Přejít na obsah


Fotka

Mapy.cz konečně offline


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 19:56

Jarous1: děkuji. Vyzkoušíme
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#22 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 20:14

skurakai napsal/a:


Bez wifi je to utopie stahovat :-) Pár mých známých má 300 MB FUP z čehož vyplývá, že si to bez Wi-Fi nestáhnou.

Díky


Poradim Ti jednu věc...
Každá druhá hospoda ma wifi, zajdi s kámošema na pár piv a domu se vrátíte s mapama ;)
Za tuhle radu mi pak někde koupíš pivo ;)
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#23 FVESH75

FVESH75

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 10:06

Poradí někdo jak funguje c:geo jeno přes GPS v Xperii7. Nemám datové připojení. Občas čtu, že někdo někam jede a ejhle - pípne mu keška. Mám c.geo nainstalovaný ale v terénu se mnou nemluví. Potřebuji to vysvětlit (jak pro blbce)
  • 0

#24 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 10:26

FVESH75 napsal/a:
Poradí někdo jak funguje c:geo jeno přes GPS v Xperii7. Nemám datové připojení. Občas čtu, že někdo někam jede a ejhle - pípne mu keška. Mám c.geo nainstalovaný ale v terénu se mnou nemluví. Potřebuji to vysvětlit (jak pro blbce)


Jsi úplně mimo téma, ale asi myslíš http://wiki.geocachi...wiki/Notifikace
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#25 ext_

ext_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2016 - 13:41

Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady, stejně to s tím souvisí.

 

Když dám v C:Geo zobrazit kešku do externích map, v mapách.cz se zobrazí pouze popisek bodu (obrázek) a chybí špendlík s konkrétní pozicí (obrázek). Ten se tam sice dá dostat přes "batůžek", ale je to sraní navíc. Věděl by někdo jak na to, aby se ten špendlík zobrazoval ihned?


  • 0

#26 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2016 - 19:36

Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady, stejně to s tím souvisí.

 

Když dám v C:Geo zobrazit kešku do externích map, v mapách.cz se zobrazí pouze popisek bodu (obrázek) a chybí špendlík s konkrétní pozicí (obrázek). Ten se tam sice dá dostat přes "batůžek", ale je to sraní navíc. Věděl by někdo jak na to, aby se ten špendlík zobrazoval ihned?

Zkus si sehnat starší verzi mapy.cz. Já mám 4.1.1 a tam to funguje, jak potřebuješ. Tady se to řešilo.


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#27 ext_

ext_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 9:46

Zkus si sehnat starší verzi mapy.cz. Já mám 4.1.1 a tam to funguje, jak potřebuješ. Tady se to řešilo.

Tak jsem to nainstalovat a mel jsi pravdu, jde to. Problem je, ze to nefunguje offline. Hodi to chybu, ze k vyhledavani je potreba pripojeni k internetu. Takze jsem zase na zacatku :( skoda, vypadalo to nadejne. OSM mapy jsou šíííííleně pomalý.


Tento příspěvek byl upraven od ext_: 12 srpen 2016 - 9:49

  • 0

#28 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 10:46

Aha, tak to mi nedošlo. Je fakt, že já data nevypínám, takže to řešit nemusím.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 10:55

Tak jsem to nainstalovat a mel jsi pravdu, jde to. Problem je, ze to nefunguje offline. Hodi to chybu, ze k vyhledavani je potreba pripojeni k internetu. Takze jsem zase na zacatku :( skoda, vypadalo to nadejne. OSM mapy jsou šíííííleně pomalý.

Proboha jaks na to přišel ? To co píšeš je totální nesmysl. Při rychlosti dnešních x-jádrových procesorů je doba pro vykreslení z vektoru zanedbatelná. Já mám rok a půl starého Nexuse a když s mapou pohnu úplně za okraj, tak do půl sekundy je to vykreslené. Normální pohyby v rámci rozumné vzdálenosti se na nějakém zpomalování vůbec neprojeví. Je fakt, že bitmatová mapa je opravdu blesk, tam zpoždění není vidět. Ale bitmapová taky zabere desetinásobek i více prostoru co vezme vektorová.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#30 ext_

ext_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 11:05

Proboha jaks na to přišel ? To co píšeš je totální nesmysl. Při rychlosti dnešních x-jádrových procesorů je doba pro vykreslení z vektoru zanedbatelná. Já mám rok a půl starého Nexuse a když s mapou pohnu úplně za okraj, tak do půl sekundy je to vykreslené. Normální pohyby v rámci rozumné vzdálenosti se na nějakém zpomalování vůbec neprojeví. Je fakt, že bitmatová mapa je opravdu blesk, tam zpoždění není vidět. Ale bitmapová taky zabere desetinásobek i více prostoru co vezme vektorová.

díky, že to vim, hned budu líp spát s vědomím, že ti to tak krásně frčí  :D Mně ne (aspoň ne centrum prahy, který hodně potřebuju), tak chci pořešit mapy.cz. Nic víc, nic míň. Nemusíš se hned do lidí tak navážet.


Tento příspěvek byl upraven od ext_: 12 srpen 2016 - 11:27

  • 0

#31 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 15:09

díky, že to vim, hned budu líp spát s vědomím, že ti to tak krásně frčí  :D Mně ne (aspoň ne centrum prahy, který hodně potřebuju), tak chci pořešit mapy.cz. Nic víc, nic míň. Nemusíš se hned do lidí tak navážet.

Já se nenavážím. Akorát je někde něco špatně. Mapy.cz jsou sice bitmapové, nicméně je to externí program tak na nich máš jen ten jeden bod a to není zrovna optimální a ve výsledku to zpomaluje víc než půl sekundy překreslení vektorové mapy.
Možná máš něco špatně nakonfigurované, že se to snaží tu mapu tahat přes Internet místo aby ji vzal z telefonu. Nebo málo místa nebo nevím co...
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 19:34

Jen jeden bod na mapy.cz? Ja mam v GG plugin, ktery mi zobrazi na mapy.cz treba 30 bodu. Tak proc by to neslo na mobilu taky?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 ext_

ext_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 20:03

Jen jeden bod na mapy.cz? Ja mam v GG plugin, ktery mi zobrazi na mapy.cz treba 30 bodu. Tak proc by to neslo na mobilu taky?

Myslím, že ti uniká pointa. Tady nejde o počet bodů, ale o to, že se blbě zobrazují, když je do mapy.cz přes C:geo pošleš.


Tento příspěvek byl upraven od ext_: 12 srpen 2016 - 20:03

  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 20:22

Jen technicka - offline verze mapy.cz je vektorova. A pravda, je rychlejsi nez mapsforge, nicmene pouzitelne je oboje.
  • 0

#35 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 20:23

Ja reagoval na toto:

 

...nicméně je to externí program tak na nich máš jen ten jeden bod...

 

c:geo nepouzivam, takze netusim, co znamena "se blbe zobrazuji". Ale jestlize dokazu body na mape zobrazit z jednoho externiho programu ja (tedy konkretne pomoci parametru zadanych v URL), tak nevidim duvod k tomu, aby to neslo take z jineho programu.

 

EDIT: aha, mozna je problem v tom offline ... pak se mozna URL zpracovava jinak?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 12 srpen 2016 - 20:24

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#36 ext_

ext_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2016 - 20:31

...netusim, co znamena "se blbe zobrazuji". ..

Vzdyt si to precti o par prispevku vys, kde presne je muj problem. Je to tam i s obrazkama. Kazdopadne ted uz je celkem jasny, ze tenhle problem se offline v terenu nejspis vyresit neda, takze tu tluceme prazdnou slamu :)


Tento příspěvek byl upraven od ext_: 12 srpen 2016 - 20:38

  • 0

#37 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 12:54

To že jsou OSM mapy pomalý je dané také tím, že máš pomalou SD kartu :-)


  • 0

#38 ext_

ext_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 12:58

To že jsou OSM mapy pomalý je dané také tím, že máš pomalou SD kartu :-)

To je zajímavá teorie. Zkusím je hodit do pameti telefonu.


  • 0

#39 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 15:31

Stejně tak ti to bude zpomalovat i tehdy, jestliže máš databázi na SD kartě. Píšeš, že to máš pomalé v centru Prahy. To tím, že tam asi máš hodně keší, které se musí načíst z databáze. 

Osobně s OSM mapami nemám sebemenší problém s načítáním. Je ale fakt, že u předchozího mobilu, pokud byly mapy a databáze na SD kartě to pomalé bylo. Stačilo obojí přesunout do paměti telefonu a fofry.

Další věcí, která ti to zpomalí, je, když máš povolené ukládání statických map v Nastavení/Offline zdroje a dále když za sebou táhneš dlouhého hada bodů z Nastavení/Mapa/Zobrazovat trasu cesty. Když máš nastaveno hodně bodů pro vykreslování trasy a pomalejší telefon, v kombinaci s pomalou SD kartou, pak je problém. 

Ladit, ladit a odpustit si "parádičky" v podobě všemožných funkcí, které zpomalují vykreslení.

c:geo mám už na několikátém telefonu a skoro 4 roky. 


  • 0

#40 Jencek

Jencek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 19:03

Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady, stejně to s tím souvisí.

 

Když dám v C:Geo zobrazit kešku do externích map, v mapách.cz se zobrazí pouze popisek bodu (obrázek) a chybí špendlík s konkrétní pozicí (obrázek). Ten se tam sice dá dostat přes "batůžek", ale je to sraní navíc. Věděl by někdo jak na to, aby se ten špendlík zobrazoval ihned?

 

Myslím že to je vlasnost, tak snad napsat na mapy.cz vývojářům jestli by to nešlo nějak pošéfovat, jinak kdyby to chodilo tak jak chceš, tak by se mi to taky líbilo.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama