Přejít na obsah


Fotka

Nový tvar odkazu na cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2013 - 22:35

Groundspeak spustil nový tvar odkazů na keše. Vedle dosavadního odkazování přes guid nebo wp nebo coord.info/gc_kód je nyní možné použít také tvar gc kód, podtržítko, název keše (s pomlčkami místo mezer). Např.
http://www.geocachin...ce-ve-svitavach.

Vtip je v tom, že pouze tento nový tvar je použitelný také v nejrozšířenějším mobilním prohlížeči Opera Mini.
Chtěl bych tedy poprosit za nás, minioperatéry, jestli by obsah tagu [cache] tady na fóru nemohl být nově nahrazován nahrazován výše uvedeným tvarem odkazu.
  • 0
Vložený obrázek

#2 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2013 - 23:01

Takže Opera Mini bude opět zobrazovat listingy?
  • 0

#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 7:39

bluetracer napsal/a:


Vtip je v tom, že pouze tento nový tvar je použitelný také v nejrozšířenějším mobilním prohlížeči Opera Mini.
Chtěl bych tedy poprosit za nás, minioperatéry, jestli by obsah tagu [cache] tady na fóru nemohl být nově nahrazován nahrazován výše uvedeným tvarem odkazu.

coord.info to do tohohle formátu převádí, takže současný tvar GC18MFH by měl fungovat
edit: tak nefunguje, zřejmě se coord.info chová jinak v mobilu a jinak na pc
  • 0

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 8:12

Jak už jsem psal, ale on si toho jak je zde zvykem asi nikdo nevšimnul, je možný ještě jeden zápis URL - a to sice bez toho názvu keše. Tj. například http://www.geocachin...eocache/GC18MFH
  • 0

#5 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 11:27

bluetracer napsal/a:
...je nyní možné použít také tvar gc kód, podtržítko, název keše (s pomlčkami místo mezer). Např.
http://www.geocachin...ce-ve-svitavach.


Ono z principu téhle konstrukce je možné za ID keše dosadit cokoliv
http://www.geocachin...m_uplne_cokoliv
  • 0

#6 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 11:43

A jak se tento "nový" způsob odkazu popere s diakritikou v názvu keše?
která je mor a jako takový by měla být archivací vymýcena
  • 0

#7 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 13:39

Na stránkách gc.com je v odkazu název keše oddiakritizován. Ale vzhledem k pravdivému poznatku dejwyho je šumafuk, jestli odkaz napíšeš s diakritikou nebo bez či převedený do html entit, spřežek nebo kdovíčehoještě.

Takže abych aktualizoval původní dotaz: šlo by zde na fóru používat odkaz typu
http://www.geocachin...eocache/GC18MFH,
který v Opeře Mini funguje, místo dosavadního
http://coord.info/GC18MFH,
který v Mini Opeře nefunguje?
  • 0
Vložený obrázek

#8 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 14:07

jen jestli nahodou nejde spise o to, ze Opera Mini (jeji proxy server co uklada vse co přes nej zobrazite :-) ma problém s Redirectem Zkuste zobrazit (na popere mini) toto www.geocaching.com/geocache/GC18MFH bude prepsano na "dlouhy odkaz"
  • 0

#9 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 18:46

wefsafca napsal/a:
jen jestli nahodou nejde spise o to, ze Opera Mini (jeji proxy server co uklada vse co přes nej zobrazite :-) ma problém s Redirectem

Zkuste zobrazit (na popere mini) toto
www.geocaching.com/geocache/GC18MFH

bude prepsano na "dlouhy odkaz"

Opera nemá s redirectem problémy, Groundspeak redirect globálně zakázal a nic do něj nepošle.

Proxy server slouží k úpravě listingu a vložených obrázků, aby se minimalizoval datový tok do mobilu (a zároveň snížily potřebné zdroje mobilu - paměť a výkon procesoru).
  • 0

#10 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 19:57

Nevim co za stare mobily vyzaduje redukce ale na mem telefonu 2009 N5663 vykon byl bombasticky a podle me staci zapnout gzip deflate a vypnout obrazky :-)
  • 0

#11 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 20:42

wefsafca napsal/a:
Nevim co za stare mobily vyzaduje redukce ale na mem telefonu 2009 N5663 vykon byl bombasticky a podle me staci zapnout gzip deflate a vypnout obrazky :-)

To je velmi jednoduché. Každý, kdo nemá datový paušál a/nebo má telefon, který neslouží na šmrdlání po dipleji, ale hlavně na telefonování, velmi uvítá redukci objemu přenášených dat. Ne vždy je možné vypnout obrázky. Ne všude je taky 3G síť.
  • 0

#12 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 20:58

Nema datovy pausal? Tedy plati za objem prenesenych dat??? :-) Opera mini je v roce 2013 prezitek. Na iphonu nam paradoxne vypnute 3g a i na nokii. Rychlost neco ke 300kBps je naprosto v pohode. Samozrejme to nikomu necpu, mobilni data pouzivam prakticky od zacatku co jsou, kdyz jeste nikdo netusil, co je tethering... A opera mini mi dala kdysi zabrat, nechapal jsem, proc se s ni nedostanu na LAN 192.168. Rozsah :-) ono se NIKDE nepsalo, ze je to proxy server klient pro verejny internet ONLY...
  • 0

#13 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2013 - 21:15

wefsafca napsal/a:
Nema datovy pausal?
Tedy plati za objem prenesenych dat??? :-)

Samozřejmě. Co na tom ke smajlíkování? Tys nikdy nevyjel do zahraničí? Škoda...

wefsafca napsal/a:
A opera mini mi dala kdysi zabrat, nechapal jsem, proc se s ni nedostanu na LAN 192.168. Rozsah :-) ono se NIKDE nepsalo, ze je to proxy server klient pro verejny internet ONLY...

Promiň, tady přece stačí chápat princip...

Taky ti Operu Mini necpu, jen vysvětluju, že rozhodně i v současnosti smysl má. Pro mnoho lidí. Jestli nemá smysl pro tebe, tak ji nepoužívej a ostatním se nediv...

EDIT: Teď jsem kouknul i do ostatních vláken a koukám, že pán je univerzální odborník. Takže raději také končím, ostatně to zde bylo vlastně OT.:|
  • 0

#14 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 9:33

[quote]kiReGPS napsal/a:
[quote]wefsafca napsal/a:
Nema datovy pausal?
Tedy plati za objem prenesenych dat??? :-)[/quote]
Samozřejmě. Co na tom ke smajlíkování? Tys nikdy nevyjel do zahraničí? Škoda...
[/quote]

Protože jsem v posledních 10 letech neplatil za objem přenesených dat dovozovat, že jsem nevyjel do zahraničí? B)

A kolik tedy cca platíš za 1MB počítaných dat v tom zahraničí, když už to takhle děláš?

Já bych si je nakešoval na 2 kliky v iPhonu i s mapami či fotkami, buď v okolí anebo z pgx (Pocket Query), wifi je v zahraničí také všude, ale přiznám se, že mimo asi 2 států poblíž hranic jsem je nelovil. Nejsem žádný kovaný kačer.

[quote][quote]wefsafca napsal/a:
A opera mini mi dala kdysi zabrat, nechapal jsem, proc se s ni nedostanu na LAN 192.168. Rozsah :-) ono se NIKDE nepsalo, ze je to proxy server klient pro verejny internet ONLY...[/quote]
Promiň, tady přece stačí chápat princip...

Taky ti Operu Mini necpu, jen vysvětluju, že rozhodně i v současnosti smysl má. Pro mnoho lidí. Jestli nemá smysl pro tebe, tak ji nepoužívej a ostatním se nediv...[/quote][/quote]


Asi pro někoho to smysl má, stejně jako Flash, pro toho, který nezná jiné možnosti :-)

Mám x browserů, které umožní vypnout obrázky a skoro každý web má zapnuto gzip-deflate, tedy na textovém contentu opera mini skoro nic neušetří...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama