Přejít na obsah


Fotka

poznamka keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 mates99

mates99

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 0:06

Chtel bych se zeptat jak pridam poznamku ke kešce,treba o nalezu,jaka byla cesta ...dekuju za odpoved,zkousel jsem nato prijit ale bez uspechu,bohuzel
  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 0:29

To snad píšeš do logu, ne ?
  • 0

#3 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 5:59

Je možné uložit nějakou poznámku ještě před nálezem, která by se zobrazila i v GPX? Bohužel se rozšiřuje mezi ownery to, že vkládají hint do ověřovače souřadnic a to se samozřejmě do GPX nestáhne. :@
  • 0

#4 misa kulicka 2

misa kulicka 2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 11:21

u finalky mysterek v GG si ukladam datum vyluštění, v poi bodu pak datum vidím, takže by to mělo jít
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 16:37

Tak zrovna v geogetu je snad vetsina exportu udelana tak, abys tu tvoji poznamku videl. Ale i kdyby ne, jsou exporty, ktere si muzes sam upravovat, takze si tu poznamku pak muzes hodit kam chces. Treba na zacatek listingu, na konec nazvu, do hintu,... kam je libo!
  • 0

#6 mates99

mates99

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2013 - 11:51

no jakoby když se podívám do toho logbooku tak tam ostatní píší jak to bylo snadné.... a já bych tam chtěl taky přidávat poznámky..
  • 0

#7 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2013 - 12:22

mates99 napsal/a:
no jakoby když se podívám do toho logbooku tak tam ostatní píší jak to bylo snadné.... a já bych tam chtěl taky přidávat poznámky..


Ono by bylo asi dobré, kdyby jsi se vyjadřoval přesně a konkrétně. Jak vidíš, většina lidí jen odhaduje na co se vlastně ptáš.

Pokud je můj odhad správný, tak jsi si založil účet na geocaching.com s nickem mates99 nebo jiným.
Našel nějakou kešku a ptáš se jak ji zalogovat (podívám do toho logbooku; pridam poznamku ke kešce)

Trefil jsem se nebo se pletu?
  • 0

GeoVysočina ...geocaching nejen na Vysočině
Copy - nový klon Dropboxu


#8 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2013 - 13:25

mates99: Doporučuji začít tady: http://wiki.geocachi.../wiki/Jak_začít
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#9 mates99

mates99

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2013 - 22:51

na wiki už jsem to hledal, našel ale nepochopil:(... ano L@Troj tvůj odhad je správný :) ale furt nevím jak zalogovat nalezenou kešku :(
  • 0

#10 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2013 - 23:01

Když si otevřeš stránku příslušné kešky, tak v pravém horním rohu najdeš "Log your visit".
  • 0

#11 mates99

mates99

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2013 - 23:13

kéž by:( já to tam nemám ... používám aplikaci c:geo
  • 0

#12 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 6:30

V C:geo klikneš na menu(tlačítko dole pod displejem) a objeví se ti možnosti.Mezi nimy i ZALOGOVAT NÁVŠTĚVU
  • 0

#13 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 9:53

Na stránce s listingem kešky, kterou musíš najít na www.geocaching.com, je hned v první sloupci napravo (Navigation) odkaz Log your visit. (případně české ekvivalenty). (na c:geu to lze taky, ale mě osobně to třeba nějak blbne, takže loguju až z domova z webu)
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#14 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 10:16

Jestli on nebude problem v tom, ze nema overenou mailovou adresu - Status: Not Validated Member Po registraci ti do mailu musel prijit nejaky mail od groundspeaku s aktivaci uctu na geocaching.com. Pokud tam neni, bude nejspis ve spamu. Zkus pohledat, bez toho bych hadal, ze logovani nebude mozne.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#15 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 10:44

Tak tak. A druhou věcí je rozlišit logování online - hned po nálezu kešky (ze c:gea, předpokládá datovej tarif na mobilu) a offline - po návratu domů přes web. Taky mám c:geo a používám kombinaci obojího. Jak psal WitkoAWendy - po nálezu kešky dám v telefonu Menu a volbu Zapsat návštěvu (offline) a pak Nález. c:geo si uloží offline log. Doma (když jsem na wifině, tak odešlu jednoduchej log z telefonu (jen TFTC a datum a čas - lze v c:geo předdefinovat). To dělám proto, protože log se uloží na web na správný místo (časově). No a pak přes web v počítači si ten svůj log zedituju a dopíšu tam to povídání, o kterým mluvíš. Dělám to tak od začátku a nenám s tím nejmenší problém. To MirexCZ: Co ti na tom logování blbne? Mě to jede bez sebemenšího problému.
  • 0

#16 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 11:31

slauch napsal/a:
Dělám to tak od začátku a nenám s tím nejmenší problém.


Ty mozna ne, ale chudaci owneri, kteri si nic jineho nez to puvodni TFTC neprectou... Mailem totiz ownerum dojde jen prvotni text logu, pripadna dodatecna editace uz ne, takze pokud neprochazi rucne logy u svych kesi na webu, to co tam chces dopsat uz se nikdy nedozvi.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#17 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 12:08

niximor napsal/a:
Jestli on nebude problem v tom, ze nema overenou mailovou adresu - Status: Not Validated Member

Po registraci ti do mailu musel prijit nejaky mail od groundspeaku s aktivaci uctu na geocaching.com. Pokud tam neni, bude nejspis ve spamu. Zkus pohledat, bez toho bych hadal, ze logovani nebude mozne.


Účet (mates99) je registrovaný: Tuesday, 19 May 2009
Je otázka jestli to tam po 3 letech najde a bude-li to ještě fungovat. Nemá zaregistrovaný jiný?
Stále nedostatek informací.

c:geo nepoužívám, tak nevím jak je provázaný s účtem, ...
  • 0

GeoVysočina ...geocaching nejen na Vysočině
Copy - nový klon Dropboxu


#18 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 12:11

slauch napsal/a:
To MirexCZ: Co ti na tom logování blbne? Mě to jede bez sebemenšího problému.


Chvilku to chroustá a pak mi to vyhodí chybovou hlášku, že se nebylo možno propojit s účtem na GC.com (nebo tak něco).

niximor napsal/a:
Ty mozna ne, ale chudaci owneri, kteri si nic jineho nez to puvodni TFTC neprectou... Mailem totiz ownerum dojde jen prvotni text logu, pripadna dodatecna editace uz ne, takze pokud neprochazi rucne logy u svych kesi na webu, to co tam chces dopsat uz se nikdy nedozvi.


Je zase pravda, že mě jako ownera zdržuje, kdybych měl číst každý den co tři hodiny nějakej mail (tradička v centru Prahy, tož chodí často ;) ), to radši jednou za čas zajdu na web a kouknu na desítky logů zaráz :)
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#19 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:17

@ niximor: ajtakrajta, tak to jsem netušil, že to takhle funguje. Ale i pro mě je jednodušší log napsat v klidu u kompu, než jí v terénu klofat do mobilu. A pokud bych jí logoval doma, přímo na webu, tak se nezařadí správně do časovýho pořadí logů, to už mám vyzkoušený. Ale díky za upozornění. @MirexCZ: předpokládám, že v nastavení c:geo máš vyplněný a ověřený přihlašovací údaje na gc.com. Vzhledem k mojí absenci datovýho tarifu mi c:geo zahlásí (při logování v terénu), že c:geo uložilo váš offline log. Doma na wifině se mi pak při spuštění normálně přihlásí na gc.com a dám jen odeslat log (zapsat návštěvu) a ono vyhodí hlášku, že log úspěšně odeslalo. Proto je mi divný, že ti to nejde.
  • 0

#20 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 14:58

slauch napsal/a:
@ niximor: ajtakrajta, tak to jsem netušil, že to takhle funguje. Ale i pro mě je jednodušší log napsat v klidu u kompu, než jí v terénu klofat do mobilu. A pokud bych jí logoval doma, přímo na webu, tak se nezařadí správně do časovýho pořadí logů, to už mám vyzkoušený.
Ale díky za upozornění.


Zaradi se spravne, pokud logujes v poradi, v jakem jsi kese nalezl. Pokud logujes na preskacku, tak to bude zarazene na preskacku, to da rozum :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama