Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vlastní body v Mapách Google


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 11:26

Možná mě odkážete na nějaké staré vlákno, nebo mi dokážete, že jsem jen slepý a neumím se pořádně orientovat v Google Maps ( :) ), ale mám na vás otázku - jak zadat do GM více bodů najednou, tak aby se najednou zobrazily v mapě?
Abych zkusil lépe vyjádřit, co mám na mysli, na mapách od Seznamu mohu zadal libovolný počet souřadnic a zobrazí se mi najednou v mapě. Avšak jen deset najednou. Při více než deseti zadaných bodech (souřadnicích) se utvoří v levém menu stránky po deseti bodech a musí se ručně přepínat. Potřeboval bych však zobrazit kolem třiceti bodů najednou v mapě a vím, že Google tohle jednoduše zvládá - akorát já nevím jak...

Díky z nějakou radu, stejně to bude v tom, že jsem slepý a nevidím to :D;)


Pozn.: aplikace typu GeoGet atp. nepoužívám
  • 0

#2 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 11:52

Já bych to udělal v Google Earth.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#3 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 12:25

V google mapách to lze takto:

https://maps.google.com/maps?hl=cs
Moje místa
Vytvořit mapu
Vyplnit: Nadpis, popis, veřejná/neveřejná
Importovat (vedle tlačítka hotovo)
Vybrat připravený soubor *.kml
Nahrát ze souhoru

KML soubor vytvoříš v GeoGetu exportním skriptem KMLexport
  • 0

GeoVysočina ...geocaching nejen na Vysočině
Copy - nový klon Dropboxu


#4 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 12:49

L@Troj napsal/a:
V google mapách to lze takto:
...

Dobrý a asi nejlepší a nejjednodušší způsob, může použít i vlastní ikony (třeba keší) ...jen nevím kde sežene ten KML soubor :( ... ??

L@Troj napsal/a:
KML soubor vytvoříš v GeoGetu....

protože

KulisekW napsal/a:....Pozn.: aplikace typu GeoGet atp. nepoužívám


Tudíž asi nejlepší možností bude https://mapsengine.g.../?gmp=msp&pli=1
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 13:23

Hojší napsal/a:

L@Troj napsal/a:
KML soubor vytvoříš v GeoGetu....

protože

KulisekW napsal/a:....Pozn.: aplikace typu GeoGet atp. nepoužívám


Ano, takovy postoj je velmi 'moudry'! Asi jako kdyz bych rekl, ze chci delat v pocitaci tabulky, ale aplikace typu Excel nepouzivam. :D
  • 1

#6 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 15:39

Mě jenom přijde divný, že nejde v GM zobrazit různé body najednou podle zadaných souřadnic. Na mapách cz jednoduše zadám souřadnice, pak středník, další souřadnice, středník,...no a jediné, co mi tam vadí, je omezení 10 bodů na jednou (resp. na jednu stránku). :)
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 15:43

No, ony jsou mapy.cz v tomhle docela unikatni. Bohuzel.
  • 0

#8 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 15:49

Nu což, asi se začnu učit s udělátkem GeoGet. Prozatím jsem zvolil variantu Google Earth a budu body tvořit ručně tam. Díky za snahu poradit. ;)
  • 0

#9 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2013 - 1:07

... možná by se ti mohla hodit ještě Cache Mapa
  • 0

#10 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 10:44

Nakonec jsem sloučil nápady BellaUH a L@Troj :) Body jsem vytvořil v Google Earth, tam je umístil do složky a tu uložil jako soubor .kmz, no a pak už jen nalézt tlačítko impor do mapy v prohlížeči a bylo. ;)
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 11:17

Nebo zkus ArcGISonline. Registrace je zdarma, podkladové mapy si zvolíš (jen Seznamácké ne), bere to i WMS veřejné mapy, takže i třeba ZM10, topomapu, katastrálky od ČUZK. A bere to přímo GPX z navigace, nebo mapsource, takže bodů a tras kolik chceš. A výsledek se dá zveřejnit stejně jako Googlovské personalizované mapy.
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 9:09

Trochu oživím toto staré téma...

Potřeboval bych pro jedno luštění zobrazit cca 120 souřadnic naráz. Pokud by byly v normálním tvaru, tak na to online udělátko k dispozici mám. Jenže jsou ve tvaru který to udělátko nezvládá (Google i mapy.cz to ale umějí). Takže nemohu použít ani běžně doporučované KML - dávkové převodníky (například GPS vizualizer) co jsem našel nejsou free nýbrž vyžadují API kod.

Samozřejmě to jde zkonvertovat ručně jednu souřadnici po druhé, ale myslím že by to mohlo jít lépe.

 

Pozn: pro zobrazení je mi celkem jedno jaký je podklad


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#13 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 9:51

Ahoj, zapomněl jsi zmínit v jakém tvaru ty souřadnice jsou. Takto se moc radit nedá... Osobně bych šel cestou převodu souřadnic do běžného tvaru a pak už je to snadné.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 12:00

Mimochodem, geoget prý umí načíst souřadnice asi ve 20 formátech. Nevěděl jsem to a ve svém pluginu jsem parsoval ze 3 formátů, co používají Mapy.cz, pak někdo chtěl formát, co používají turistické známky. Tak jsem použil tu hotovou funkci a bylo to.Takže parsovací funkce je hotová, stačilo by jen napsat to kolem. Ale když nevíme, v jakém tvaru ty souřadnice jsou, je to jen teorie. Možná by se dalo třeba v excelu převést hromadně (rozdělením na sloupce, hromadnou náhradou...), vyexportovat jako csv, nebo nějak podobně a pak by to možná šlo rovnou někam načíst.


  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 14:44

Mimochodem, geoget prý umí načíst souřadnice asi ve 20 formátech. Nevěděl jsem to a ve svém pluginu jsem parsoval ze 3 formátů, co používají Mapy.cz, pak někdo chtěl formát, co používají turistické známky. Tak jsem použil tu hotovou funkci a bylo to.Takže parsovací funkce je hotová, stačilo by jen napsat to kolem. Ale když nevíme, v jakém tvaru ty souřadnice jsou, je to jen teorie. Možná by se dalo třeba v excelu převést hromadně (rozdělením na sloupce, hromadnou náhradou...), vyexportovat jako csv, nebo nějak podobně a pak by to možná šlo rovnou někam načíst.

Dobrý nápad, ale jde o PlusCode a ten HaLuMa bohužel neovládá. To by bylo celkem jednoduché.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#16 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 15:23

Tak si ten PlusCode převeď na normální souřadnice (třeba v Excelu) a tamtéž z nich udělej GPX (třeba) a výsledek přehoď na mapy.cz (třeba)...


  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 15:52

Tak si ten PlusCode převeď na normální souřadnice (třeba v Excelu) a tamtéž z nich udělej GPX (třeba) a výsledek přehoď na mapy.cz (třeba)...

Ufff, to by šlo. Ale práce by s tím byla větší než tu zbývající polovinu převést po jedné pomocí mapy.cz (zdálo se mi to jednodušší než ve Visualizeru). K zobrazení pak mohu použít Nixovo gc.gcm.cz


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#18 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 16:38

Ufff, to by šlo. Ale práce by s tím byla větší než tu zbývající polovinu převést po jedné pomocí mapy.cz (zdálo se mi to jednodušší než ve Visualizeru). K zobrazení pak mohu použít Nixovo gc.gcm.cz

 

Špatně hledáš, udělátka už jsou. Tedy, osobně jsem nezkoušela, nechám to na jiných. To odkazované je přímo pro Excel, je třeba se prohrabat i dalšími nástroji...


  • 2

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2018 - 20:02

No dobrá.... I když je otázka jestli by to Excel pro Win který mám sežral... Nicméně je to vyřešeno a doufám, že další podobnej ajťáckej magor v okruhu několika set km není (snad kromě mne samotného) 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2018 - 18:54

A máme tu další systém na zadávání souřadnic: https://map.what3words.com

Zajímalo by mě:

Co je na tom lepší, když posunem o 3 metry se zcela změní všechna 3 slova

Jak napsat adresu cizinci, když na české verzi to ukazuje česká slova s diakritikou, a to i jinde ve světě, třeba v Moskvě

Kdo si to má pamatovat, když mě překlep, nebo synonymum pošle klidně na druhý konec světa.

Silně mi to připomíná ptydepe, nebo konkurenční Chorukor. Případně programovací jazyk Ook!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama