Přejít na obsah


Fotka

Nový typ cache: Lab cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
247 odpovědí na toto téma

#181 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 11:23

Mail mi právě dorazil. Přihlásit se do projektu nemůžu, protože v podmínkách požadují mít založenou alespoň jednu lab keš. A pokud vím, tak mimo eventy to šlo založit jen jednou.

 

To je divný, já tam vidím jako podmínku dvě nalezené labky a založenou 1 keš za poslední 3 roky. Sám jsem žádnou labku určitě nikdy nezakládal a do projektu se přihlásit můžu.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#182 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 11:27


Mimochodem, co na tom vidím jako nejzajímavější je poznámka, že výhledově zruší web na logování labek, protože různí lidé podvádějí a logují je bez toho, aby místo navštívili. Nahrazeno to bude aplikací pro apple a android, která pomocí GPS ověří, že je člověk na místě.

 

Bezva. Takže pořád předpokládají, že všichni vlastní chytrý telefon... ohmygod.


  • 0

#183 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 11:34

Bezva. Takže pořád předpokládají, že všichni vlastní chytrý telefon... ohmygod.


U T5, třeba na stromě nebo pod vodou, je zase předpoklad, že mají všichni, kdo ji chtějí odlovit vybavení...
Pokud nemáš smartphone, můžeš si jej přece jistě od někoho ze svých přátel vypůjčit. :)
  • 2

#184 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 11:54

Bezva. Takže pořád předpokládají, že všichni vlastní chytrý telefon... ohmygod.

 

Kdyby se nepodvádělo, tak by možná ani neřešili zvláštní aplikací a nechali by to ve stavu, co je. I když i tohle půjde obejít, jen to bude nepatrně pracnější, než teď. 
Napadá tě mimochodem jiné řešení?


  • 0

#185 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 12:04

Bezva. Takže pořád předpokládají, že všichni vlastní chytrý telefon... ohmygod.

 

A taky předpokládají, že všichni vlastní nějaký navigační přístroj (když ne chytrý telefon, tak nějakou jinou navigaci), že mají přístup k internetu, aby se dostali na stránky gc.com, že mají počítač (když už nemají ten chytrý telefon), aby si ty stránky měli na čem zobrazit, a že umí číst, aby si mohli přečíst listing, a že umí psát, aby se mohli podepsat do logbooku...

 

Kdyby se nepodvádělo, tak by možná ani neřešili zvláštní aplikací a nechali by to ve stavu, co je.

 

A... a... v... vo tom... to je!


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#186 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 14:02

Mě v tom vadí jiná věc.

Zakládám si na logování kešek tak jak jsem je našel.

Tudíž labky si nahraji na navigace a zatrjávám si ja tak jak jdou po sobě třeba lab - lab - tradi - lab atd.

A když mě to bude teď "logovatů přímo přes mobil, tak se mi změní pořadí nálezů, ne?


  • 0

#187 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 14:41

Co hůř, když to bude jen v mobilu, odkud si stáhneš GPX, aby sis ty Labky zobrazil i s kešema (i čímkoliv jiným) a v klidu si ten kombinovaný výlet naplánoval?

 

A aby sis pak ty návštěvy mohl i nějak rozumně zaevidovat?

 

Když už se rozhodli z toho udělat jinou hru, nevím, proč to mixují zrovna s Geocachingem.


  • 6

#188 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 16:43

Možná byste si tu aplikaci měli nejdříve vyzkoušet a zjistit, že spousta věcí je tam jinak než si myslíte ...
  • 0

#189 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 18:46

Proto jsem sem dával odkaz na stažení. Já si ji stáhnul a vyzkoušel hned po jejím vypuštění v prosinci a podle mě je dobrá.
  • 0

#190 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 18:50

Daleko horší je ta věc, že Labky už nepůjdou stáhnout a uložit v GPX. To znamená, že nepůjdou natáhnout třeba do Geogetu a tím ani započítat do vlastních statistik Statoru. Možná by to šlo nějak ošulit, Gord na to třeba vymyslí udělátko
  • 2

#191 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 19:01

Možná byste si tu aplikaci měli nejdříve vyzkoušet a zjistit, že spousta věcí je tam jinak než si myslíte ...

 

Stáhnul-nainstaloval, spustil, přihlásil se ... To jako myslí GS vážně ???? Jediné v ČR: loňské skořápkové LABky - tedy už nelovitelné? To se tam bude plést vše zrušené?


  • 0

#192 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 20:15

Tak si je zatazenim doleva vyhod.
edit: omluva, to funguje jenom u nekterych.
  • 0

#193 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2019 - 10:20

Daleko horší je ta věc, že Labky už nepůjdou stáhnout a uložit v GPX. To znamená, že nepůjdou natáhnout třeba do Geogetu a tím ani započítat do vlastních statistik Statoru. Možná by to šlo nějak ošulit, Gord na to třeba vymyslí udělátko

Udelatko na co? Na vytvoreni zaznamu v databazi? To preci uz je. Muzes si zalozit novy bod (polozka v menu) a k nemu si poznacit nalez (polozka v kontextovem menu) a dokonce i vytvorit log (plugin).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#194 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 18:24

Jelikož žádné jiné vyhledávání labek než skrze aplikaci není, zapsal jsem aktivní série lab keší u nás na Geowiki. Pokud budete vědět o nějakých nových, bude super, když je tam i s odkazy přidáte.


  • 2

#195 Vacerman

Vacerman

    Vacerman

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 21:33

Snad nevadí, že se ptám tady a ne v geogetím vlákně, ale chtěl bych se zeptat - jaký je nejlepší postup pro import GPX souborů od těchto neeventových labkeší (dokud to tedy ještě jde a GPXko je k dispozici) importovat do Geogetu? Jestli si to vybavuji dobře, import labkeší probíhal nejlépe přes right-click a "Import labkeší" na příslušném eventu. Tyto nejnovější labkeše však stojí samostatně, pokud to chápu dobře. Stačí tedy standardní Databáze > Import > Import složky, nebo je nějaký jiný lepší postup?


  • 1

#196 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2019 - 23:20

Nějak mi uniká, k čemu potřebuješ už hotové GPX importovat do Geogetu? Potřebuješ se přece na labky navigovat, takže import do navigace nebo do nějaké aplikace v telefonu a s tím je to stejné, jako s každým jiným GPX.


  • 0

#197 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 8:36

phkrt: potřebuješ generovat statistiky
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#198 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 8:43

phkrt: potřebuješ generovat statistiky

Já tedy nepotřebuju :D . Statistiky mi dělá project-gc, labky v nich sice nejsou. ale to mě netrápí.


  • 0

#199 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 8:48

Nějak mi uniká, k čemu potřebuješ už hotové GPX importovat do Geogetu? Potřebuješ se přece na labky navigovat, takže import do navigace nebo do nějaké aplikace v telefonu a s tím je to stejné, jako s každým jiným GPX.

 

Co třeba kvůli práci jako se standardní keší? Pro filtrování, pro export keší při přípravě na nahrání nenalezených do GPSky při standardním nahrávání keší z GG?

Jedu do oblasti, tak tam nahrávám všechny keše z GG v oblasti, tak přece nebudu hlídat, jestli jsem si tam kromě těch, co mám v GG ještě nahrál nějaké GPXko s labkami...


  • 3

#200 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 9:33

Nějak mi uniká, k čemu potřebuješ už hotové GPX importovat do Geogetu? Potřebuješ se přece na labky navigovat, takže import do navigace nebo do nějaké aplikace v telefonu a s tím je to stejné, jako s každým jiným GPX.

Já si do Geogetu cpu všechny informace a kešky.
Pak si kopíruji do mobilu celou databázi z Geogetu a nemusím přemýšlet, co a kam ex/importovat. Prostě mám vše offline v mobilu. Když je potřeba, tak si v terénu můžu jen něco zaktualizovat.
Druhá věc jsou statistiky
  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama