Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata a nemoci - NEZANEDBEJTE OČKOVÁNÍ!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#81 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 13:23

Byl jsem očkován proti encefalitidě, byly to tři dávky, v jednom roce dvě dávky, v dalším roce jedna dávka. Jsem tím imunní proti encefalitidě pro celý zbytek života, nebo musím očkování nějak obnovovat? Jak to děláte vy?

Imunní rozhodně nejsi ani po očkování. Pouze případný průběh by neměl být tak výrazný jako bez očkování. Ale za předpokladu, že nechytneš jinou verzi než proti té, kterou jsi očkovaný. :D

A jelikož já to vždycky také zapomenu (včetně všech ostatních očkování), tak si zavolám tam, kde si nechávám očkovat všechno a oni mi řeknou, co bych si měla nechat přeočkovat. Teď už si nechávám do očkovacího průkazu psát, za jak dlouho je další očkování a encefalitidu mám poslední psanou 5 let a předtím 3 roky.


  • 1

#82 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 21:23

To bude asi ta klasická vakcína FSME-IMMUN. Není to do konce života, přeočkování každých 3 - 5 let. Já chodím po těch pěti letech.

 

Jo v očkovacím průkaze je uvedeno: 

1. dávka 16.2.2017 FSME-IMMUN 0,5 ml Baxter 

2. dávka 28.3.2017 FSME-IMMUN 0,5 ml Baxter 

3. dávka 12.3.2018 FSME-IMMUN 0,5 ml Pfizer 

 

Na internetu jsem si našel, že 4. dávku bych měl dostat 3 roky po třetí dávce. 

Klistova_encefalitida1.jpg

Ale lékařka co mě očkovala, mi říkala, že 2. dávka do dvou měsíců po 1. dávce, 3. dávka do roka po 1. dávce, 4. dávka do roka po 3. dávce, a že se mám na ní zas objednat, tak se ptám, jak jste to dělali vy ostatní. Jestli se mám objednat teď, nebo až za dva roky? Anebo se na to úplně vykašlat a doufat, že ty tři dávky už stačí? Já jí pochopil totiž tak, že budou jen 4. dávky a bude mi to stačit jako ochrana na celý život. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 15 únor 2019 - 21:40

  • 0

#83 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 21:36

Já mám v očkovacím průkazu (zelený od výrobce, který jsem dostal s první trojitou vakcínou), že přeočkování, včetně toho prvního, se má dělat v 3-5letých intervalech. Já sám jsem byl po 4,5 roce.Ten rok mi přijde jako blbost.


  • 1

#84 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2019 - 21:45

V očkovacím průkaze žádné pokyny a termíny nejsou, je pro víc druhů vakcín, asi nějaký univerzální. A tak nějak cítím k výrobcům a prodejcům vakcín nedůvěru, oni jsou přece finančně zainteresováni, aby se používaly jejich vakcíny co nejvíce a co nejdéle. Opravdu nestačí jen 3 až 4 dávky a dost? I v tom odkazu, co dával Dr.Vota, je psáno, že dlouhodobým sledováním zjistili, že u 90 % osob, které dostaly jen tři dávky, byla nějakými testy zjištěna přítomnost protilátek i po více jak 10 letech. A co jsem tak četl, jsem z toho pochopil, že očkování má zajistit, aby si tělo pamatovalo, jak v případě napadení virem protilátky rychle vyrobit, čili ne jen aby tělo protilátky 10 let přechovávalo. To už je asi dokonce nadbytečné. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 16 únor 2019 - 6:41

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama