Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak zalogovat travel bug?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:20

kubakrecek kuba napsal/a:
Tohle podle mě nepatři na fórum myslím si že logovat TB by měl umět každý kačer ...

Každý ne, jen ten kdo je přenáší.
  • 0

#22 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 14:27

kubakrecek kuba: miluju příspěvky tvého typu...tak když vše znaš a víš tak možna na forum ani nechod protože v sekci poradna se setkáš většinou s lidmi kteří potřebuji poradit a když je ti to na obtíž tak sem nechod... jinak si přečti POŘADNE můj příspěvek z 22.6.14:04 a pak něco piš... Ještě se tě zeptám kolik jsi přenesl TB že jsi tady ze všech (a to už tu někteří jsou roky) nejchytřejší.... no nic pořešil jsem to jak mi poradil dr.vota i ostatním dík, jen mě udivuje jak jsou někteří hned startéři to tu pak nemusí byt poradna a ušetříme si nervyčky :) Příště už vím kde jsem udělal chybu a TB zaloguju ok. Tím bych to ukončil.
  • 0

#23 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 15:51

shaman3 napsal/a:
Každý ne, jen ten kdo je přenáší.


Zase kecáš. :D

TB k tomu aby jsi si ho zalogoval nemusíš přenášet. Visited ti patrně vůbec nic neříká. Prostě stejný jako tvý rady ohledně mobilů.
  • 0

#24 krecek kuba

krecek kuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 18:26

Tompr něco ti řeknu sice jsem tu jen takto krátkou dobu ale svým příspěvkem jsem chtěl říct že je to na geowiki velmi pěkně a detailně popsáno a ktomu že jsem tu chvíli tím jsem chtěl říct že i začátečník jako já to v poho zvládne. Ale nějaké zkušenosti přece jen mám sice účet od jara přesto jsem i dřív lovil s kámošema kačerama ktří lovili nekolik let. Takže nejsem pouze teoretik. +dodatek o mě vím jak často dělám chyby hraju šachy a jako jeden nejlepších své kategorie v republice dělám mraky chyb(a tam nám to vážně dost metou do ksichtu) a přiznám se že jsem se nedávno vyboural na kole... Takže si o sobě nemyslím že jsem bezchybný.:-)
  • 0

#25 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 23:38

Kubo, Ty jsi tedy "češtin" superexcelent"!:o:D:(
  • 0
1.

#26 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 16:46

Kubo: máš kliku že máš v okolí kačery co tě zasvětili ja ne a musím vše nastudovat z netu a není nad praxi v terenu nebo přímo od zkušeného kačera....
  • 0

#27 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2013 - 11:52

Prosimvas, na apce GC.com v iOS nemohu zalogovat jeden TB. (pise to: "Tve logy nyní nelze odeslat. Zkus to později.") Přitom ost. TB/GC sly v pohode umistit. Stalo se to nekomu.
  • 0

#28 shaula

shaula

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2017 - 18:45

Dobrý den,

dá se u TB dodatečně zalogovat "visited", když už jsem ho vložila do keše a zalogovala jako "drop in"? Zapomněla jsem ho protáhnout předtím navštívenými kešemi... Zkoušela jsem, ale nějak jsem na to nepřišla, takže už to asi nejde?

Děkuji.


  • 0

#29 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2017 - 18:49

Dobrý den,

dá se u TB dodatečně zalogovat "visited", když už jsem ho vložila do keše a zalogovala jako "drop in"? Zapomněla jsem ho protáhnout předtím navštívenými kešemi... Zkoušela jsem, ale nějak jsem na to nepřišla, takže už to asi nejde?

Děkuji.

znova vyzvednout a pak zase vložit


  • 0

#30 shaula

shaula

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2017 - 21:27

To už nebude možné, mezitím ho už někdo vyzvedl... Já si na to bohužel vzpomněla pozdě... S TB ještě nemám moc zkušeností, tohle bylo poprvé, co jsem nějaký logovala:-(


  • 0

#31 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2017 - 21:58

Tak holt se na to vykašli a příště si na to dej větší pozor...


  • 2

#32 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2017 - 22:47

Mně to stejně přijde ujeté logovat každou návštěvu, za mých mladých kačerských časů to nebylo. Zřejmě podle hesla čím víc logů tím víc kačer.


  • 2

#33 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 7:15

To už nebude možné, mezitím ho už někdo vyzvedl... Já si na to bohužel vzpomněla pozdě... S TB ještě nemám moc zkušeností, tohle bylo poprvé, co jsem nějaký logovala:-(

Všechno jde, když se chce, ale v takovýchto případech to vyžaduje spolupráci všech zainteresovaných. Takže většinou platí,

 

Tak holt se na to vykašli a příště si na to dej větší pozor...

Ledaže by chybějící log byl moc důležitý, např. v případech, že by to bylo plnění úkolu cestovatele, tj. návštěva konkrétního místa, nebo výrazná ztráta kilometrů, třeba u "závodníků".

Postup nápravy naznačil dr. vota, ale zas tak jednoduché to není. Je totiž potřeba:

1. Uvést vše do stavu před chybějícím logem, takže se musí

a - Získat TB do inventáře, aby šlo logovat návštěvu. Takže logovat Grab it, popř. Retrieve, pokud je v kešce. To znamená, že musíš mít jeho kód. Pokud ne, tak můžeš kontaktovat současného držitele, se kterým se stejně musíš domluvit, nebo vlastníka, kterému je většinou potřeba operaci vysvětlit.

b - Smazat pak všechny logy následující po poslední platné akci před vkládanou akcí. Vlastní logy, včetně toho grabnutí z bodu a) smažeš jednoduše, pokud někdo vyzvedl TB a má ho u sebe, tak se s ním dá domluvit, aby to taky smazal. Pokud už je vložený zase někam jinam, tak je to komplikovanější, ale i to jde.

2. Provést zalogování protahování a vložení do kešky.

Když máš TB v inventáři, tak je možno buď editací svých FI logů doplnit akce s cestovateli (což je lepší) nebo vytvořit pro to nové WN logy, kde je ale potřeba dát pozor na správné datum. Takže nakonec bude zalogováno vložení do kešky, kde jsi už dříve vložila. Pak je řada na tom kačerovi, který TB vyzvedl, aby jej vyzvedl ještě jednou a zopakoval všechny další akce, které s ním dělal.

Pokud ten současný držitel nebude spolupracovat, tak se může trasa pokazit ještě víc, než teď je. Takže to chce skutečně domluvit dobře dopředu, jinak opět platí

 

Tak holt se na to vykašli a příště si na to dej větší pozor...

PS: Toto téma se už to mnohokrát propíralo, názory byly různé. Vzorový případ byl ten, že někdo jel na dovolenou za hranice všedních dní, TB nebylo kam vložit, tak ho přivezl zpět a vložil opět doma, a než stihl zalogovat protažení cizinou a vložení, někdo jiný ho zatím stihl grabnout, takže došlo ke ztrátě návštěvy místa a pár tisíc nacestovaných km.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 29 květen 2017 - 7:19

  • 0

#34 shaula

shaula

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 18:49

Děkuji všem, budu se tedy řídit touto radou:

Tak holt se na to vykašli a příště si na to dej větší pozor...

 

Nijak důležité to nebylo, jen jsem zjistila, že je to asi zvykem... Do té doby jsem měla za to, že jde jen o ten přesun, tedy že se loguje jen vyzvednutí a vložení...

Ještě jednou díky za názory.


  • 0

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 19:21

Jak kdo. Já cestovatele moc neberu a protahování nedělám. Protože hledám dost nárazově, snažím se ho brzy někam dát, aby mi nezůstal doma dlouho. I když GCLh snad umí Autovisit, tj. co je v inventáři, dává automaticky do každého FI logu. Nepoužil jsem to nikdy, zkušenost s tím nemám.


  • 0

#36 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2017 - 22:15

Dávat automaticky návštěvu u všech cestovatelů není vždycky ideální - např. v případě auta, kterým se nejezdí vždycky a všude. Pokud zaparkuji a obejdu sérii pěšky (  příklad Cesta otevřená mezi Spáleným Poříčím a Blovicemi ) nebo se s auty střídáme a moje je zrovna zaparkované doma. ;)

 

Shaulou popsanou drobnost už bych asi nechala být. Horší je, že zmatek v cestovatelích dělají i kačeři s pár tisíci nálezy - zjistila jsem to náhodně u jednoho GC, který zůstal viset u mého eventu. V průběhu pátrání a sledování pohybů jsem zjistila, že jeden konkrétní kačer dělá s více cestovateli fyzicky něco jiného než počítačově, protože např. do logu napíše, že popoveze, ale zároveň vybere log, že GC jen viděl => cestovatel visí počítačově dál na místě, ale ve skutečnosti fyzicky už je dávno někde jinde, neznámo kde ( dál se objevují logy, že sem tam někdo  někde viděl ). Když jsem spolu s dalším kačerem měla snahu uvést záležitost do pořádku a poslala dotyčnému ( neumí anglicky, tak byla snaha vysvětlit, co se kdy používá ) podobný návod jako MikiHamza, najednou se v jeho keši objevilo hned několik cestovatelů s podivným logováním....nenapravil naprosto nic a to mi ještě tvrdil, jak kousek, o který mi šlo, předal konkrétním lidem - jenže měl smůlu, nedošlo mu, že se známe a jsme dost často v kontaktu, takže si pravdu lehce ověřím. Nevím, co si o tom mám myslet - osobně už pokud převážím kus dál nějaký zajímavější GC, radši než do keše ho předám na eventu kačerům, které dobře znám a vím, že se o cestovatele dobře postarají nebo ho vloží do svých náročnějších keší. 


  • 0

#37 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 16:36

Mě se u TB stalo, že ho někdo virtuálně (logem) vložil do keše a přitom s ním cestuje/cestoval dál. Takže jde možná o špatné datum.
  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 21:11

Taky se stane (mě třeba), že ho někdo omylem někam vloží místo protažení, 14 dní na to ho fyzicky vloží a pak až doma zjistí, že už kód nemá, aby to opravil. Takže TB fyzicky u Písku je elektronicky v Brně. To když někdo vyzvedne, může to jedině grabnout, taky jsem napsal do logu, ať to někdo udělá.


  • 0

#39 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 21:43

Mpíku, napiš mi buď přes profil nebo tady přes SZ, o kterou keš a TB jde - pokud ho ještě nikdo nevyzvedl, zkusila bych ho vyzvednout a srovnat situaci. Nebo dej info na geojih - třeba Pebík "pojede okolo" dřív. ;)  :D


  • 0

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2017 - 5:54

To bylo už asi před dvěma lety a někdo to grabnul hned následující den.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama