Přejít na obsah


Fotka

Nový typ cache: Lab cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
247 odpovědí na toto téma

#161 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 10:08

...Prostě koncept dočasné eventové keše mi přijde jako skvělý nápad a docela i povedený. ...

Ano, jenže už rok se "ladí" a pořád je to jako "Lab cache", místo aby se teda konečně zavedl odzkoušený a prověřený nový typ "Dočasná eventová keš", která bude mezi ostatními dříve zavedenými typy jako rovnocenná včetně statistik, logů, počítání atd.


  • 4

#162 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 10:12

Každý, kdo při únorové akci udělal labku, tak ji má mezi založenými.
Statistiky od GS mi jsou celkem jedno, v GG si udělám svoje a lepší. :) Takže vesele lovím vše i labky.
  • 3

#163 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 10:33

Labky máme odlovené jen ze Skořápek, statistiky si žádné extra netvořím, vystačím si s tím, co je přímo na gc.com. Kdysi mě statistiky lákaly, ale nakonec jsem přišla na to, že je k ničemu ani nepotřebuju, raději trávím čas plánováním výletů, než tvorbou statistik a přehrábáváním se v nich. :rolleyes:


  • 3
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#164 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:31

Mě naopak na geocachingu mimo jiné baví i statistiky. Rozhodně ale nesleduju ty na gc.com, u sebe ani u jiných. Všelijaké programy s labkami dokážou pracovat, takže v tom problém nevidím.


  • 2

#165 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:44

Ahoj, včera večer jsem zpracoval vyhodnocení dotazníků z terezínských labek. Děkujeme všem za slova chvály i za kritické připomínky. Ještě mi zbývá zpracovat to do nějaké podoby vhodné ke sdílení, ale už teď je zřejmé, že výsledky průzkumu jsou navlas stejné s tím loňským. Koncept labek se naprosté většině lidí líbí, ale cca 25% lidí by uvítalo lepší integraci do statistik.

 

Analýzu z loňských GeoSkořápek jsem poslal do Groundspeaku, a pak jsme si se slečnou zodpovědnou za labky vyměnili ještě pár mailů. Je mi jasné, že odezva ze všech ME s labkami byla podobná – a proto se alespoň pokusili narovnat ty statistiky. Ještě před pár měsíci s tím vůbec nepočítali.

 

Až budu posílat zprávu z Terezína tak zdůrazním, že to stávající zapracování do statistik pořád není uspokojivé. K tomu se přidává (stejně jako vloni) oprava GPX, možnost rozšíření logu nebo hodnocení a přístup pro externí aplikace, zejména mobilní. Už teď tuším, co je reálné a co ne, ale názory účastníků předáme bez ohledu na to.

 

Jeden osobní postřeh: Při čtení všech těch připomínek jsem si uvědomil o co jsem spokojenější od okamžiku, kdy jsem statistiky přestal řešit. Tím samozřejmě nijak neshazuji ty, pro které statistiky jsou důležité. Každý si v této hře najdeme svůj odstín, a žádný není lepší nebo horší – až na výjimky.


  • 6

#166 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:54

Abys je tak pěkně zpracovanou prezentací nevyplašil  :lol:


  • 1

#167 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 12:33

Se mi líbí, jak tu všichni brečí jen nad tím, jak "jim to rozhodí statistiky a proto tu neuvěřitelně hloupou a nesmyslnou blbost neloví a zcela okázale ignorují" a dokazují tím jen to, jak je pro ně GC o "honění bodů" a "vylepšování statistik". (Ano, taky si statistiky dělám - ale kdo je viděl tak ví, že s intervalem zhruba ročním a nepotřebuju si na tom honit triko.)

 

Já si nechci honit triko, já prostě mám ráda v čísličkách pořádek, asi profesionální deformace. Tak mě klidně pasujte na honiboda, ale poraďte mi, jak se zbavit té labky, kterou jsem ani nezaložila, jen půjčila profil někomu kdo si ji chtěl založit.


  • 0

#168 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 14:24

To asi nepůjde.


  • 0

#169 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2019 - 21:19

Vypadá to, že GS začíná experimentovat s dalším typem Lab keší - tzv. Adventure Lab.

 

Vypadá to na náhodný výběr 250 autorů, kteří se přihlásí na výzvu (došlo to v infomailu).

 

Tak se koukejte přihlásit co nejvíce Čechů, ať je možnost, že jsou tady u nás ;-). I když budou jen krátkodobé...

 

PS.: Můžeme spekulovat, jak taková keš bude vypadat. Že by něco na způsob wheriga?

 

 

 

Approximately 250 participants will be selected through a randomized process. If selected, you will receive exclusive access to the Adventure Builder Tool to design an Adventure Lab experience with five locations for the public geocaching community.  

Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 30 leden 2019 - 21:22

  • 0

#170 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2019 - 21:44

Vypadá to, že GS začíná experimentovat s dalším typem Lab keší - tzv. Adventure Lab.

 

Vypadá to na náhodný výběr 250 autorů, kteří se přihlásí na výzvu (došlo to v infomailu).

 

Tak se koukejte přihlásit co nejvíce Čechů, ať je možnost, že jsou tady u nás ;-). I když budou jen krátkodobé...

 

PS.: Můžeme spekulovat, jak taková keš bude vypadat. Že by něco na způsob wheriga?

Taky jsem na to koukal a taky mi není úplně jasné, jak to s novými labkami bude.

Chápu to tak, že prostě vylosovaný owner udělá max 5 zastávek a na nich se bude zjišťovat slovo jak ve standardní labce. Nebo jestli ten builder tool umožní něco navíc ?

 

Mimochodem, co na tom vidím jako nejzajímavější je poznámka, že výhledově zruší web na logování labek, protože různí lidé podvádějí a logují je bez toho, aby místo navštívili. Nahrazeno to bude aplikací pro apple a android, která pomocí GPS ověří, že je člověk na místě.


  • 0

#171 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2019 - 22:58

Vypadá to, že GS začíná experimentovat s dalším typem Lab keší - tzv. Adventure Lab.

 

Vypadá to na náhodný výběr 250 autorů, kteří se přihlásí na výzvu (došlo to v infomailu).

 

Tak se koukejte přihlásit co nejvíce Čechů, ať je možnost, že jsou tady u nás ;-). I když budou jen krátkodobé...

 

PS.: Můžeme spekulovat, jak taková keš bude vypadat. Že by něco na způsob wheriga?

Taky mi to přišlo. Mám tomu tedy rozumět tak, že se teprve bude dělat náhodný výběr z těch, kdo projeví do 26.února zájem?

 

A k té krátkodobosti - píší tam o několika měsících. Pokud bude na odlov řekněme půl roku, tak to není až zas tak krátká doba.


  • 0

#172 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 2:25

Taky jsem tomu moc nerozumněl - ale jistota je jistota, při nejhorším to nevyužiju


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#173 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 6:13

Já už ten mail nemám a na stránkách gc to nemůžu najít.


  • 0

#174 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 6:38

Mimochodem, co na tom vidím jako nejzajímavější je poznámka, že výhledově zruší web na logování labek, protože různí lidé podvádějí a logují je bez toho, aby místo navštívili. Nahrazeno to bude aplikací pro apple a android, která pomocí GPS ověří, že je člověk na místě.

Ta aplikace už existuje někdy od prosince. Je ke stažení na PlayGoogle a jmenuje se Adventure Lab

 

Edit: Našel jsem k aplikaci víc info


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 31 leden 2019 - 7:11

  • 0

#175 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 7:31

No moc na vyber tam neni, druhou nejblizsi serii mam v Hanoveru :(
  • 0

#176 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 7:39

No ano, to je samozřejmé, protože LABky jsou jen a pouze na Mega a Giga eventech. Kdybys měl dlvené poslední LABky v Praze, které byly na Skořápkách a předtím na Gaspacco, měl bys je tam jako nalezené.


  • 0

#177 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 7:42

já to mám v mailu taky.


  • 0

#178 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 10:22

Co jsem slyšel, tak labky se budou logovat přímo v aplikaci a hráč se musí pohybovat v předem nadefinovaném okolí od labky. Něco jako výseč ve wherigu. Omezí to logování podvodníků (pokud neumí pracovat s fakegps), na druhou stranu to poškodí lidi co nejedou online. Tak jsem zvědav jak to nakonec vymyslí.


  • 0

#179 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 11:03

 

Tak jsem zvědav jak to nakonec vymyslí.

Nic nevymyslí, je to napsáno v odkazu, který jsem sem dal dnes ráno. (strojní překlad v citaci):

Aplikace doplní webový prohlížeč Labs na krátkou dobu (pravděpodobně po dobu několika měsíců). Nakonec bude webový přehrávač vyřazen.

 


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 31 leden 2019 - 11:04

  • 0

#180 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2019 - 11:17

Mail mi právě dorazil. Přihlásit se do projektu nemůžu, protože v podmínkách požadují mít založenou alespoň jednu lab keš. A pokud vím, tak mimo eventy to šlo založit jen jednou.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama