Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata a nemoci - NEZANEDBEJTE OČKOVÁNÍ!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#21 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 8:11

Sedek napsal/a:
ale druhou stranu neřeknou....

Kdy ctu nektere prispevky na ruznych serverech, tak moje duvera k tomuto ockovani docela klesa....
Dovolim si citovat, napr.:

...Já se nechala očkovat v roce 2007 a skončila jsem na ARU v nemocnici s anafylaktickým šokem! kdybych nezůstala chvíli v ordinaci a šla do práce, skolabovala bych někde na ulici a podle dr, bych měla minimální šanci na přežití a pokud ano, tak by to zanechalo trvalé následky na mozku! Díky tomu že jsem byla ještě v čekárně, ihned přísedící lidé vtrhli do ordinace a doktorka do mě navalila adrenalin a bůh ví co ještě, tím mi nahodila zpět srdce. podotýkám že do té doby jsem byla 100% ZDRAVÁ, NIKDY SEM NEMĚLA ALERGIE! Bohužel od té doby, mám imunitu úplně v háji, alergie na vše co si vzpomenete a to díky této vakcíně..


...Po druhé dávce se záhy dostavila horečka 41 stupňů, halucinace, bezvědomí, silné křeče v břiše, několikadenní průjem. Poté několik měsíců vytrvalá bolest hlavy, nadměrná únava, ztráta koncentrace, rozostřené vidění...


Po prvním očkování silná bolest hlavy, břicha a vysoká horečka. Po druhém - během dvou hodin - horečka 41 a křeče všech končetin, poté po dva dny horečka 39, silné křeče v podbříšku, zvracení, silný průjem, bolest hlavy. Od té doby (letos to bude deset let od očkování) silné bolesti hlavy několikrát týdně a stálý šum v uších, závratě, pocit na zvracení.


Nechala jsem se očkovat proti encefalitidě v roce 2004 (ve 23 letech). Od té doby mě při nachlazení bolí klouby (kyčle a kolena), hlavně ve fázi "dolečování", tj. nachlazení už je téměř pryč a nastupuje cca tydenní až 14tidenní bolest kloubů. Je to dost nepříjemné a bolest nastupuje hlavně při klidu, proto jsem kvůli tomu někdy ani nemohla spát. Usuzuju, že to bylo očkováním proto, že mě po první injekci trochu bolely klouby (po dalších injekcích bylo vše ok). A do té doby jsem přitom nevěděla, co to je bolest kloubů, hlavně kyčlí.


  • 0

#22 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 9:01

Možná je můj názor trochu kategorický, ale pokud existuje očkování proti encefalitidě a člověk který chodí do přírody ho nemá, je z mého pohledu trouba. V průběhu cca 10-ti let mí dva známí "chytli" encefalitidu. Ten první, měl lehkou formu a dostával se z ní pouhých 7 - 8 let a i teď má občas problémy. V dobách jeho rekonvalescence jsem s ním mnohokrát toto ožehavé téma probíral a právě proto ten nekompromisní názor. Druhý známý měl těžší formu a jednoznačně bude mít následky celej život - bohužel intelektuálí. Je smutné, když dynamický, vysoce inteligentní tvůrčí člověk po nemoci taktak přečte noviny a je schpnej se bavit jenom o jídle. On si člověk musí tyhle věci ošahat sám a hlavně vidět sám. Větší problém je borelioza, ta se sice většinou projevuje docela jasně, ale ne pokaždé. Mě se povedlo chytnout borelku bez klíštěte ale hlavně bez prvotních příznaků a když se na to přišlo byl docela problém. Od té doby mám klasické boreliozní následky.
  • 0

#23 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 9:41

já to mám stejně kategoricky, ale úplně obráceně. Kdo se nechá dobrovolně očkovat přesto, že ví, že existuje riziko vedlejších účinků, je trouba. Před klíštětem se mohu bránit omezováním rizikového chování, repelentem, prohlížením těla. Před riziky očkování se mohu bránit jen tím, že se mu vyhnu.
  • 0
.

#24 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 10:05

Závažné zaznamenané neurologické obtíže jsou dávány do souvislosti s aplikací starších typů vakcín FSME-IMMUN, u nichž byly jako médium pro kultivaci viru použity buňky myších mozků...

Procento výskytu mírnějších neurologických obtíží dosahuje zhruba 0,1 % a příznaky ustupují v průběhu několika dní.

...viz. http://www.klistova-...confirm_rules=1
  • 0

#25 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 10:20

Hickos napsal/a:
Synátor podle vzoru mého kamaráda vezme novou (tj. sterilní) jehlu do injekční stříkačky (zakoupeno pro tento účel) a lehkým podebráním (pravda, někdy i s troškou - většinou pouze malou - tkáně kolem) "vyřízne". Rychlé, účinné, minimální následky. Ale, pravda, chce to jistou ruku a nebát se.


To mi ale teda rozhodně nepřijde jako dobrá metoda. Poranění tkáně v okolí, byť minimální, jenom napomůže bakteriím, aby se dostaly pěkně rychle až do krve.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#26 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 10:54

Ad negativní následky očkování: V podstatě téměř jakákoli látka může mít negativní následky pro někoho, kdo má příslušnou dispozici. Náš mladší (14 měsíců) je kupříkladu alergický jen na dětské hypoalergenní kašičky (zdůrazňuji hypoalergenní - tedy ty dělané speciálně pro potenciální alergiky). A o negativních případech (na rozdíl od těch pozitivních) se samořejmě člověk dočte - a i když jich je jen pár promile, snadno vzbudí dojem, jak je to očkování nebezpečné. Já a náš starší jsme očkovaní (bez jakýchkoli negativních následků), manželka se nechá očkovat, jakmile přestane kojit, a náš mladší, až bude mít přiměřený věk.
  • 0

#27 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 11:35

Ohledně toho očkování: prošel jsem si prvním kolem očkování na žlouteku. Jelikož jsme v práci měli kolegu jak se ukázalo s tím nejhorším typem, zaměstnavatel nám tu první várku hradil. Ovšem po očkování se mi objevily horečky, bolesti hlavy a kloubů a týden a půl jsem byl marod. To ovšem zaměstnavatele nezajímalo, že je to z důvodu očkování na které mě poslal a tak jsem ještě dostal neschopenku a následně menší výplatu... Na další jsem už nešel.
  • 0

#28 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 11:59

VojtaBeton napsal/a:
Když už je tu tohle vlákno. Jak Vy ostatní, když už klíště máte? Jak ho odděláte, vykroutíte?

Viz. vlákno http://www.geocachin...ort=&rowstart=0 :)

My jsme se nechali tento rok naočkovat (já přeočkovat), protože pokud proti tomu může člověk preventivně něco udělat, ať to udělá. Stejně tak to mám s meningitidou a žloutenkou. Proti banalitám jako je chřipka apod. se očkovat nenechávám.
Chytnout encefalitidu je prý (na rozdíl od boreliozy) málo pravděpodobné, ale i přes to jsem do toho šla. Víc udělat nemůžu. Po klíštěti se samozřejmě víc kontrolujeme.
Ještě jsem zavedla to, že po vyjmutí klíštěte si ho schovám (igel. sáček, sklenice...) a v případě, že bych měla pochybnosti, zanesu jej do laboratoře (v ČR je jich víc) na vyšetření. Nebo jej zrovna přinesu k lékaři. Je to rychlejší způsob než čekat třeba několik týdnů na rozvinutí nemoci nebo do sebe ládovat antibiotika, aniž by člověk věděl, zda něco má nebo ne. Naštěstí jsme to zatím nevyzkoušeli, ale je dobré o této možnosti vědět. http://www.kliste-pr...nosti-klistete/
  • 0

#29 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 12:34

kešky by se mohly dat poblíž cest,lesních,polních než do nejake travy než lozit buhvi kam ja to radeji obejdu i když je to delsí po ceste než lozit někde kde chytnu klíště.....
  • 0

#30 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 12:40

hrabosata napsal/a:
A o negativních případech (na rozdíl od těch pozitivních) se samořejmě člověk dočte - a i když jich je jen pár promile, snadno vzbudí dojem, jak je to očkování nebezpečné.

stejně je to ale i s těmi hmyzáky. "Kouslo mě klíště a nic se mi nestalo." taky není událost, která by se dostala do večerních zpráv.
  • 0
.

#31 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 12:41

Tompr napsal/a:
kešky by se mohly dat poblíž cest,lesních,polních než do nejake travy než lozit buhvi kam ja to radeji obejdu i když je to delsí po ceste než lozit někde kde chytnu klíště.....

A ideálně je všechny udělat jako městské zaokapovky, aby člověk byl od nejbližšího klíštěte vzdálen aspoň 500 m. :D
  • 0

#32 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 12:47

To ne ale v přírode je dost cest lesní,polní apod tam klište nechytnes ale jak sejdeš pro keš kus někde do vysoke travy riziko stoupa...
  • 0

#33 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 12:52

Stačí, aby se kešky nezehrabávali do kořenů stromů, ale věšeli do hustších smrkových větví a pak se můžou kešky lovit v zimě, kdy klíšťáci nejsou aktivní. Očkování proti encefalitidě vyjde na ca 2000 Kč a vydrží pět let. Kdo chodí do přírody, tak to je snad samozřejmost, že se nechá očkovat!
  • 0

#34 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 12:54

OT chtel jsem si přidat statusbar dle navodu tučnynou čast a stejne to nezobrazí...?
  • 0

#35 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 13:02

Tompr napsal/a:
To ne ale v přírode je dost cest lesní,polní apod tam klište nechytnes ale jak sejdeš pro keš kus někde do vysoke travy riziko stoupa...

Kdo se bojí, nesmí do lesa. A podřizovat umístění keše klíšťatům, to asi opravdu ne. :D
To by pak mohlo vypadalo takhle: "Chtěl jsem vám ukázat jedno pěkné místo, ale mohly by tam být klíšťata, tak jsem vám to ulehčil a dal jsem krabičku jinam. Ti odvážní se na vlastní nebezpečí mohou jít na to pěkné místo podívat."
Vybavuji si spoustu pěkných míst, kam se člověk dostal pouze skrz vysokou trávu. A pokud se mi tam nechce, tak tam nejdu.
Cca 6 mesíců se klíšťata v přírodě vyskytují. Zbývá tedy celých 6 měsíců k odlovu bez "rizika". :)
  • 0

#36 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 13:07

Tak jasně že to nejde říct 100% ale určitě by se dalo vyvarovat když to jde tak to dat na místo kde není klíště :) vždy to mužeš zašít do houští ale proč když je všude okolo normální prostředí kde klíště nechytnu...
  • 0

#37 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 13:26

teda po přečtení tohohle vlákna přestávám věřit na evoluci, protože nechápu, jak se člověk mohl dožít dnešních dnů a nevymřít na tu encefalitidu. :( Ovšem proč Bůh stvořil přírodu s klíšťaty, když mohl stvořit jen města se silnicemi a okapy, to ještě nechápu. </konec ironie a rozdmýchávání flame>
  • 0
.

#38 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 13:32

jestli to je reakce na mně tak ja mam do lesa 50m a jsem tam každou chvíly ale je les kde klište nechytneš a je les (džungle) kapradí apod kam nechodím kde se to klíštaty hemží...
  • 0

#39 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 14:45

Mno, tak v naší oblasti bych nesměla ani na vlastní zahradu, kdybych se chtěla vyhnout klíšťatům.;) Před očkováním jsem také dost dlouho zvažovala pro a proti, zvlášť u dcery, ale díky zkušenosti s KE v rodině prostě očkování vyhrálo. Nedávno jsme se bavily o klíšťatech se sestrou u dětské lékařky - nechat si udělat rozbor klíštěte je sice hezké, ale nic to neříká o nakažení člověka, kterého si "ulovilo" - přenos nákazy je několikanásobně menší než počet nakažených klíšťat, které si na nás smlsly - naštěstí. Jenže pak je tu i druhá stránka, že první testy člověka s problémy nákazu nepotvrdí, i když LB má. Nedávno se tu o tom hodně psalo. Po letošní dávce klíšťat uvažuji, že si nechám testy udělat s odstupem pár týdnů od posledního - LB je opravdu zákeřná a často se první příznaky přehlédnou.
  • 0

#40 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 14:54

to máte na zahrade metrovou travu? v nizké sekane trave klište není...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama