Přejít na obsah


Fotka

Mazání logů na adoptovaném gc/tb


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2 odpovědí na toto téma

#1 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 10:32

Stala se nám v Brně taková nemilá věc a majitel adoptovaného coinu pěkně v ráži (důvod vynechám) promazal všechny logy "ať si coin cestuje nanovo". Zaujala mě však obhajoba: "Ptala jsem se revírníka, řekl, že v tomto případě by neměl být problém. Neudělala jsem nic, než jsem to zkonzultovala s "vedením". Tedy pokud to bylo konzultováno s retrívrstvem, co se v pravidlech změnilo?

1) Má na něco takového nový autor opravdu právo?
2) Co je nezpochybnitelné, aby nebyl můj log u coinu smazán? Logování vrypem, nebo minimálně logy, kde se coin přesunul (tedy ne discovered it).
3) Jaký je rozdíl v adopci keše? Tam se taky může po adopci mazat z "dobrých důvodů"?

Díky za odpověď :)
  • 0
Užívej života...

#2 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 13:20

Ahoj, ano dotycna se me zeptala a ja ji potvrdil, ze to pravidla neresi. Pravidla mazani se tykaji pouze kesi. Na jedne strane chapu, ze to nekomu muze vadit, na druhe strane za coin zaplatila, s ownerem se domluvila ze ho potrebuje cisty protoze jde o darek, takze co si s nim udela vidima jako jeji vec. Pokud vim tak ani ikonka z profilu po smazani nemizi, tak by logujici kacer nemel o nic prijit...
  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#3 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 13:32

Ahoj, kolega Voyager už sice odpověděl, ale měl jsem odpověď rozepsanou, tak ji také přiložím. Geocoin je vlastnictvím svého majitele a ten má právo s ním nakládat podle svého uvážení. Groundspeak vydal pouze jakýsi návod, co by měli dělat nálezci trackovatelných předmětů. Majitelka geocoinu mazáním logů neporušila žádné oficiální pravidlo, protože logování a mazání logů u geocoinu žádné pravidlo neupravuje. Smazání logů není sice úplně standardní, ale důvod tak jak ho popsal kolega Voyager je celkem pochopitelný. Adopce geocoinu a keše jsou dvě odlišné věci, i když by to tak na první pohled vypadat nemuselo. Rozdíl je právě v tom, že založení keší a jejich logování mají jasně daná pravidla, zatímco trackovatelné předměty nikoliv.
  • 0

Tobias Reviewer
ExReviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama