Přejít na obsah


Fotka

Auto navigace do 4-5k


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 19:39

Zdravíčko, potřeboval bych poradit dobrou auto navigaci pro chytřejší navigování. Mám hodně starého garmina a tam když dám nejrychlejší tak mě to vede uličkami vedle hlavní :) . A tak bych potřeboval nějakou navigaci které je +/- inteligentní :) . A kdyby šla uložit trasa tak bych byl taky moc rád. Rád si i přečtu zkušenosti vašich zařízení. Díky convert23
  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 19:50

To opravdu chceš navigaci do 500 CZK ?:o
  • 0

#3 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 20:02

Za 500 určitě ne, proto jsem psal 4-5k (k=kilo, což je tisíc) ;) . A na kešky mám oregona 450 a telefon tak aby někdo neradil outdoor navigace.
  • 0

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 20:04

No já bych zas až za tak zcestný nepovažoval. Spokojeně používám čínský navigační HW za 40-60 USD. Ano, některá ale to má, ale pokud se omezíme jen na funkční ale, tak je jím pouze držák. Kupoval jsem už asi 4 různé ks (něco pro mne, neco pro kamarády) a u všech byl držák s přísavkou stejnej šmejd. Zbytek je výborně funkční...
  • 0

#5 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 20:14

Taky už jsem přemýšlel o nějaké číně jelikož serepetičky tam nepotřebuju a číny mají taky windowsy a tam dohraji vše potřebné taky ale právě těch držáků se celkem bojim
  • 0

#6 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 21:02

jestli máš chytrý telefon tak se vykašli na navigaci a kup si TomTom (ať už Android nebo IOS) a nějaký stojánek .. je to levnější a efektivnější B) EDIT - mám iPhone, do toho navigaci TomTom a stojánek co to za jízdy napájí a absolutní spokojenost
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#7 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 21:08

Koupil jsem tamtéž i kovovej držák s přísavkou a foťákovým šroubem. Asi za dolar nebo dva. Drží skvěle, jen je třeba so sbastlit s částí držáku od navigace do jednoho celku...
  • 0

#8 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 22:47

Z osobní zkušenosti porovnávám: TomTom, Becker, Garmin. TomTom Via 130 je z těch tří dle mého pohledu nejlepší. Naviguje, neblbne, prostě dělá to co má. Garmin, nejvyšší model, několik měsíců trvalo sžití se s ním. Becker, pouze pro fandy Beckeru. Já bych si ho nekoupila. :) Dlouho jsme navigovali přes smárt founy, ale pokud s tím jedeš pár set až tisíc kilometrů a svítí ti na něj sluníčko, navigace se seká (přehřátí) a telefon úspěšně odchází do kytek. Pro mě je to ale nejlepší varianta na kratší vzdálenosti. Výborný v telefonech býval TomTom a iGo (oba pro windows), ale to je tak pět let nazpět a teď stěží sháním něco dobrého. Sygic: tenkrámbylyjenvyhozenépeníze, Navigon vcelku ok.
  • 0

#9 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 16:02

Ráda bych obnovila tohle téma, protože se pro mě stalo aktuální.
Becker, kterého jsem "zdědila" ukončil výrobu, tj. i aktualizace apod. Jelikož mám starší model a baterka už trochu zlobí, klidně jej vyměním za něco nového.
Zkoumala jsem Garmina, ale ovládání a zobrazení křižovatek/pruhů mi moc nevyhovuje. I předchozí zkušenosti v rodině s nejvyšší třídou nebyly pozitivní. Jediná super věc je magnetické přichycení k držáku.
Takže zbývá asi více méně TomTom a Mio. Potřebuji víc formátů pro zadávání souřadnic (ne kvůli GC), TMC (Garmin měl po propojení s telefonem ještě něco navíc, stahování dat odněkud), life time mapy. Na ceně mi zas tak nesejde, ale pokud bude nějaký model za 3 tis. splňovat to, co model za 10 tis., nemusím mít ten nejdražší. :-)
Zabudovanou kameru nechci.
Telefonem naviguji max. po Praze, na delší vzdálenosti chci klasickou navigaci.
Osobní zkušenosti uvítám. :-)
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 16:57

S Garminem pro navigovani v aute mam jen ty nejhorsi zkusenosti (mluvim o autonavigaci, ne o pesi). Vodi naprosto nesmyslne, pres zakazy vsezdu, schody, 20km oklikami, na most pro pesi, ... Velmi rychle sla pryc. TomTom je uplne jina pohadka. Krome toho, toho, ze ma zoufale namluvenou cestinu (vsechny 3 hlasy maji spatne sklonovani cislovek, pouzivaji spatne pady, ...), coz me tedy velmi drasa, nemam s navigaci problem. Po poruse dotykove vrstvy modelu u 4 roky stareho jsem presel na TomTom Go Basic.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 21:14

Nedám dopustit na online navigaci v mobilu. Waze je naprosto bezkonkurenční - díky široké popularitě má obrovský přehled o AKTUÁLNÍM stavu na silnicích. To ti žádná offline navigace neudělá.

 

Příklad z praxe. BYla ucpaná dálnice Brno - Vyškov. Zcela logicky bych (pokud bych se to dozvěděl před najetím) jel po souběžné silnici I třídy. Jenže to by byla chyba, protože ta byla sekundárně taky ucpaná. Waze mě ale nejen nenechala na dálnici najet, ale vedla mne po okreskách takovým stylem, že jsem ani na vteřinu nikde nestál a celou oblast perfektně objel.

 

Když jsem jel v květnu přes Slovinsko do Záhřebu, tak mne perfektně provedla mimo placené úseky přesně podle aktuálního stavu rozestavěné dálnice.

 

PS: A jak to mám v praxi ? Na pravé straně u spolujezdce je telefon s Waze, obsluhuje to přítelkyně. Já má na své straně telefon s aDrake, abych kontroloval keše v okolí.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 17 srpen 2018 - 21:17

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#12 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 21:47

Jsem další co doporučuje navigaci v mobilu s Androidem, ačkoli píšeš že jí nechceš.

Sama jsem už před delší dobou kupovala laciný model mobilu jen jako offline navigaci a foťák na cesty autem / na kolo. Tenhle mobil simku ani nezahlédl, vůbec jsem jí do něj nevložila. Tím pádem byl i bez dat, jen na wifi a také se s tím dalo žít. 

 

V rodině máme autonavigaci, ale postupem doby i její víceméně jediný uživatel přešel na navigování z mobilu. Aktuálnost dat se nedala srovnávat přesto, že se pravidelně aktualizovaly datové podklady, ten mobil je zkrátka vždy o něco aktuálnější. A bavíme se stále o offline navigaci bez informace o provozu, waze je v tomhle ještě o úroveň jinde, i když má taky svoje mouchy.

 

Poměrně dost lidí - i poměrně dost řidičů profesionálů - teď řeší navigaci menším tabletem / větším mobilem s Androidem přesně z tohohle důvodu.


  • 1

#13 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 22:01

Arne: s navigací mobilem mám dost zkušeností. Pokud jedeš několik set kilometrů (pár dnů po sobě) a celou cestu, několik hodin, na mobil svití slunko, do toho přijímáš hovory, tak to opravdu není ideální navigace.
Telefon mám na telefonování, ostatní funkce jsou doplňkové. Takže telefon používáme jako doplněk např. shoda trasy s navigací apod.
Zatím jsme si vždy vystačili s TMC (což úplně offline není) a případně kontrola trasy na nějaké appce v mobilu.
Potřebuji se na ni spolehnout hlavně mimo ČR, včetně POI ( nejbližší autoservis ve Švýcarsku apod.:-) )
  • 0

#14 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 22:14

Jezdím buď jen s Oregonem (díky tomu mi to nekecá do řízení ale jen to na mně pípne) a nebo s DriveSmart ve spojení s SmartphoneLink dopravou (data dopravy od HERE/Navteq) a jsem spokojenej. Formátů souřadnic ta autonavigace umí asi 20. Stejně využívám v podstatě běžně jen asi tři nebo čtyři formáty. A ten SmartphoneLink kromě dopravních dat umí i přenos adresy z kontaktu v telefonním seznamu a k ní navigovat což je fajn. Nebo i uložení bodů v telefonu a jakmile je třeba, jejich přenos do navigace přes bluetooth.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#15 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 22:56

Už 6 let mám Garmina a naprostá spokojenost. Po celou dobu všechny aktualizace zdarma a navigace zcela bez problémů. A možnost přímého nahrání GPX nebo POI je taky k nezaplacení.


  • 0

#16 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2018 - 8:28

Pokud jedeš několik set kilometrů (pár dnů po sobě) a celou cestu, několik hodin, na mobil svití slunko, do toho přijímáš hovory, tak to opravdu není ideální navigace.

 

Takhle by šla popsat moje letošní etapová cesta na jih Itálie a zpět, denní etapy vždy stovky km, atd. Foun s androidem a Waze. A vůbec netuším, co máš na mysli pod "není ideální". Ideální není nic na světě, ale s Waze jsem neměl nejmenší problém. A nejeli jsme jen po dálnicích, kde je to jednoduché - třeba v uličkách Neapole bez problému...

 

Před pár dny jsem se vrátil z další dovolené, zase nějaké tisíce kilometrů, Itálie, Rakousko. A takhle bych mohl jmenovat další výlety, vždy stovky nebo spíš tisíce kilometrů. Mockrát jsem Waze v duchu poděkoval, 3x ji neposlechl a hořce litoval v nějaké zácpě.


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 18 srpen 2018 - 8:28

  • 1

#17 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2018 - 8:31

Jezdím buď jen s Oregonem (díky tomu mi to nekecá do řízení ale jen to na mně pípne)

 

To jde přece nastavit, jestli mi bude navigace kecat do řízení. Budu už vypadat jako agent Waze, ale tam je možnost bez keců, s kecáním a třetí jsou jen upozornění na zádrhele (nehoda, zácpa, policajti...).


  • 1

#18 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2018 - 12:11

To jde přece nastavit, jestli mi bude navigace kecat do řízení. Budu už vypadat jako agent Waze, ale tam je možnost bez keců, s kecáním a třetí jsou jen upozornění na zádrhele (nehoda, zácpa, policajti...).

Ano, jde nastavit jazyk, ne bez jazyka. Pokud vypnu zvuk, tak autonavigace nemluví ale ani nepípá ;) Ale jo, některý novější než ta moje mají oddělené nastavení pro tony a řeč.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama