Přejít na obsah


Fotka

Hromadný GPX bez premioveho clenstvi?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 14:00

HaLuMa napsal/a:
Kradou data zcela stejnym zpusobem.


Aha, já dosud myslel, že Mozigo dělá nějaké statistiky a c:geo že je aplikace do telefonu, která umožňuje zobrazení keší v mapě.
  • 0

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 14:02

Proč si teda já blbec kupuju PMko, když ho mám hlavně kvůli PQ? Když se to dá ukrást? A vůbec, proč si kupuju jízdenky na tramvaj, proč platím elektriku, proč se neoblíkám rovnou v obchodě.... Pak se nemůžeme divit, že nás má Evropa za stát zlodějů. To jsou tady data, támhle film, nedávno jízdní kola... A pak se jde hulákat na sídliště Máj, že Cikáni kradou.
  • 0

#23 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 14:04

HaLuMa napsal/a:
Jistě máte oba pravdu. Ale... budete takhle plamenně řečnit i ve všech vláknech, kde se baví třeba o Mozigo nebo c:geo? Už se těším! :P

Moment, to si nerozumíme. Já nemluvím o aplikacích, které toto umožňují a v tomto případě o tvém spojení s GG. Já mluvím o personách. Než jste začli radit, podívali jste se na to, kdo se vás ptá. Vždyť na GC com tento nick ani neexistuje. To je prostě Jarda noname, kterej jen potřebuje zjistit, kde přijde k databázy pixel, aby je mohl dojít ukrást, vykrást a pod. A by to měl kompletní a nemusel zůstat jen u tradicek, tak se vás ještě zeptá na přesné adresy, kde najde všechny vyluštěné krabice a kde ukradne pořádnou mapu a už to má všechno. Vždyť to je prima né? To všichni chceme.;). A když už jsi narazil na ty aplikace, tak je pravdou, že aplikace umožňující hromadná vykrádání databází je asi to stejné, jako si otevřít firmu "Výroba nářadí pro kasaře". Sice to můžeš ve své podstatě myslet dobře, ale slouží to k blbýmu účelu a s tím už se holt musíš srovnat sám. A když už tedy půjdu tak daleko a budu se zabývat GG, tak musím říci, že jsem to nastartoval tak před měsícem jen na zkoušku, co je to za zázrak, s tím že to spustím kouknu a zase smažu. Nicméně musím říci, že jsem se hluboce mýlil a ta aplikace je opravdu dost a dost dobrá a dokonce jsem se i přinutil si o ní něco přečíst a začít s ní pracovat, protože pro správu databází je super. Nicméně pro správu legálně nabytých databází. A debilovi, kterej si za každých čtrnáct dní nedokáže legálně za 600 kč tuto databázi zcela zaktualizovat, tak ani nepatří do ruky, protože to je tak maximálně zadělávání si na potencionální průser. Takže když shrnu můj pohled na GG, tak se jedná o super použitelnou aplikaci, která ale bohužel některými svými doplňky umožňuje se dopouštět protiprávního jednání. A jelikož si dokáži databázi legálně aktualizovat, tak za celou dobu mého používání GG jsem neměl žádný takovýto doplněk potřebu použít. Takže si myslím, když z něho tyto srajdy, které jsou v rozporu se zákonem vyhážete, máme před sebou produkt, kterému není co vytknout.;). A necejti se dotčen, že se bavíme o GG, stejný názor mám pro všechny aplikace, které toto umožňují.;)
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 14:12

Smrk napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Kradou data zcela stejnym zpusobem.


Aha, já dosud myslel, že Mozigo dělá nějaké statistiky a c:geo že je aplikace do telefonu, která umožňuje zobrazení keší v mapě.


Vsechny ty apliakce kradou data z webovych serveru. Tak ci onak, ale kradou! Na co se pak ta data pouziji, je preci jedno, ne? Porad jsou to ukradena data.

Takze ty se tu tvaris, ze ukrast data a zobrazit je v mobilu, to je v poradku?
Ukrast data a nahrat je do GPSky nebo z nich vyrobit statistiiku, to je taky v poradku?
Ukrast data a ulozit je v podobe GPX, tak to je tezky zlocin?

Takze bud zacni hulakat na uplne vsechny, kteri ta data kradou (coz mimochodem ja nejsem), nebo si to odpust. Ale delat, ze nevis, ze ti ostatni ta data taky kradou, to je fakt trapne!
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 14:38

[quote]Cejda napsal/a:
[quote]HaLuMa napsal/a:
A necejti se dotčen, že se bavíme o GG, stejný názor mám pro všechny aplikace, které toto umožňují.;)[/quote]

To se necejtim, protoze doted jsme se tu bavili o Geojarry a ne o Geogetu, ne? Geoget nedela nic spatneho, a jestli je vinen jen proto, ze nekdo nekde udelal plugin, ktery vola Geojarry, pak je uplne stejne vinen treba i GSAK. Kazdopadne Geojarry neni soucasti Geogeti instalace, ani na Geogetim webu nebydli. Geoget opravdu zadna data nekrade.
  • 0

#26 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 15:06

Nechci nijak polemizovat, protože krást se opravdu nemá, ale - někdo to dělá z principu - ne protože by na to neměl, ale proč platit za něco, co je veřejně dostupné (aniž by keš a listing vytvořil někdo z těch, kteří za PM inkasují)? Netuším, jaké náklady jsou na provoz databáze, ale na to, jaké množství PM členů má, to zas až takový zázrak není. Proč tedy nevyužít něčeho, co někdo nezištně vytvořil ke zpracování údajů na GC.com volně dostupných? Jen proto, že si za stejnou službu nechává Groundspeak platit? Když něco rozdávám v syrovém stavu a za uvařené si nechám platit, můžu považovat za piráta někoho, kdo si ode mě vezme zdarma to syrové a jiným to zdarma uvaří? Maximálně mu můžu upřít svou značku.
  • 0

#27 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 15:18

HaLuMa napsal/a:

Smrk napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Kradou data zcela stejnym zpusobem.


Aha, já dosud myslel, že Mozigo dělá nějaké statistiky a c:geo že je aplikace do telefonu, která umožňuje zobrazení keší v mapě.


Vsechny ty apliakce kradou data z webovych serveru. Tak ci onak, ale kradou! Na co se pak ta data pouziji, je preci jedno, ne? Porad jsou to ukradena data.

Takze ty se tu tvaris, ze ukrast data a zobrazit je v mobilu, to je v poradku?
Ukrast data a nahrat je do GPSky nebo z nich vyrobit statistiiku, to je taky v poradku?
Ukrast data a ulozit je v podobe GPX, tak to je tezky zlocin?

Takze bud zacni hulakat na uplne vsechny, kteri ta data kradou (coz mimochodem ja nejsem), nebo si to odpust. Ale delat, ze nevis, ze ti ostatni ta data taky kradou, to je fakt trapne!


Netuším, jaký program kde co krade a odkud stahuje data. Já si za hru platím od začátku, co ji hraju. Takže zjišťováním těchto věcí jsem se nikdy nezabýval, protože takové programy nepotřebuju. Ukrást jakákoli data a dělat s nimi cokoli není v pořádku a je to zločin.
  • 0

#28 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 15:20

Zerthe napsal/a:
Nechci nijak polemizovat, protože krást se opravdu nemá, ale - někdo to dělá z principu - ne protože by na to neměl, ale proč platit za něco, co je veřejně dostupné (aniž by keš a listing vytvořil někdo z těch, kteří za PM inkasují)? Netuším, jaké náklady jsou na provoz databáze, ale na to, jaké množství PM členů má, to zas až takový zázrak není. Proč tedy nevyužít něčeho, co někdo nezištně vytvořil ke zpracování údajů na GC.com volně dostupných? Jen proto, že si za stejnou službu nechává Groundspeak platit? Když něco rozdávám v syrovém stavu a za uvařené si nechám platit, můžu považovat za piráta někoho, kdo si ode mě vezme zdarma to syrové a jiným to zdarma uvaří? Maximálně mu můžu upřít svou značku.


Mě to přijde stejné, jako když někdo jezdí načerno. Taky znám lidi, kteří mají na to, aby platili jízdenky polovině města, ale jezdí načerno programově. Přijde jim, že je dost lidí, kteří už platí a provozovateli by tyto peníze už měly stačit.
  • 0

#29 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 15:35

Já v tom rozdíl vidím - načerno nejezdím, protože dopravní podnik platbu přikazuje ve smluvních přepravních podmínkách a nikomu nedaroval autobus i s řidičem někomu, kdo by mě svezl zdarma.
  • 0

#30 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 15:39

Zerthe napsal/a:
Nechci nijak polemizovat, protože krást se opravdu nemá, ale - někdo to dělá z principu - ne protože by na to neměl, ale proč platit za něco, co je veřejně dostupné (aniž by keš a listing vytvořil někdo z těch, kteří za PM inkasují)? Netuším, jaké náklady jsou na provoz databáze, ale na to, jaké množství PM členů má, to zas až takový zázrak není. Proč tedy nevyužít něčeho, co někdo nezištně vytvořil ke zpracování údajů na GC.com volně dostupných? Jen proto, že si za stejnou službu nechává Groundspeak platit? Když něco rozdávám v syrovém stavu a za uvařené si nechám platit, můžu považovat za piráta někoho, kdo si ode mě vezme zdarma to syrové a jiným to zdarma uvaří? Maximálně mu můžu upřít svou značku.

No on by tu jeden lék byl. Zpoplatnit GC pro všechny a je po srandě. Chceš jezdit autem, tak si zaplať povinné ručení. Chceš hrát hru, tak si zaplať členství. Chceš založit učet? Jasně, neni problém. Pošli prachy, pošli svoje identifikátory, které ověří tvou opravdovou existenci (stejně jako třeba AUKRO, E-BAY a pod.) a počkej si měsíc mi ti pošleme do schránky aktivační údaje.;) Chceš to opravdu hrát, tak si rád počkáš, děláš si jen dobrej den a otravuješ? Tak se na to vykašleš.
A mám pocit, že by asi v ČR neexistovalo 25000 nicků, nebo kolik jich je. Asi by nebylo tolik ukradených TB a Coinů, asi by nebylo tolik ukradených keší a asi by i neexistovaly razítka "ANTIGEOTYM","VYMUDLENO" a pod. Jenže GS bohužel nezajímá kvalita hry a kvalita hráčů. Ti mají zájem o co největší podíl uživatelů, neb to je výborný argument pro komerční vyučití a třeba jednání o ceně za reklamu. Takže je to tak jak to je a bohužel to asi nebude jiný.:(
  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 15:40

Smrk napsal/a:
Netuším, jaký program kde co krade a odkud stahuje data. Já si za hru platím od začátku, co ji hraju. Takže zjišťováním těchto věcí jsem se nikdy nezabýval, protože takové programy nepotřebuju.


Rozumim, takze tu vystupujes vlastne jen proto, ze zrovna o Geoojarry se tu na ferovku reklo, ze neni legalni? Ostatni programy zatloukaji, takze na ne tvuj hnev nedopadne. Zajimave. Ale hlavne ze sam pouzivas MyFound... :D
  • 0

#32 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 16:08

Smogeo napsal/a:
cejda, co kdybys tak třeba zaplatil vytvořením kešky?

Který?
  • 0

#33 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 16:55

Smogeo napsal/a:
Vlastní.
Uvědom si, že tu hru pro tebe tvoří v prvé řadě hráči, né překupníci ze Seattlu. Tak co kdybys jim za to taky něco dal?

S tím vyžadováním platby pro Groundspeak od všech mi připadáš jak jejich poskok, kterýho vyslali dělat nábor :) Děláš přesně to co chtějí abys dělal. Dávají ti za to aspoň nějakou provizi? :) Jestli né, tak to tě ale okrádají.

Jo táááááák.:D Táááákhle to myslíš?;):D
A tohle by ti stačilo?
http://www.geocachin...x?u=Hexenschuss
Podívej se pořádně na celej profil, podívej se na všechny keše, včetně eventu;) ať víš o čem píšeš. Většina těch keší žije od roku 2007 dodnes. A každá má, ač mnohdy daleko od civilizace umístěná více nálezů, než ty jsi našel za celou dobu pixlování;) Ale na druhou stranu bohužel nemá tolik nálezů, kolik ty jsi zde dokázal splodit příspěvků:D

Von ten Háplusák má fak pravdu, když říká: Bacha na lidi, kteří mají více příspěvků jak nálezů.:D:D:D

p.s.: Ale jestli se ti zdá, že jsem toho pro pixlaření ještě udělal málo, tak můžeme jezdit spolu na údržbu. Já to tam mám 180 km a 180 km spátky a ty to budeš mít +/- stejně, takže napiš a můžeme vyrazit. A jestli ti to nebude vadit, tak bychom se ještě stavili na údržbě krabic našeho zesnulého kamaráda http://www.geocachin...66-2ea44a81bb58 jehož úžesné cache nám GS odmítl adoptovat a musejí se udržovat tak trochu pofidérně bez možnosti sáhnout do listingu.:( Tak co jedeš?;):D
  • 0

#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 17:16

HaLuMa napsal/a:

Smrk napsal/a:
Netuším, jaký program kde co krade a odkud stahuje data. Já si za hru platím od začátku, co ji hraju. Takže zjišťováním těchto věcí jsem se nikdy nezabýval, protože takové programy nepotřebuju.


Rozumim, takze tu vystupujes vlastne jen proto, ze zrovna o Geoojarry se tu na ferovku reklo, ze neni legalni? Ostatni programy zatloukaji, takze na ne tvuj hnev nedopadne. Zajimave. Ale hlavne ze sam pouzivas MyFound... :D


Využívám MyFound, ale za data si platím. A do běla mě rozpaluje všechno a každý kdo krade. To se pořád píše o tom, jak se kradou kovy, jak se kradou auta... a tady se vesele kradou data. A už je jedno, jakým programem.
  • 0

#35 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 17:17

Mě prostě vadí to, že tady někdo získává nelegálně něco, za co se normálně platí.
  • 0

#36 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 17:21

Zerthe napsal/a:
Já v tom rozdíl vidím - načerno nejezdím, protože dopravní podnik platbu přikazuje ve smluvních přepravních podmínkách a nikomu nedaroval autobus i s řidičem někomu, kdo by mě svezl zdarma.


Možnost stahovat zdarma hromadné GPX Groundspeak taky nikomu nedaroval.
  • 0

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 17:21

Hergot, to jsem se zase rozčílil, ještě mi praskne cévka a budu nadosmrti tahat nohu :-) :-) :-)
  • 0

#38 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 18:14

Zerthe napsal/a:
Já v tom rozdíl vidím - načerno nejezdím, protože dopravní podnik platbu přikazuje ve smluvních přepravních podmínkách a nikomu nedaroval autobus i s řidičem někomu, kdo by mě svezl zdarma.

Ono je to trochu obráceně - daňový poplatník daroval dopravnímu podniku autobus a ve smluvních podmínkách mám, že za to ještě musím platit :-)) Problém je, že přirovnání něčeho k něčemu obvykle nefunguje.
Takže Groundspeaku ti, co se rozhodnou zaplatit, opravdu platí za provoz a propagaci (co si o jejich výkonnosti a ziscích myslím není rozhodující) celé hry. Bez toho by to asi nefungovalo a hráli bychom nějakou jinou hru a nebo žádnou. A to, že owneři vytváří mnohdy finančně a jinak náročné krabičky s tím nemá nic společného.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#39 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 19:20

Mě se vaše diskuze číst nechce, promiňte :D Ale když tam někdo narážel na c:geo, nelíbí se mi to :( Možná už jste to tu někde vyřešili a uzavřeli ohledně tohohle, ale stejně si musím napsat: c:geo je dobrá aplikace. :)
  • 0

#40 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 20:16

Hele hoši, já vám řeknu, jak to je. Jak praví jedno staré dobré české přísloví: "Za blbost se platí." Já k tomu dodávám, kdo je chytřejší, tak platit nemusí, protože si cestičku k cíli najde i bez placení. Takže si klidně plaťte to PM, ale vzpomeňte si na to staré dobré české přísloví, abyste věděli, proč ve skutečnosti platíte za to, za co my chytřejší platit nemusíme. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama