Přejít na obsah


Fotka

kodovani - znakove sady


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 10:18

Pěkně prosím, smutně koukám, poradíte se správným kodováním? Používám Operu, jako výchozí prohlížeč máme nastavený FF, statistiky z GG. At dělám, co dělám, vždycky se mi někde nezobrazuje korektně diakritika. Jaké kodování zvolit, aby se mi zobrazovala statistika správně na gc.com i lokální na disku doma a to v Opeře i Firefoxu?Díky zdeziz
  • 0

#2 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 21:00

Ještě to zvednu.
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 21:31

co je to že se nezobrazuje korektně ? chybí tam nějaká nabodeníčka nebo jsou tam úplně špatné znaky ? Pro kontrolu koukni na závěr mých statistik, je tam testovací řádek, když v něm jsou některá písmena nahrazena ekvivalentem bez diakritiky tak je to bohužel správně (dle mínění Zeměmluvu).

test ceské abecedy: ešcržýáíéúu-EŠCRŽÝÁÍÉÚU


  • 0

#4 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 23:05

Po ruzných pokusech mám ted v šabloně GG - # Vstupní kódování (iso-8859-2,iso-8859-1,utf-8) INCODING cp1250 # Výstupní kódování (iso-8859-2,iso-8859-1,utf-8) #OUTCODING utf-8 OUTCODING cp1250 vložil jsem do šablony tohle: HTML <br>ěščřžýáíé-ĚŠČŘŽÝÁÍÉ<br> výsledek je - statistiky v PC - Opera i FF - ěščřžýáíé-ĚŠČŘŽÝÁÍÉ statistiky na gc.com - Opera i FF - ešcr?????-°C????? když jsem zkoušel utf-8, zobrazil to zase každý prohlížeč jinak, při žádné kombinaci se mi nepovedlo stejné zobrazení statistik v PC i na gc.com zároven v obou prohlížečích.
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 23:41

hmm, a jak to na ten profil nahráváš ?
  • 0

#6 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 23:52

Arne1 napsal/a:
hmm, a jak to na ten profil nahráváš ?

Aha, zkusím. Edit:
Zkusil. Když vložím na gc.com vygenerované statistiky ručně jako HTML kod, je to až na některá nabodeníčka v pořádku. Takže nějaká chybka při automatickém odesílání do profilu přímo z GG. Ještě pohledám v nastaveních.
Díky za tip. zdeziz
  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 9:58

zdeziz napsal/a:

Arne1 napsal/a:
hmm, a jak to na ten profil nahráváš ?

Aha, zkusím. Edit:
Zkusil. Když vložím na gc.com vygenerované statistiky ručně jako HTML kod, je to až na některá nabodeníčka v pořádku. Takže nějaká chybka při automatickém odesílání do profilu přímo z GG. Ještě pohledám v nastaveních.
Díky za tip. zdeziz


Pro automatické nahrávání do profilu je vhodné nastavení

# Výstupní kódování (iso-8859-2,iso-8859-1,utf-8)
OUTCODING utf-8

INCODING je u většiny lidí nastaven na CP1250 protože to editují běžně ve Windows.
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 11:34

Ja myslim, ze to bylo vysvetleno jiz nekolikrat a je to i v dokumentaci ggstatu (ale to jsem ted neoveroval).

Vstupni kodovani (INCODING) je kodovani souboru se sablonou. Tam je cp1250 v drtive vetsine pripadu pro CR spravne. Je to kodovani, ktere pouzivaji ceske Win (spravne nainstalovane!). Teoreticky je mozne, ze sablonu vyytvoris v jinem kodovani, ale to bys asi musel delat vedome.

S vystupnim kodovanim uz je to slozitejsi a je to ovlivneno nekolika faktory:

1. kde mas statistiku ulozenou (na serveru gc.com nebo na vlastnim serveru a v gc.com je jen odkaz na ten tvuj server - tak to mam treba ja)
2. jak statistiku kopirujes do ciloveho mista (pomoci ftp, pomoci CTRL+C a CTRL+V, pomoci GJ)
3. je take dulezite, zda v souladu s predchozimi body obsahuje staistika plnou HTML hlavicku s informaci o kodovani nebo neobsahuje
4. no a nakonec take zalezi na tom co, kde a v cem si prohlizis. Muzes se koukat do profilu, muzes se koukat na soubor na lokalnim disku nebo na soubor na serveru

Takze prinejmensim prvni 2 body musis zodpovedet, aby bylo mozne dat nejakou relevantni informaci.

EDIT: podrobnejsi popis je tady
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 19:22

Já bych Gorda jenom doplnil. Problém je hlavně v kopírování textu do profilu přes prohlížeč. Jelikož je gc.com v utf-8 a windows v cp1250, tak všechen text který zadáš do textového okna v prohlížeči je při odesílání na server přeložen z cp1250 do utf-8. Takže pokud chceš používat copy+paste, tak musíš nastavit výstupní kódování na cp1250 a prohlížeči při prohlížení vzniklého souboru ručně vnutit znakovou sadu Windows-1250, na gc.com to samozřejmě bude zase utf-8. Pokud posíláš data na gc.com nějakým nástrojem, pak je výstupní kód utf-8.
  • 0
MaFa

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 19:34

Dekuji. Podrobne je toto i rozbor dalsich moznosti popsan v tom odkazu, ktery je v mem predchozim prispevku. Pokud shledate, ze tam neco chybi nebo neni spravne ci je nepresne, dejte vedet, opravim to.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama