Přejít na obsah


Fotka

Nový typ cache: Lab cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
247 odpovědí na toto téma

#41 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 20:37

Roman, Jacka: Já nad tím konceptem taky trochu kroutím hlavou, ale než to zařadím do kategorie "blbost" nebo "pitomost" tak si počkám, jak to bude vypadat ve skutečnosti. Navíc docela rád zkouším nové věci.

Ale jo, já proti labkám principielně nic nemám, na Skořápkách jsem si udělala tři a jsem spokojená. Podle mě je dobře experimentovat, jen mi leze na nervy ta určitá nedotaženost toho celýho nápadu. Proč všechny ty experimentální keše, i když třeba krátkodobě funkční, nemůžou mít normální listing, později dohledatelnej jako normální archivní keše, proč za ně nemůže mít bod i owner, proč nemají D/T a velikostní označení a nefigurujou ve statistikách?  To by přece nebyl takovej problém. A proč v tomto případě jsou vyhrazený jen pro PM, ne-li z reklamních důvodů?


  • 1

#42 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 20:42

Šup a mám to v takovém imaginárním, PM only, privátním lab ignorelistu.


  • 0

#43 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 20:44

Mě při takových událostech často napadá, že by se síly mohly zaměřit primárně spíše na jiné důležitější oblasti, např. na wherigo, waymarky, ...


  • 6

#44 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 21:27

Když byli Groundspíci v září v Praze, tak se téma wheriga vytáhlo. A co jsem slyšel, tak na to koukali jako blázni. Jaké wherigo? U nás je to vcelku běžný typ keše, ale v USA hodně vzácný, Američani jsou líní lovit multinu o jedné stage, natož aby kvůli Čechům dál něco dělali s wherigem. Víc by o tom věděl Kulhal.


  • 0

#45 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 10:25

Takže další - tentokrát oficiální - info o I "srdíčko" Geocaching:
 
video a příklady využití - http://blog.geocaching.com/2014/01/i/
 
F.A.Q. - http://blog.geocachi...tgeocachingfaq/
 

Does a Lab Cache effect the statistics on my Geocaching profile page? - The short answer is, “It will in the future.” The current statistics system does not support Lab Cache finds, but it will in the future. We’ll keep you posted.  

Does my hide count go up if I create a I <3 Geocaching Lab Cache? - Nope.

 

Tedy labky sev budoucnu budou započítávat do statistik, avšak rozhodně ne do založených.


Tento příspěvek byl upraven od puczmeloun: 29 leden 2014 - 10:33

  • 2
Užívej života...

#46 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 10:43

To je ovšem veledůležitá zpráva pro lovce zatížené na milníky, jako jsem třeba já (vybírám s na celé stovky zvláště hezké cache). Teď už vím, že je třeba počítat i s labkami. Díky Puczmeloune za průzkum.


  • 0

#47 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 10:46

...už vidím, jak v Praze vznikne pro někoho Labtrail, aby měla Praha další prvenství ve světě - kačera s nejvíce odlovenými labkami :D.
  • 2

#48 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 11:26

Když vidím ta videa a to, kolik úsilí věnuje Groundspeak kvůli "keši pro jedince", tak se čím dál více divím...

 

A čím dál více ve mě sílí názor, že se mi všeobecně koncept LAB keší nelíbí - vnáší to zmatky do hry. Ať už kvůli statistikám, tak už kvůli tomu, že vynakládají energii na něco, co nemá dlouhého trvání a je pro hodně omezený okruh lidí...

 

Samozřejmě jako každý bych i já bral mít další "ikonku" ve statistikách, ale za cenu, že moje peníze, co jdou do PM členství, budou využity na tyhle blbosti (vývoj něčeho, jako byly čelenky), tak to raději ne... I když samozřejmě pokud bych byl někde, kde bude k dispozici, asi si ji odlovím...

 

Účel nového typu LAB keší - vůbec nechápu, protože pro podobné účely, pro které tento typ LAB keší vzniká (alespoň dle toho videa), jsem v pohodě založil normální krabku a doteď jsem rád, že jsem to tak udělal, protože nyní z ní má radost i více lidí, než jen ten obdarovaný....

 

Bohužel mi čím dál více připadá, že Groundspeak jde cestou konzumu, dává se důraz na jednorázové akce, které se zalíbí masám, místo toho, aby byla práce využita na to, s čím jsou problémy a co by chtělo vylepšit...

Chápu, jsem jeden z mála, kdo si to myslí, ale je to můj názor. Samozřejmě pokud se naskytne příležitost, i LAB keš si odlovím, ale to neznamená, že budu sdílet nadšení o tom, jak skvělou věc někdo vymysleli, když ke stejnému účelu se dají využít normální kešky :-( (Vyzkoušeno z vlastní zkušenosti)...

 

Připadá mi to jako jít s dělem na mouchu...

 

PS.: Když jsem viděl pár fotek v článku ČAGeo, chápu, že byly hezké, ale přišlo mi, že mohly být klidně udělané jako normální keše (tedy, musely by být trochu dál kvůli kolizím), nebo jako se to dělalo doteď na eventech - že se pro ty eventy dělaly "kešky" či skrýše, které se prostě nepočítali... Ovšem asi to některým bylo málo, tak kvůli tomu museli vzniknout tyto LABky, aby i za ty byly body.


  • 7

#49 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 11:53

Panenko Maria podsrpenská, to je zase... :rolleyes: tak to vypadá, že GS čte tohle forum, předně plkací vlákno a všimlo si téhle mojí vytaženiny z historie  :ph34r:

 

http://www.geocachin...lákno/?p=453992

 

teď už bude mít zamilovaný pár mnohem větší motivaci k takovému randevú...založí si lab cache :D  všem se omlouvám, jestli na tenhle popud vznikla tahle konina  :D achjo, stokrát radši by byl člověk za podporu webek, wheriga a dalších projektů :unsure:


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#50 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 12:15

Tedy labky sev budoucnu budou započítávat do statistik, avšak rozhodně ne do založených.

 

Tak si je bude logovat i owner, bude-li to mozne a nebo se budou zakladat pod jinym uctem (mam na mysli labky obecne, nikoli tuto akci s jedinym moznym nalezem). ;)


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 29 leden 2014 - 12:16

  • 0

#51 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 12:36

Další informace - tohle mě docela překvapilo a nutno říci zděsilo. Neví o tom někdo něco více?

 

(Jednoduše celý geocaching.com běží na dvou systémech - novém a starém. Labky běží na novém, zbytek keší na starém - to je proč nelze statistiky zavést hned teď. Plánem je všechny keše přesunout na nový systém, systémem dvakrát měř, jednou řež.)

 

The geocaching site currently exists on two systems, an older system and a newer system. Geocaching Labs was built on the new system. The stats live on the older system and aren't available on the new systems. It won't always be this way. We will eventually bring all current geocache listings over onto the new (more efficient) system and integrate everything. This takes time and resources. It would be horrible to rush into that, break something big, and disrupt your upcoming caching adventure. This is why you might hear Moun10Bike or myself letting you know, on other threads, why some functionality on the site isn't as easy to create as it may seem. This is also why you are hearing that the stats may work correctly in the future, but they aren't there yet - it is our hope to make it happen, because we would really like this too.

  • 0
Užívej života...

#52 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 12:44

Další informační nášup - http://support.groun...b.chapter&id=96 - vysvětlení logování, sdílení, statistik a tak...


  • 0
Užívej života...

#53 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 12:52

Uff, vypadá to, že geocaching tak nějak mění svou podstatu. Kdo chce, abych mu založil lab keš u něj v obýváku a splní ji tím, že opíše kód z hrnku s čajem?


  • 0

#54 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 12:53

...už vidím, jak v Praze vznikne pro někoho Labtrail, aby měla Praha další prvenství ve světě - kačera s nejvíce odlovenými labkami :D.

 

Kazdy PM kacer bude moci zalozit jen jednu takovou labku. Tudiz pro takoveho kacera s nejvice odlovenym labkami na svete by muselo zakladat vice kaceru.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 29 leden 2014 - 13:07

  • 0

#55 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 12:55

Můžeme je všichni založit pro Groundspeak :-)


  • 3

#56 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 13:12

Kazdy PM kacer bude moci zalozit jen jednu takovou labku. Tudiz by pro takoveho kacera s nejvice odlovenym labkami na svete by muselo zakladat vice kaceru.

 

V případě, že mají LABky sloužit k testování nových směrů v GC (jestli to dobře chápu) - tak asi GS přemýšlí, že by něco podobného zavedl i do normálních keší? Vždyť takovou keš můžeš udělat i dnes... Jen ten dotyčný může dostat informace předem a pro ostatní se zveřejní trochu později a je z toho pak většinou PĚKNÁ NORMÁLNÍ KEŠ. Nejen keš na jedno použití, která pak skončí v propadlišti dějin... To si takovou "keš - nekeš" (navíc je leda ikonka a 1 v počítadle nálezů) můžu soukromě komukoliv udělat i teď, jen to nebude přes server GS (viz. ten odkaz od Pražského Chytráka).

 

Krom toho už teď jsem viděl na jiném fóru zprávu o tom, že "kdo chce novou ikonku, tak se má ozvat, výměnný obchod vítán"... 

Tento odkaz byl asi z legrace, ale nedělám si iluze, že ve spoustě případů to bude stejně fungovat hlavně takhle...


  • 0

#57 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 29 leden 2014 - 13:28

jo. Asi jo. A v čem přesně je problém? Jedinej, komu to může vadit je GS - tomu trochu naroste množství dat. Ale tobě ani nikomu jinýmu to přece nic neudělá. Pakliže někdo někomu vytvoří soukromou keš, tak o tom ani nebudeš vědět - proč by taková keš musela nutně bejt pro všechny tedy nechápu.

 

Spousta z nás tím geocachingem poměrně dost žije. Utrácíme reálný peníze za desítky mincí z plechu, stali se z nás sběratelé ikonek, na dovolený jezdíme s ohledem na keše, plánujeme výlety. Spousta dárků je s touhle naší kratochvíli spojená. Proč je tedy tak divný, že někoho napadlo, že půjde někomu udělat osobní, personalizovanou keš? A někomu s tím udělat radost. ...

 

Moc tuhle paniku nechápu...


  • 0

#58 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 13:37

No, já třeba nejsem z cachí typu "Otylie tady mela narozeniny" nebo "Zde si bral Hynek Jasminu" úplně odvázaný. Chápu, že pro místní to může být fajn, ale největší přínos je pro samotné oslavence a pro takový případ se přesně hodí to, co teď GS zkouší v rámci Lab cachí. Náhodnému cacherovi to opravdu nic neřekne. A vzhledem k tomu, že to ani nebude "špinit" mapu nebo statistiky kohokoliv jiného než jen oslavence, tak mi to nevadí. Škoda jen, že asi nikoho z mých přátel nenapadne pro mě něco takového stvořit (aneb partnerka po "fiasku" s TB k narozeninám [byl prostě příliš hezký než abych jej pustil do světa] už raději nic takového nezkouší).


  • 0

#59 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 13:43

to jest pravda, jestli to bude konec keší ala "drive-in pro Martina" tak jedině dobře.
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#60 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 13:44

Bohužel mi čím dál více připadá, že Groundspeak jde cestou konzumu, dává se důraz na jednorázové akce, které se zalíbí masám, místo toho, aby byla práce využita na to, s čím jsou problémy a co by chtělo vylepšit...

Chápu, jsem jeden z mála, kdo si to myslí, ale je to můj názor. Samozřejmě pokud se naskytne příležitost, i LAB keš si odlovím, ale to neznamená, že budu sdílet nadšení o tom, jak skvělou věc někdo vymysleli, když ke stejnému účelu se dají využít normální kešky :-( (Vyzkoušeno z vlastní zkušenosti)...

Vítej v klubu :D!


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama