Přejít na obsah


Fotka

Nový typ cache: Lab cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
247 odpovědí na toto téma

#201 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 9:37

Hezky zde teoretizujete ;)

 

Stávající nové LABky (5 kusů) jdou udělat jako virtuálka, nebo fyzická keš (tam to ale asi ztrácí smysl), jako virtuálky + bonuska (5+1). Jde k nim udělat i GPX, logování omezit na dané místo nebo logovat doma od stolu. Jde jen o to, jakou kdo má fantazii a jak to nastaví. A mě zatím nic rozumného nenapadá, čas je do konce dubna.

 

Co vidím jako chybu systému, tak, že LABky nevidíte na mapě. Částečně i ta aplikace. Ale ta je dle mého líp řešená než nedávné AR_caches.

A co se mě u nich naopak líbí - tak logování. Žádné nesmyslné logy, kterých je dnes 95% a hlavně FTF má jen jeden, žádné eventy, svolávání a čekání.


  • 0

#202 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 9:42

Ani na to Geoget nepotřebuju, stejně za den nestihnu víc než 15 - 20 keší a na ty se obvykle koukám v počítači předem, abych vyfiltroval co je pro mě reálné a co ne, případně vyluštil od stolu co se vyluštit dá. A zase: project-gc mi dává dost informací k tomu na co se eventuelně zaměřit - chybějící měsíce založení, D/T kombinace, atd.

 

Ano, svého času jsem Geget zkoušel, ale k srdci mi nepřirostl. Každý to holt má jinak.


  • 1

#203 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 10:16

Každopádně otázku importu těchto solitérních LAB kesek už řešíme v Geogeti diskuzi. Zopakováním dotazů kdekoliv jinde se proces neurychlí.
  • 0

#204 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 10:51

Ani na to Geoget nepotřebuju, stejně za den nestihnu víc než 15 - 20 keší a na ty se obvykle koukám v počítači předem, abych vyfiltroval co je pro mě reálné a co ne, případně vyluštil od stolu co se vyluštit dá. A zase: project-gc mi dává dost informací k tomu na co se eventuelně zaměřit - chybějící měsíce založení, D/T kombinace, atd.

Ano, svého času jsem Geget zkoušel, ale k srdci mi nepřirostl. Každý to holt má jinak.

Ses ptal na důvody, tak jsem ti odpověděl.
Já si třeba během zimních večerů luštím mysterky, i když vím, že se k nim v dohledné době nedostanu. Pak když do dané oblasti jedu, využiju i vyluštěné mysterky. A když pak cestuji po kraji, tak se na daném místě podívám, co je v okolí za kešky. Pokud se jedná o tradičku, tak v celém procesu nemusím nikdy otevřít listing. Ani při logování. Skoro vždy si ho čtu, jsem zvědavý, co se tam píše.
Pokud někam jedu, nepotřebuji žádnou horkou přípravu.
V aplikaci Locus mám dobré mapové podklady a kukátko to databáze GeoGetu.
Všechno funguje offline i online.
  • 1

#205 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 11:56

Tak zajímalo mě především k čemu to potřebuje Vacerman, ten položil otázku jak naimportovat.


  • 0

#206 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 11:57

Tak u toho Karlštejna jsem to u jedné otázky zkusil plácnout jen tak od stolu. Jde to... :huh:
Smazat takový 'log' se potom dá tady: https://labs.geocaching.com/logs


Pokračuji v diskuzi v jiném vlákně :-)

Log u nalezené LABky bych NEMAZAL! Nebo už ho asi nikdy nezaloguješ!
Alespoň podle zkušeností s eventovými Labkami. Ani po dotazu na GS. Chtěl jsem pár logů z LABek upravit (přehodit pořadí nebo tak něco) a tak jsem je smazal. A zjistil, že už víckrát zalogovat nejdou! Takže pešek...
  • 0

#207 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 13:19

Hmm. Sice jsem log smazal, ale tváři se to, stále jako nález. Asi tam budu muset skutečně zajet. :)

 

 

Přiložené miniatury

  • lab.PNG

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#208 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 13:23

Když se stránka s logy načítá, na chvíli se objeví tlačítku UNDELETE. Jakmile se stránka celá načte, tak zmizí. Asi funkce do budoucna ?

Přiložené miniatury

  • lab2.PNG

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#209 Vacerman

Vacerman

    Vacerman

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 16:32

Tak zajímalo mě především k čemu to potřebuje Vacerman, ten položil otázku jak naimportovat.

 

Když už jsem debatu v nesprávném vlákně otevřel (ve správném dříve nebyla a objevila se také až včera, na což jsem odpoledne nedokouknul a omluva za otevření paralelní diskuse zde), tak sem aspoň dám odpověď na zvídavou otázku: abych měl všechny kešky pohromadě na jednom místě a díky tomu se s nimi snáze pracovalo.

Geoget je místo, kde s keškami pracuji, k mysterkám přidávám finální waypointy, ověřuji, zda kešky nejsou archivované, při plánování trasy výletu si v něm generuji náhledové mapy příslušné oblasti (a v tento okamžik bych také chtěl vidět vše, co tam kde je, a ne že tam jsou ještě někde nějaké labky, které mi ale na mapičce chybějí..., případně si ani neuvědomím, že tam vůbec jsou, když je v Geogetu ani neuvidím - nebavím se teď nutně jen o ČR, kde si člověk možná těch pár labek zapamatuje, ale poměrně často keškuji i v zahraničí...), ve finále pak z 80-90 % keškuji podle Locusu, ve kterém z offline databáze Geogetu nahrávám kešky v oblasti výletu. Z nějakých 10-20 % dochází i na záložního Garmin Oregona 550, do kterého také generuji v Geogetu aktuální exporty oblasti, kam plánuji vyrazit, a naopak všechna nepotřebná GPXka z minulých výletů mažu, aby Garmin vůbec fungoval. Ano, umím si jak pro Locus tak pro Garmin představit i různá jiná technická řešení, jako separátní nahrávání GPX souborů apod., ale takový komfort jako all in one řešení přes Geoget neposkytují...


Tento příspěvek byl upraven od Vacerman: 13 březen 2019 - 16:57

  • 3

#210 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 18:18

OK, každý má svoje osvědčené postupy. Jen mne zarazilo, že Geoget má dle dotazu s jejich importem nějaké problémy. Nepozoroval jsem při importu labkových GPX žádné odlišnosti od jiných druhů keší.


  • 0

#211 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 18:40

Barvoslepý také nechápe, proč ostatní blbnou s barvami. Také je není schopen pozorovat, ale přitom barvy existují i když se mu jeví jen jako šeď.


  • 2

#212 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 19:53

Nefandíš si moc? V IT dělám nějakých 35 let, tak už se v něm dost orientuju. Kdybych nutně potřeboval nějakou geogetí funkci, která jinde není k dispozici, překousl bych dost neintuitivní ovládání (rozumím tomu, je to daň za postupný vývoj a přidávání funkcí) a použil bych ho. Ale nepotřebuju, s nahráváním keší problém nemám, poznámky se dají psát přímo ke keši a nimrat se ve statistikách není důvod. Na keše chodím kvůli vypadnutí ven a na eventech si pindíka s jinými kačery nepoměřuju :) .


  • 0

#213 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 20:04

To byla narazka na to, ze "jsi nepozoroval rozdil". Ale jinak hezky proslov. Kdyz si nepomerujes pindiky na eventech, zkus to nedelat i tady. Debaty ve stylu: "Proc to potrebujete, blbeckove, kdyz to nepotrebuji ja!" opravdu k nicemu nevedou.


  • 3

#214 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 23:01

phrkt: Je to ryze subjektivní. Já jsem ajťák asi stejnou dobu jako ty, možná o nějaký rok více. A ovládání GeoGetu mi právě naopak připadá velmi intuitivní - jen prostě trochu odlišné od některých jiných programů. Ale když člověk pochopí co je to "seznam" tak si myslím že pak už je to jednoduché.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#215 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2019 - 23:06

Tak to zrekapituluju: na nesmělý dotaz, proč to Vacerman vlastně potřebuje jsem napřed dostal 4 s dotazem nesouvisející příspěvky ve stylu jak se vůbec můžu bez Geogetu obejít. Potom mi Vacerman odpověděl, odpověď jsem akceptoval a považoval téma za uzavřené.

 

Pak ses ozval poněkud ironicky (a zbytečně) ty, i jsem v podobném stylu odpověděl. Aby bylo jasno: Geoget je určitě úctyhodné dílo, ale co se mne týká, nemám potřebu ukládat si offline desetitisíce keší do foroty a týden co týden je aktualizovat, považuju to za nadbytečný mezikrok a za zbytečnou zátěž serveru gc.com. Nahraju si těch pár  potřebných keší večer před odlovem přes wifi nebo chvíli  před ním přes mobilní data přímo do aplikace a po odlovu je jako už použité z ní zase smažu, to se týká i těch labek, je mi přitom jedno, z jakého zdroje to GPX je. O statistikách a jejich (ne)potřebnosti jpro mne sem se už zmiňoval.

 

To je vše.


  • 0

#216 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2019 - 6:28

Já teda moc nechápu, proč se ptáš na důvody, zatímco tazatel se ptá na způsoby, navíc týkající se geogetu, s kterým neumíš a pravděpodobně tedy neporadíš A když dostaneš několik defakto stejných odpovědi včetně Vacermanovo, neodpustis si rýpnutí, proč to ostatní dělají, když ty to děláš jinak. Tak se pak nediv ;-)
A možná by to moh mod promazat, stránka totálně OT včetně mého postu :-o

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 14 březen 2019 - 6:29

  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#217 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2019 - 10:01

Geoget jsem nainstaloval asi pětkrát a pětkrát ho zase smazal. IT nerozumím a jak píše phrkt, je to hodně neintuitivní.


  • 0

#218 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2019 - 10:36

Neintuitivní je pro mě i Explorer jako souborový manažer, když jsem "vyrůstal" na M602, Norton Commanderu a teď Total Commanderu :-)

 

Stejně tak jako je pro člověka neintuitivních spousta programů, které jsem se naučil používat, protože dělají něco "nového" co jsem do té doby nepotřeboval. A tady je možná nejvíc zakopaný pes...

Po prvním otevření GG - jo, jak se tohle používá? No, tak asi někde nějaký návod. Jo, ono se dá dělat tohle a tohle? To je super! A pak vlastně zjistíš, že to má logiku. Stačí překonat ten počáteční odpor k tomu neznámému.

Pokud někdo, kdo nezná kolo, přijde k němu, vleze na něj, spadne, řekne si, tohle je věc na nic a půjde pryč, pak ale neuvidí, co se s tím kolem dá dělat.

Opravdu dobré srovnání různých postupů má jen ten, kdo všechny ty postupy opravdu zná. A to je opravdu málo lidí...

 

Na druhou stranu je to i o tom, jak se kdo připravuje na výlety. Někomu stačí C:Geo v telefonu, nemá PM členství, neluští si dopředu keše, má čas si před výletem naťukat souřadnice po jedné do GPSky. Pro toho stačí v pohodě webové rozhraní. Nemá pak cenu zkoušet něco jako GG. Zvlášť, když při stahování dat teď GS to dost zkrouhnul pro BM členy. Pro toho je GG asi zbytečný, tomu ho taky nebudu doporučovat. Ale pokud se někdo bude ptát proč používám GG, tak protože jakmile si zvyknete na logiku, s jakou pracuje, je to výborný program.


  • 2

#219 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2019 - 10:53

Ale hlavně, je to tu offtopic. Pokud někdo má tu potřebu vytrubovat do světa své antipatie, nemusí to dělat zrovna ve vláknu k LABkám.


  • 0

#220 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 19:08

...jdou udělat jako virtuálka, nebo fyzická keš (tam to ale asi ztrácí smysl)...

To my si naopak nemyslíme, že by to ztrácelo smysl. Na labkách jsme začali pracovat hned jak jsme dostali e-mail s přístupem (něco přes měsíc) a dnes jsme to spustili (https://labs.geocach...com/goto/ohynek).

Co zamrzí, že hodinu po spuštění se našel jakýsi "borec" s více než 2500 nalezenými labkami který začal hádat kódy, ale snad takových mnoho nebude.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama