex 10, stojí tři tisíce korun.
  • 0

#4 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:19

bluetooth GPS k mobilu + nějaká aplikace v mobilu ? ;)
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#5 keramiko

keramiko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:20

kolombo napsal/a:
Trochu protikladné požadavky :-)

A k čemu Ti je přesnost, když keš bude zaměřená mobilem o 30 metrů vedle ?

proč protikladné? je fakt, že zatím spíše začínám, vždy jsem zatím používal mobil, ale přesnost je dost špatná:( tedy u mne (A997D). Má představa je, že bu pomocí mobilu nebo i klasických map či popisu, podle situace, dojdu na místo a teprve tam v okruhu pár metrů použiji popsaný přístroj k nasměrování. Možná je má představa špatná:(
  • 0

#6 keramiko

keramiko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:22

Smrk napsal/a:
Garmin eTrex 10, stojí tři tisíce korun.


na ni jsme koukal, ale podle parametrů nemá elektromagnetický kompas.
  • 0

#7 keramiko

keramiko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:22

neelie_cz napsal/a:
bluetooth GPS k mobilu + nějaká aplikace v mobilu ? ;)


klidně, ale zatím v modulech tápu ještě víc:)
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:30

Žluťák. Garmin eTrexH. Už se neprodává. A kompas nemá. Prý byla rychlá a přesná. Naposled se prodávala nová za cca 1800, na aukru bude za pakatel.
  • 0

#9 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:41

keramiko napsal/a:
dojdu na místo a teprve tam v okruhu pár metrů použiji popsaný přístroj k nasměrování. Možná je má představa špatná:(

Moc jsem toho s ní nenachodil, ale obávám se, že Tvá představa je špatná. Hustý les, budovy, skály atd.=nepřesnost GPS. Hustý les, skály atd.=nepřesnost zaměření keše. Nepřesnost+nepřesnost=v okruhu pár metrů.
  • 0

#10 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:43

keramiko napsal/a:

neelie_cz napsal/a:
bluetooth GPS k mobilu + nějaká aplikace v mobilu ? ;)


klidně, ale zatím v modulech tápu ještě víc:)


koukni na aukro/bazos, atd ... ať nemusíš kupovat nový ... pokud ti nebude vyhovovat, tak ho zas prodej, pokud jo, tak si třeba kup nový ;)
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#11 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:46

zdeziz napsal/a:

keramiko napsal/a:
dojdu na místo a teprve tam v okruhu pár metrů použiji popsaný přístroj k nasměrování. Možná je má představa špatná:(

Moc jsem toho s ní nenachodil, ale obávám se, že Tvá představa je špatná. Hustý les, budovy, skály atd.=nepřesnost GPS. Hustý les, skály atd.=nepřesnost zaměření keše. Nepřesnost+nepřesnost=v okruhu pár metrů.

Přesně tak. Jen výjimečně tě dovede jakákoli gps přímo ke krabičce.
A k věci - já používám např gps modul Nokia LD-3W, ten za pomoci bluetooth komunikuje s mobilem a nějaký instalovaný program v mobilu pak funguje jako normální a přesná navigace.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#12 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 21:51

Kup si něco normálního - eTrex, Dakotu nebo třeba Oregona. Toho (konkrétně Oregon 450) můžeš koupit za 5,5 tis. Kč. Časem vystřízlivíš ze svých dnešních lehce vykolejených představ a pak budeš rád. Kolombo ti naznačoval, že superpřesnost z kombinace satelitů od USA přes Rusko až po EU či Čínu je ti k ničemu, když autor keš zaměřil od oka. A to si piš, že je celkem častý případ...B) Časem ti prostě dojde, že mapy jsou sakra užitečné a pořádná turistická navigace je po všech stránkách (výdrž, odolnost) nejlepší. Pochopitelně, pokud chceš co nejvíc ušetřit, kup si GPS modul k mobilu.
  • 0

#13 keramiko

keramiko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 22:06

díky všem. modul je varianta. mne má GPS v mobilu zrazuje dost šíleně, vím, že stojím u kešky a ukazuje mi třeba i 40 metrů jinam... Možná slabý GPS modul, co já vím. Samozřejmě nechci, aby to za mne udělala technika, jen ale zase nechci hledat pár desítek metrů vedle:) jo, souhlas, pár metrů je extrém:)
  • 0

#14 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 22:20

keramiko napsal/a:
Nepotřebuji mapové podklady, nepotřebuji sledování trasy, nepotřebuji nahrávání souborů s informacemi o keškách apod.


- nepotřebuješ mapy? představ si že se naviguješ lesem, za bodem v prostoru a najednou řeka, skála, nebo jiná terénní nerovnost? bez mapových podkladů navíc nevíš kde jsou jak vrstevnice a mnoho dalšího .. to jen tak co mně teďka napadá ..

- žádné info o keškách? vhodíš si tam PQčko, dojdeš na místo a nemůžeš kešku najít .. a protože nemáš žádné info, neznáš hint, a nevíš třeba že to je terén 5 a keška je nad Tebou na stromě, nebo pod Tebou pod mostem / v kanále .. a stejně tak si nepřečteš že už dva měsíce tam lidi logují DNF (takže tam asi vůbec není)

ale jinak jak tu lidí říkali, nejlíp asi si vystačí s etrexem nebo nějakým BT modulem k mobilu .. ale stejně si myslím že časem prohlédneš a budeš chtít něco s mapou B)

EDIT - a doporučil bych něco co jede i na tužkové baterky, protože nosit jich pár po kapsách (vybrat z čelovky) je pohodlné a navíc jsou universální, nejen pro geocaching, a v nejhorším si můžeš koupit i v trafice .. ale se spešl akumulátory to může být kolikrát problém a pokud jdeš s mobilem s modulem tak jak si ho na geocachingu vybiješ tak si už ani nezavoláš taxi :D , atp ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#15 keramiko

keramiko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 22:25

ad nepotřebnost map a věcí okolo - ty mám právě v mobilu:) možná jsem to nepopsal přesně. ad Oregon 450 - ten nemá glonass nebo se pletu?
  • 0

#16 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 22:37

keramiko - no tak to doufám že tam máš nějaké offline mapy, protože v lese bývá často slabý signál (pokud vůbec) a rozhodně tam nepočítej s 3G .. navíc kolikrát tě překvapí deštík nebo jiné špatné počasí a to bych měl docela strach o svůj mobil a hledal bych pro něj co nejsušší kapsu .. už jsem o něj takhle jednou málem přišel na jednom eventu, když jsem telefonoval za deště :D ad glonass, nechci se plést, ale mám pocit že zařízení které mají GPS a současně Glonass tak buď jedou na jednom nebo na druhém, nejsem si jistý jestli dokážou jet současně na oboou (či více systémech) - a ne Oregon 450 jej nemá .. nebo si to aspoň myslím
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#17 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2013 - 22:47

keramiko napsal/a:
ad Oregon 450 - ten nemá glonass nebo se pletu?

Nemá, ale ad výše, Glonass je ti stejně k prdu...;)
  • 0

#18 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 5:22

důvod proč cpou výrobci Glonass do zařízení není kvůli přesnosti, ale mnohem pragmatičtější .. aby mohli prodávat v Rusku (jen s GPS a bez Glonassu by museli platit extra přirážku) :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 6:28

Žluťáka jsem doporučil jen kvůli tomu, že odpovídal zadání. Jinak si myslím, že mapy JSOU třeba. Ale pokud to chce jen kvůli větší přesnosti a mapy má v mobilu, proč ne. Měl jsem žluťáka (starší typ, bez toho H na konci, strašně nepřesný a necitlivý) načas půjčeného. To že na místě jsem se honil sem a tam, vylézal z lesa, abych chytil signál, to by ten nový byl bez problémů. Ale že mi ukázal 2 km a směr a já nevěděl kudy se tam dostat, nebo mě zavedl 20m od keše, ale za řekou a most byl 2 km odtud. A navíc se dost často po keškování nechám navigovat na nádraží, tj. mapa není jen zdrojem obrázků na displej, ale i zdrojem bodů, na které se dá navigovat.
  • 0

#20 keramiko

keramiko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 1:29

díky, asi možná půjdu do toho oregona 450
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama