Přejít na obsah


Fotka

MIZEJÍCÍ SKŘÍTCI


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
30 odpovědí na toto téma

#1 pinkturtle

pinkturtle

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 20:29

Bohužel musím oznámit geokolegům a milovníkům skřítků, že kvůli intenzivní a přetrvávající likvidaci těchto keší jich budu muset alespoň část poslat do archivu. Náročná údržba, kdy jsem obvykle jednou týdně musela doplnit ukradené tužky, kartičky a donést hračky a CWG, aby krabičky nebyly prázdné, mě neodradila - byla jsem si jistá, že to dělá jen pár lidí, kteří prostě nechápou slovo výměna. I když v celkové rekapitulaci to bylo mnoho tašek hraček, balónků, kuliček, plastových kamínků, asi 18 tisíc kartiček, 600 tužek a přes 100 zastruhovátek - ty už jsem pak přestala dávat, protože tužky obvykle zmizely dříve, než byly potřeba zastrouhnout:-). Občas krabička zmizela celá, vypařilo se i pár geocoinů a travelbugů, které stejně virtuálně zůstaly v keši, no a samozřejmě razítko skřítka a stovky CWG. Pravidelně byly logbooky vyvlečeny z kroužkové vazby nebo jinak poničeny. Prostě klasika, kterou asi zná každý owner. Zdálo se mi ale, že kešky se většině lidí líbí a z mailových nebo osobních ohlasů se skřítci některým dětem líbili ještě dlouho po návštěvě Lhot. V posledních několika týdnech ale kešky zažívají intenzivnější útoky a jsou ničeny nebo kradeny v množství 2 až 10 týdně. Když k tomu připočítám běžnou údržbu, kterou provádět musím, jinak byste totiž po chvilce našli regular krabku jen s logbookem (případně šiškami, bahnem, odpadky - když tedy někdo "vyměňuje"), nestíhám tak intenzivní ničení a krádeže napravovat - a to mám pocit, že nic jiného ani nedělám. Strašně mě to mrzí, abych ušetřila čas, nechala jsem si 22 tisíc kartiček skřítků vytisknout v tiskárně (vše platím sama bez sponzorů) a teď je nebudu mít k čemu využít. Jestli to půjde, zkusím udržovat aspoň skřítky 10 až 20 a bonus a mezitím najít těm ostatním nějaké bezpečnější místo, aby znovu odpovídalo jejich povaze. Opakovaně zničený Keškovník už mám nachystaný na přemístění, doufám, že se mi to co nejdřív podaří uskutečnit. Planety a ostatní své kešky zatím nechám - snad bude mít stejný přístup i ten, kdo mi je ničí.
  • 0

#2 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 14 červen 2013 - 20:33

Tak to veliká škoda, že takové krásné krabušky jdou do nebíčka geokešinkového. O ty dospělé sběrače bodů nejde, ale děti přijdou o hodně.:(:(:( Ale plně chápu.:(:(
  • 0

#3 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 7:50

O skřítcích jsme toho mnoho slyšeli, ale takto to vypadá, že než se tam dostaneme, bude už polovina keší v archivu. Je opravdu velká škoda, ale důvody chápu, u některých mých keší to bylo podobné a taky skončily na odpočinku. Někteří "kačeři" jsou zkrátka dobytek.
  • 0

#4 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 7:59

Dělá to na mně dojem, že to snad dělá někdo naschvál??? Byli jsme tam - jedna z nejhezčích (ne-li vůbec nejpěknější) sérií, které jsme kdy lovili. Můžu nějak pomoct? (Třeba $, když pomůžou? Na jinší pomoc to máme trochu z ruky)
  • 0
Don't panic!

#5 jindoo

jindoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 9:58

To je na ... O prazdninách jsem se na skřítky s malou chytal. Jo i mezi kačery jsou prasata
  • 0

#6 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 10:05

Mozna by to pomohlo, dat je vsechny do archivu, i archivovane kese se daji dale lovit, jen se neni jednoduche dostat k jejich listingu.
  • 0

#7 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 10:33

Archiv a ponechání keší na místě nepomůže, když nekdo ničí keše naschvál a opakovaně, tak jde najisto a na listingy nekouka...
  • 0

#8 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 10:42

Tak za to může nejspíš ta masovost geocachingu, propagace geocachingu v médiích a to, jak kačeři zaučují mudly. Správně má ale kačer před mudly svoji činnost tajit a ne je ještě zaučovat. Teď máte sami jen to, co jste si natropili.Archeocaching se tak masově nehraje, tam je to ještě čistá hra. Kačer musí archeocaching kolikrát ukrývat nejen před mudly, ale i před revívry. :D
  • 0

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 10:43

Udělej ze série multinu, návštěvnost se sníží o 90% a bude po problému. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 10:46

Také možnost, ale nesmíš nechávat na stage to, co se dá ukrást. :D
  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 10:59

shaman3 napsal/a: Také možnost, ale nesmíš nechávat na stage to, co se dá ukrást. :D

Nevěřím, že by se to ztrácelo, kdyby to byla multina. :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 11:21

Nevěřím, že by tohle dělali kačeři. Náhodné excesy se stávají, ale systematické ničení mají dle mého názoru na svědomí místní děcka. Ona je celá série 1-9 docela na ráně a jak to jednou vymáknou...
  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 11:41

krky napsal/a: Nevěřím, že by tohle dělali kačeři. Náhodné excesy se stávají, ale systematické ničení mají dle mého názoru na svědomí místní děcka. Ona je celá série 1-9 docela na ráně a jak to jednou vymáknou...

Já tedy zase nepochybuju o tom, že to dělají kačeři - je to klasický problém hodně navštěvovaných keší a sérií. Řada kačerů (bohužel) ani netuší, jaká jsou pravidla výměny a často ani netuší, co je TB, nebo naprosto neřeší, co si z keší jejich ratolesti berou - taková je bohužel moje (opakovaná) osobní zkušenost .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 11:57

kapsa napsal/a:
Já tedy zase nepochybuju o tom, že to dělají kačeři - je to klasický problém hodně navštěvovaných keší a sérií. Řada kačerů (bohužel) ani netuší, jaká jsou pravidla výměny a často ani netuší, co je TB, nebo naprosto neřeší, co si z keší jejich ratolesti berou - taková je bohužel moje (opakovaná) osobní zkušenost .... :(

Jenže tady nejde (předpokládám) jen o mizející věci z keší a nefér obchod, ale o likvidaci celé, velice propracované krabičky, včetně skrýše. O férovosti výměn si nedělám iluze, ale strhnout celý "keškovník" už chce nějaké úsilí a odhodlání. A když série vydržela s "běžným" opotřebením víc jak rok a najednou ji každý týden někdo rozkuchá, to fakt není normální.
  • 0

#15 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 12:35

To je stále totéž dokola. U nás tohle dělají zejména děti (viděl jsem několikrát i na vlastní oči) : Spousta "kačerů" totiž vůbec nebere zřetel na své okolí, (hlavně že mají bod, :@že...i za cenu zničení keše - mimochodem typické češství a sobectví v této zemi). No a děti pak prostě chodí krást, případně ničit....Byl tu i hajzlík co z keše kradl pouze TB. Autorky mi je fakt líto.
  • 0

#16 palic

palic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 13:12

Serii mam odlovenu a moc se mi libila. Bylo by opravdu skoda ji zlikvidovat. Podle mych zkusenosti jsou takoveto kese vykradany "taky kacery". Maji zalozen ucet, ale ne za ucelem odlovu kesi, ale jejich niceni. U jedne moji kese mne to po 11. kradezi prestalo bavit a prevedl jsem ji do rezimu PMO. Musim to zaklepat, ale od toho okamziku mam klid. Navstevnost se sice mirne snizila, ale na druhou stranu nebyla nutna archivace. Vim, ze je tento krok nepopularni, ale doporucuji provest totez - posunout souradnice tak, aby nebylo mozne pouzit stare udaje, a prevest na PMO. No a pokud bude mit o odlov zajem nejaky BM, neni problem mu souradnice zaslat.
  • 0

#17 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 19:22

A co zkusit oslovit nějakého místního kačera, jestli by s údržbou nepomáhal, aby to nebylo všechno jen na Tobě?
  • 0
[týpek]

#18 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 21:27

Nebo to ownerka může nabídnout k adopci, prostě přecenila svoje síly a už na to nestačí. ;)
  • 0

#19 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 22:01

Nejdrřív si ty kreténe založ svoji keš a pak tady plkej o obnovování či archivu.
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#20 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 22:04

palic napsal/a:
Podle mych zkusenosti jsou takoveto kese vykradany "taky kacery". Maji zalozen ucet, ale ne za ucelem odlovu kesi, ale jejich niceni.


Naprosto souhlasím... :-(

@shaman3: trocha pokory a úcty k práci jiných by Ti opravdu neuškodilo...

EDIT: comparare to mezitím, co jsem psal, vyjádřil lépe... ;-) :-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama