Přejít na obsah


Fotka

Nový typ cache: Lab cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
247 odpovědí na toto téma

#81 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 8:37

Ono by možná nebyly ty keše tak hrozné, kdyby se tím totálně nezničily milníky ve statistikách... Někteří lidé včetně mě se snaží mít v nich nějaké "lepší" keše, ale LABky by to celé rozházely...

 

Nad tím jsem taky přemýšlel, ale k tomu se GS jasně vyjádřili ve FAQ - pro milníky s nimi nepočítat. I když je čase nějakým způsobem zakomponují do statistik, milníky by měly být mimo.


  • 0

#82 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 12:42

Kdo taky dostal email?

Rychle jsem to prošel a pokud jsem správně pochopil, tak každý PM může založit vlastní Lab Cache. Jen trochu nechápu účel.

 

 

To by mě zajímalo, kdy to přijde ostatním :-) Kdybych nesledoval fórum, tak o LABkách vůbec nic nevím...

 

Jsem zvědav, kolik lidí si odloví svou vlastní LABku, ani bych se nedivil, kdyby to šlo...

 

 

 


  • 0

#83 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 12:56

Nejde to... :)

Jako vlastníkovi se ti zobrazuje text, že jsi v testovacím režimu a zadání kódu je jen testovacím úkonem, ne nálezem Lab cache...


  • 0

#84 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 21:07

...už vidím, jak v Praze vznikne pro někoho Labtrail, aby měla Praha další prvenství ve světě - kačera s nejvíce odlovenými labkami :D.

 

Sice se to diky nefunkcnim statistikam neda dohledat ale tipuji ze po Skorapkach uz nemalo prazaku to prvenstvi melo.


  • 0

#85 berzuh

berzuh

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 9:46

Myslíte, že ještě šance, že se lab keše, které jsme ulovili na Skořápkách, započítají do statistik "standardně"? Vadí mi u milníků pořád to přepočítávat :-(


  • 0

#86 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 11:45

Myslíte, že ještě šance, že se lab keše, které jsme ulovili na Skořápkách, započítají do statistik "standardně"? Vadí mi u milníků pořád to přepočítávat :-(

 

Bylo o tom diskutováno výše. Zjednodušeně všechny keše běží na starém systému, Lab Cache běží na novém systému. GS si za programátory najali křečky, kteří (nejsem IT) udělali nový systém tak nekompatibilní se starým, že na to aby se Lab Cache započítávaly normálně do statistik, je nutné je přesunout do systému starého, nebo naopak. Představitelé GS řekli, že to pravděpodobně skončí druhou možností, tedy že všechny keše budou převedeny do systému nového. A všichni víme, jak dlouho to GS trvá a kolik chyb podobné akce přináší. Tedy odpověď je ANO, šance tu je. Otázka je kdy, jak a jestli vůbec.


  • 1
Užívej života...

#87 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 12:11

Nemá smysl bědovat nad tím, jak GS vymýšlí hlouposti a jak se hra vyvíjí jinak než podle našich představ. Já vím, každá změna je jen k horšímu :).

 

Co smysl má je tuhle novinku vyzkoušet a pak slušným, rozumným způsobem vyjádřit svůj názor a předat ho ke zdroji. Mám pocit, že GS plánoval poslat dotazník všem, kdo se testu zúčastní. Pokud by to tak nebylo, tak jsem ochoten takový dotazník připravit, rozeslat, data vyhodnotit a poslat do Seattlu. Myslím, že je tak o trošku větší šance, že se tím budou zabývat.

 

Já si tuhle labku určitě vyzkouším, jen ještě nevím pro koho to bude.

Ja uz lab kes zkusil, poslal zene a vse fungovalo, vcetne dotazniku. Ten jsem vyplnil a uvidime.


  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#88 kesilov

kesilov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 12:56

Tak jsem si dnes vyzkousel vytvoreni Lab kese. Je to sice pakarna, ale napadl me zajimavy zpusob, jak ji vyuzit zabavne.

Kdyz Lab kes zalozite, dostanete link na stranku a tu pak muzete poslat te dotycne "obdarovane" osobe.

A co ten link misto poslani mailem dat sem? Pak by nastal neco jako FTF zavod, ovsem "vitez bere vse".

Aby to melo dobry smysl, stalo by za to zorganizovat treba v sobotu den lab kesi a dejme tomu v 10:00 sem nahazet linky a pak kaceri vzhuru do akce. Schvalne, kdo jich urve nejvic.


  • 0

#89 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 13:16

A co ten link misto poslani mailem dat sem? Pak by nastal neco jako FTF zavod, ovsem "vitez bere vse".

Aby to melo dobry smysl, stalo by za to zorganizovat treba v sobotu den lab kesi a dejme tomu v 10:00 sem nahazet linky a pak kaceri vzhuru do akce. Schvalne, kdo jich urve nejvic.

 

Pánbůh s námi i s Groundspeakem...


  • 1

#90 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 13:41

Tak jsem si dnes vyzkousel vytvoreni Lab kese. Je to sice pakarna, ale napadl me zajimavy zpusob, jak ji vyuzit zabavne.

Kdyz Lab kes zalozite, dostanete link na stranku a tu pak muzete poslat te dotycne "obdarovane" osobe.

A co ten link misto poslani mailem dat sem? Pak by nastal neco jako FTF zavod, ovsem "vitez bere vse".

Aby to melo dobry smysl, stalo by za to zorganizovat treba v sobotu den lab kesi a dejme tomu v 10:00 sem nahazet linky a pak kaceri vzhuru do akce. Schvalne, kdo jich urve nejvic.

tohle už mě taky napadlo a jen se dá čekat, kdy sem s tím někdo vtrhne...


  • 0

#91 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 13:53

Jenže tu nejde o FTF, ale FTL (first to log). Takže klidně můžu zalogovat všechny, co sem někdo hodí, a pak si to teprv v klidu objet. Nebo neobjet, ale i tak to všem zkazit. A i kdybychom se teda dohodli, že logovat se musí až po nálezu, tak zas to bere ten, kdo má internet v mobilu a ne ten, kdo keš první našel. Takže ani pro takovouhle srandu ten jejich systém moc nedává smysl. Leda by to Groundspeak udělal tak, že logování pouze s heslem a heslo by si první nálezce vzal na kartičce z keše.

Edit: řešením by bylo na fóru nezveřejňovat odkaz na listing, alebrž pouze souřadnice, a odkaz na listing buď vložit napsanej na kartičce do keše nebo tam vložit třeba kartičku s heslem, případně mailovou adresou, která odkaz na listing na požádání zašle nebo tak něco. Aby prostě ten, kdo keš najde první, měl zajištěno, že zaloguje on. Ale nemůžu se ubránit pocitu, že i takováhle zábava se dá líp vymyslet a zorganizovat bez pochybnejch "hodinovejch" vynálezů Groundspeaku.

Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 07 únor 2014 - 13:59

  • 0

#92 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 13:59

Takže klidně můžu zalogovat všechny, co sem někdo hodí, a pak si to teprv v klidu objet. Nebo neobjet, ale i tak to všem zkazit.

Ale bez hesla nic nezalogujes.A linky i s hesly sem predpokladam nikdo davat nebude  :)


  • 2

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#93 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 14:05

Ono by možná nebyly ty keše tak hrozné, kdyby se tím totálně nezničily milníky ve statistikách... Někteří lidé včetně mě se snaží mít v nich nějaké "lepší" keše, ale LABky by to celé rozházely...

 

 

Nad tím jsem taky přemýšlel, ale k tomu se GS jasně vyjádřili ve FAQ - pro milníky s nimi nepočítat. I když je čase nějakým způsobem zakomponují do statistik, milníky by měly být mimo.

 

A víte o tom, že v podstatě ve všech statistikách se dá milník změnit na keš kterou chcete? :-) a to i v těch co jsou na gc.com


  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#94 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 07 únor 2014 - 14:33

Houby průkopníkem. Již včera proběhl konkurz na Drsňáka Vysočiny. Tříhodinovou kanálovou labcache pod nádražím v Jihlavě odlovil cacher Sm@jlik.

Listng k vidění zde: https://labs.geocach...e1-86eca767f0de

 

Podle interních informací by řetěz neměl být přerušen. Smajlik tam byl s Radkem694, kterému za odměnu vytvořil stejnou labcache. No a Radek bude pokračovat a dá šanci dalšímu....Takže nakonec ty labky podpoří kanálovky, které by neprošly schválením.  :D  :D  :D


Tento příspěvek byl upraven od Varouch: 07 únor 2014 - 14:44

  • 1

#95 kesilov

kesilov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 14:35

 Leda by to Groundspeak udělal tak, že logování pouze s heslem a heslo by si první nálezce vzal na kartičce z keše.

 

Prekvapive to tak GS skutecne udelal. Takze kes = karticka s heslem a prvni by si ji vzal. Potom FTF=FTL


Tento příspěvek byl upraven od kesilov: 07 únor 2014 - 14:37

  • 0

#96 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 15:28

A víte o tom, že v podstatě ve všech statistikách se dá milník změnit na keš kterou chcete? :-) a to i v těch co jsou na gc.com

 

Omlouvám se za offtopic, ale můžeš to rozvinout? Bez prohazování pořadí ulovených cachí to asi nepůjde.


  • 0

#97 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 15:49

Milníky se dají upravit a zamknout v profilu zde, poslední sekce "Milestone Overrides".


  • 3

#98 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 15:53

Hustokrutě! Děkuji :)


  • 0

#99 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 18:49

Milníky se dají upravit a zamknout v profilu zde, poslední sekce "Milestone Overrides".

 

jj Jirka mne přeběhnul, ale přesně tohle jsem myslel, pak je ti jedno jestli onu vyvolenou krabičku ulovíš jako 2000 či 2007 (vztaženmo na 7 labek z geoskořápek) :-)


  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#100 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 20:53

Milníky se dají upravit a zamknout v profilu zde, poslední sekce "Milestone Overrides".

Díky moc!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama