Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata a nemoci - NEZANEDBEJTE OČKOVÁNÍ!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#1 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 20:14

Ahoj kačeři, kačerky a káčata. Rozhodně nepodceňujte prevenci a nechejte se určitě očkovat proti klíšťové encefalitidě. Používejte repelenty a hlídejte se a chraňte se jenom jak je to možné. Repelenty jsem sice použil, ba i sprchu po návratu z přírody, ale asi jsem podcenil první příznaky, jestli byli. Každopádně pak to bylo velmi rychlé. Po dvou nočních s probolenou hlavou jsem skončil na KARIM FNB a pak jsem ležel na KICH 1. Co se se mnou dělo na KARIM a první dny na KICH si pamatuji v útržcích. Teď jsem týden z nemocnice a stojí to zatím pěkně za prd. Oficiální diagnóza zní serosní meningoencefalitida s přechodnou paresou při kombinované infekci virem klíšťové meningoencefalitidy a borreliemi. Nikomu to nepřeji, tak dávejte na sebe obrovskýho majzla, nechte se očkovat, já bohužel nebyl, ať si kešky ve zdraví užijem.
  • 0

#2 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 20:26

Dost dobrý to máš :-( Já sám očkovaný jsem, jen nemůžu přesvědčit ženu, aby to absolvoval i zbytek rodiny. Je pravda, že klíště občas chytím, po očkování jsem trochu klidnější, ale stejně mě to straší... Přeju Ti brzké uzdravení :-)
  • 0

#3 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 20:41

Jo, vecna slava Sv. Patrikovi, ze se nezastavil jen u hadu, kliste jsem tu zatim jeste nechytil, boreliozu jsem dostal naposled jinde, jeste nez jsem zacal kesovat. Preju uplne uzdraveni a hodne peknych kesi.
  • 0

#4 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 30 červenec 2013 - 22:08

Držím palce a přeju brzké uzdravení, hlavně bez následků. Očkovaný jsem. Polsledně když jsem při lovení prolezl vysokou travou, jsem se hned za ní svlíkl a koukal, jak mi v porostu na nohou pochodujou tři klíšťáci. Daleko naštěstí nedošli a zhynuli nezáviděníhodnou smrtí. Takže se kontroluju všude, kde je předpoklad, že se na mě nachytaj. A kešku, která je 200 metrů za metr a půl vysokou trávou si odlovím na podzim, až tam žádná nebude. Nebudu riskovat.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 8:39

Dopřej si čas na rekonvalescenci, ještě je příliš brzo po onemocnění, dodržuj rady lékařů ( nenámáhat mozek, oči - vynechat i čtení a sledování TV ) a uvidíš, že každým dnem bude líp. Znám to kdysi z rodiny, nemoc proběhla bouřlivě - několik dnů byly prognózy hodně špatné , ale naštěstí ve finále dokonce bez následků - jen byl léta problém s pobytem na sluníčku. Budu držet palce, ale doléčení chce opravdu čas, nepodceňuj to.;) Je dobře, že se na LB přišlo včas - mladá kolegyně přišla pozdě a s následky se potýká několik let. Snad brzo úspěšně skončí vývoj vakcíny i na tuhle zákeřnost - proti KE očkovaní jsme, začali jsme u dcery a její lékařka nás upozornila, že bychom měli jít především my. Zrovna letos koncem zimy jsme byli na přeočkování - překvapením byla cena vakcíny, stoupla skoro na dvojnásobek, ale zdraví má člověk jen jedno - očkování považuji za jednu z nejlepších investic. A ve srovnání s náklady na GC výlety....Každý ať si udělá závěr sám.;)
  • 0

#6 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 13:41

Jako ještě lepší prevenci bych měl jedno doporučení ownerům: neukládat keše do extrémně zaklíšťovaných porostů.
  • 0
Vložený obrázek

#7 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 13:47

bluetracer napsal/a:
Jako ještě lepší prevenci bych měl jedno doporučení ownerům: neukládat keše do extrémně zaklíšťovaných porostů.

To by někde byla bílá mapa...:|
  • 0

#8 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 15:36

bluetracer napsal/a:
Jako ještě lepší prevenci bych měl jedno doporučení ownerům: neukládat keše do extrémně zaklíšťovaných porostů.

já bych tedy odpovědnost za vlastní zdraví nechal na lovci. A owner nechť použije příslušný atribut. Existuje snad někde mapa zaklíšťovanosti porostů? Kdo se klíšťat bojí, sám musí sám zvážit, jestli se tam vydá. Stejně, jako kdo se bojí výšek neleze na stromy a klaustrofobik neleze do kanálů.
  • 0
.

#9 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 15:46

bluetracer napsal/a:
Jako ještě lepší prevenci bych měl jedno doporučení ownerům: neukládat keše do extrémně zaklíšťovaných porostů.


A to chceš dělat jak? Pravidelný monitoring klíšťat a na základě výsledků hýbat s keší?
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 15:52

Tak nektera mista jsou rizikova uz ze sve povahy, treba trava na kraji lesa. A to uz treba je misto, kteremu se pri ukladani kese da vyhnout. Tak jestli to nebylo mysleno takto.
  • 0

#11 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 17:36

pappp napsal/a:
Oficiální diagnóza zní serosní meningoencefalitida s přechodnou paresou při kombinované infekci virem klíšťové meningoencefalitidy a borreliemi.
Nikomu to nepřeji, tak dávejte na sebe obrovskýho majzla, nechte se očkovat, já bohužel nebyl, ať si kešky ve zdraví užijem.

Pokud vím, tak na borelie žádné očkování nepomůže, takže je to imho zbytečné, myslíš si, kdovíjak nejsi chráněn očkováním proti klíšťové encefalitidě, kvůli tomu klidně riskuješ a pak tě skolí lymfská borelioza.
  • 1

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 17:53

... si to precti cele, nez zacnes mudrovat.
  • 0

#13 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 22:54

Ockovani je samozrejme veci kazdeho, osobne ockovany nejsem a nekdy o tom premyslim. Takove ty uvahy typu "mam / nemam". Klistaci na mne nikdy nesli, za poslednich 10 let snad jen jeden. Nedavno jsme byli v Luzickych horach na par krabicek a take na par v Nemecku a tam to byl tedy doslova "masakr". Za PA-NE jsem mel ja 7 klistat (jedno se stihlo zakousnout) a kolega 20 (myslim ze tri zakousle). Po kazdem pruchodu vyssi travou jsme se pak uz radsi prohlizeli jesi po nas nejaky ten maly previt neleze.
  • 0

#14 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 11:43

Očkovaná být nesmím, na boreliozu ani žádné není. Kíšťat mám cca 2-4 týdně, neb mám chatu v lese. Takže když to nechytím na keších, př práci na chatě určitě. Zatím jsem nechytla ani borelku ani encefalitidu. Chápu, že pro toho, kdo onemocní, to vůbec není žádná sranda a dost dlouho se z toho dostává, někdy zůstávají trvalé následky. Ale pravděpodobnost je docela malá;)
  • 0

#15 Sedek

Sedek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 20:26

No, proti očkování nejsme obecně zaujatí a plánovali jsme právě to proti encefalitidě i za tu dle mého názoru přemrštěnou cenu, ale po zkušenostech z okolí jsme to odpískali. V jednom případě propukla encefalitida právě díky očkování a dotyčná osoba musela na týdny do nemocnice a ve druhém se z očkovaného (dospělý, ženatý, otec) stal dokonce doživotní autista :(. Navíc není nezajímavé, že v sousedním státě, kde se vyrábí vakcína, která se očkuje u nás, se používá jiné složení, než se dováží k nám :o Začíná mi to spíš celé připadat jako reklamní kampaň pro výrobce očkování, viz kauza ptačí a prasečí chřipky...
  • 0

#16 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 20:57

Když už je tu tohle vlákno. Jak Vy ostatní, když už klíště máte? Jak ho odděláte, vykroutíte?
  • 0

iPhone 11 Pro + Geocaching App


#17 Evcice

Evcice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 23:10

VojtaBeton napsal/a:
Když už je tu tohle vlákno. Jak Vy ostatní, když už klíště máte? Jak ho odděláte, vykroutíte?


Dřív se doporučovalo klíště zadusit nějakým mastným krémem, teď se u toho upouští, protože klíště vyvrhne svoje útroby do rány a zvyšuje se riziko nákazy. Takže pinzeta, vyviklat, a místo potom vydesinfikovat. Někdo radí aplikaci desinfekce ještě před vytažením klíštěte, prý to klíště paralyzuje.

Když jsem před pár dny přinesla z kešek z klíště, tak jsem stála mezi maminkou, co prosazovala zadušení, a bratrem, co už měl v ruce pinzetu a sledovala jejich slovní souboj, co je lepší :) Nakonec klíště tahal bratr, který coby dlouholetý účastník skautských táborů vytahal už hromadu klíšťat a vždycky ho nějak dostane ven, snad i kdyby ho měl ukecat :-D
  • 0
Stále ještě geo elévka.

#18 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 5:23

Synátor podle vzoru mého kamaráda vezme novou (tj. sterilní) jehlu do injekční stříkačky (zakoupeno pro tento účel) a lehkým podebráním (pravda, někdy i s troškou - většinou pouze malou - tkáně kolem) "vyřízne". Rychlé, účinné, minimální následky. Ale, pravda, chce to jistou ruku a nebát se.
  • 0
Don't panic!

#19 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 6:16

Sedek napsal/a:
No, proti očkování nejsme obecně zaujatí a plánovali jsme právě to proti encefalitidě i za tu dle mého názoru přemrštěnou cenu, ale po zkušenostech z okolí jsme to odpískali. V jednom případě propukla encefalitida právě díky očkování a dotyčná osoba musela na týdny do nemocnice a ve druhém se z očkovaného (dospělý, ženatý, otec) stal dokonce doživotní autista :(. Navíc není nezajímavé, že v sousedním státě, kde se vyrábí vakcína, která se očkuje u nás, se používá jiné složení, než se dováží k nám :o
Začíná mi to spíš celé připadat jako reklamní kampaň pro výrobce očkování, viz kauza ptačí a prasečí chřipky...


Mohu kolegu s nickem Sedek ujistit, že se nejedná o žádnou reklamní kampaň pro výrobce očkování. Pouze jsem popsal co se mi přihodilo a jak se kdo bude chránit nechávám jen a jen na něm.
  • 0

#20 Sedek

Sedek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 6:58

pappp napsal/a:
Mohu kolegu s nickem Sedek ujistit, že se nejedná o žádnou reklamní kampaň pro výrobce očkování. Pouze jsem popsal co se mi přihodilo a jak se kdo bude chránit nechávám jen a jen na něm.

Tou reklamní akcí jsem nemyslel Tvůj příspěvek, co se Ti přihodilo je hrozný a bohužel se to stává. Myslel jsem tím, jak se o očkování proti čemukoliv mluví ve zprávách, v novinách, jak je to nezbytný, ale druhou stranu neřeknou. Manželka pracuje v laboratrní medicíně a očkování tam většina lidí rozhodně odmítá a mají k tomu dost důvodů (složení a vedlejší účinky). Proti borelioze ani žádné není.
Máme tedy s sebou na cesty vždy spoustu repelentů a do trávy raději vhodné oblečení, i když stejně občas nějaké klíště přineseme.
Každopádně přeju brzké uzdravení!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama