Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2014


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 11:21

Bude Geokalendář 2014. Opět chystám stolní týdenní kalendář 30×15 cm. Co v něm uvidíte bude zase na vás.

Projděte svoje fotoarchivy a přispějte. Fotky budou na šířku, formát JPG, velikost alespoň 5 MPx (přibližně 2500×2000 bodů), výjimečně mohou být fotky např. z eventů nebo s výjimečnou dokumentární a historickou hodnotou i menší.
Přednost dávám fotkám technicky kvalitním, fotograficky nápaditým a vizuálně přitažlivým (chtěl jsem se vyhnout slovu "kýčovitým" ), zachycujícím geocaching v jeho nejrůznějších podobách.

Fotky posílejte na e-mail vianney@volny.cz, můžete i přes www.uschovna.cz nebo jiný podobný server.

Žánry: krajina, reportáž, zátiší, momentka, ...
Pokud fotka zobrazuje lidi v nějaké neobvyklé situaci, rád bych měl potvrzené, že s jejím otištěním souhlasí (model release).

Za každou uveřejněnou fotku pošlu zájemcům jednu špendlíkovou placku „Geokalendář 2014“ a těm, kdo budou mít uveřejněných fotek více (přibližně 5) také jeden Geokalendář 2014 zdarma.

Geokalendář má svoje stránky:
www.facebook.com/geokalendar
www.tiskem.cz/cz/kalendare/geokalendar-2014

Pro zájemce o koupi: cena nezměněná, objednací formulář je na www.tiskem.cz/cz/kalendare/geokalendar-2014. Příjem předběžných objednávek už je zahájen. Kalendář bude hotový do 20. listopadu.

Pokud se na něco chcete zeptat, pište nejlépe sem do fóra.

Doufám, že Vás opět Geokalendář potěší.

Díky za spolupráci na společném díle. Radost z geocachingu (přání nebo konstatování, podle toho, jak se cítíte).
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#2 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 14:55

jen nápad - co použít vítězná fota vyhlášená na GCF EU 2013? (nebo prvních 12)
  • 0

#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 15:05

Zerthe napsal/a:
jen nápad - co použít vítězná fota vyhlášená na GCF EU 2013? (nebo prvních 12)

Autor se přijetím ceny za umístění vzdává autorských práv - takže je nemůže dát na kalendář.
  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 15:06

Škoda, že všude fotím jen svou navigací. Fotky to jsou krásné, ale do kalendáře nepoužitelné. Budu si muset pořídit pořádný foťák :-)
  • 0

#5 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 17:02

Smrk: Zkus něco poslat, pokud je to zajímavý motiv, tak se to třeba podaří použít, i když to technicky není ideální.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#6 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 20:05

Letos asi ničím nepřispěji. Foto mám pouze z výpravy do Číny a tam se moc kešovat nedá :). Ono tam ani moc kešek není. Tak snad příští rok.
  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 20:40

Vianney napsal/a:
Smrk: Zkus něco poslat, pokud je to zajímavý motiv, tak se to třeba podaří použít, i když to technicky není ideální.


Josu bohužel moc maličké, mám je uložené jen u logů ke keším.
  • 0

#8 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 21:29

O.K. něco pošlu, ale bude to chvíli trvat. Kdy je deadline ??? :D.
  • 0

#9 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 10:02

Do konce září to bude OK. Díky.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#10 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 13:11

Posouvám o kousek nahoru. Když se dnes udělalo ošklivě, prohlédněte své fotoarchivy a pošlete do Geokalendáře - [mail]vianney@volny.cz[/mail]), co zajímavého jste za uplynulý rok (nebo i delší dobu) na lovech kešek zažili, viděli atd. Krajiny, detaily, příroda, lidé, setkání, kuriozity... Díky
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#11 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 20:13

Už se mi scházejí fotky od pravidelných přispěvatelů i od těch nových. Ale rád si dám tu práci probírat se dalšími stovkami fotek od všech, kdo chcete přispět a rozdělit se s kolegy o své zážitky. Tak se těším i na vaše fotky.
Posílejte je na můj e-mail [mail]vianney@volny.cz[/mail]. Čím více vás bude, tím bohatší a zajímavější bude i Geokalendář 2014.
Fotky, které se do tištěného kalendáře nedostanou, budu zveřejňovat také na Facebooku: www.facebook.com/geokalendar.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 20:39

Hm, podívala jsem se na fotku jedné ze soch Michla Olšiaka - psa Chodyho u Chodské chalupy, ta mě napadla jako první - tématicky by se hodila, i navigace se na ní vyskytuje, ale má málo pixelů ( cca1500 x 2500 ) a nevyhovující formát ( stále funkční mjú od Olympusu ). Takže letos nic. Až změním foťák nebo mobil. Momentek by bylo dost.;)
  • 0

#13 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 0:46

Jacka_dominikanka napsal/a:
Autor se přijetím ceny za umístění vzdává autorských práv - takže je nemůže dát na kalendář.

Tak jak je to s autorskými právy se moc neorientuji - jdou ta práva pak v něčí prospěch? Pokud ve prospěch pořadatele, není tentýž jako vydavatel kalendáře? Pak by třeba nemusel být problém.
Mimochodem - fotky alá ty od Kupsy, prostě takové, které jsou pro kalendář dostatečně reprezentativní, těch se jejich autoři asi neradi vzdají pro kalendář nebo pro soutěž (ale už se v tom trochu zamotávám :))
  • 0

#14 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 9:29

Autorská práva jsou dvojího druhu. Prvním je samotné autorství, to vyplývá ze skutečnosti, kdo stiskl spoušť. Nejde se ho vzdát, přenést na jinou osobu atd. Druhá práva jsou práva k užití. Pro Geokalendář stačí nevýhradní užití (tzn. fotografii může autor dále použít i jinak). Takže aby to bylo jasně napsané, zasláním fotografií mi udělujete souhlas s jejich užitím do tištěného Geokalendáře 2014 a ke zveřejnění na facebookové stránce Geokalendář. Tento souhlas je nevýhradní. Pokud se zveřejněním na Facebooku nesouhlasíte, napište to do mailu, budu to respektovat. Zasláním také potvrzujete, že s fotografií můžete nakládat (tzn. k té fotografii nemá majetková práva někdo jiný, např. proto, že ji poskytnul do nějaké soutěže, kde se zavázal k jejímu výhradnímu poskytnutí), atd. A nakonec, že respektujete právo na zachování důstojnosti vyfotografovaných osob, tzn. že pokud na nich jsou v nějaké neobvyklé situaci (a těch je, jak víme, při geocachingu hodně), že se zveřejněním souhlasí.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#15 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 10:25

...dovolím si posunout nahoru, když je dnes ten konec září :).
  • 0

#16 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 13:48

Děkuji dosavadním přispěvatelům za všechny fotky. A dovoluji si povzbudit ty, kteří váhají, případně prokrastinují, ať mi ještě pošlou své šuplíkové poklady. E-mail je vianney(zavináč)volny(tečka)cz.
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 15:34

Vianney napsal/a:
Autorská práva jsou dvojího druhu. Prvním je samotné autorství, to vyplývá ze skutečnosti, kdo stiskl spoušť. Nejde se ho vzdát, přenést na jinou osobu atd.
Druhá práva jsou práva k užití. Pro Geokalendář stačí nevýhradní užití (tzn. fotografii může autor dále použít i jinak).
Takže aby to bylo jasně napsané, zasláním fotografií mi udělujete souhlas s jejich užitím do tištěného Geokalendáře 2014 a ke zveřejnění na facebookové stránce Geokalendář. Tento souhlas je nevýhradní. Pokud se zveřejněním na Facebooku nesouhlasíte, napište to do mailu, budu to respektovat. Zasláním také potvrzujete, že s fotografií můžete nakládat (tzn. k té fotografii nemá majetková práva někdo jiný, např. proto, že ji poskytnul do nějaké soutěže, kde se zavázal k jejímu výhradnímu poskytnutí), atd.
A nakonec, že respektujete právo na zachování důstojnosti vyfotografovaných osob, tzn. že pokud na nich jsou v nějaké neobvyklé situaci (a těch je, jak víme, při geocachingu hodně), že se zveřejněním souhlasí.

Tam šlo o návrh kolegyně Zerthe použít pro kalendář vítězné fotky ze soutěže na letošním megaeventu. A pokud vím, tak organizátoři tam psali, že převzetím ceny za nějakou fotku se autor vzdává užívání autorských práv na tu fotku - takže ji teď těžko může poskytnout na kalendář.
  • 0

#18 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 20:11

Pokud vím, autorských práv jako takových se u nás nelze vzdát - jestli nebyly myšleny práva k užití.
  • 0
Don't panic!

#19 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 21:11

Mám loňský kalendář a je moc pěkný, ale musím se přiznat, že mi strašně vadí ten "klouzavý" papír – nedá se na to pořádně psát tužkou a gumovat(což mi přijde u kalendáře poněkud na prd). Bude to letos stejné? a taky by se mi líbilo víc, kdyby uprostřed kroužkové vazby bylo místo na pověšení na jakýkoli háček či hřebíček...
  • 0

#20 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 17:14

Tak to dávám k diskusi: vyhovuje vám stávající papír, který byl použitý na Geokalendář? Fotky na něm vypadají lépe, ale hůř se na něj píše. Neby by vám vyhovoval spíš papír, na který se dá dobře psát na úkor fotek? (to zhoršení fotek by nemuselo být příliš velké). Háček by technicky udělat šel, ale u stolního kalendáře to není obvyklé. Myslíte, že je to vhodné dělat? Vianney
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama