Přejít na obsah


Fotka

Petí cestovní kancelář - Alpy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2013 - 14:53

Vzhledem k tomu, jak se obtížně dohadujem na termitech, a také k tomu, že letos jsem si moc kopců neužil a chce se mi, a také k tomu, že mám tak nějak hloub do kapsy a nesmím... no doma mi zakázali... tolik utrácet za naftu, vymyslel jsem, že tu vysypu nápady a když se bude někomu líbit a bude mít někdy čas, nechť se ozve a navrhne termín a pak to dohodnem. Od října jsou v Alpách prázdniny, chaty zu, ale otevřený winterraumy, což je možná ještě lepšejší, a pokud jde o sníh, i po tom se dá chodit, případně mám sněžnice, mačky a cepíny navíc.

Takže:
- toho posledního víkenda v září plánuju Zillertaal, Olpererský okruh a pro drsňáky Olperer. Snad se k tomu sejdem. teď nově tam dokonce vyskočila multina kolem dokola hory, a podle mne by tam FTF mělo počkat.

- v Toteskách zbývá ferrata Tassillo s dvěma kešema, popř. s napojením na Spitzmauer, tam vyrazíme jak jen bude mít Burg volno;

- další tam jsou tři kopečky s kešema na jih od Spitzmaueru, mimo trasy, takže dobrodrůžo

- a pak zbejvá ta část nad PuhringerHutte, jsou tam taky 3 kešokopce. Tím jsou Totesky vyčerpaný.

- výpravy na FTF. To je vždy kam. Momentálně mám v merku:
- multina kousek od Glockneru, 2-3 dny, 3000m
- čtyři 2k kus pod Salzburkem, zdají se možné dát za nicmoc víkend
- je tu kousek od Linze nějaká lehká ferrata, ale tam dle mne FTF dlouho nevydrží. Pro víkend bych spojil s pokořením Fuguse Magnuse (obrstrom nad Linzem)

- jednodenní výprava s kolama do Kalkalpen, nádherný sjezdy s 18 tunelama, jsou tam nový kešky, chození lezení, brodění mezi skalama.

- V Nízkých Taurech je série 5 multin s bonusem na 2-5 dní každá. To bych rád postupně, vypadají dle logů jako nádherné výlety.

Vyjíždíme z Budějovic.

To je zatím tak nějak všechno. Máte někdo někdy chuť a čas?

Pet od ČITEČKY
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2013 - 16:30

A ještě bych doplnil - o půlnoci ze čtvrtka na pátek TEĎ jedeme na druhý pokus akce 3333, tedy 3 keše na 3 3tisícovkách za 3 dny do Vysokých Taur - Ankogel Gruppe (viz vlákno na GeoJihu). A najednou nám vybyla až 2 mísa v autě. Tak kdyby se tu našel nějaký šílenec, co by se takhle narychlo přidal, je vítán.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 7:20

Citecka napsal/a: A ještě bych doplnil - o půlnoci ze čtvrtka na pátek TEĎ jedeme na druhý pokus akce 3333, tedy 3 keše na 3 3tisícovkách za 3 dny do Vysokých Taur - Ankogel Gruppe (viz vlákno na GeoJihu). A najednou nám vybyla až 2 mísa v autě. Tak kdyby se tu našel nějaký šílenec, co by se takhle narychlo přidal, je vítán.

Já mám teď potlachovou sezónu (navíc mě berou záda) :) , takže do toho jít nemůžu, tak aspoň držím palce a těším se na fotky !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 hajpa

hajpa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2013 - 20:41

Bereš i začátečníky? Ferratu jsem viděl jen na obrázku, ale něco jednoduššího do začátku bych rád vyzkoušel. Zaujala mně i výprava s kolama na Kalkalpen.
  • 0

#5 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2013 - 21:08

rekl bych, Citecko, ze na cokoliv, co tady navrhujes bych se v pohode a rad pridal, ale radsi bych Te nejdriv potkal nekde, nekdy bez T5 terenu....
  • 0

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 20:37

Tak pár obrázků od Zemekoulana z víkendové výpravy do Vysokých Taur
https://plus.google....=CP71iJr46IGeVQ
Oč přesně šlo a popis loňského pokusu o totéž je na Geojihu - ale stejně ještě něco napíšem. Cíl (Sauleck - DetmolderSteig-Hochalmspitze-Celler weg-Ankogel) se opět dosáhnout nepodařilo, ale ono je to tak, že jsem to vymýšlel na hranici možností - a když jsme vyrazili až v pátek těsně po půlnoci (a bez spánku), nesměli jsme už ztratit ani hodinu.
Ztratili jsme dvě, a tak mne s Radkem (moje chyba, hledal jsem zkratku, znáte to...) chytila na DetmolderSteigu tma, a vzhledem k tomu, že to patří mezi nejnebezpečnější a nejtěžší značené cesty, nebylo to dobré... dorazili jsme na chajdu asi v jednu další noci a bylo jasné, že už síly na komplet opět nevystačí :) Ale nevadí, bylo tam moc pěkně.
Výzva 3333 tak zůstává pro další kačery otevřená B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 20:43

Uzasny fotky!
  • 0

#8 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 20:51

Vysoke Taury jsou srdecni zalezitost. Musim se pripojit: Uzasne fotky
  • 0

#9 AZULKA

AZULKA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 10:40

To je krása,nádhera,to bych chtěla také vidět...
  • 0
Lepší je chtít co nemáš,než mít co nechceš.

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 18:57

Halo - halo: v pátek 20.9. jedeme do TotesGebirge dodělat zbylé keše. V pátek večer dojezd/dolez na Welser Hutte, v sobotu keše na ferratách stupeň C Tassilo a Spitzmauer (cca 10-12 hod), v neděli domů max. s nějakou menší zastávkou cestou. Welser už bude zavřená, takže Winterraum - paráda :) Někde píšou že AV klíč, dojdu to zjistit k Hudymu. V autě 3 místa volná, nechcete někdo s náma?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 19:33

Neříkám, že to je hodně na rychlo. Ale pro mě to je spíš hodně na krátko :( Musel bych udělat přejezd z Orlickejch do Budějic, pak dáme jednu ferratu a zase zpět. Kdyby tam byly aspoň dva plný dny.
  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 21:00

Ano, od severu je to strašná dálka :( --- my tu třeba máme do Alp, jistě do těchto Totesek, dvakrát blíže než do Orliček. Na další týden, na toho 28., plánuju už dlouho vejlet do Zillertaalu na 3 dny - ale zatím nevím, jak to vyjde, je to tak daleko, že se nevyplatí nevytížený auto. Něco tu o tom napíšu zejtra pozejtří. Tenhle vejlet do Totesek je opravdu rychlá akce na víkend.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 12:39

Fotky z minulé výpravy s Burgem do Totesek (teď o víkendu jde o druhý díl téhož) jsou tady:
http://burg86.rajce....es_gebirge_2013
a článeček (kromě geojihu) najdete tady:
http://uloz.to/xrLXEkqP/totesky-docx
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 marek007

marek007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 11:05

Citecka napsal/a:
Halo - halo:
v pátek 20.9. jedeme do TotesGebirge dodělat zbylé keše. V pátek večer dojezd/dolez na Welser Hutte, v sobotu keše na ferratách stupeň C Tassilo a Spitzmauer (cca 10-12 hod), v neděli domů max. s nějakou menší zastávkou cestou.
Welser už bude zavřená, takže Winterraum - paráda :)
Někde píšou že AV klíč, dojdu to zjistit k Hudymu.
V autě 3 místa volná, nechcete někdo s náma?


Nechci sýčkovat, ale bude v tuto dobu možný přístup k Welser hutte od severu? Když jsem tam byl naposled (uznávám, že to bylo koncem minulého století), byla celá oblast uzavřená kvůli lovecké sezoně, a to od půlky září, ostatně taky nevidím jiný důvod, proč chata zavírá už tak brzo, když okolní chaty jedou normálně ještě v říjnu.
  • 0

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 11:10

Eh - tak to je pro mne novinka ... :( pak by nezbylo než OPĚT Prielshutzhaus. Zkusím si to zjistit (na stránkách AV o tom není zmínky).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 11:32

NIKDE o tom není zmínky :o
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 marek007

marek007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 12:01

Trochu jsem to progoogloval a v každém případě je zavřená silnice k Almtalerhaus od 15.září do 15.října. Pěší přístup je (snad?) možný. Docela jste mě navnadili, začínám uvažovat, že bych tam v druhé půli října vyrazil, teď jenom sehnat někoho, kdo by se přidal. Podle alpenverein.at je winterraum na welserhuette volně přístupný i bez AV-klíče.
  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 12:10

To jsem vygoogloval také. Napsal jsem ještě mail s dotazem na obě chaty (ohledně té nepřístupnosti). A ohledně vejletu - není ještě jisté, zda se teď sejdeme nebo zda nezměníme plány, a tak se můžeme klidně domluvit i na tom říjnu - jen teď nevím jak tam bude volno, chystáme 2 T5 eventy. Na ten AV klíč se zajdu dnes zeptat do Hudy, protože zase na jiných stránkách píšou, že Winterraum je uvnitř chaty a že je klíč zapotřebí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 13:28

Taks měl Marku pravdu - přišla odpověď na mail:

hallo,
es ist das ganze gebiet wegen jagd gesperrt - man kann nicht zur welser hütte gehen!
schöne grüsse
almtalerhaus
anita


Změna plánu, pojedem o kousek vedle s "únikovým" plánem (v případě uzávěry i tam) na lezení nad jezerem.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 13:56

To je docela zrada, taky jsme se tam chystali a bez průchodu touhle oblastí těžko uděláme rozumný okruh :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka