Přejít na obsah


Fotka

(Ústí n.L.) Jezero Milada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 22 září 2013 - 14:09

Ahoj kačeři,
dnes byla otevřena naučná stezka Chabařovice - ocelárna nad jezerem Milada, která je volně přístupná. Obsahuje tři naučné tabule, má cca 1,5 km (tam a zase 1,5 km zpět) a je přístupná od chabařovického hřbitova.
Pokud byste tu chtěli něco schovat, dodržujte, prosím, pravidla pohybu v rekultivovaném území (pouze po stezkách, nikam mimo vyhrazený prostor - vystavujete se vyhnání/udělení pokuty). A hlavně opatrně... ;)

PS: Lehoučká multinka spojená s tabulemi se přímo nabízí... :P
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#2 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 15:17

Konecne nejaky posun. Az bude lepsi pocasi, tak se tam projedu na kole. Ted jeste aby co nejdriv napustili samotnou Miladu. Ale to taky jeste nejaky patek potrva... Kazdopadne diky za info.
  • 0

#3 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 22 září 2013 - 15:35

Evca.N napsal/a:
Kazdopadne diky za info.

Není zač. :) opatrně i na tom kole, protože terén je místy zrádný (cesty jsou stále "jen" pro pěší).
Pro jistotu...mapka níže. ;)
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#4 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 19:47

HanzsCZ napsal/a:
Pokud byste tu chtěli něco schovat, dodržujte, prosím, pravidla pohybu v rekultivovaném území (pouze po stezkách, nikam mimo vyhrazený prostor - vystavujete se vyhnání/udělení pokuty).

Tam nedávno keš byla, ale v tom geoobjektu bylo vosí (včelí?) hnízdo.
Dnes jsem tam byl na kole. Cesty naučné stezky jsou u jezera vysypané jemným štěrkem, ale jet se v tom dá. Tabule naučné stezky jsou moc pěkné, zatím neponičené, jsou i pěkné výhledy. Chtěl jsem jet dál podél jezera na Ústí, ale asi to opravdu monitorují, protože se za chvilku objevil džíp a hned na mne, že tam je zákaz. Byl slušný, 15 000 Kč pokuty (jak hrozí tabule) nechtěl. Jinak podle tabulí je už dosaženo plánované hladiny, ale nějak se zpožďuje rekultivace. A dost mě překvapilo, že ty svahy jsou srovnané jak nějakou několikakilometrovou latí, odvodňovací strouhy jsou rovně jako podle pravítka a dokonce i stromky jsou ve vyrovnaných řadách jako my kdysi na spartakiádách :( . Je to sice hezký počin (ta naučná stezka), ale dokud nebude zpřístupněna okružní silnice, tak je to k ničemu.
Od jihu od obce Suché je sice tabule se zákazem vstupu a výhrůžkou pokuty, ale už tam nepřipsali, že po cyklostezce se může jezdit na kole a chodit. Ostatně šipky cyklotrasy tam jsou...
Přikládám fotku - vidíte, jak je všechno nalinkované jak podle pravítka? Břehy, stromky, svahy...
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama