Přejít na obsah


Fotka

Monterra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
215 odpovědí na toto téma

#61 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2014 - 22:38

To já si zas myslim, že 4,5 hodiny se zapnutou GPS a neustále zaplym tim velkym displejem a podsvícenim je docela dost. Ale zatim jsem netestoval tužkovky. Už jen proto, že jsem zatim nebyl na vejletu delším než 5 hodin a s sebou jsem měl i nahrádní aku pack. Uvidím co zjistím dál. Sepíšu to jak něco bude ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#62 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2014 - 11:59

Zatim asi nejvetsi nedostatek jsou problemy s Popisem kese pri importu z GPX. Bud chybi, nebo neni uplny. Pri zapnute Garmin mape se neaktualizuje dashboard s nejblizsi kesi, nicmene ve widgetu, ktery je mozne mit na pracovni plose, ano. A snad posledni z otravnejsich, ze kdyz si v profilu zvolim mapu jakou chci pouzivat, tak po prepnuti profilu se bud zapnou vsechny, ktere mam v pristroji, ebo se vsechny vypnou.

 

Co se tyce popisu kese, tak experimentuju, ktery export z Geogetu bude fungovat. Zatim se nedari. Nicmene velka vyhoda je, ze se clovek nemusi spolehat pouze na Garmin aplikace, takze co se tyce kesi vyresil jsem Locusem, ktery mi poskytuje vse co potrebuji.

 

Co se tyce vydrze, jak pise mr3ska, tak pri vypinani podsvetleni, jsem dosahl 8-10 hodin. Na baterky jsem take zkousel (Sanyo 2700) a opet zalezi na pouzivani podsvetleni displeje. pouzival jsem to na baterky cca 5 hodny a jeste nebyly uplne vybite.


  • 1

#63 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 6:18

mr3ska - prosba, zkus vypnout wi-fi, bluetooth a případně glonass a znovu zkusit jak dlouho GPSka vydrží ... mám montanu (stejně velký displej) a půl dne obvykle vydrží bez problému (na akamulator), ale pokud jsi měl(a) všechno pozapínané tak by to i vysvětlilo tu větší spotřebu .. dík :)

 

panther16 a kdybys dal export do GGZ? 


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#64 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 10:05

Export do GGZ nepomuze. Je to problem spatneho zpracovani html znaku. Navic GGZ neumi pracovat s waypointy, takze ti je naimportuje jako kese. Zkousel jsem export z Geogetu, kde lze nastavit pri exportu ocisteni listingu o html, ale nevycisti se vsechno. Zalezi jak je listing udelany. Nicmene je to reportovana chyba na Garmin, takze ji snad brzo vyresi.
  • 0

#65 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 12:00

mr3ska - prosba, zkus vypnout wi-fi, bluetooth a případně glonass a znovu zkusit jak dlouho GPSka vydrží ... mám montanu (stejně velký displej) a půl dne obvykle vydrží bez problému (na akamulator), ale pokud jsi měl(a) všechno pozapínané tak by to i vysvětlilo tu větší spotřebu .. dík :)

 

panther16 a kdybys dal export do GGZ? 

Jojo, proč využívat funkce, kvůli kterým bych si tu GPSku koupil, když jdou vypnout. :) 

Neblyo by pak jednodušší si koupit GPS rovou bez map a nebo chodit s mapou s tečkama? :)


  • 1
:)

#66 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 13:46

Jojo, proč využívat funkce, kvůli kterým bych si tu GPSku koupil, když jdou vypnout. :)

Neblyo by pak jednodušší si koupit GPS rovou bez map a nebo chodit s mapou s tečkama? :)

a můžeš mě říct k čemu ti je wifi a BT v lese? jen to žere energii .. teda pokud mě něco neuniklo .. 


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#67 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 14:45

Wifi v lese? Na smartfoune vytvoris wifi hotspot, pripojis monterru na net a fungujes online. Mala by tam byt apka s ktorou sa pripojis na gc, pozries kesky na okoli, stiahnes listning a mozes hladat.
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#68 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 15:24

Coz krasne ukazuje, jak v Monterra chybi GSM modul.

 

Ale i kdyz to budes delat takhle konstrbate, i kdyz budes s sebou mit dve sekretarky, aby ti ty vsechny krabicky nekde na kraji skaly podrzely, proc to vsechno potrebujes mit zapnute porad a ne jen v tu chvili, kdy to zrovna potrebujes pouzivat?


  • 1

#69 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 15:46

Můžete mi říct proč si rovnou nekoupit Oregon 600 ProLife a Iphone 4S (nebo nějakého Androida) za téměř stejné peníze máte dvě zařízení které rozhodně více využijete? Dokud cena neklesne na rozumnou úroveň nemá cenu ji kupovat.


  • 0

#70 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 15:51

asi jak píše HaLuMa .. když jdu na "lov" mám vše už v GPSce přednachystané, max si občas zkontroluju fotohint a na to mně stačí telefon

 

jít na lov nepřipraven, bez listingů atp, vše vygenerované a předpřipravené přes GSAK nebo jinou aplikaci, to je pak zbytečné si vůbec něco jako je monterra kupovat :) .. na kešky jdu proto abych se prošel a třeba něco našel, ne abych po lese naháněl GPRS/EDGE signál a něco tam dotahoval, nebo se rozhlížel .. pokud tam zrovna nenapípá powertrail mně před nosem :-D


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#71 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 15:55

Můžete mi říct proč si rovnou nekoupit Oregon 600 ProLife a Iphone 4S (nebo nějakého Androida) za téměř stejné peníze máte dvě zařízení které rozhodně více využijete? Dokud cena neklesne na rozumnou úroveň nemá cenu ji kupovat.

ja víš mám montanu, výhoda je, sednu do auta, zaklapnu a montana se nabíjí a současně ukazuje co kde je a má poměrně slušnou kapacitu a je na ni dobře vidět .. O660 jsem si koupil, ale do 14ti dnů vrátil, způsob jakým bych ji dával na palubku je krkolomný lehce řečeno a navíc dostat se k napájení (usb) je taky šílenost

 

jinak mám iPhone 5S, zkoušel jsem různé apky a si nejlepší mě vyšla L4C ale pořád je tam limit na to kolik kešek se tam dá nahrát a kdyby mě náhodou někde spadnul tak by to bylo hodně drahé upadnutí .. navíc to není tak pohodlné .. ano na jednu dvě kešky denně to je fajn, ale pokud toho chceš dát za den víc, tak už to prostě není ono .. navíc když se ti vybije GPSka tak se nic moc neděje, ale když se Ti vybije telefon tak je to problém pač náhoda je blbec a s vybitým telefonem se blbě volá o pomoc :)


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#72 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 16:27

a můžeš mě říct k čemu ti je wifi a BT v lese? jen to žere energii .. teda pokud mě něco neuniklo .. 

Jak píše kolega níže resp. výše, telefon a tethering -> resp sdílení mobilní sítě. Ale taky někdo píše, že je sakra škoda, že tam není GSM. Kdyby byla, tak je to báječné!


  • 0
:)

#73 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 16:29

ja víš mám montanu, výhoda je, sednu do auta, zaklapnu a montana se nabíjí a současně ukazuje co kde je a má poměrně slušnou kapacitu a je na ni dobře vidět .. O660 jsem si koupil, ale do 14ti dnů vrátil, způsob jakým bych ji dával na palubku je krkolomný lehce řečeno a navíc dostat se k napájení (usb) je taky šílenost

 

jinak mám iPhone 5S, zkoušel jsem různé apky a si nejlepší mě vyšla L4C ale pořád je tam limit na to kolik kešek se tam dá nahrát a kdyby mě náhodou někde spadnul tak by to bylo hodně drahé upadnutí .. navíc to není tak pohodlné .. ano na jednu dvě kešky denně to je fajn, ale pokud toho chceš dát za den víc, tak už to prostě není ono .. navíc když se ti vybije GPSka tak se nic moc neděje, ale když se Ti vybije telefon tak je to problém pač náhoda je blbec a s vybitým telefonem se blbě volá o pomoc :)

No, já používám nabíječku v autě - právě taky na iPhone 5, držák na garmina (O600) postupně sháním - mám to v plánu - a budu mít zřejmě obě zařízení vedle sebe. Ač je to už trošku moc.


  • 0
:)

#74 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 16:51

No, já používám nabíječku v autě - právě taky na iPhone 5, držák na garmina (O600) postupně sháním - mám to v plánu - a budu mít zřejmě obě zařízení vedle sebe. Ač je to už trošku moc.

jo mám to stejně, iphonem se naviguju a vedle na montanu občas mrknu jeslti kolem není keška na mapě .. bohužel jsem nenašel způsob jak to udělat na jednom zařízení .. navigace montanou nepřipadá v úvahu pač to naviguje otřesně :(


  • 1
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#75 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 17:11

Sami to potvrzujete na kešování Garmina ... a na doplnění a autonavigaci mobil, tedy pořád nechápu proč dávat takové šílené peníze za Monterru.

 

Rychlo držák je super, ale pokud nejedeš powertrail, tak se to těch pár kešek dá zvládnout :) že Orxione. Nehledě na to, že při normálním kešování obojí vydrží i bez nabíjení.


  • 0

#76 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 17:11

vážení, tohle téma neni o nabíjení iphonu v autě, shánění držáku na oregona a podobně, ale o garmin monterra


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#77 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 17:40

Proc jsem si poridil Mnterru? Protoze je te odolne zarizeni od Garmina a ma OS Android. Zatim jsem nenasel zarizeni s Androidem, ktere by bylo odolne a nemusel jsem se o nej bat v desti, na vode, na kole, na lyzich atd. Dalsim podstatnym rozhodovacim kriteriem byla moznost vymeny baterie za standardni tuzkove. Urcite namitnete, proc nemit nejakou battery banku, ale i ta se vybije. Kdezto tuzkove baterie koupite na kazdem rohu. Dalsi co me zaujalo je mnozstvi bezdratovych technologii, ktere ma Monterra k dispozici. Nerikam ze neustale pouzivam vsechny, ale urcite vsechny jsem uz nekolikrat pouzil.

 

Co se tyce GSM modulu, tak me osobne nechybi. Naopak. Vydrz baterie by sla jeste vic dohaje. Kdyz si chci neco narychlo stahnout, tak si udelam z telefonu hotspot. A navic, nedovedu si predstavit, ze bych mel Monterru jako standrdni telefon. Na to je to opravdu zbytecne velike. Jinak obvykle kdyz jdu lovit, tak jsem pripraven dopredu.

 

Nicmene nechci timto nikoho nijak ovlivnovat k nakupu. Je to vec kazdeho co mu vyhovuje. Chtel jsem vam jen osvetlit sve pohnutky proc jsem si poridil toto.


  • 2

#78 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 18:25

Cena nie je relevantna, tu pozname. Zaujimaju ma schopnosti a moznosti.
Hod sem nieco zo skusenosti keskovania a ked si skusal navigovanie v aute tak funkcnost. Skapal mi N660 a O550 uz tiez blbne takze sa rozhodujem cim nahradit.
Teoreticky by mohla byt Monterra plnohodnotnou nahradou. Kombinacie tekefon a nieco k tomu zamietam.
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 18:32

Kdyz je v necem GSM modul, tak to vubec neznamena, ze s tim musis telefonovat! Mam treba GSM modul v notebooku, a telefonovat s tim ani nejde. Ale kdykoliv si vzpomenu, tak se misto wifi pripojim k internetu pres GSM/EDGE/3G.

 

Tedy misto toho, abys:

  1. vytahl do druhe ruky mobil
  2. pripojil ho k internetu
  3. zapnul na nem hotspot
  4. nekam ten mobil odlozil
  5. V Monterre se pres Wifi pripojil

(A to cele nekde v terenu, v desti, rozkroceny nad potokem a jedno rukou visici na retezu...) :huh:

 

Tak bys to zredukoval na proste:

  1. V monterre by ses kliknutim jednoho prstu pripojil k internetu bud pres Wifi, nebo pres GSM/EDGE/3G

O nicem jinem to neni. baterky by to navic nezralo, protoze cely ten GSM modul by sis zapnul jen tehdy, kdyz bys potreboval byt pres nej pripojeny.

 

Me by to tedy prislo secsakra uzitecne!


  • 3

#80 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 18:48

Cena nie je relevantna, tu pozname. Zaujimaju ma schopnosti a moznosti.
Hod sem nieco zo skusenosti keskovania a ked si skusal navigovanie v aute tak funkcnost. Skapal mi N660 a O550 uz tiez blbne takze sa rozhodujem cim nahradit.
Teoreticky by mohla byt Monterra plnohodnotnou nahradou. Kombinacie tekefon a nieco k tomu zamietam.

 

Hledani pokladu je v pohode. A Garmin App jsou trochu problemy se zobrazenim listingu, takze pomoci Garmin App a map se donaviguju na misto a pomoci Locusu si udelam zbytek. Stejne jsem na Locus zvykly kvuli logovani kesi primo z nej.

 

U navigace jsem se nesetkal zatim s nejakym problemem. Lepe receno nikdy jsem neporovnaval vypoctenou trasu s jinym zarizenim a vzdy me to dovedlo kam jsem potreboval.

 

Zkousel jsem na tom i Wherigo pomoci Whereyougo aplikace a take v pohode.

 

Navic diky Androidu tam mam i dalsi uzitecne aplikace jako treba Sifrovaci pomucky atd.

 

Zkousel jsem i jine aplikace mimo geocaching, jako je Munzee vcetne NFC Munzee. Velmi casto pouzivam ant+ pro prenos dat z periferii. To mi pripomina, ze sikovne je, ze se v pristroji uchovavaji nactene Chirpy, takze si muzes i pozdeji prohlidnout obsah.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama