Přejít na obsah


Fotka

Hromadný GPX bez premioveho clenstvi?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#41 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 20:39

A pak je shamane, jedno čínské přísloví. Na tebe padne jak ulité.

„Hloupý člověk by udělal nejlépe, kdyby mlčel. Ale kdyby věděl, že má mlčet nebyl by tak hloupý.“


Co se týče legálního, či nelegálního programu. Neřešil bych to. Když by GS chtěl , udělá tomu přítrž.
  • 0

#42 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 20:44

Čínská přísloví platí v číně, u nás platí ta česká. :D
  • 0

#43 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 21:48

shaman3 napsal/a:
Hele hoši, já vám řeknu, jak to je. Jak praví jedno staré dobré české přísloví: "Za blbost se platí." Já k tomu dodávám, kdo je chytřejší, tak platit nemusí, protože si cestičku k cíli najde i bez placení. Takže si klidně plaťte to PM, ale vzpomeňte si na to staré dobré české přísloví, abyste věděli, proč ve skutečnosti platíte za to, za co my chytřejší platit nemusíme. :D


Ty BLBEČKU, bude to platit i když Ti někdo ukradne kolo ?

Ten chytřejší za něj platit nebude ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#44 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 21:54

Nekrmte ho, nemá to smysl.
  • 0

#45 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 21:56

http://cs.wikipedia....roll_(internet)
  • 0

#46 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 23:35

Mě kolo nikdo nečórne, protože si ho bedlivě hlídám. Každý si má svůj majetek umět ochránit, jinak si ho nezaslouží. B)
  • 0

#47 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 6:16

Kdyby tady všichni tvrdili, že krást data je legální a normální, tak shaman bude tvrdit opak :-)
  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 6:34

Smrk napsal/a:
Kdyby tady všichni tvrdili, že krást data je legální a normální, tak shaman bude tvrdit opak :-)


Prosím důsledně psát shaman3 a ne shaman.

Shaman je vážená osobnost, shaman3 je nablblá internetová kecka.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 8:15

kolombo napsal/a:
Shaman je vážená osobnost, shaman3 je nablblá internetová kecka.


Vážně :o ? Proč je ten kešer s dvěma odlovama v Utahu v roce 2002 vážená osobnost? Co já vím, tak v nějaké části ČR (a nejspíš i na Slovensku) je významný a známý kešer Saman (BEZ h, když tak trváš na přesném psaní nicku).

Jinak Smrku, krást data je sice nelegální, ale normální.

I když nějak nechápu, co je na tom stahování (listingů z gc.com) ta krádež. Pochopím, že je to proti ToU stahovat to externíma programama (využití urychlovače). Že si to dotyčný stáhne nelegálně rychle nebo si toho najednou stáhne nelegálně moc. Ale ručním proklikáním by se na ty listingy přeci stejně dostal. Takže co tam ukradl? Akorát nelegálním způsobem ušetřil svůj čas na proklikání X listingů, když to za sebe nechal postahovat nějaký program.

Vysvětlete mi kdyžtak, v čem to mám blbě. Že je to nelegální chápu. Že je to krádež ne. (Možná "neoprávněné získání výhody" by bylo přesnější.)
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#50 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 8:43

Nekra napsal/a:
Jinak Smrku, krást data je sice nelegální, ale normální.


Normální?!
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#51 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 8:58

Nekra napsal/a:
Vysvětlete mi kdyžtak, v čem to mám blbě. Že je to nelegální chápu. Že je to krádež ne. (Možná "neoprávněné získání výhody" by bylo přesnější.)


Když ti v supermarketu dají zadarmo jeden jogurt jako ochutnávku a ty pak půjdeš a vezmeš si celé plato jogurtů s tím, že bys přece mohla chodit postupně a brát si je po jednom, je to krádež nebo neoprávněné získání výhody?
  • 0

#52 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 10:15

No honny, na rozdíl od tebe věřím, že nějakej ten film nebo písničku (což jsou taky data) si během života nelegálně stáhla spousta lidí (s přístupem k počítači) - tudíž že to není tak ojedinělé a vzácné, aby to spadalo pod to, co si představuju pod termínem "nenormální". Rozdíl tedy bude nejspíš v našich rozdílných interpretacích a představách, co zahrnuje výraz "normální". Nelegální a nenormální chápu rozdílnými způsoby, tudíž něco mohu považovat za normální a nelegální, anebo naopak za nenormální, ale legální. d-n: Přirovnávat něco, na co se dá sáhnout k něčemu, na co se sáhnout nedá je takový kostrbatý přirovnání. Tady mi nesedí hlavně to, že v obchodě to oproti tomu tvýmu příkladu budou mít (narozdíl od GS, i když to na ilegalitu nemá vliv) ošetřený. I když mne v souvislosti s těma tvýma jogurtama napadl jinej příklad: Když budou prodávat zboží s omezeným odběrem na osobu, nebudou ty lidi legitimovat a člověk po jednom nákupu zboží odloží třeba do auta a půjde znova. Získá tak využitím díry v systému víc zboží, než jaké je omezené množství na osobu. Takže získání neoprávněné výhody určitě ;). Hlavní problém takového porovnání je to, že při hmotné krádeži ten okradený tu věc už nemá. Zatímco v případě dat je pořád má, takže to mnohdy dělá pro stahovače dojem, že on si polepšil a zdroj ztrátu (dat) neutrpěl (pořád ta data má). I když takové neoprávněné získání a použití dat může být (třeba v případě intimních údajů) vysoce nebezpečné, dokonce nebezpečnější než hmotná krádež (což nemyslím listingy). Výše uvedený odstavec nemá popírat nelegalitu obklikami stahovaných dat, je to spíš vyjádření toho, že by bylo lepší nazývat takový čin jinak než krádeží (a tím jej odlišit od klasické krádeže, kdy okradený o ukradené přijde). Pořád mne to nepřesvědčilo, že "nelegální ušetření času" = "krádež dat" (v daném konkrétním příkladu). Se získáním listingů jako s krádeží dat vám se skřípějícíma zubama tak můžu odkývat získání PMO listingu Basic Memberem.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#53 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 10:47

Cejda napsal/a:
No on by tu jeden lék byl. Zpoplatnit GC pro všechny a je po srandě. Chceš jezdit autem, tak si zaplať povinné ručení. Chceš hrát hru, tak si zaplať členství. Chceš založit učet? Jasně, neni problém. Pošli prachy, pošli svoje identifikátory, které ověří tvou opravdovou existenci (stejně jako třeba AUKRO, E-BAY a pod.) a počkej si měsíc mi ti pošleme do schránky aktivační údaje.;) Chceš to opravdu hrát, tak si rád počkáš, děláš si jen dobrej den a otravuješ? Tak se na to vykašleš.
A mám pocit, že by asi v ČR neexistovalo 25000 nicků, nebo kolik jich je. Asi by nebylo tolik ukradených TB a Coinů, asi by nebylo tolik ukradených keší a asi by i neexistovaly razítka "ANTIGEOTYM","VYMUDLENO" a pod. Jenže GS bohužel nezajímá kvalita hry a kvalita hráčů. Ti mají zájem o co největší podíl uživatelů, neb to je výborný argument pro komerční vyučití a třeba jednání o ceně za reklamu. Takže je to tak jak to je a bohužel to asi nebude jiný.:(


Tohle porovnávání PM a BM je takovej nesmysl... to jako ze BM nici kvalitu hry a kvalitu hracu??? A PM jsou zarukou, ze by se situace v tomhle zmenila? Nebylo by sice 25000 nicků, ale bylo by taky poměrně méně keší, takže i ty, PM, bys měl toho mnohem méně co k lovení... A z pohledu ownera - já ty keše vytvořil, já ty data a svou práci poskytl serveru GC.COM, tak chci aby na ty keše chodili lidi a líbily se. A kdybych měl jako BM owner možnost vytvořit si alespoň GPX svých vlastních keší, tak ho poskytnu, když si o něj slušný kačer se slušným zdůvodněním požádá. Nebo že bych mu měl posílat každý den jednu?
  • 0

brundi
 


#54 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 10:48

Hlavní problém takového porovnání je to, že při hmotné krádeži ten okradený tu věc už nemá. Zatímco v případě dat je pořád má, takže to mnohdy dělá pro stahovače dojem, že on si polepšil a zdroj ztrátu (dat) neutrpěl (pořád ta data má)

Jenže vlastník dat nedostal zaplaceno, když si stahovač data stáhl. Sice data pořád má, ale má méně peněz než by měl, kdyby si stahovač data zaplatil.
Ono tady u těch Grounspeakovských dat to opravdu trochu kulhá, protože si je opravdu ručně můžu stahovat zcela legálně. Takže se zavřenýma očima lze souhlasit s tím "neoprávněným získáním výhody". Jiný případ je u stažení písničky, filmu, programu,... - tady jde jednoznačně o krádež, protože jakoby stahovač ukradne vlastníkovi dat peníze, které by mu měl správně zaplatit.
  • 0

#55 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 11:01

Nekra napsal/a:
.... věřím, že nějakej ten film ....


Stahovat film u nás není nelegální.
  • 0

#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 11:03

martinracek26 napsal/a:

Nekra napsal/a:
.... věřím, že nějakej ten film ....


Stahovat film u nás není nelegální.


To je pravda, nelegální je nabízet ho ke stáhnutí.
  • 0

#57 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 11:04

Ono to jedno plato jogurtů ten obchod taky nezruinuje, ale když to takhle bude dělat každý, tak jo. Prostě BM je taková ochutnávka a kdo chce víc, už si holt musí zaplatit nebo porušovat terms of use. To, že to Groundspeak nekontroluje, na tom nic nemění. Zatím můžete být rádi, že se najde dost těch blbců, kteří si to PM zaplatí.
  • 0

#58 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 11:06

kolombo napsal/a:
Prosím důsledně psát shaman3 a ne shaman.
Shaman je vážená osobnost, shaman3 je nablblá internetová kecka.

naprostý souhlas, i když je fakt, že shamana3 osobně neznám a tak je možné, že to není takový vůl jak se zdá podle příspěvků :)

Cejda napsal/a:
"No on by tu jeden lék byl..."
tak s tím se dá taky stopro souhlasit

Nekra: teda s tebou bych nechtěl mít dvoudomek :)
  • 0

#59 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 11:08

Smrk napsal/a:

martinracek26 napsal/a:

Nekra napsal/a:
.... věřím, že nějakej ten film ....


Stahovat film u nás není nelegální.


To je pravda, nelegální je nabízet ho ke stáhnutí.

tak tak
  • 0

#60 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 11:55

brundi napsal/a:

Cejda napsal/a:
No on by tu jeden lék byl. Zpoplatnit GC pro všechny a je po srandě. Chceš jezdit autem, tak si zaplať povinné ručení. Chceš hrát hru, tak si zaplať členství. Chceš založit učet? Jasně, neni problém. Pošli prachy, pošli svoje identifikátory, které ověří tvou opravdovou existenci (stejně jako třeba AUKRO, E-BAY a pod.) a počkej si měsíc mi ti pošleme do schránky aktivační údaje.;) Chceš to opravdu hrát, tak si rád počkáš, děláš si jen dobrej den a otravuješ? Tak se na to vykašleš.
A mám pocit, že by asi v ČR neexistovalo 25000 nicků, nebo kolik jich je. Asi by nebylo tolik ukradených TB a Coinů, asi by nebylo tolik ukradených keší a asi by i neexistovaly razítka "ANTIGEOTYM","VYMUDLENO" a pod. Jenže GS bohužel nezajímá kvalita hry a kvalita hráčů. Ti mají zájem o co největší podíl uživatelů, neb to je výborný argument pro komerční vyučití a třeba jednání o ceně za reklamu. Takže je to tak jak to je a bohužel to asi nebude jiný.:(


Tohle porovnávání PM a BM je takovej nesmysl... to jako ze BM nici kvalitu hry a kvalitu hracu??? A PM jsou zarukou, ze by se situace v tomhle zmenila? Nebylo by sice 25000 nicků, ale bylo by taky poměrně méně keší, takže i ty, PM, bys měl toho mnohem méně co k lovení... A z pohledu ownera - já ty keše vytvořil, já ty data a svou práci poskytl serveru GC.COM, tak chci aby na ty keše chodili lidi a líbily se. A kdybych měl jako BM owner možnost vytvořit si alespoň GPX svých vlastních keší, tak ho poskytnu, když si o něj slušný kačer se slušným zdůvodněním požádá. Nebo že bych mu měl posílat každý den jednu?

Si teď vstal nééé.:D
Označ mi jedno slovo, kdy porovnávám kvatitu PM a BM.;)
Příteli, píši o tom, že kdyby všichni museli platit poplatek, tak by ten balast nabalenej na tutu hru, balast, kterej vidí v 19.45 ve zprávách reportáž o GC, v 19.52 má nick na GS a 19.58 retrívři keš ve frontě ke schválení. Tedy keš? Krabici od jogurtu, v tom zbytek hajzloše na ruličce, a ještě propisku, jo ale tuhle tam nedám, ta ještě píše, jo támhleta je pro to dobrá, ta už začíná vynechávat. A kam že to dám? No třeba támhle za barák ke skládce, tam nikdo nechodí, jen když v noci jde někdo načerno vyhodit prasklej hajzl. Jo tam to bude dobrý. Tak tento balast by vstupní poplatek nezaplatil, na nic nečekal, svou přítomností a svou úžasnou pixlou nás neoblažil. To by bylo škody cooo? A že by těch pixel bylo míň? Zaplať pánbůh za to! Dám ti příklad. Před několika týdny jsme seděli s Honzou Hradníkem ve Žlutejch Lázních a mimo jiné se dostalo na to, že Honza naznačil, že připravuje keš (jeho keše jsou techniké lahůdky) v hodnotě přes 10 litrů. Svorně jsme mu tam řekli, že je magor, že mu to stejnak zničej. A teď si představ, že to pro nás rok přopravuje, vymejšlí to do nejmenších detailů a naoplátku si pak dojde pro sračku na hnůj:( Takže tady dokonce někdo řekl, ře platit za založení keše. Musím říci, že mne tohle nenapadlo, ale je to geniální. Protože by to zaplatili jen ti, kteří o to mají opravdový zájem,ti kteří jinými kanály do této hry nalejvají prachy, tak aby to alespoň za něco stálo.;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama